مطالب پیشنهادی از سراسر وب

اصول معماری نرم افزار بخش اول

دسته بندی ها: آموزش معماری نرم افزار (Software Architecture)

اصول-معماری-نرم-افزار-بخش-اول

معماری نرم‌افزار یعنی ساختار و سازمان یک سیستم نرم‌افزاری که به منظور پشتیبانی از عملیات مشخص، بر روی سازماندهی اجزاء متمرکز می‌باشد. در واقع اجزاء را در حوزه‌های مرتبط به هم گروه بندی می‌کند. دیگر حوزه‌های مرتبط به هم، بر روی تبادل و تعامل با این حوزه متمرکز می‌شوند.

معماری نرم‌افزار در واقع انتخاب یک ساختار کلی برای پیاده سازی یک پروژه نرم‌افزاری بر مبنای مجموعه ای از نیازهای کاربری و تجاری یک سیستم نرم‌افزاری است تا هم بتوان کاربردهای مورد نظر را پیاده سازی کرد و هم بتوان کیفیت نرم‌افزار، تولید آن و نگهداری آن را نیز بهینه کرد و سرعت بخشید. به عبارتی دیگر: معماری نرم افزار یک برنامه یا سیستم محاسباتی، ساختار یا ساختارهای آن سیستم محاسباتی است که خصوصیات قابل رویت از بیرون، عناصر و ارتباطات بین آنها را نشان می دهد.

معماری نرم‌افزار از کلیدی‌ترین بخشهای تولید نرم‌افزار مخصوصا نوع تجاری آن است که البته در سالهای اخیر با ایجاد مدلهای کلاسیک تولید نرم‌افزار به نرم‌افزارهای عظیم تر محدود شده است.

به درخواست یکی از دوستان دوره آموزشی Dyika Software Architecture Fundamentals را برای شما آماده کردیم که در این پست بخش اول آن را می توانید دانلود کنید.

توضیحات مجموعه:

Soft Skills

Investigate techniques for communicating effectively as a team leader Measure your technical knowledge, including technical depth vs. technical breadth, and multi-platform skills Discover how to increase your expertise of business domains Learn how ensure a successful implementation by matching methodology with architecture Architectural Techniques:

Make your architecture more adaptable to changes in business and technology Explore various techniques and patterns for integrating multiple applications and databases Get a true understanding of enterprise architecture by examining the context and goals of an EA implementation

 

حجم فایل:3.92G

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
Dyika Software Architecture Fundamentals Part1

پیشنهاد آموزش مرتبط در فرادرس