آموزش و دوره های microsoft power automate

Microsoft Power Automate یک نرم افزار اتوماسیون مبتنی بر جریان کار بسیار ساده با قابلیت کشیدن و رها کردن می باشد که توسط مایکروسافت برای خودکارسازی کارهای دستی و تکراری ایجاد شده است. هدف اصلی ایجاد Microsoft Power Automate (که قبلاً به عنوان Microsoft Flow شناخته می‌شد) این بود که هم به کدنویس‌ها و هم غیرکدنویس ها اجازه می‌داد کارهای تکراری را که از یک جریان متوالی مبتنی بر قانون پیروی می‌کنند، خودکار کنند.

به عبارت ساده، فرض کنید فرآیندی دارید که می‌خواهید آن را خودکار کنید. قبل از شروع، می توانید سعی کنید با ایجاد یک نمودار جریان، جریان فرآیند را مصورسازی کنید. این فلوچارت شامل مراحل، متغیرها، حلقه ها و حتی شرایط مختلف است. پس از اتمام، می توانید همان فلوچارت را در Microsoft Power Automate تکرار کنید. به نظر جالب میاد؟ بسیاری از وظایف را می توان با استفاده از پلت فرم Power Automate خودکار کرد.

Microsoft Power Automate می‌تواند برای همگام‌سازی داده‌ها در بین برنامه‌ها و نرم‌افزارها، ایجاد نوتیفیکیشن های بلادرنگ برای هشدار دادن، بروزرسانی پایگاه‌های اطلاعاتی با اطلاعات جدید و جمع‌آوری داده‌ها از Power Apps یا سایر منابع داده، جریان‌های کاری ایجاد کند.

پلت فرم اتوماسیون هوشمند به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از گردش کار، محرک هایی را برای انجام مجموعه خاصی از اقدامات متوالی تنظیم کنند. Power Automate می تواند توسط همه کاربران مجوز Office 365 استفاده شود. کاربران می توانند وظایف بین بیش از 500 برنامه را خودکار کنند که شامل برنامه های مایکروسافت مانند Sharepoint ،Azure ،Excel ،Office Online و غیره و برنامه های شخص ثالث مانند Twitter ،Youtube ،Gmail و غیره می شود. Power Automate می تواند کارهای تکراری را خودکار کند، و در اینجا 6 نمونه گردش کار Microsoft Power Automate وجود دارد که درک اساسی از نحوه استفاده از پلت فرم اتوماسیون هوشمند را ارائه می دهد: 

انجام یک تسک

به هر کاری که نیاز به تغییر برنامه دارد فکر کنید. این کار را می توان با جریان های کاری Power Automate مانند Zapier خودکار کرد. این قابلیت می تواند شخصاً برای کاهش تلاش های دستی و تمرکز بر کارهای ارزشمندتر استفاده شود.

به عنوان مثال، ارسال یک توییت با اضافه شدن یک ردیف Google Sheets، ارسال یک ایمیل با دریافت پیوست

همگام سازی داده ها و فایل ها

از کانکتورهای Microsoft Power Automate می توان برای همگام سازی داده های جدید در برنامه های مختلف سازمانی استفاده کرد. این داده های کسب و کار را در برنامه های مختلف به روز می کند.

به عنوان مثال. وقتی یک مشتری جدید ثبت نام کرد، رکورد را در CRM، اتوماسیون بازاریابی و داشبورد فروش به روز کنید.

ارسال نوتیفیکیشن های زمان واقعی

هشدارها را از طریق ایمیل برای ذینفعان مربوطه ارسال کنید تا آنها در جریان رویدادهای اخیر شرکت باشند.

به عنوان مثال، هنگامی که یک شکایت مشتری دریافت می شود، یک هشدار از طریق ایمیل به تیم های فروش و موفقیت مشتری ارسال کنید.

خودکار کردن فرآیندها

Microsoft Power Automate می‌تواند برای خودکارسازی فرآیندهای تجاری با گردش‌های کاری مبتنی بر قانون که از طریق Power Apps ایجاد شده‌اند، استفاده شود. به عنوان مثال، فرآیند تأیید فاکتور

اتوماسیون Mailroom 

می‌توانید تمام فعالیت‌های Mailroom مانند ارسال ایمیل، ذخیره پیوست‌های ایمیل، دسته‌بندی ایمیل، و پردازش محتوای ایمیل را خودکار کنید.

به عنوان مثال، تمام پیوست های ایمیل را در Microsoft SharePoint ذخیره کنید یا پیام OOO خود را شخصی سازی کنید.

جمع آوری داده ها

با Microsoft Power App، می‌توانید یک برنامه کاربردی برای دیجیتالی کردن ضبط داده‌ها و استفاده از داده‌ها برای انجام فعالیت‌های بیشتر ایجاد کنید.

به عنوان مثال، یک ایستگاه خدمات خودرو می‌تواند برنامه‌ای ایجاد کند تا اطلاعات مشتری و خودرو را بگیرد و اطلاعات را در CRM خود ذخیره کند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود