آموزش Formit Pro

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی فرمیت (Formit Pro)

با استفاده از نرم افزار مدل سازی معماری FormIt، معماران می توانند طرح های اولیه طراحی را ترسیم کنند، با هم همکاری کنند، تجزیه و تحلیل کنند و تجدید نظر کنند و از ابتدا با طراحی مفهومی مبتنی بر BIM هوشمندانه کار کنند.

هدف اتودسک (Autodesk) پیوند یکپارچه FormIt و رویت (Revit Architecture) برای مراحل ساخت طراحی و اسناد است. در حالت ایده آل، Autodesk می بیند که FormIt با مطالعات اولیه جمع آوری، تعریف لایه های کف، جهت یابی، پاکت ساختمان و برنامه های طبقه را انجام دهد. اشیاء FormIt به خانواده های Revit Mass تبدیل می شوند و در هنگام ورود به دیوارها، دیوارهای پرده، سطح و هندسه سقف ترجمه می شوند. همچنین می توان هندسه از Revit Families را به FormIt آورد. خانواده های این سیستم همچنین می توانند با استفاده از گزینه های اکسپورت SAT به FormIt صادر شوند.

مدل ها با ایجاد طرح ها یا وارد کردن اسکچ ها یا با قرار دادن بدوی ها شروع می شوند. مدل ها در لایه ها، صحنه ها و سطوح سازمان یافته اند و رابط کاربری بسیار تمیز و سر راست است. همچنین برای دسترسی سریع به ابزارهای رایج و همچنین مجموعه ای از میانبرهای صفحه کلید، یک تابع پاپ آپ در متن نیز وجود دارد.

مدل ها در فضای دنیای واقعی ایجاد شده اند و تصاویر ماهواره ای می توانند برای زمینه، در مقیاس دنیای واقعی وارد شوند. برنامه ها همچنین می توانند با مراجعه به شبکه تصویر ماهواره ای برای مرجع وارد و پوشش داده شوند. یادگیری آن در واقع بسیار آسان است.

سایه ها را می توان بر حسب روز و سال تنظیم کرد و دادن سایه دقیق و تجزیه و تحلیل خورشیدی در هر زمان امکان پذیر است. مدل ها برای ایمپورت Revit از طریق FormIt Converter به RVT تبدیل می شوند. از طریق ابزار massing، هندسه FormIt می تواند انتخاب شود و به اشیاء Revit Mass تبدیل شود.

ویژگی های فرمیت (Formit Pro)

نرم افزار Formit

نسخه Pro به عنوان یک برنامه ویندوز تحویل داده می شود و می تواند مدل های بزرگتری را ایجاد کند. تجزیه و تحلیل خورشیدی بر اساس جغرافیا ساخته شده است. این می تواند به صورت انتخابی برای نما در چند ثانیه محاسبه شود، با استفاده از یک طرح رنگی واضح بازخورد روشن دارد. هنگامی که در مدل حرکت می کنید، سطح اشعه دقیق تر در انتهای نوک ابزار به صورت پویا ظاهر می شود. محاسبات می تواند ماهانه یا در طول یک سال کامل محاسبه شود.

این نرم افزار شامل همکاری نیز می شود. این امر باعث می شود که یک جلسه مشترک شروع شود و همکاران یا مشتریان را به یک فضای کاری مشترک FormIt دعوت کنید. همکاران نیازی به مجوز Pro ندارند اما می توانند از طریق وب یا از طریق برنامه های تلفن همراه A360 به آن دسترسی پیدا کنند. نماهای دوربین را می توان بین همکاران به اشتراک گذاشت و امکان چت داخلی نیز وجود دارد.

  • تجزیه و تحلیل یکپارچه

با استفاده از داده های Insight، طراحی خود را برای عملکرد بهینه کنید.

  • دیزاین هوشمند

طرح های مفهومی پارامتری را کاوش کنید و گزینه های طراحی را با استودیوی دینامو مرور کنید.

  • همکاری real-time

با تیم پروژه خود در یک محیط ویرایش مشترک، طراحی کنید.

  • دیزاین سفارشی

با دسترسی به کل کتابخانه مواد Autodesk، طرح های خود را بهبود بخشید.

  • طراحی بصری 3D

طراحی خود را هنگام کار با ابزارهای طراحی آسان و با استفاده از طراحی بکشید.

  • اتصال به BIM

طرح های مفهومی را به جریان های کاری BIM با ادغام بومی Revit متصل کنید.

  • طراحی در هر نقطه و در هر زمان با پشتیبانی کامل ویژگی ها

با استفاده از برنامه های IOS و وب طراحی کنید. (برنامه Windows با FormIt Pro.)

  • اشتراک گذاری دیدگاه

ارائه طرح خود را با استفاده از گزینه های تجسم انعطاف پذیر و صحنه های متحرک ایجاد کنید.

کاربرد فرمیت (Formit Pro)

با استفاده از Autodesk FormIt Pro، می توانید طرح های اولیه طراحی را در تبلت یا مرورگر وب خود ترسیم کنید، همکاری، تجزیه و تحلیل و تکرار کنید. FormIt Pro برای مفهوم گردش بیشتر، طراحی مفهومی را با فرآیندهای BIM متصل می کند. با ایجاد یک سیستم مدل سازی داخلی، گزینه های تصویری باورنکردنی و یکپارچه سازی بومی Dynamo، همه در حالی که یک گردش کار BIM را ایجاد می کنید، طرح های ساختمانی مفهومی ایجاد کنید.

از Autodesk FormIt برای گرفتن مفاهیم طراحی ساختمان در هنگام ایجاد ایده استفاده کنید. از مدل سازی دقیق و آسان جامد استفاده کنید، ایده های خود را در گروه ها و لایه ها ترتیب دهید و از اطلاعات سایت در دنیای واقعی مانند تصاویر ماهواره ای مطلع شوید تا طرح های خود را با سایه ها، آنالیز خورشیدی و تجزیه و تحلیل انرژی به درستی و جهت گیری انجام دهید. طرح های اولیه خود را برای دسترسی و بهسازی در نرم افزار Autodesk Revit یا سایر نرم افزارها، به ذخیره سازی داده های متمرکز منتقل کنید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود