آموزش زبان عربی

آنچه در این صفحه می خوانیم:

 

آموزش زبان عربی
بیش از 270 میلیون عرب زبان در سراسر جهان وجود دارد. عربی با اهمیت جهانی اش قطعا ارزش یادگیری دارد. و اگر به زبان، مردم و فرهنگ علاقه دارید، می توانید از متن زیربرای رسیدن به تسلط حتی سریعتر استفاده کنید. عربی زبان زیبا و غنی است. اما، یادگیری آن می تواند دلهره آور به نظر برسد. 
اگر در حال خواندن این مطلب هستید و تصمیم گرفته‌اید عربی را یاد بگیرید اما چیزی در مورد آن نمی‌دانید، مهم است که بدانید تعداد زیادی «عربی» مختلف وجود دارد. مردم از سواحل غربی آفریقا درست در سراسر آسیا به عربی صحبت می‌کنند و هر کجا که می‌روید صدای آن کاملاً متفاوت است، کلمات متفاوت، دستور زبان متفاوت است و در برخی موارد شبیه زبانی کاملاً متفاوت است (که هنوز «عربی» نامیده می‌شود). بنابراین قبل از اینکه کسی زبان عربی را بیاموزد، باید تصمیم بگیرد که به کدام بخش از جهان عرب علاقه دارد و تصمیم بگیرد که حداقل فعلاً به آن نوع خاص از عربی پایبند باشد.

 

آموزش زبان عربی

بهترین راه برای یادگیری زبان عربی
من مطمئن هستم که شما در حال تلاش هستید تا بفهمید چه مراحل خاصی را می توانید برای یادگیری زبان عربی بردارید. و بدون مقدمه، اینجا هستند. به خاطر داشته باشید که عربی مانند هر زبان خارجی دیگری است. شما باید به دستور زبان و واژگان عربی تسلط داشته باشید. اما مهمتر از همه، شما باید آن را صحبت کنید. این سریعترین (و در کل بهترین) راه برای رسیدن به تسلط عربی است.

1. الفبای عربی را یاد بگیرید
این گام اول بسیار مهم است. برای خواندن، نوشتن و درک زبان باید به الفبای عربی تسلط داشته باشید. خوشبختانه، آنقدرها هم که به نظر می رسد پیچیده نیست.در الفبای عربی 28 حرف وجود دارد. همه به جز یکی صامت هستند. این تقریباً الفبای عربی را ابجد می کند که به عنوان یک سیستم نوشتاری بدون صدادار نیز شناخته می شود. اما در الفبای عربی یک مصوت وجود دارد، بنابراین در واقع فقط یک ابجد ناخالص است.عربی از راست به چپ نوشته می شود. که ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر برسد، اما خیلی سریع به آن عادت خواهید کرد. همچنین، اگر چپ دست هستید، قطعا از آن لذت خواهد برد.

2. کلمات و عبارات رایج عربی را یاد بگیرید
یادگیری یک زبان خارجی به این نیست که چند کلمه می دانید. این در مورد دانستن کلمات مناسب است. داشتن بهترین واژگان می تواند مزیت بزرگی به شما بدهد. شما وقت خود را برای یادگیری کلمات غیر ضروری به زبان عربی تلف نمی کنید، فقط مهم ترین آنها را که مردم محلی عربی روزمره استفاده می کنند.
اما، ممکن است فکر کنید که این هنوز کلمات زیادی است. چه می شود اگر به شما بگویم که در واقع فقط به 20 درصد واژگان عربی نیاز دارید. این به این دلیل است که 20٪ 80٪ از گفتار روزانه عربی را تشکیل می دهد. به آن اصل پارتو می گویند. فقط مهم ترین عبارات عربی را یاد بگیرید و در زمان رکورد به تسلط برسید.

3. با تکرار فاصله بیشتر به خاطر بسپارید
اکنون که چند عبارت رایج در عربی را دیده اید، شرط می بندم که می خواهید همه آنها را به خاطر بسپارید. اگر راهی برای هک کردن مغز و ذخیره همه آن اطلاعات در آنجا به راحتی وجود داشته باشد، عالی نخواهد بود؟ خوب، در واقع از قبل وجود دارد. به آن تکرار فاصله‌دار می‌گویند و بهترین راه برای یادگیری عربی در زمان رکورد است.مغز شما همیشه در تلاش است تا فراموش کند. به این پدیده روانی «منحنی فراموشی» می گویند. و تکرار فاصله ای تنها راه مبارزه با آن است.با مرور دوره ای مطالب خود می توانید به راحتی تکرارهای فاصله دار را اجرا کنید. چند روز بعد از درس عربی خود، برگردید و همه آن را دوباره بخوانید. با مرور مکرر آن بیشتر و بیشتر به خاطر خواهید آورد. به زودی، تمام اطلاعاتی که می خواهید بدانید در ذهن شما خواهد بود.

4. تسلط بر تلفظ عربی
زبان عربی صداهای منحصر به فرد زیادی دارد. اینها در انگلیسی وجود ندارند، اما شما می توانید آنها را یاد بگیرید. نکات زیادی برای نحوه صحبت کردن به عربی وجود دارد. اما، یک توصیه نهایی وجود دارد: زیاد تمرین کنید.بسیاری از زبان آموزان تمرین مهارت های گفتاری خود را آخرین بار ترک می کنند. شاید از خجالت کشیدن خود می ترسند. یا در مورد نحوه تلفظ صحیح کلمات عربی مطمئن نیستند. اجازه ندهید اضطراب یادگیری زبان شما را محدود کند. برای رسیدن به تسلط باید از همان درس اول صحبت کردن را شروع کنید.اگر مهارت‌های گفتاری خود را زودتر تمرین کنید، سریع‌تر راحت می‌شوید. و هنگامی که به آن رسیدید، هیچ چیز مانع شما نمی شود. شما می توانید سریع و آسان به تسلط برسید.

5. اطراف خود را با زبان عربی احاطه کنید

هرچه بیشتر زبان عربی را بشنوید و تمرین کنید، سریعتر به تسلط خواهید رسید. با این حال، سفر به یک کشور عربی زبان برای بسیاری از ما یک امر لوکس است. اما، شما می توانید یک تجربه غوطه وری را برای شما به ارمغان بیاورید. در خانه، فرهنگ، تاریخ و جامعه عربی را بیاموزید. این نکات برای یادگیری زبان عربی نه تنها مفید هستند، بلکه واقعا سرگرم کننده هستند. برای تقویت دانش عربی خود چند مورد از این موارد را امتحان کنید:
•    یوتیوب عربی را تماشا کنید: یوتیوب عالی است زیرا رایگان است. و تعداد زیادی یوتیوب عربی وجود دارند که می توانند این زبان را به شما آموزش دهند. در حالی که ویدیوهای آنها را پخش می کنید به عربی معتبر آنلاین گوش دهید.
•    به آهنگ های عربی گوش دهید: موسیقی برای یادگیری زبان عالی است. می توانید ریتم و ملودی زبان را بشنوید. و آهنگ های محلی عربی برای شنیدن بسیار دوست داشتنی است. سعی کنید آواز بخوانید تا گوش دادن را با تمرین صحبت کردن ترکیب کنید.
•    درباره فرهنگ عربی بیاموزید: فرهنگ عربی عمیقاً با اسلام پیوند دارد. این دین قدیمی و پرطرفدار سنت های زیادی دارد که یادگیری در مورد آنها جذاب است.
•    تماشای تلویزیون عربی: تماشای تلویزیون در مصر بسیار محبوب است. سعی کنید یک کانال تلویزیونی معتبر عربی را تنظیم کنید و به صحبت‌های مردم محلی و مجریان گوش دهید که به این زبان صحبت می‌کنند.

6. بهترین برنامه برای یادگیری زبان عربی
راه های زیادی برای یادگیری آموزش زبان وجود دارد. اما، این مراحل راهنمای نهایی برای رسیدن سریع شما به تسلط هستند. و اگر می‌خواهید برنامه‌ای را امتحان کنید که همه این توصیه‌های عالی را ترکیب کند، git یک برنامه قابل اعتماد است که مبتنی بر علم یادگیری زبان است. با git، می توانید پایگاه داده ای از دوره های زبان عربی را مرور کنید و یکی را انتخاب کنید که بیشتر برای شما مناسب است.

 

آموزش زبان عربی

دلایل یادگیری زبان عربی
1- یادگیری زبان عربی شما را متمایز می کند، زیرا افراد کمی از غرب هستند که عربی صحبت می کنند. تسلط به زبان عربی شما را باهوش و پیچیده جلوه می دهد.
2- از نظر اقتصادی سود خواهید برد. منابع طبیعی در خاورمیانه فراوان است و عربی صحبت کردن موقعیت های شغلی زیادی را برای شما باز می کند.
3- شما می توانید مهمان نوازی واقعی عربی را تجربه کنید. اعراب به زبان خود بسیار افتخار می کنند. هنگامی که یک فرد بومی زبان عربی می شنود که یک خارجی چند کلمه به زبان عربی صحبت می کند، بسیار مشتاق و خوشحال می شود که به شما در یادگیری زبان آنها کمک کند.
4- اگر بتوانید قرآن را بخوانید و آموزه های آن را بفهمید، بهتر می توانید اسلام را درک کنید.
5- حتی اگر در غرب باشید، نسبت به رقابت برتری خواهید داشت. تقاضا برای افراد مسلط به زبان عربی بسیار زیاد است و تنها تعداد کمی از مردم غرب تلاش می کنند تا زبان عربی را یاد بگیرند. سرویس های مخفی در ایالات متحده به افرادی نیاز دارند که به زبان عربی مسلط باشند. بسیاری از مشاغل، از جمله ترجمه و ترجمه، به عرب زبانان نیاز دارند. رشته های دیگری که به زبان عربی نیاز دارند عبارتند از: اطلاعات و خدمات خارجی، مشاوره، بانک و امور مالی، آموزش و روزنامه نگاری.
6- سفر به خاورمیانه آسانتر خواهد بود. تعداد زیادی از اعراب می توانند انگلیسی صحبت کنند، اما بخش بزرگی از مردم فقط از زبان عربی به عنوان زبان اصلی خود استفاده می کنند. حتی اگر فقط می توانید کلمات و عبارات رایج صحبت کنید، بهتر است به زبان محلی صحبت کنید. این به شما کمک می کند تا از روستاهای سنتی و سایر نقاط دیدنی قدردانی کنید.

7- اگر قصد دارید به یک شرکت بازرگانی، یک شرکت صادرات و واردات بپیوندید یا خودتان به تجارت بپردازید، فرصت های زیادی در کشورهای عربی وجود دارد. جمعیت آن در حال افزایش است و با تولید ناخالص داخلی عظیم، بازار اصلی برای صادرات خدمات و کالاها است. یادگیری زبان عربی و فرهنگ مردمی که به این زبان صحبت می کنند، مذاکره و تجارت را برای شما آسان تر می کند.
8- مللی که به زبان عربی صحبت می کنند سهم قابل توجهی در تمدن جهانی داشته اند. بسیاری از اعراب به پیشرفت فلسفه، پزشکی و علم کمک کردند. آنها کتابخانه های وسیعی دارند که آموخته های فرهنگ های بیزانسی، رومی و یونانی را حفظ کرده است. شما می توانید دنیای معماری، طالع بینی، ناوبری، ریاضیات و ادبیات را به زبان اصلی آنها کشف کنید.
9- با یادگیری زبان عربی مهارت های زبانی حیاتی کسب می کنید. یادگیری فرانسوی یا اسپانیایی آسان تر است و این زبان ها به شما امکان سفر یا کار در کشورهای مختلف، به ویژه در اروپا را می دهند. با این حال، شما رقابت بیشتری دارید زیرا زبان آموزان و گویشوران این زبان ها بیشتر هستند. اگر زبان عربی را یاد بگیرید، مطمئن هستید که تقاضای زیادی برای مهارت های زبانی شما وجود خواهد داشت زیرا عرضه کمیاب است. علاوه بر این، اگر به عنوان مثال چینی ماندارین را یاد بگیرید، تمرکز شغلی شما تنها در چند کشور خواهد بود، در حالی که اگر زبان عربی را یاد بگیرید، فرصت‌های شما گسترده‌تر است زیرا این زبان در 58 کشور صحبت می‌شود.


 

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود