معرفی Prism

Prism راهنمایی هایی را در قالب نمونه ها و مستندات ارائه می دهد که به شما کمک می کند تا برنامه های کاربردی دسک تاپ Windows Presentation Foundationیا WPF غنی، انعطاف پذیری به راحتی طراحی و ایجاد کنید.

برنامه های کاربردی اینترنتی (RIA) با افزونه مرورگر مایکروسافت سیلورلایتو برنامه های کاربردی ویندوز ساخته شده اند.

Prism از الگوهای طراحی استفاده می کند که اصول مهم طراحی معماری را شامل می شوند.

Prism به شما کمک می کند تا برنامه های کاربردی را با استفاده از قطعاتی که به راحتی وصل شده اند طراحی کنید و آنها را بسازید که می توانند به طور مستقل تکامل یابند و می تواند به راحتی در یک برنامه کلی ادغام شود.

این نوع برنامه ها به عنوان برنامه های کامپوزیت شناخته می شوند.

Prism دارای تعدادی از ویژگی های out-of-the-box است.

ویژگی های Prism

الگو MVVM

Prism از الگوی MVVM پشتیبانی می کند و دارای کلاس Bindablebase و ViewModelLocator انعطاف پذیر است.

قابلیت مدولار

این قابلیت کد را به کتابخانه های کلاس کاملا رایگان تجزیه  می کند و آنها را در زمان اجرا به یک کل یکپارچه برای کاربر نهایی ادغام می کند.

ترکیب UI / فضا

قابلیت پلاگین View ها در containers ها بدون View ایی که در حال پلاگین است می باشد که نیاز به یک منبع برای خود container رابط کاربری دارد.

 جهت یابی

Prism دارای ویژگی های جهت یابی است، مانند پیمایش رو به جلو و عقب که به مدل های view اجازه می دهد به طور مستقیم در فرآیند جهت یابی شرکت کنند.

دستورات

Prism دارای دستورات است که از حافظه محافظت کند.

رویدادهای Pub / Sub

Prism از رویدادهای Pub / Sub پشتیبانی می کند که وقتی publisher و subscriber میتوانند دوره های مختلف داشته باشند و مجبور نیستند منبعی به یکدیگر برای برقراری ارتباط در رویدادها داشته باشند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود