آموزش گوگل بارد

در این بخش می خوانید:

معرفی Google Bard

Google Bard یک ربات گفتگوی نوآورانه است که از فناوری پیشرفته پردازش زبان طبیعی (NLP) برای ارائه یک تجربه کاربری مکالمه و بصری استفاده می کند. Bard که توسط Google توسعه داده شده است از مدل زبانی برای برنامه‌ های گفتگو (LaMDA) پشتیبانی می‌ کند، که به آن اجازه می‌ دهد تا کوئری ها را به گونه‌ ای که از نزدیک تعامل انسانی را تقلید می‌ کند، درک کند و به آنها پاسخ دهد.

علیرغم افزایش تعداد ابزارهای هوش مصنوعی که در چند وقت اخیر منتشر شده اند، هوش مصنوعی Bard به دلیل قابلیت های پیشرفته و مزایای بالقوه آن برای مشاغل متمایز است. برای کمک به درک نحوه عملکرد Google Bard و مزایایی که می تواند به کسب و کار شما ارائه دهد ویژگی‌های هوش مصنوعی مکالمه‌ ای گوگل و چگونگی استفاده از آن برای بهبود تجربه مشتری، ساده‌ سازی عملیات و افزایش رشد را می توانید از طریق دوره های آموزشی ما در سایت گیت دات آی آر بررسی کنید.

Google Bard چه زمانی منتشر شد؟

هنگامی که OpenAI ChatGPT را منتشر کرد، کارشناسان بلافاصله پتانسیل آن را برای ایجاد اختلال در صنعت جستجو و تهدیدی برای درآمد تبلیغاتی گوگل پیش بینی کردند. در پاسخ، گوگل "کد قرمز" را آغاز کرد و به سرعت توسعه Bard را تنها 47 روز پس از آن اعلام کرد. پتانسیل ChatGPT برای ساده کردن جستجوی اطلاعات، با توجه به تسلط گوگل در بازار جستجو و سود تبلیغاتی عظیم آن، می تواند یک تغییر بازی باشد.

تنها 3 ماه بعد گوگل بارد را راه اندازی کرد. با توجه به پیچیدگی فناوری درگیر، یک شاهکار قابل توجه است. با این حال، هوش مصنوعی مکالمه گوگل در اولین نمایش عمومی خود با یک شکست بزرگ روبرو شد. هوش مصنوعی اطلاعات نادرستی در مورد تلسکوپ فضایی جیمز وب ارائه کرد که منجر به کاهش قابل توجه بیش از 8 درصدی ارزش سهام آلفابت شد. با ادامه تشدید تنش‌ های داخلی در گوگل، از کارمندان خواسته شد که بین دو تا چهار ساعت از زمان خود را به بهبود دانش و توانایی بارد برای منبع اطلاعات صحیح اختصاص دهند.

علیرغم این شکست، گوگل مصمم است تا دقت چت بات هوش مصنوعی خود را افزایش دهد و به توسعه خود برای رقابت با ChatGPT ادامه دهد.

اکنون، بیایید نحوه عملکرد چت هوش مصنوعی گوگل را بررسی کنیم.

نحوه عملکرد چت هوش مصنوعی گوگل

Google Bard یک چت بات قدرتمند هوش مصنوعی است که از LaMDA، یک مدل زبان بزرگ آموزش داده شده در گفتگوی عمومی و داده های وب استفاده می کند. این کار به کاربران امکان می‌ دهد سؤالات خود را به زبان طبیعی بپرسند و پاسخ‌ های مشتق شده از جستجوی Google را دریافت کنند. Bard AI با استفاده از LaMDA خود را از اکثر چت بات های هوش مصنوعی مانند ChatGPT و Bing Chat متمایز می کند.

در حالی که ChatGPT در سال 2021 دارای محدودیت دانش است، Bard پاسخ های خود را بر اساس بروزترین و دقیق ترین اطلاعات موجود تولید می کند. برای مثال، اگر در مورد پیشرفت‌ های اخیر در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بپرسید، Bard جدیدترین اطلاعات موجود مرتبط با درخواست شما را در اختیار شما قرار می‌ دهد.

در قلب گوگل بارد LaMDA قرار دارد که بر اساس Transformer، معماری شبکه عصبی Google که در سال 2017 متن باز بود، ساخته شده است. LaMDA به گونه‌ ای طراحی شده است که از طریق بازیابی اطلاعات در منابع اطلاعاتی واقعی خارجی پایه‌ گذاری شود. این امر تضمین می کند که چت بات گوگل اطلاعات دقیق و مرتبطی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

برای اطمینان از صحت اطلاعات، گوگل LaMDA را با داده هایی که توسط کارگران حاشیه نویسی شده بود آموزش داد. این کار کمک کرد تا اطمینان حاصل شود که مدل به سطح ایمنی دست یافته است، در حالی که توانایی آن برای بررسی واقعیت با موتور جستجو برای اطمینان از دقیق و مرتبط بودن پاسخ های ارائه شده مفید بود.

تفاوت هوش مصنوعی Bard با دیگر چت بات ها

برخلاف سایر بات‌ های چت که به حالت زبان بزرگ (LLM) متکی هستند، رویکرد Bard تضمین می‌کند که پاسخ‌ های آن همیشه بر اساس آخرین و دقیق‌ ترین اطلاعات موجود است.

علاوه بر این، Bard از تمام منابع وب موجود برای ارائه پاسخ‌ های بروز و مرتبط استفاده می‌ کند و آن را به بهترین انتخاب برای کاربرانی تبدیل می‌کند که به دنبال اطلاعات با کیفیت و قابل اعتماد هستند.

آیا Google Bard به اینترنت متصل است؟

بله، چت بات گوگل برای بازیابی اطلاعاتی که آن را از سایر چت بات های هوش مصنوعی متمایز می کند، به اینترنت متکی است. این اتصال Google Bard را قادر می‌ سازد تا به طیف وسیعی از داده‌ ها دسترسی داشته باشد و پاسخ‌ هایی سریع و دقیق ایجاد کند که آن را به ابزاری فوق‌ العاده ارزشمند برای کاربرانی که به دنبال اطلاعات بلادرنگ هستند تبدیل می‌ کند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود