آموزش Apache CXF

دسته بندی: فریمورک ها

معرفی Apache CXF

Apache CXF یک فریمورک توسعه خدمات وب می باشد که می تواند برای توسعه خدمات وب SOAP و Rest استفاده شود. CXF به طور کامل با JAX-RS و JAX-Ws سازگار است.

در حال حاضر از فریمورک توسعه خدمات وب بیشترین استفاده می شود. CXF بر اساس Axis2 بهبود یافته است که اکنون به تدریج توسط CXF جایگزین می شود.

Apache CXF یک فریمورک خدمات منبع باز است. CXF به شما در ساخت و توسعه خدمات با استفاده از API های برنامه نویسی frontend، مانند JAX-WS و JAX-RS کمک می کند. این سرویس ها می توانند از پروتکل های مختلف مانند SOAP، XML / HTTP، RESTful HTTP یا CORBA صحبت کنند و بر روی انواع انتقالات مانند HTTP، JMS یا JBI کار کنند.

ویژگی های Apache CXF

CXF شامل مجموعه ای از ویژگی های گسترده است، اما عمدتا در زمینه های زیر متمرکز است:

پشتیبانی از استانداردهای وب سرویس: CXF از استانداردهای سرویس های مختلف وب شامل SOAP، WS-I Basic Profile، WSDL، WS-Addressing، WS-Policy، WS-ReliableMessaging، WS-Security، WS-SecurityPolicy، WS-SecureConversation و WS-Trust (جزئی) پشتیبانی می کند.

Frontend: CXF از انواع مدل های برنامه نویسی "Frontend" پشتیبانی می کند.

API CXF های JAX-WS را اجرا می کند. پشتیبانی  CXF از JAX-WS شامل برخی از پسوندهای استاندارد است که باعث می شود آن را نسبت به اجرای مرجع بطور قابل توجهی آسانتر کند: این به طور خودکار کد را برای کلاس های درخواست و پاسخ bean تولید می کند و برای موارد ساده نیازی به WSDL ندارد.

استفاده آسان: CXF برای استفاده آسان طراحی شده است.  API های ساده برای سریع ساختن سرویس های کد اول، پلاگین های Maven برای ایجاد یکپارچه سازی آسان ابزار، پشتیبانی از API JAX-WS، پشتیبانی از XML 2.6 به 2.x برای تنظیم و غیره وجود دارد.

پشتیبانی از پروتکل باینری و Legacy: CXF برای ارائه یک معماری قابل برنامه ریزی طراحی شده است که نه تنها از XML، بلکه همچنین از غیرXML مانند JSONو CORBA، پشتیبانی می کند.

CXF عملکرد بالا و قابلیت انعطاف پذیری دارد.

از زبان های برنامه نویسی چندگانه پشتیبانی می کند.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
فیلم-آموزش-apache-cxf

فیلم آموزش Apache CXF


Apache CXF یک سرویس فریمورک متن باز است که به کمک CFX می توانید API های کاربردی نظیر JAX-WS و JAX-RS طراحی کنید. کلمه CXF در واقع مخفف دو کلمه Celtix...

1395/01/11 4511 بازدید
ساخت-سرور-لینوکس-برای-برنامه-نویسی-ruby-on-rails

ساخت سرور لینوکس برای برنامه نویسی Ruby on Rails


در این آموزش تصویری با ساخت سرور لینوکس برای برنامه نویسی Ruby on Rails آشنا می شوید. این دوره آموزشی محصول موسسه Pluralsight می باشد. سرفصل های د...

1394/12/27 2223 بازدید