معرفی WinJS

WinJS یک کتابخانه منبع باز جاوا اسکریپت است که helper هایی را ارائه می دهد تا برنامه های بومی Windows Store را با استفاده از HTML5و جاوا اسکریپت تسهیل بخشد.

کتابخانه ویندوز برای جاوا اسکریپت دارای ویژگی هایی است که می توانید از آن برای اعلان و پیکربندی کنترل های WinJS در نشانه HTMLخود استفاده کنید.

برای استفاده از کنترل WinJS، یک عنصر HTML ایجاد کنید و از ویژگی کنترل data-win-control برای مشخص کردن نوع کنترل مورد نظر خود استفاده کنید. برای مثال، برای اضافه کردن یک کنترل ToggleSwitch، یک عنصر DIV را اضافه میکنید و مشخصه data-win-control را به "WinJS.UI.ToggleSwitch" تنظیم میکنید. برای تنظیم خواص کنترل، شما از ویژگی data-win-options استفاده می کنید.

WinJS با از بین بردن نیاز به چندین بار کدنویسی در همان برنامه برای برنامه های غیر ویندوز و مرورگرهای غیر از اینترنت اکسپلورر، با توجه به شرکت، می تواند زمان توسعه دهندگان را ذخیره کند.

در حالی که نام "WinJS" ممکن است به این معنا باشد که نسخه مایکروسافت از جاوا اسکریپت است، در واقع مجموعه ای از ابزارهای جاوا اسکریپت برای فعال کردن اجزای پیشرفته و کنترل های رابط کاربری است که تغییراتی را که توسعه دهندگان باید برای استفاده از این ویژگی ها در دستگاه های مختلف انجام دهند به حداقل می رساند.

WinJS ویژگی هایی دارد که می تواند به ایجاد زیرساخت یک برنامه وب مانند ساختن اطلاعات کمک کند. این همچنین کنترل و طراحی رابط کاربری پیشرفته مانند ListView، FlipView، انیمیشن و زوم معنایی را ارائه می دهد.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود