آموزش Orchard

دسته بندی: آموزش طراحی وب

معرفی orchard

Orchard CMS یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و منبع باز است که به کاربران اجازه می دهد تا به سرعتوب سایت هایی در پلت فرم مایکروسافت ASP.NET MVC ایجاد کنند.

Orchard بر روی یک فریمورک انعطاف پذیر ساخته شده است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا از طریق ماژول ها و تم ها قابلیت های اضافی را ارائه دهند و سفارش سازی کنند.

ساخت CMS (سیستم مدیریت محتوا) بر خلاف ایجاد یک برنامه وب است: بیشتر شبیه ساخت یک container برنامه کاربردی است. هنگام طراحی چنین سیستمی، لازم است که توسعه پذیری را به عنوان یک ویژگی کلاس اول ایجاد کنیم. این می تواند یک چالش باشد زیرا نوع باز معماری که ضروری است اجازه می دهد تا توسعه پذیری قابل ملاحظه ای ایجاد شود درنتیجه قابلیت استفاده از نرم افزار را تحت تاثیر قرار دهد: همه چیز در سیستم باید با ماژول های ناشناخته آینده، از جمله در سطح رابط کاربری ترکیب شود. هماهنگ سازی تمام آن بخش های کوچک که نمی دانند همگی با هم یک کل منسجم را تشکیل می دهند نحوه کار Orchard را بازگو می کند.

Orchard بر روی فریمورک ها و کتابخانه های موجود ساخته شده است. در اینجا برخی از مهم ترین ترین آنها آمده است:

فریمورک Orchard  مهم ترین لایه ی Orchard  می باشد که شامل موتور برنامه یا قطعاتی است که نمی توانند از ماژول ها جدا شوند. این موارد اساسی ترین ماژول هایی هستند که باید به آنها متکی بود و به عنوان کتابخانه کلاس پایه ای برای Orchard در نظر گرفته می شوند.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
آموزش-اصول-orchard

آموزش اصول Orchard


Orchard سیستم مدیریت محتوای متن باز مایکروسافت است. این CMS با ASP.NET طراحی شده است و سورس آن نیز در اختیار برنامه نویسان دات نت قرار داده شده است. ...

1395/11/18 5252 بازدید
آموزش-پیشرفته-orchard

آموزش پیشرفته Orchard


سیستم مدیریت محتوای Orchard توسط مایکروسافت در ژانویه سال 2011 همراه با ASP.NET MVC 3, IIS Express, SQL CE 4 ,فریم ورک Web Farm و WebMatrix ارائه شد. ...

1395/01/14 5032 بازدید