آموزش زبان چینی

در این بخش می خوانید:

زبان چینی، رایج ترین زبان در جهان و چالش برانگیز است. چینی به جای الفبا، هزاران کاراکتر دارد. علاوه بر این، زبان تونال است، بنابراین نحوه صحبت کردن یک کلمه می تواند معنای آن را کاملاً تغییر دهد.

پس چرا زبان چینی یاد بگیریم؟ به عنوان مثال، چین یک بازیگر مهم در اقتصاد جهانی و امور جهانی است. همچنین، این کشور تاریخ جذابی دارد و فرهنگ و غذاهای آن مدت‌هاست بر همسایگان و غرب تأثیر گذاشته است.

کری ویبی، پروفسور CV Starr زبان چینی در کالج میدلبری در ورمونت می گوید: «این یک فرهنگ کاملاً شگفت انگیز و غنی است. اگر چینی را یاد نگیریم، واقعاً خودمان را از حجم وسیعی از اطلاعات انسانی، فرهنگ و زیبایی و عمق تفکری که اروپایی‌ها به‌طور سنتی از آن آگاه نبوده‌اند، مسدود می‌کنیم.»

یادگیری نحوه صحبت کردن به چینی، به ویژه زبان ملی ماندارین، می تواند شما را برای مشاغلی در اقتصاد بین المللی یا امور جهانی آماده کند. ناگفته نماند، دانستن این زبان سفر در سراسر چین را آسان تر و غنی تر می کند. 

مانند هر مهارت دیگری، یادگیری ماندارین نیازمند تمرین و انضباط شخصی است. در اینجا چند استراتژی وجود دارد که می توانید از آنها برای یادگیری سریعتر و آسانتر زبان استفاده کنید.

یاد بگیرید چگونه چینی صحبت کنید

ماندارین دارای پنج مورد مختلف است:

  • لحن بالا و سطحی
  • لحنی که کمی بالا می رود.
  • لحنی که پایین می آید و سپس بالا می رود.
  • لحنی که از بالا به پایین کاهش می یابد.
  • یک لحن خنثی

هنگام صحبت چینی، نحوه تلفظ هر لحن می تواند معنای یک کلمه را تغییر دهد. به عنوان مثال، "mā" با اولین لحن چینی به معنای "مادر" است، اما با لحن سوم، "mă" به معنای اسب است. یادگیری لحن چینی ضروری است و تکنیک های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

با افراد نیتیو تمرین کنید. آنها را تشویق کنید تا تلفظ شما را اصلاح کنند. همچنین سعی کنید از نحوه تلفظ آنها تقلید کنید. اگر شریکی ندارید، توصیه می‌ شود صحبت کردن خود را ضبط کنید و سپس آن را پخش کنید تا تلفظ خود را بررسی کنید. تمرین های جداسازی یا مقایسه نیز روش خوبی برای تمرین تلفظ هستند. گوش دادن مکرر و شناسایی یک لحن خاص و مقایسه دو تن صدا برای یافتن تفاوت، تکنیک های ساده اما موثری هستند.  منظور از زبان گفتاری یک گفتگوی فعال بین دو یا چند نفر است.  اگر دوست دارید ماندارین را یاد بگیرید، بگذارید قلبتان آن را احساس کند، آن را در آغوش بگیرید و انجامش دهید.

آموزش چینی ماندارین

به سخنرانان بومی تماشا و گوش دهید. با گوش دادن به کانال های محبوب YouTube مانند ChinaPod ،Yoyo Chinese و Learn Chinese Now، تلفظ خود را بهبود بخشید. یا، برنامه های مورد علاقه خود را در آموزش زبان با Netflix، یک برنامه افزودنی Google Chrome تماشا کنید. این عبارات و کلمات را برجسته می کند و به شما امکان می دهد برنامه ها را با سرعت خود تماشا کنید. گزینه دیگر این است که هنگام تماشای فیلم ها و نمایش های انگلیسی یا چینی زیرنویس و صدا را روشن کنید. پیشنهاد می‌کنیم با فیلم‌های چینی زبان مانند «زندگی»، «بادبادک آبی»، «قهرمان» شروع کنید.

به موسیقی چینی گوش دهید. موسیقی می‌تواند به چینی زبانان جدید کمک کند تا لحن‌های مختلف زبان را یاد بگیرند. 

روی گرامر تمرکز کن. ساختار جمله ماندارین مانند انگلیسی از فاعل، فعل و مفعول تشکیل شده است. با این حال، ماندارین بین جنسیت یا اسامی مفرد و جمع تفاوتی قائل نمی شود.

سفر یا تحصیل در خارج از کشور. غوطه وری می تواند سریع ترین راه برای یادگیری زبان چینی باشد.

خودتان صحبت کردن را تمرین کنید.  هر روز یک ساعت با خود چینی صحبت کنید. یک دفترچه برای یادداشت هر چیزی که نمی‌دانید چگونه بگویید، نگه دارید و سپس یاد بگیرید که چگونه آن را بگویید. 

از کلاس ها و دوره های آنلاین بهترین مدرسان دنیا در گیت استفاده کنید.

خواندن زبان چینی

ماندارین به جای یک الفبا، هزاران کاراکتر دارد که به طور کلی در دو دسته قرار می گیرند: سنتی یا ساده. کاراکترهای سنتی هزاران سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولاً در تایوان، هنگ کنگ، سنگاپور و کشورهای چینی یافت می‌شوند. در قرن بیستم، دولت چین تلاش کرد تا بسیاری از کاراکترها را برای بهبود سواد ساده کند. 

یاد بگیرید چگونه به زبان چینی بنویسید

تمرینات ساده کلید یادگیری نحوه نوشتن به زبان چینی هستند، چه بخواهید حروف چینی ساده یا سنتی را یاد بگیرید. در سیستم نوشتاری چینی، هر کاراکتر نشان دهنده یک هجا است و حداقل یک معنی دارد. وقتی حروف چینی را ترکیب می کنید، یک کلمه ایجاد می کنید. به عنوان مثال، کلمه "چین" دو حرف است، یکی برای "وسط" و دیگری برای "کشور".

با نوشتن حروف و کلمات چینی در یک دفترچه تمرین کنید. هر روز یک دفترچه خاطرات ساده بنویسید. همانطور که پیشرفت می کنید، به جای یادگیری کلمات در انزوا، جملاتی با کاراکتر بسازید. به جمله ای فکر کنید که می خواهید بنویسید، سپس حروف چینی را برای تکمیل آن جمله پیدا کنید.

آموزش آنلاین چینی

آیا یادگیری زبان چینی سخت است؟

در حالی که ممکن است تسلط به ماندارین چالش برانگیز به نظر برسد، تا زمانی که وقت بگذارید، می توانید به مهارت پایه یا عملی برسید. اگر شما واقعاً حافظه خوبی دارید و مهارت گوش کردن خوبی دارید، ماندارین نباید سخت باشد. باور عمومی این است که زبان ماندارین یکی از سخت ترین زبان ها برای یادگیری برای انگلیسی زبانان است. اما آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. اگر می خواهید ماندارین را یاد بگیرید، درنگ نکنید. شما فقط باید روش مطالعه مناسب را برای انجام آن پیدا کنید.

یادگیری زبان چینی چقدر طول می کشد؟

اینکه چقدر سریع زبان چینی را یاد می گیرید به تعهد شما و زمانی که برای ساختن مهارت ها صرف می کنید بستگی دارد. بسیاری از منابع آنلاین می گویند که مسلط شدن به زبان چینی می تواند بین 2000 ساعت تا 3000 ساعت یا بیشتر طول بکشد. زبان آموز معمولی باید پس از حدود شش ماه تا یک سال مطالعه چینی بتواند به صورت مکالمه صحبت کند و به راحتی سفر کند.

در مقایسه با زبان هایی مانند اسپانیایی، یادگیری چینی احتمالاً زمان بیشتری خواهد برد. به طور کلی، واقعاً حداقل دو تا سه برابر بیشتر از یک زبان اروپایی برای تسلط نسبتاً کافی به انگلیسی زبانان زمان می‌برد.

نحوه یادگیری سریع چینی

راه یادگیری سریع چینی این است که وقت خود را به تمرین زبان اختصاص دهید. هیچ روش جادویی برای یادگیری زبان چینی وجود ندارد، اما استراتژی ها و منابعی وجود دارد که به شما کمک می کند در مفاهیم کلیدی تسلط پیدا کنید و مهارت های خود را بسازید. تا جایی که می‌توانید به زبان چینی صحبت کنید و بنویسید. از طیف وسیعی از برنامه های رایگان و اشتراکی و دوره های آنلاین برای کمک به پیشرفت خود استفاده کنید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود