معرفی Apache Camel

Apache Camel یک فریمورک یکپارچه سازی متن باز است که در اوایل سال 2007 منتشر شد.

Apache Camel یک رویکرد مبتنی بر EIP است که چندین پیاده سازی الگوهای out of the box را فراهم  می کند که می تواند برای حل مشکلات یکپارچه سازمانی استفاده شود. EIP چیزی جز راه حل اثبات شده برای مشکلات مستند شده و تکراری در یکپارچه سازی سازمانی نیست.

Camel به عنوان موتور مسیریابی شناخته می شود، زیرا به طور موثر مسیر داده ها را بین نقطه های endpoint تعیین می کند حتی اگر بار سنگینی مانند تبدیل فرمت های داده، اتصال به endpoint و غیره باشد.

Camel به توسعه دهندگان کمک می کند تا ایجاد مسیرها را در انواع زبان خاص دامنه (DSL) مانند java، spring / XML، scala و غیره تسهیل بخشد.

Camel از URI ها برای پشتیبانی از تعداد زیادی از مدل های حمل و نقل و پیام رسانی مانند HTTP، JMS، JBI، Mina، SCA، CXF استفاده می کند و همچنین با اجزای خارجی و داده ها به خوبی کار می کند.

همچنین اجازه می دهد تا ما از همان مجموعه API ها استفاده کنیم تا مسیر ها و پیام هایی را بین اجزای مختلف ایجاد کنیم. این باعث می شود که کار بسیار آسان شود.

تست واحد برای نوشتن هر کدی ضروری است. Camel این بخش از توسعه نرم افزار را بسیار آسان تر کرده است. Camel مجموعه ای از اجزای آماده سازی مانند CamelContextSupport، Shell Guice، Shell Test-Design را برای راحتی تست کد فراهم می کند.

پیش نیاز های لازم برای استفاده از Apache Camel در ذیل نام برده شده است:

  • جاوا
  • Maven
  • Redhat JBoss Fuse 6.1-GA-379
نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود