آموزش دلفی (Delphi)

معرفی Delphi

دلفی یک ابزار طراحی سریع برنامه (RAD) برای محیط ویندوز و دات نت است.

با استفاده از آن شما می توانید در عرض چند دقیقه فقط با کشیدن آبجکت ها در یک فرم و تنظیم خواص آنها و حداقل کدنویسی به زبان شیء Pascal در رویدادهای آبجکت ها، برنامه هایی را به سادگی ایجاد کنید. بعد از آن کافی است با بر روی کلمه اجرا در منو کلیک کنید. در نتیجه سینتکس بررسی خواهد شد و برنامه به کد ماشین به عنوان یک فایل exe با همان نام پروژه ایجاد شده شما کامپایل می شود.

دلفی که به طور رسمی Embarcadero Delphi  شناخته می شود، یک زبان برنامه نویسی اختصاصی و کیت توسعه نرم افزاری (SDK) از Embarcadero Technologies است. دلفی در درجه اول برای ساخت برنامه های ویندوز استفاده می شود اما می توان آن را برای ساخت برنامه های دسکتاپ، موبایل، وب و کنسول برای اجرا در OS X، iOS و سیستم عامل های آندروید استفاده کرد.

دلفی همراه با C ++ Builder به عنوان بخشی از یک محیط توسعه حرفه ای یکپارچه (IDE) به نام RAD Studio توزیع شده است. RAD استودیو دارای Delphi و سایر ابزارهای توسعه نرم افزاری دیگر هستند که شامل ویرایشگر کد موجود در تکمیل کد، اشکال زدایی یکپارچه، پشتیبانی از انواع مختلف کنترل منبع و غیره.

دلفی یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که مبتنی بر Object Pascal است که از برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی می کند. دلفی همچنین می تواند شامل کدهای نوشته شده در مونتاژ و سایر زبان های سطح پایین باشد، که دسترسی غیرمستقیم آن به سخت افزار دستگاه را فراهم می کند.

قدرت اولیه دلفی این است که آن را به سرعت فوق العاده کامپایل می کند، به این معنی که برنامه های دلفی با یک پایگاه کد نسبتا بزرگ می توانند کامپایل شوند و در یک دستگاه با منابع محدود اجرا شوند.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
packt-restful-services-with-delphi

سرویس های RESTful با Delphi


در این دوره، شما می آموزید که از Delphi IDE برای ساخت یک سیستم کامل استفاده کنید. ما به شما نحوه ایجاد کلاینت های ویندوز، اندروید و سرور را به روشی سر...

1400/02/10 391 بازدید
1396/10/18 1836 بازدید
دانلود-نرم-افزار-borland-delphi-7-enterprise

دانلود نرم افزار Borland Delphi 7 Enterprise


Borland Delphi 7 بهترین نرم افزار برای برنامه نویسی به زبان Delphi است.نسخه حرفه ای این نرم افزار به همراه فعال ساز معتبر را می توانید از مرجع تخصصی ب...

1395/01/15 10101 بازدید
دانلود-بیش-از-۷۰-کتاب-آموزش-delphi

دانلود بیش از ۷۰ کتاب آموزش Delphi


  مجموعه ی کاملی که برای شما آماده کرده ایم حاصل جمع آوری بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی Delphi می باشد که بیشتر مباحث مهم در دلفی را دربر م...

1395/01/14 8246 بازدید