پیشنهاد فرادرس

اصول معماری نرم افزار بخش دوم

دسته بندی ها: معماری نرم افزار

اصول-معماری-نرم-افزار-بخش-دوم

معماری نرم‌افزار در واقع انتخاب یک ساختار کلی برای پیاده سازی یک پروژه نرم‌افزاری بر مبنای مجموعه ای از نیازهای کاربری و تجاری یک سیستم نرم‌افزاری است تا هم بتوان کاربردهای مورد نظر را پیاده سازی کرد و هم بتوان کیفیت نرم‌افزار، تولید آن و نگهداری آن را نیز بهینه کرد و سرعت بخشید. به عبارتی دیگر: معماری نرم افزار یک برنامه یا سیستم محاسباتی، ساختار یا ساختارهای آن سیستم محاسباتی است که خصوصیات قابل رویت از بیرون، عناصر و ارتباطات بین آنها را نشان می دهد.

معماری نرم‌افزار یعنی ساختار و سازمان یک سیستم نرم‌افزاری که به منظور پشتیبانی از عملیات مشخص، بر روی سازماندهی اجزاء متمرکز می‌باشد. در واقع اجزاء را در حوزه‌های مرتبط به هم گروه بندی می‌کند. دیگر حوزه‌های مرتبط به هم، بر روی تبادل و تعامل با این حوزه متمرکز می‌شوند.

معماری نرم‌افزار از کلیدی‌ترین بخشهای تولید نرم‌افزار مخصوصا نوع تجاری آن است که البته در سالهای اخیر با ایجاد مدلهای کلاسیک تولید نرم‌افزار به نرم‌افزارهای عظیم تر محدود شده است.

به درخواست یکی از دوستان دوره آموزشی Dyika Software Architecture Fundamentals را برای شما آماده کردیم که در این پست بخش دوم آن را می توانید دانلود کنید.

توضیحات لاتین:

Application architecture: Understand the impact that modern engineering practices like Continuous Delivery have on architectural decisions. You’ll learn about different abstractions, their pros and cons, and how to effectively choose between them. Integration architecture: Examine the pros and cons of SOAP vs REST, as well as integration hubs like ESBs as an architectural pattern, and some common integration patterns. Enterprise architecture: Delve into centralized and decentralized approaches, 4 types of strategies for decision making, and evolutionary architecture and emergent design.

 

حجم فایل:3.37G

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
Dyika Software Architecture Fundamentals Part2

پیشنهاد فرادرس