مطالب پیشنهادی از سراسر وب

مقایسه اپلیکیشن های Native اندروید و آی او اس با React Native، Ionic و Native ُScript

دسته بندی ها: آموزش آیونیک (Ionic) ، آموزش ری اکت نیتیو (React Native) ، آموزش برنامه نویسی آی او اس (iOS) ، آموزش برنامه نویسی اندروید (Android) ، برنامه نویسی موبایل

در توسعه موبایل، ساخت و گسترش سریعتر اپلیکیشن ها امری مهم محسوب می شود. ایجاد برنامه نیتیو بدین معنا است که یک برنامه کاربردی برای استفاده در یک پلت فرم یا دستگاه خاص طراحی شده است. بدین منظور، 3 فریمورک توسعه موبایل قدرتمند به نام های React Native، Native ُScript و Ionic می تواند در این زمینه کارساز باشند.

NativeScript یک فریمورک متن باز برای ساخت برنامه های نیتیو موبایل با جاوا اسکریپت است.

Ionic فریمورک مبتنی بر Angular، به صورت متن باز برای توسعه نرم افزار تلفن همراه بکار می رود که باعث می شود برنامه های نیتیو و پیشرفته وب با تکنولوژی های بالا ساخته شود.

React Native یک فریمورک جاوا اسکریپت برای ساخت برنامه های تلفن همراه نیتیو است که از فریمورک React استفاده می کند.

انتخاب یکی از این 3 گزینه در دنیای صنعت رو به رشد امروز دشوار است.

این سه فریمورک هدف مشابهی دارند: پشتیبانی از ایجاد اپلیکیشن های تلفن همراه از طریق تکنولوژی های وب (به عنوان مثال، HTML، CSS، جاوا اسکریپت، و غیره). اما آنچه آنها را از هم جدا می کند، ویژگی هایی هستند که آنها ارائه می دهند و نحوه ارتباط آنها با API های سیستم عامل خاص می باشد.

 • کار با Ionic CLI راحت تر می باشد. برخی از جنبه های CLI مانند رنگ متن، ژنراتورهای قالب فایل بهتر از NativeScript CLI می باشد.
 • اگر شما دانش توسعه وب دارید، همانطور که NativeScript از XML برای UI خود استفاده می کند پس ساخت UI در اندروید با XML امری آسانتر خواهد بود.
 • NativeScript و Ionic هر دو از از Angular پشتیبانی می کنند اما شما می توانید از NativeScript بدون Angular از TypeScript استفاده کنید.
 • تجربه اشکال زدایی Ionic آسان و سریعتر از NativeScript است.
 • در Ionic برای استفاده از ویژگی های دستگاه نیتیو، باید به پلاگین های شخص ثالث تکیه کنید.
 • Ionic دارای اکوسیستم دسترسی به خدمات و محصولاتی است که شما می توانید انتخاب کنید که نه تنها به شما در توسعه کمک می کند، بلکه برخی ویژگی های دسترسی را که در برنامه شما مورد استفاده قرار می گیرد، ارائه می دهد.
 • این نوع اکوسیستم با NativeScript میسر نمی شود.
 • همانطور که انتظار می رود، عملکرد NativeScript بهتر از Ionic است.
 • فناوری های ionic برای نوشتن برنامه، به PhoneGap / Cordova برای دسترسی به ویژگی های نیتیو نیاز دارند.
 • با آیونیک، شما قطعا نباید نگران رفتارهای خاص پلتفرم باشید. اما با React Native شما ممکن است مجبور باشید یک تجربه بی نظیر به کاربران خود ارائه دهید.
 • با React Native، شما باید یاد بگیرید که چگونه استایل و رابط کاربری خود را با استفاده از اجزای HTML ایجاد کنید اما آیونیک در این زمینه آشنا تر می باشد.
آیا این نوشته را دوست داشتید؟
React Native vs Ionic vs NativeScript vs Android_ iOS Native Apps

پیشنهاد آموزش مرتبط در فرادرس

لینک های دانلود حجم فایل: 45.0MB React Native vs Ionic vs NativeScript vs Android_ iOS Native Apps.mp4

ali 3 سال و 3 ماه قبل

ببخشید لینک‌ خراب شده ، امکانش هست چک‌کنید ؟

مدیر 3 سال و 3 ماه قبل

لینک دانلود تصحیح شد.