یادگیری زبان روسی می تواند یک چالش هیجان انگیز باشد. زبان روسی یک دنیای کاملاً جدید از ایده ها و امکانات را به روی شما باز می کند. بسیاری از متفکران و نویسندگان بزرگ مانند تولستوی و داستایوفسکی آثار مهمی را به این زبان نوشته‌اند و خواندن آنها به شکل اصلی‌شان می‌تواند تجربه‌ای ارزشمند باشد. این ها تنها دلیل مفید بودن یادگیری زبان روسی نیست. زبان روسی یکی از رایج ترین زبان ها در اروپای شرقی و آسیای مرکزی است. زبان روسی یکی از زبان های رسمی در 5 کشور است و در بسیاری از مناطق به طور گسترده به عنوان زبان دوم صحبت می شود. این زبان همچنین با بسیاری از زبان های اسلاوی دیگر مانند اوکراینی، لهستانی و چک ریشه مشترک دارد که می تواند در یادگیری این زبان ها یا سفر در این مناطق کمک قابل توجهی کند.

روسیه خود کشوری پهناور با مکان های زیبا و تاریخی فراوان است. متأسفانه، تنها حدود 5.5 درصد از روس ها می توانند انگلیسی را به عنوان زبان اول یا دوم صحبت کنند، بنابراین اگر قصد دارید به جای دیگری به جز نقاط مهم توریستی مسکو و سنت پترزبورگ بروید، توانایی صحبت کردن به زبان روسی حتی کمی مهم است.

سفر در راه آهن معروف جهان ترانس سیبری یکی از این نمونه هاست. این سفر با قطار تقریباً افسانه‌ای یکی از بهترین راه‌ها برای تجربه زیبایی وسیع این کشور و بازدید از برخی از دورافتاده‌ترین مکان‌های آن است که در غیر این صورت نمی‌توانید به آن‌ها برسید. در حالی که می توان بدون یادگیری زبان روسی سفر کرد، اما اگر بتوانید با افرادی که سفر خود را با آنها به اشتراک می گذارید تعامل داشته باشید و در مهمان نوازی گرم مردم روسیه غرق شوید، سفر شما بی نهایت جالب تر و خاطره انگیزتر خواهد شد.

بیش از 140 میلیون روسی زبان بومی وجود دارد. روسی یک زبان رسمی در روسیه، بلاروس، قزاقستان، و قرقیزستان و یک زبان غیررسمی در اوکراین، لتونی و استونی است. این زبان از نظر جغرافیایی گسترده ترین زبان در اوراسیا است.

اولین چیزی که هنگام شروع یادگیری روسی متوجه خواهید شد این است که با استفاده از الفبای سیریلیک نوشته شده است. در سیریلیک 33 حرف وجود دارد که برخی از آنها دقیقاً مشابه حروف لاتین خود در انگلیسی مانند A، B، D، K، L، M،O،T هستند و برخی از آنها شبیه به هم هستند اما تلفظ متفاوتی دارند. مانند r که صدایی شبیه 'g' دارد و برخی از آنها کاملاً متفاوت به نظر می رسند، اما صداهای آشنا مانند ф تولید می کنند که مانند 'F' است. فقط چند کاراکتر با صداهای کاملاً جدید وجود دارد که باید آنها را به خاطر بسپارید. به طور کلی، زبان روسی به عنوان یک زبان بسیار دشوار برای یادگیری در نظر گرفته می شود، و دلیلی برای این وجود دارد. روسی قوانین زیادی دارد. با این حال، خبر خوب این است که بر خلاف زبان های دیگر مانند آلمانی، استثناهای قاعده بسیار کمی وجود دارد.

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای آموزش زبان روسی از آنها استفاده کنید، و بسیاری از آنها حتی به لطف اینترنت رایگان هستند.

گیت بهترین راه برای یادگیری زبان روسی به صورت آنلاین است. گیت یکی از بزرگترین جوامع یادگیری زبان است! با گیت، می توانید به زبان روسی مسلط شوید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود