معرفی web2py

web2py به عنوان یک فریمورک وب رایگان، منبع باز برای توسعه Agileتعریف شده است که شامل برنامه های وب مبتنی بر پایگاه داده است و در پایتوننوشته شده و قابل برنامه ریزی در پایتون است.

web2py شامل تمام اجزای ضروری است که یک توسعه دهنده نیاز به ساخت یک برنامه وب کاملا کاربردی دارد.

فریمورک web2py از الگوی Model-View-Controller برنامه های کاربردی وب در حال اجرا بر خلاف الگوهای سنتی پیروی می کند.

web2py دارای ویژگی ساخته شده برای مدیریت کوکی ها و session ها است. پس از انجام تراکنش از لحاظ SQL)، session) نیز به طور همزمان ذخیره می شود.

web2py ظرفیت انجام وظایف را در فواصل زمانی برنامه ریزی شده پس از اتمام عملیات خاص دارد. این را می توان با CRON به دست آورد.

web2py به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا سریعا وب سایت های پویا و تعاملی ایجاد کنند. web2py برای از بین بردن بسیاری از تسک های برنامه نویسی تکراری که باعث کند شدن توسعه می شوند، مانند ایجاد فرم های پایه طراحی شده است.

در ابتدا، web2py به عنوان یک ابزار آموزشی ایجاد شد. این مدل پس از جنگوو Ruby on Rails، یک فریمورک برای زبان روبیبود. web2py مانند TurboGears، از معماری MVC استفاده می کند.

منبع اصلی در سال 2007 توسط ماسیمو دیپیرو منتشر شد. در آن زمان، به عنوان Enterprise Web Framework شناخته شد.  با توجه به اختلافات در نامگذاری، نام چندین بار تغییر کرده و در نهایت web2py در نسخه 1.16 انتخاب شد.

چندین برنامه کاربردی ایجاد شده با استفاده از web2py شامل سیستم مدیریت محتوای Movuca، سایت موسیقی NoobMusic، ابزار تشخیصی برای شبکه های به نام LinkFindr و پلت فرم وبلاگ نویسی فوری می باشد.

در سال 2011، web2py یک جایزه Bossie برای بهترین نرم افزار توسعه منبع باز را به دست آورد.

به عنوان یک فریمورک جامع و کامل، بدون وابستگی عمل می کند. این باعث می شود که یادگیری و استقرار آسان شود. پس از دانلود و نصب، همه چیز کار می کند. توسعه دهندگان یک پایگاه داده، یک IDE مبتنی بر وب و یک سرور وب و یک API قدرتمند با تعدادی از اشیاء اصلی دریافت می کنند.

زبان قالب Web2py خطرات هکرها را با استفاده از اسکریپت های متقابل سایت کاهش می دهد. در نتیجه از امنیت بالایی بر خوردار است.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود