آموزش Google Workspace

آنچه در این صفحه می خوانیم:

 

آموزش Google workspace

google Workspace ابزار جدید بهره وری گوگل است. همه ابزارهای مجموعه g مورد علاقه ما - تقویم، gmail، درایو، اسناد، اسلایدها، Meet، Keep، فرم‌ها، سایت‌ها، جریان‌ها و برگه‌ها - حتی زیر یک چتر تمیز، مرتب و رنگارنگ به هم نزدیک‌تر می‌شود. برای اینکه واقعاً بفهمیم چه چیزی تغییر کرده است، می‌توانیم نگاهی به تاریخچه g suite بیندازیم. این یک به روز رسانی است آن g suite است. برای نیازهای بهره وری شما بسته بندی، تغییر نام تجاری و بازنگری شده است. بیایید در اینجا صادق باشیم، Google Workspace بسیار بهتر از برنامه‌های Google برای دامنه شما به نظر می‌رسد.

بنابراین آیا این یک تغییر نام تجاری ساده است یا یک سفر بی باک به معیارهای بهره وری نامشخص؟ در هر صورت، گوگل یک تجربه کاربری کاملاً یکپارچه، یک هویت کاملاً جدید و راه‌حل‌های مناسب برای بخش‌های مختلف را وعده داده است.

 

چرا گوگل فضای کاری را معرفی کرده است؟

شاید شنیده باشید، دنیا تغییر کرده است. بیش از هر چیز، زندگی کاری ما تغییر کرده است. ما نمی‌توانیم با کولر آبی عیب‌یابی کنیم، سرها را با طوفان فکری رو در رو بی‌موقع به هم بزنیم، حتی نمی‌توانیم وانمود کنیم که از آن کیک‌های کوچک ساخته شده توسط دختر حسابداری لذت می‌بریم. ما نمی توانیم سر کار برویم کار دیگر کار نمی کند کار صرفاً انجام کار است.

در پاسخ به این، گوگل نگاهی به ابزار موجود خود انداخته است تا ببیند چگونه می توانند نوعی دفتر دیجیتال برای کاربران خود ایجاد کنند. Google Workspace برای تشویق همکاری موثر، نزدیک‌تر کردن تیم‌ها به هم... زمانی که با هم نیستند، ایجاد شده است. خاویر سولترو، معاون رئیس و مدیر کل فضای کاری گوگل، این موضوع را نسبتاً شاعرانه بیان می کند…

«کارگران خط مقدم، از سازندگان در یک سایت ساخت‌وساز گرفته تا متخصصان تحویل که زنجیره‌های تأمین حیاتی را در حرکت نگه می‌دارند، برای کمک به انجام کارهایشان به تلفن‌های خود روی می‌آورند. در حالی که پزشکان معالج بیماران و سازمان‌های دولتی محلی که با جوامع خود درگیر هستند، نحوه استفاده از فناوری را برای ارائه خدمات خود تسریع می‌کنند.»

 

آموزش Google Workspace2

کدام برنامه ها بخشی از Google Workspace هستند؟
اکثر نسخه‌های Google Workspace برنامه‌های زیر را ارائه می‌کنند.

  • جیمیل: محبوب ترین سرویس ایمیل در جهان
  • Google Calendar: یک پیشنهاد تقویم قوی با گزینه زمان‌بندی
  • Google Meet: تماس‌های ویدیویی گروهی نامحدود
  • Google Chat/Spaces: نرم افزار همکاری تیمی برای مدیریت پروژه ها مانند یک حرفه ای
  • Google Drive: یک راه حل ذخیره سازی ابری برای به اشتراک گذاری فایل ها
  • Google Docs: یک نرم افزار سند word
  • Google Sheets: صفحات گسترده ایجاد کنید
  • اسلایدهای Google: ارائه ها را ایجاد کنید
  • فرم ها: فرم ها، نظرسنجی ها و آزمون ها ایجاد کنید
  • سایت ها: ایجاد وب سایت

برخی از برنامه‌ها و سرویس‌ها مانند AppSheet، Apps Script، سخت‌افزار Voice، Cloud Search، Groups for Business، Domains، Classroom و Vault ممکن است نیاز به خرید بیشتری داشته باشند.

 

ویژگی های Google Workspace در یک نگاه
گوگل نام G Suite را به Google Workspace تغییر نداد و آن را یک روز نامید. تغییر نام تجاری نمادهای جدیدی را برای یک هویت یکپارچه، یک رابط کاربری ساده و افزونه های جدید برای غلبه بر محدودیت های حساب های شخصی رایگان گوگل به ارمغان می آورد. به عنوان مثال، طراحی مجدد اخیر جیمیل، Chat، Meet و Spaces را زیر یک چتر قرار می دهد. برای بررسی پیش‌نمایش فایل‌ها، خواندن ایمیل، برقراری تماس‌های ویدیویی یا چت با هم تیمی‌ها، نیازی به جابجایی بین ده‌ها برگه ندارید. تب Chat به شما امکان می دهد با اعضای تیم گفتگوهای خصوصی داشته باشید، در حالی که Spaces بحث ها و وظایف گروهی را مدیریت می کند.

امکان پیش‌نمایش فایل‌ها در برگه‌ها، اسلایدها و اسناد یکی دیگر از ویژگی‌های صرفه‌جویی در زمان است. در مقایسه با یک حساب Google رایگان، تجربه Gmail بدون آگهی، محدودیت بیشتر شرکت‌کنندگان، طول جلسه، ضبط جلسه و حذف نویز در Google Meet را دریافت می‌کنید. ویژگی های امنیتی شامل کنترل های خط مشی مبتنی بر گروه است. پیشگیری از از دست دادن داده ها (DLP)؛ طاق برای نگهداری، بایگانی و جستجوی داده ها. مدیریت نقطه پایانی؛ و بیشتر. به طور خلاصه، Google Workspace برای راه اندازی کسب و کار و راه اندازی شما با ارتباطات و همکاری روان ضروری است.

 

چگونه به برنامه های Google Workspace دسترسی داشته باشم؟
هنگامی که در یکی از طرح های Google Workspace مشترک شدید، می توانید از طریق مرورگرهای دسکتاپ یا برنامه های تلفن همراه به برنامه های شرکت دسترسی داشته باشید.

یک مرورگر دسکتاپ
کاربران Windows، macOS یا ChromeOS می‌توانند در مرورگر دلخواه خود به Workspace دسترسی داشته باشند. با این حال، ما پیشنهاد می کنیم با مرورگر Google Chrome بروید، که به شما امکان می دهد به صورت آفلاین کار کنید. با مایکروسافت اج، سافاری یا فایرفاکس، برای تکمیل کار باید به یک شبکه فعال متصل بمانید. برای شروع سریع، باید میانبرهایی مانند doc.new، sheet.new، form.new، site.new و jam.new را تسلط داشته باشید.

Google Drive برای دسکتاپ
Google Drive در وب در دسترس است و می‌توانید برنامه‌های Drive را در Mac و Windows نصب کنید. برنامه های دسکتاپ کاملاً با File Explorer پیش فرض و برنامه Finder ادغام شده اند. Google Drive از فایل‌های درخواستی پشتیبانی می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا کل حساب Drive خود را بدون مصرف فضا در رایانه منعکس کنید. برای راه اندازی و استفاده از Google Drive در مک می توانید پست اختصاصی ما را بخوانید.

اپلیکیشن های موبایل و تبلت
اکثر برنامه‌های Google Workspace مانند Docs، Sheets، Slides، Drive، Gmail، Meet، Chat، Keep و Calendar دارای برنامه‌های تلفن همراه در Android و iOS هستند. Google برنامه های تلفن همراه را برای فرم ها و سایت ها ارائه نمی دهد.

 

جایگزین های Google Workspace
مایکروسافت 365 رقیب Google Workspace است. مایکروسافت 365 رهبر بازار و بزرگترین رقیب Google Workspace است. مایکروسافت 365 در طرح‌های خانگی، خانوادگی، تجاری و سازمانی عرضه می‌شود. این شرکت محصولات مختلفی دارد که با هر طرح Workspace رقابت می کنند. به عنوان مثال، Microsoft 365 for Home یک جایگزین قوی برای Google Workspace Individual است.

این غول نرم افزاری اخیراً تغییر کاملی را برای حذف نام تجاری آفیس از برنامه ها و محصولات خود اعلام کرده است. در ماه‌های آینده، Office.com، اپلیکیشن موبایل آفیس، و اپلیکیشن آفیس برای ویندوز، برند مایکروسافت 365 را با نماد، ظاهر و حتی ویژگی‌های بیشتر همراه خواهند کرد. برخلاف راه‌حل‌های مبتنی بر وب Google، برنامه‌های آفیس و ارتباطات (تیم‌ها) را برای Windows و Mac دریافت می‌کنید.

دیگر گزینه های کمتر محبوب Google Workspace Zoho Workspace و Kolab Now هستند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود