آموزش زبان هندی

آنچه در این صفحه می خوانیم:

 

آموزش زبان هندی
هندی یک زبان هندی از خانواده هند آریایی است که در بخش شمالی کشور صحبت می شود. این زبان توسط بیش از 500 میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود و یکی از زبان های اصلی در هند است. بسیاری از هندی‌هایی که ممکن است گجراتی، پنجابی، کانادا، تامیل، بنگالی یا مراتی را به عنوان زبان مادری خود داشته باشند (البته نه همه!) هندی به عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند. دانستن حتی زبان هندی اولیه، چه برای میراث، تجارت، یا کنجکاوی خالص، به شما این امکان را می دهد که با بیش از 1 میلیارد نفر در این سیاره ارتباط برقرار کنید 
همه چیزهایی که باید در مورد یادگیری آنلاین هندی بدانید، یادگیری صحبت کردن به یک زبان جدید به سادگی یادگیری الفبای شما نیست. راه‌های مختلفی وجود دارد که زبان‌آموز می‌تواند با یادگیری یک زبان جدید مقابله کند، و این معمولاً به سطح آنها (معمولاً سطح مبتدی یا متوسط هستند) و اگر واقعاً در مورد یادگیری هندی جدی هستید و می خواهید زمان خود را به حداکثر برسانید، باید از یک دوره آموزشی زبان هندی استفاده کنید تا به شما در تلاش برای یادگیری هندی کمک بیشتری کند. چندین برنامه عالی وجود دارد که یک تجربه عالی برای یادگیری زبان ارائه می دهد. 
با گیت، می توانید پایگاه داده ای از دوره های زبان عربی دسترسی داشنه باشید و یکی از دورها را که بیشتر برای شما مناسب ترین است برای شما را انتخاب کنید و و در یک زبان و فرهنگ غنی غوطه ور شوید.

 

زبان های هندی چیست؟
زبان‌های هندی قانون اساسی هند 22 زبان را با دادن وضعیت رسمی به رسمیت شناخت. با این حال انگلیسی و هندی زبان های رسمی دولت هند هستند. 22 ممکن است زیاد به نظر برسد، اما طبق سرشماری سال 2011، هند کمتر از 122 لهجه دارد که توسط حداقل 1000 نفر صحبت می شود، علاوه بر 30 زبان دیگر که صحبت می شود. 

 

نکات و ترفندهایی برای یادگیری زبان هندی
چگونه زبان هندی را به شیوه ای سرگرم کننده و جالب یاد بگیریم که زبان هندی توسط بیش از 590 میلیون نفر در جهان صحبت می شود - چرا آن را به زبان هندی دیگر تبدیل نکنیم؟ تنها راه برای فهمیدن این که چگونه این در زبان هندی واقعاً کار می کند، گوش دادن به موارد ضبط شده است.به ضبط الفبای هندی گوش دهید و سپس سعی کنید ضبط را تقلید کنید. الفبای هندی ممکن است برای شما کمی غریبه به نظر برسد، به خصوص اگر انگلیسی زبان بومی باشید، اما با کمی تمرین، می توانید بفهمید که چگونه می توانید تمام حروف هندی را خودتان صدا کنید. هنگامی که چند بار به ضبط گوش دادید، ضبط را متوقف کنید و سعی کنید تلفظ گوینده را تقلید کنید. وقت خود را صرف کنید و به آرامی از طریق حروف الفبا کار کنید.

 

آموزش زبان هندی

 چگونه می‌توانید تلفظ هندی خود را بهبود بخشید؟
می‌توانید برای شنیدن نحوه تلفظ کلمات و عباراتی که یاد می‌گیرید به سخنرانان بومی گوش دهید. بسیاری از فرهنگ لغت هندی آنلاین دارای ویژگی هستند که به شما امکان می‌دهد کلمات صحبت شده را بشنوید، یا می‌توانید فیلم‌ها را تماشا کنید یا به پادکست هندی گوش کنید یا ویدیوی هندی تماشا کنید. سپس، سعی کنید کلمه را خودتان تلفظ کنید - اما خودتان را ضبط کنید (در تلفن، لپ‌تاپ، هر کجا...). به صدای ضبط شده خود گوش دهید، سپس دوباره به نسخه اصلی گوش دهید. دریابید که در کجا شلخته هستید یا در تولید چه صداهایی مشکل دارید. دوباره ضبط کنید و ببینید آیا بهبودی ایجاد کرده‌اید.
مبتدیان می توانند ابتدا روی صداهای فردی کار کنند، سپس یکی را به کلمات جداگانه و سپس عبارات هندی منتقل کنند. به یاد داشته باشید، تلفظ فقط مربوط به صداها نیست، بلکه در مورد ریتم نیز هست. به افرادی که به زبان هندی صحبت می کنند گوش دهید و بشنوید که روی کدام هجا در یک کلمه و روی کدام کلمه در یک جمله تاکید می کنند.
همچنین، به لحن گوش دهید - هندی زبانان تمایل دارند صدای خود را در انتهای جمله مانند انگلیسی پایین نیاورند. مراقب تفاوت های دیگر در لحن در زبان هندی باشید.

 

مکالمه هندی خود را با این ترفندها بهبود بخشید
الفبای هندی را از صمیم قلب می‌دانید و می‌توانید آن را به‌خوبی تلفظ کنید - اما هر زمان که مجبور به مکالمه به زبان هندی شوید، آن را متوقف می‌کنید؟ در اینجا چند راه وجود دارد که می‌توانید هندی خود را بهبود بخشید و یاد بگیرید که هندی را روان صحبت کنید.

1.با هندی زبانان بومی صحبت کنید

2.هنگام یادگیری هندی، بهترین راه برای تمرین مکالمات این است که آنها را داشته باشید. و راه ایده آل برای بهبود مهارت های زبانی این است که با فردی صحبت کنید که:

  • زبان مادری است
  • وقتی اشتباه می کنید می تواند شما را اصلاح کند
  • دو راه برای انجام این کار وجود دارد:
  • برای تبادل زبان، یک شریک زبان پیدا کنید: او در ازای تمرین انگلیسی خود، به شما زبان هندی یاد می‌دهد.
  • معلمان زبان که می‌توانند به زبان هندی با شما صحبت کنند و همچنین به شما کمک کنند کلمات و عبارات جدید را بیاموزید، زمان‌های افعال هندی و نحوه تشخیص اسم‌های مذکر و مؤنث را به شما یاد می‌دهند.
  • همچنین می‌توانید هندی را به‌صورت آنلاین از طریق اسکایپ یاد بگیرید - برای مثال، یک شریک زبان یا معلم خصوصی که واقعاً در هند زندگی می‌کند!


 

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود