آموزش chatgpt

یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی ChatGPT می باشد که به عنوان ربات چت مورد استفاده قرار گرفته است و قابلیت مکالمه شبیه انسان با بکارگیری از پردازش زبان طبیعی را دارد. ChatGPT می‌تواند به هر سوالی که می پرسید پاسخ دهد و می تواند برای تولید محتوا از جمله مقاله‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، کدها و ایمیل‌ها کمک بسیار خوبی باشد.

ChatGPT شکلی از ابزار generative AI است که به کاربران اجازه می دهد تا برای دریافت تصاویر، متن یا ویدیوهایی شبیه انسان که توسط هوش مصنوعی ایجاد شده اند، پیام هایی را وارد کنند.

ChatGPT همانند سرویس‌های چت خودکار در وب‌سایت‌های سرویس های مشتری است، زیرا افراد می‌توانند از آن سؤال بپرسند. Generative Pre-trained Transformer یا به اختصار GPT است که اینترنت را تحت تاثیر قرار داده است. انسان‌ها از آن سؤال می‌پرسند، و پاسخ‌هایی را می‌فرستد که به طرز وحشتناکی واقعی، گاهی طنزآمیز و در مواقعی هم مشکل‌ساز هستند.

به گفته مقامات این شرکت، این فناوری که توسط همان سازمانی ساخته شده است که تولیدکننده متن به تصویر Dall-E را برای عموم راه‌اندازی کرد، تاکنون بیش از یک میلیون کاربر جمع‌آوری کرده است.

این برنامه توسط یک مدل زبان بزرگ، یک سیستم هوش مصنوعی آموزش دیده برای پیش‌بینی کلمه بعدی در یک جمله با جذب مقادیر انبوه متن از اینترنت و یافتن الگوها از طریق آزمون و خطا، نیرو می‌گیرد. OpenAI، سازمانی که چندین سال پیش با بودجه ایلان ماسک و دیگران راه اندازی شد، هشدار می دهد که ChatGPT کامل نیست و گاهی اوقات پاسخ های توهین آمیز یا گمراه کننده می دهد. اما این موضوع باعث نشده است که کاربران رسانه های اجتماعی از پرسیدن سوالات خلاقانه و ارسال نتایج به صورت آنلاین جلوگیری کنند.

chatgpt چیست؟

ChatGPT چیست؟

ChatGPT پروژه‌ای از سازمان OpenAI است و تلاشی برای ایجاد حس نرم و طبیعی «صحبت کردن» با هوش مصنوعی، تقریباً مانند مکالمه بین انسان‌ها را فراهم می کند.

کاربران می توانند سوالات هوش مصنوعی را در یک پیام فوری مانند ویژگی بپرسند و دانش جمع آوری شده برای مدل را بررسی کنند. ChatGPT به سوالات در جملات کامل پاسخ می دهد و سعی می کند ریتم یک مکالمه را تقلید کند. اما هشدار داده می شود که پاسخ های آن همیشه صحیح یا مناسب نیستند.

اگر بپرسید چه احساسی دارید، پاسخ مدل به شما می گوید: «به عنوان یک مدل یادگیری ماشین، من احساساتی ندارم. "من برای پردازش و تولید متن بر اساس ورودی هایی که دریافت می کنم طراحی شده ام."

فلسفه OpenAI این است که این مدل‌ها را قبل از اینکه همه حفاظ‌ها در جای خود قرار دهند، در طبیعت عرضه کند، به این امید که بازخورد کاربران به شرکت کمک کند تا آسیب‌ها را بر اساس تعامل در دنیای واقعی پیدا کند و به آن رسیدگی کند.

چت جی پی تی چگونه کار می کند

ChatGPT چگونه کار می کند؟

در هسته خود، ChatGPT یک مدل زبان بزرگ است که از الگوریتم‌هایی برای تجزیه و تحلیل مجموعه عظیمی از متن، که اغلب از اینترنت حذف می‌شود، استفاده می‌کند تا به درخواست‌های کاربر به زبانی پاسخ دهد که می‌تواند به طرز شگفت‌آوری انسانی به نظر برسد.

به گفته OpenAI، این روبات با استفاده از تاکتیکی به نام یادگیری تقویتی از بازخورد انسانی اصلاح شده است. این شرکت از «مربیان هوش مصنوعی انسانی» استفاده کرد تا با این مدل، هم کاربر و هم ربات چت را بازی کنند.

مربیان پاسخ‌های نوشته شده توسط ChatGPT را با انسان مقایسه کردند و کیفیت آنها را رتبه‌بندی کردند تا به تقویت سبک‌های گفتگوی انسان‌مانند کمک کنند.

از زمانی که OpenAI برای اولین بار مدل پیشگامانه تولید متن خود را به نام GPT-2 منتشر کرد، این شرکت به تست و تکرار روی سیستم ادامه داد. ChatGPT شبیه InstructGPT است، نسخه‌ای از مدل که در پاسخگویی به دستورات انسان در حال تایپ کردن در یک اعلان بهتر است.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود