آموزش چت جی پی تی

در این بخش می خوانید:

میدجورنی (Midjourney) چیست؟

آیا در مورد یک برنامه هوش مصنوعی انقلابی که می تواند تصاویر با کیفیت بالا را از توضیحات متن ایجاد کند، کنجکاو هستید؟ به Midjourney که در دنیای هوش مصنوعی غوغا می کند نگاه کنید. برنامه تولید کننده هوش مصنوعی Midjourney برخلاف DALL-E 2 و Stable Diffusion از فناوری پیشرفته برای ایجاد تصاویر با سبک هنری منحصر به فرد استفاده می کند.

تصاویر هوش مصنوعی و Midjourney در طی چند سال اخیر بسیار محبوب شده اند و سر و صدای زیادی در بین کاربران اینترنتی کرده اند. 

دیوید هولز، یکی از بنیانگذاران Leap Motion، نیروی محرکه پشت Midjourney است. هولز یک چهره شناخته شده در صنعت فناوری است که Leap Motion را در سال 2010 تأسیس کرد. Leap Motion شرکتی است که فناوری سنجش حرکت را برای رایانه ها و هدست های واقعیت مجازی تولید می کند.

Midjourney اولین بار در 14 مارس 2022، زمانی که سرور discord با درخواست ارسال عکس های با کیفیت بالا در Twitter/Reddit برای آموزش سیستم راه اندازی شد، شروع به کار کرد. این شرکت به طور خستگی ناپذیری برای بهبود الگوریتم های خود تلاش می کند و هر چند ماه یکبار نسخه های جدیدی را منتشر می کند. نسخه 2 الگوریتم آنها در آوریل 2022 راه اندازی شد و به دنبال آن نسخه 3 در جولای همان سال عرضه شد. در 10 نوامبر 2022، تکرار آلفای نسخه 4 برای کاربران منتشر شد.

آموزش میدجورنی

در حالی که Midjourney و DALL-E 2 هر دو کیفیت فوق العاده ای ارائه می دهند، تفاوت قابل توجهی در سبک تصاویر ایجاد شده وجود دارد. تصاویر تولید شده توسط DALL-E 2 بیشتر عکس واقعی هستند. از سوی دیگر، Midjourney به دنبال یک سبک هنری تر است.

Midjourney مطمئناً با کیفیت تصاویری که تولید می کند دست پیش از رقبای خود گرفته است. همچنین، سبک های هنری Midjourney که مورد توجه هنرمندان است نیز یکی از بزرگترین دلایل این می باشد که در مدت زمان کوتاهی چنین محبوبیتی به دست آورد. اما هنوز همه این مدل ها در فاز بتا هستند و به طور مداوم در حال تکامل هستند.

میلیاردها تصویر چشم نواز آنلاین وجود دارد و خالق پشت برخی از این عکس‌ها دیگر انسان نیستند. 

Midjourney به کاربران اجازه می دهد تا این سرویس را به صورت رایگان امتحان کنند. کاربران می توانند 25 تصویر را به صورت رایگان ایجاد کنند، سپس باید یکی از دو طرح را انتخاب کنند.

نحوه استفاده از میدجورنی

Midjourney یک سرویس هنری هوش مصنوعی است که به شما امکان می دهد تصاویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را بر اساس اعلان های ورودی در سرور Discord ایجاد کنید. 

برای استفاده از این سرویس، باید به سرور Midjourney's Discord بپیوندید (که رایگان است!). سپس، به یکی از کانال های ربات "Newbie" رفته و "imagine/" را تایپ کنید. پس از آن، یک پیام متنی را وارد می‌ کنید (می‌ تواند هر چیزی که می‌ خواهید باشد). ربات 4 تصویر را در حدود 60 ثانیه در اختیار شما قرار می دهد و بعداً می توانید تغییراتی از آن تصاویر را دریافت کنید.

به عنوان یک عضو رایگان، شما 25 درخواست رایگان برای آزمایش این سرویس دارید. سپس، برای ادامه استفاده از سرویس Midjourney باید عضویت بخرید. می توانید این کار را با تایپ "subscribe/" در همان کانال انجام دهید. اینها عضویت های موجود در حال حاضر هستند:

  • عضویت پایه: استفاده محدود (200 تصویر در ماه)، 10 دلار در ماه.
  • عضویت استاندارد: استفاده شخصی نامحدود، 30 دلار در ماه.
  • عضویت شرکتی: استفاده نامحدود تک کاربره، 600 دلار در سال.

سرور Discord علاوه بر تولید تصاویر، برای تعامل با هنرمندان همفکر از سراسر جهان عالی است. در داخل، اعضا آثار هنری خود را به اشتراک می‌ گذارند و خلاقیت‌ های دیگر اعضا را در گالری‌ های تصاویر مبتنی بر موضوع بررسی می‌ کنند. علاوه بر این، می توانید بحث های پر جنب و جوشی را نه تنها در مورد موضوعات هوش مصنوعی، بلکه در مورد فلسفه و به طور کلی آینده نیز بیابید.

مزایای استفاده از میدجورنی

هوش مصنوعی در زمینه تولید تصویر راه طولانی را پیموده است. برنامه های تولیدی مانند DALL-E ،Midjourney و Stable Diffusion تأثیر عمیقی بر نحوه تعامل ما با محتوای دیجیتال داشته اند. با AI Midjourney می توانید تصاویر دیجیتالی را از یک دستورالعمل متنی نسبتاً سریع ایجاد کنید. اگر واقعاً می‌ خواهید از تصاویر استفاده کنید و نه صرفاً برای سرگرمی، برای شما هزینه دارد. 

سوال دیگر مربوط به مالکیت است. تصاویری که با Midjourney ایجاد می کنید به شما تعلق ندارند. می توانید از آنها (با محدودیت) حتی به صورت تجاری استفاده کنید. اما ممکن است توسط سایر کاربران برای ریمیکس نیز استفاده شود. Midjourney موفق ترین خلاقیت ها از جمله پیام های متنی را در وب سایت خود نمایش می دهد. Midjourney یک گالری چشمگیر است - اما آیا واقعاً همان چیزی است که برای CGI خود از نظر استفاده و حقوق مالکیت می خواهید؟ زیرا هر تصویر ایجاد شده با Midjourney می تواند به طور کاملا قانونی توسط افراد دیگر استفاده شود. شما راهی برای متوقف کردن کامل آن ندارید. این شاید بزرگترین نقطه ضعف جامعه باز میدجورنی باشد.

احتمالاً برای کسانی که در ادبیات علمی-تخیلی یا آثار هنری کار می کنند که نیاز به احساس گوتیک تری دارند Midjourney جذاب باشد. جایی که سایر تولیدکنندگان هوش مصنوعی بیشتر به عکس ها تمایل دارند، Midjourney بیشتر یک ابزار نقاشی است. Midjourney از شما می‌خواهد که برای یک تصویر، یک دستور متنی وارد کنید، به عنوان مثال «روباهی که کلاه آب رنگ بر سر دارد» و در چند ثانیه، چندین بار تلاش برای این تصویر به شما برگردانده می‌ شود.

فرق بین میدجورنی، DALL-E و Stable Diffusion

بنابراین، بهترین برنامه از بین DALL-E  ،Midjourney یا Stable Diffusion کدام است؟ این یک سوال سخت است زیرا کاربران انتظارات متفاوتی خواهند داشت و نسخه های مختلفی از این برنامه ها وجود دارد که مقایسه مستقیم را غیر واقعی می کند. 

رتبه بندی کیفیت تصویر

Midjourney بهترین تصاویر را در نمونه ها تولید می کند. آنها واقعی تر و زیباتر از DALL-E 2 و Stable Diffusion ارائه می شوند.

راحتی استفاده

 DALL-E ساده ترین برای استفاده است. برای استفاده از آن نیازی به برنامه شخص ثالث نیست و منو ساده ای دارد.

ویژگی ها و قابلیت ها

Midjourney از رقبای خود برتری می‌یابد زیرا دارای ویژگی‌ ها و قابلیت‌ های بیشتری است که تصاویر باکیفیت‌ تری را به‌ طور مداوم تولید می‌ کند.

سرعت

DALL-E تصاویر را سریع‌ تر (حدود 12 ثانیه) تولید می‌ کند و یک ثانیه یا بیشتر Stable Diffusion و Midjourney با حاشیه بزرگ‌ تری عکس را در حالت سریع تولید می کند.

انعطاف پذیری و سفارشی سازی

Stable Diffusion برای انعطاف‌ پذیری و سفارشی‌ سازی در کلاس خودش قرار دارد. تعداد فزآینده‌ ای از نسخه‌ ها وجود دارند که به کاربران اجازه می‌ دهند نه تنها تصاویری بسازند که معمولاً سانسور می‌ شوند، بلکه نسخه‌ هایی هستند که حتی تصاویر باکیفیتی تولید می‌ کنند که مستقیماً از تصاویر Midjourney مدل‌ سازی شده‌ اند.

Midjourney و DALL-E از نظر تعداد دسته‌ هایی که برنده شدند، اول شدند، اما جایزه برنده اصلی باید تنها بر اساس کیفیت تصویر به Midjourney برسد. Midjourney مسلماً تولید کننده متن به تصویر هوش مصنوعی است. با مجموعه ای از ویژگی های قدرتمند خود، می تواند تصاویر بسیار هنری و باورپذیری تولید کند که سایر رقبای هوش مصنوعی هنوز نتوانسته اند به طور مداوم به آن دست یابند. اما برخلاف DALL-E 2، قبل از شروع استفاده از آن باید یک حساب Discord ایجاد کنید. حتی با اضافه شدن لایه‌های پیچیدگی و با وجود اینکه برای تولید تصاویر خود باید دستوراتی مانند imagine/ را تایپ کنید، به زودی Midjourney را به دلیل هنر زیبایی که می‌ توانید با چند کلمه خلق کنید، عفو خواهید کرد.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود