در این بخش می خوانید:

به دوره‌های الکترونیک آنلاین رایگان را از گیت، که از سایر موسسات برتر جمع آوری کرده تا در مورد مدارها، روباتیک و موارد دیگر بیاموزید بپیوندید. برنامه فناوری مهندسی الکترونیک یک برنامه تجزیه و تحلیل و طراحی است که بر مدارها، سیستم ها و زیر سیستم های الکترونیکی تأکید دارد. ... تکنسین های مهندسی الکترونیک ممکن است با استفاده از انواع روش های تحلیل، عملکرد مدار را طراحی و/یا ارزیابی کنند.

در قرن بیست و یکم، هر روز با مدارها و دستگاه های الکترونیکی به اشکال دیگر سر و کار داریم زیرا گجت ها، لوازم خانگی، رایانه ها، سیستم های حمل و نقل، تلفن های همراه، دوربین ها، تلویزیون و غیره همگی دارای قطعات و دستگاه های الکترونیکی هستند. دنیای الکترونیک امروزی در حوزه‌های مختلفی مانند مراقبت‌های بهداشتی، تشخیص پزشکی، خودرو، صنایع، پروژه‌های الکترونیک و غیره نفوذ عمیقی کرده است و همه را متقاعد کرده است که بدون الکترونیک، واقعاً کار کردن غیرممکن است. بنابراین، منتظر دانستن گذشته و تاریخچه مختصر الکترونیک برای احیای ذهن و الهام گرفتن از افرادی است که جان خود را با درگیر شدن در چنین اکتشافات و اختراعات شگفت انگیزی فدا کردند که همه چیز برای آنها تمام می شود، اما هیچ چیز برای آنها ضروری است. ما را، و به نوبه خود، از آن زمان به ما بسیار سود رساند.

الکترونیک چیست؟

الکترونیک شاخه ای از فیزیک است که به طراحی مدارها و مطالعه الکترون ها در شرایط مختلف می پردازد. الکترونیک همچنین رشته مهندسی برق و طراحی، عملکرد و استفاده از دستگاه ها و سیستم های الکترونیکی را توصیف می کند.

مهندسان برق چه کار می کنند؟ مهندسان برق بر طراحی، آزمایش، ساخت، ایجاد و نظارت بر دستگاه‌ها، ماشین‌آلات و سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی نظارت دارند.

یکی از اولین اختراعات الکترونیکی لوله خلاء بود، کشفی که دنیای مدرن را متحول کرد و جای خود را به عکاسی، رادیو، تلویزیون و تلفن از راه دور داد.

امروزه، از گوشی‌های هوشمند گرفته تا لپ‌تاپ‌ها، فناوری مهندسی الکترونیک بر زندگی روزمره ما تسلط پیدا کرده است. مهندسی برق و مهندسی الکترونیک عمدتاً با انتقال نیروی الکتریکی و زمینه‌های رو به رشد دائمی سروکار دارند.

برای دانشجویان علاقه مند به دوره های مهندسی برق، می توانید مهندسی برق و الکترونیک پایه، ساختارهای محاسباتی، رابط های الکترونیکی و اصول مدارهای الکتریکی را از طریق طیف گسترده ای از دوره های آنلاین الکترونیک گیت بررسی کنید.

این که آیا شما علاقه مند به دنبال کردن مدرک مهندسی برق هستید، یا یک دوره کارآموزی مهندسی برق را دریافت می کنید، یا می خواهید اطلاعات عمومی تری در زمینه مهندسی برق کسب کنید، رشته الکترونیک بسیار گسترده است و فرصت های بی شماری را برای مطالعه کاربردی مهندسی برق ارائه می دهد.

مجموعه متنوعی از ابزارهای یادگیری آنلاین امروزه در دسترس هستند که دانش جویان بالقوه را قادر می سازد تا فراتر از کتاب های مهندسی برق فکر کنند و در دوره های الکترونیک تعاملی و جذاب به صورت آنلاین شرکت کنند.

پدر الکترونیک کیست؟

از مایکل فارادی به عنوان پدر الکترونیک یاد می کنند که به خاطر نوآوری‌هایش در الکترومغناطیس و الکتروشیمی این لقب را به خود اختصاص داده است.

چه کسی علم الکترونیک را شروع کرد؟

تاریخ واقعی الکترونیک با اختراع دیود خلاء توسط J.A. فلمینگ، در 1897; و پس از آن، یک تریود خلاء توسط لی دی فارست برای تقویت سیگنال های الکتریکی اجرا شد. این منجر به معرفی لوله های تترود و پنتود شد که تا جنگ جهانی دوم بر جهان تسلط داشتند.

پس از آن، عصر ترانزیستور با اختراع ترانزیستور اتصالی در سال 1948 آغاز شد. حتی اگر این اختراع خاص جایزه نوبل را دریافت کرد، اما بعداً با یک لوله خلاء حجیم جایگزین شد که انرژی زیادی را برای عملکرد آن مصرف می کرد. استفاده از مواد نیمه هادی ژرمانیوم و سیلیکون باعث شد تا این ترانزیستورها محبوبیت و استفاده گسترده ای در مدارهای الکترونیکی مختلف پیدا کنند.

سال‌های بعد شاهد اختراع مدارهای مجتمع (IC) بودیم که ماهیت مدارهای الکترونیکی را به شدت تغییر داد زیرا کل مدار الکترونیکی روی یک تراشه ادغام شد که منجر به کاهش هزینه، اندازه و وزن دستگاه‌های الکترونیکی شد. سال‌های 1958 تا 1975 نشان‌دهنده معرفی آی‌سی با قابلیت‌های بزرگ‌تر از چندین هزار جزء بر روی یک تراشه واحد مانند یکپارچه‌سازی مقیاس کوچک، مقیاس متوسط بزرگ و IC‌های یکپارچه‌سازی در مقیاس بسیار بزرگ بود.

و این روند با JFETS و MOSFET هایی که از سال 1951 تا 1958 با بهبود فرآیند طراحی دستگاه و با ساخت ترانزیستورهای قابل اعتمادتر و قوی تر ساخته شدند، ادامه یافت.

مدارهای یکپارچه دیجیتال یکی دیگر از توسعه های قوی آی سی بود که معماری کلی کامپیوترها را تغییر داد. این آی سی ها با منطق ترانزیستور ترانزیستور (TTL)، منطق تزریق یکپارچه (I2L) و منطق جفت شده امیتر (ECL) توسعه یافته اند. بعداً این آی سی های دیجیتال از فناوری های طراحی ساخت PMOS، NMOS و CMOS استفاده کردند.

همه این تغییرات اساسی در همه این اجزا منجر به معرفی ریزپردازنده ها در سال 1969 توسط اینتل شد. بلافاصله پس از آن، مدارهای مجتمع آنالوگ توسعه یافتند که یک تقویت کننده عملیاتی برای پردازش سیگنال آنالوگ معرفی کردند. این مدارهای آنالوگ شامل ضریب های آنالوگ، مبدل های ADC و DAC و فیلترهای آنالوگ می باشد.

تاریخچه فناوری الکترونیک متشکل از هزینه، سال ها تلاش، زمان، و استعداد قهرمانان واقعی است. از جمله:

  • لوئیجی گالوانی
  • چارلز کولن
  • الساندرو ولتا
  • هانس کریستین اورستد
  • جورج سیمون اهم
  • مایکل فارادی
  • ساموئل فینلی بریز مورس
  • جوزف هنری
  • و غیره

تولد الکترونیک مدرن از یک دیود خلاء آغاز می شود. قرن بیستم به دلیل الکترونیک تغییر کرده است زیرا تمام سیستم های مورد استفاده امروز مبتنی بر الکترونیک هستند. از این طریق، به نظر می رسد آینده الکترونیک به دلیل رشد در الکترونیک بسیار خوب باشد. زمینه های آینده مانند بیوانفورماتیک و ارتباطات کوانتومی، مناطق پیشرو در الکترونیک هستند.

دوره های الکترونیک

چه مبتدی یا یک دانشجوی در سطح متوسط الکترونیک باشید، گیت دوره های مقدماتی و پیشرفته الکترونیک را از بهترین مدرسان جهان در هر سطح ارائه می دهد. این دوره ها شامل مباحث فعل و انفعالات برق، انرژی و محیط زیست، مدارها و الکترونیک: تقویت، سرعت، و تاخیر، نحوه بهبود سرعت مدارهای دیجیتال و غیره می شود.

مشاغل در الکترونیک

مهندسان برق و افراد متخصص در تحقیق، طراحی، توسعه، آزمایش، یا ساخت و نصب تجهیزات و سیستم های الکتریکی، در نقش های تجاری، صنعتی، نظامی و تحقیقات علمی مورد نیاز هستند.

به عنوان مثال، با حرکت به سمت خودروهای خودران، یک فراخوان بزرگ برای مهندسان الکترونیک در صنعت خودرو وجود دارد. تخصص در مهندسی الکترونیک همچنین می تواند منجر به شغلی در صنایع دفاعی، صنعت کالاهای مصرفی در حال رشد یا در هوافضا شود.

همین امروز برای دوره های آنلاین الکترونیک اقدام کنید و بخشی از این حوزه همیشه در حال تحول باشید.

همانطور که انسان ها به طور فزآینده ای به فناوری و قدرت الکترونیکی وابسته می شوند، مهندسان برق و متخصصان در کاربرد الکترونیک آینده را در دستان خود نگه می دارند. چه در توسعه سیستم‌های پیشرفته هوش مصنوعی و چه در طراحی جدیدترین آیفون، مطالعه الکترونیک می‌تواند منجر به شغلی پردرآمد و سودمند شود.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود