معرفی گرافیک وب یا Web Graphic

وببیش از نمایش متن و اطلاعات است، همچنین می تواند خلاقیت هنری، تجسم داده و بهینه سازی نمایش اطلاعات برای مخاطبان مختلف با نیازها و انتظارات متفاوت را نشان دهد.

استفاده از گرافیک در وب سایت ها باعث بهبود تجربه کاربران می شود و توسعه دهندگان وب دارای چندین تکنولوژی متفاوت و تکمیلی هستند که با HTMLو اسکریپت کار می کنند تا صفحات وب و برنامه های کاربردی وب را با ابزارهایی برای نمایش بهتر محتوا ایجاد کنند.

گرافیک وب نمایش های بصری مورد استفاده در وب سایت است تا بتوانند نمایش ایده یا احساس را به منظور دستیابی به کاربر وب سایت ارتقاء یا فعال نمایند.

گرافیک ممکن است کاربر را سرگرم کند، آموزش دهد یا از نظرعاطفی بر روی کاربر اثر بگذارد، و برای قدرت برند سازی، وضوح تصویر و سهولت استفاده برای رابط ها بسیار مهم باشد.

نمونه هایی از گرافیک شامل نقشه ها، عکس ها، طرح ها و الگوها، شجره نامه ها، نمودار ها، طرح های معماری یا مهندسی، نمودارهای میله ای و نمودار pie، تایپوگرافی، شماتیک، خط هنر، نمودار گردشی و بسیاری از شکل های دیگر تصاویر می شود.

طراحان گرافیک ابزار ها و فن آوری های بسیاری را برای همه چیز از چاپ تا توسعه وب در اختیار دارند و قالب های بسیاری وجود دارد که می توانند برای ایجاد محتوا در پلتفرم وب باز استفاده شود.

کاربرد گرافیک

گرافیک برای همه چیز از بهبود ظاهر صفحات وب تا ارائه خدمات برای برنامه های وب تمام عیار استفاده می شود.

کاربرد های مختلف برای گرافیک نیاز به راه حل های مختلف دارد، در نتیجه، فن آوری های مختلفی در این زمینه وجود دارد.

عکس ها با فرمت PNG بهتر هستند، در حالی که هنر خطوط، تجسم داده ها و حتی رابط های کاربری نیاز به قدرت SVG و Canvas API دارند.

CSSبرای ارتقاء فرمت های دیگر مانند HTML یا SVG وجود دارد. WebCGM نیازهای تصاویر فنی و مستند سازی در بسیاری از صنایع دیگر را رفع می کند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود