معرفی PhantomJS

گفته می شود PhantomJS یک مرورگر بی نظیر است زیرا در هنگام اجرای کد جاوا اسکریپت هیچ مشکلی وجود ندارد. اجرای آن در صفحه نمایش مرورگر مشاهده نمی شود، بلکه در خط فرمان دیده می شود. ویژگی هایی مانند CSSHandling، DOM Manipulation، JSON، Ajax، Canvas، SVG، و غیره، همه در خط فرمان هستند. PhantomJS یک رابط گرافیکی ندارد و از این رو، تمام اجرای آن در خط فرمان رخ می دهد.

با استفاده از PhantomJS، می توانیم یک فایل بنویسیم، محتویات فایل را بخوانیم یا یک فایل آپلود کنیم، screen capture انجام دهیم، صفحه وب را به یک pdf تبدیل کنیم و غیره.

با استفاده از مرورگرهای بی نظیر، شما تمام رفتار مرورگر یعنی کوکی ها، روش های HTTPS Request مانند GET / POST، پاک کردن کوکی ها، حذف کوکی ها و غیره، بارگذاری صفحه، حرکت به صفحه های مختلف را دریافت می کنید.

PhantomJS از WebKit که دارای محیط مرورگر مشابه مانند مرورگرهای مشهور گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس، سافاری و غیره است استفاده می کند.

همچنین مقدار زیادی از API جاوا اسکریپت را ارائه می دهد که به گرفتن اسکرین شات، آپلود فایل، نوشتن روی فایل، خواندن یک فایل، ارتباط با صفحات وب و غیره کمک می کند.

PhantomJS فلش یا ویدیو را پشتیبانی نمی کند، زیرا به پلاگین نیاز دارد.

ویژگی های PhantomJS

اتوماسیون صفحه

PhantomJS به شما اجازه می دهد محتوای صفحه را با کمک API خود بخوانید. این می تواند به دستکاری DOM کمک کند و از کتابخانه های خارجی برای تسک کار مورد نیاز استفاده کند.

Screen Capture

PhantomJS کمک می کند تا Screen Capture یک صفحه مشخص شده گرفته شود و به عنوان یک عکس در فرمت های مختلف مانند PNG، JPEG، PDF و GIF ذخیره شود. با کمک گرفتن از صفحه نمایش، می توانید به آسانی برای اطمینان از اینکه محتوای وب خوب است، کمک بگیرید.

تست

PhantomJS به تست رابط کاربر در خط فرمان کمک می کند. در حالی که با کمک اسکرین شات، می تواند به آسانی برای پیدا کردن خطا ها در رابط کاربر کمک کند. PhantomJS گاهی اوقات نمی تواند با تست به تنهایی کمک کند. با این حال، می توان آن را همراه با دیگر کتابخانه های تست مانند Mocha، Yoeman و غیره همراه ساخت. می توانید از PhantomJS برای بارگذاری یک فایل و ارسال فرم کمک بگبرید.

PhantomJS می تواند برای تست ورود به سیستم در سراسر سایت ها استفاده شود و مطمئن شوید که امنیت به خطر نمی افتد. PhantomJS می تواند همراه با ابزارهای دیگر مانند CasperJS، Mocha، Qunit برای تست قدرتمندتر استفاده شود.

مانیتورینگ شبکه

یکی از ویژگی های مهم PhantomJS استفاده از آن برای نظارت بر اتصال شبکه با استفاده از API در دسترس است. PhantomJS اجازه بازرسی ترافیک شبکه را می دهد و برای ساخت تجزیه و تحلیل های مختلف در رفتار شبکهو عملکرد مناسب است.

PhantomJS می تواند برای جمع آوری داده ها در مورد عملکرد صفحه وب در یک محیط زنده استفاده شود. PhantomJS را می توان با ابزارهایی مانند Yslow برای جمع آوری معیارهای عملکرد هر وب سایت استفاده کرد.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود