دات نت (NET.)

آموزش دات نت

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی دات نت (NET.)

NET Framework. یک فریمورک نرم افزاری است که توسط مایکروسافت تهیه شده است و در درجه اول در ویندوز مایکروسافت اجرا می شود. این کتابخانه شامل یک کتابخانه کلاس بزرگ است که به عنوان کتابخانه فریمورک کلاس (FCL) نامیده می شود و قابلیت تعامل زبان را فراهم می کند (هر زبان می تواند از کدی که به زبان های دیگر نوشته شده است) در چندین زبان برنامه نویسی استفاده کند. برنامه های نوشته شده برای NET Framework. در یک محیط نرم افزاری (بر خلاف یک محیط سخت افزاری) با نام Common Language Runtime اجرا می شوند. CLR یک ماشین مجازی نرم افزاری است که خدماتی مانند امنیت، مدیریت حافظه و هندل کردن را ارائه می دهد. به این ترتیب، کد رایانه ای که با استفاده از NET Framework نوشته شده است "کد مدیریت شده" نامیده می شود. FCL و CLR با هم فریمورک NET. را تشکیل می دهند.

FCL رابط کاربر، دسترسی به داده ها، اتصال به پایگاه داده، رمزنگاری، توسعه برنامه وب، الگوریتم های عددی و ارتباطات شبکه را فراهم می کند. برنامه نویسان با ترکیب کد منبع خود با NET Framework و سایر کتابخانه ها، نرم افزار تولید می کنند. این فریمورک در نظر گرفته شده است که توسط بیشتر برنامه های جدید ایجاد شده برای سیستم عامل ویندوز استفاده شود. مایکروسافت همچنین یک محیط توسعه یکپارچه را برای نرم افزارهای دات نت به نام ویژوال استودیو تولید می کند.

فریمورک NET. به عنوان نرم افزار اختصاصی شروع شد، اگرچه این شرکت تقریباً قبل از انتشار اولین نسخه، کار را برای استاندارد کردن پشته نرم افزار انجام داد. علیرغم تلاش های استاندارد سازی، توسعه دهندگان، عمدتاً در انجمن های نرم افزاری اوپن سورس و رایگان، ابراز نگرانی از شرایط انتخاب شده و چشم انداز هرگونه اجرای رایگان و اوپن سورس، به ویژه در مورد حق ثبت اختراع نرم افزار دارند. از آن زمان، مایکروسافت توسعه دات نت را تغییر داده است تا از نزدیک یک مدل معاصر یک پروژه نرم افزاری توسعه یافته جامع را دنبال کند، از جمله صدور بروزرسانی در حق ثبت اختراع خود که قول پاسخگو به نگرانی ها را داده است.

فریمورک NET. منجر به خانواده ای از سیستم عامل های دات نت شد که محاسبات موبایل، دستگاه های تعبیه شده، سیستم عامل های جایگزین و افزونه های مرورگر وب را هدف قرار می دهند. فریمورک NET. Micro Framework در دستگاه های جاسازی شده با منابع محدود بسیار هدفمند است. Silverlight به عنوان افزونه مرورگر وب در دسترس بود. Mono برای بسیاری از سیستم عامل ها در دسترس است و به سیستم عامل های محبوب تلفن های هوشمند (Android و iOS) و موتورهای بازی سفارشی می شود. Net Core. سیستم عامل ویندوز (UWP)، و بارهای کاری متقابل و ابر رایانه را هدف قرار می دهد.

پلتفرم Net. زمان توسعه را کاهش می دهد، برنامه هایی با کیفیت، قابل اطمینان و مقیاس پذیر را ایجاد می کند که عملکرد صحیح اپلیکیشن های کسب و کار پیچیده را تضمین می کند. از این رو به مشتری کمک می کند که به راحتی تجارت خود را بهبود بخشد. هدف اولیه استفاده از NET. خلق نرم افزار های مبتنی بر وب است.

تاریخچه دات نت (NET.)

مایکروسافت در اواخر دهه 1990 توسعه، فریمورک NET را آغاز کرد، که در ابتدا تحت عنوان خدمات بعدی Windows Generation به عنوان بخشی از استراتژی NET. ساخته شده است. در اواخر سال 2000، اولین نسخه های بتا دات نت 1.0 منتشر شد. در آگوست 2000، مایکروسافت و اینتل برای استانداردسازی زیرساخت های زبان مشترک (CLI) و #C کار کردند. تا دسامبر 2001، هر دو استاندارد (ECMA) تصویب شدند. سازمان بین المللی استاندارد (ISO) در آوریل 2003 دنبال شد.

در حالی که مایکروسافت و شرکای آنها دارای حق ثبت اختراع برای CLI و #C هستند، ECMA و ISO نیاز دارند که همه اختراعات ثبت شده ضروری برای اجرای تحت "شرایط معقول و غیر تبعیض آمیز" در دسترس قرار گیرند. شرکت ها موافقت کردند که این شرایط را رعایت کنند و حق ثبت اختراع را بدون حق امتیاز از حق چاپ در دسترس قرار دهند. با این حال، این مورد برای بخشی از فریمورک NET. که توسط استانداردهای ECMA-ISO پوشیده نیست، شامل Windows Forms ،ADONET. و ASPNET. اعمال نمی شود. حق ثبت اختراعاتی که مایکروسافت در این مناطق در اختیار دارد ممکن است مانع از اجرای کامل فریمورک های غیر مایکروسافت شود.

در 3 اکتبر 2007، مایکروسافت اعلام کرد که کد منبع برای کتابخانه های NET Framework. 3.5 قرار است تحت مجوز منبع مرجع مایکروسافت (Ms-RSL) در دسترس قرار گیرد. مخزن کد منبع در تاریخ 16 ژانویه 2008 به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفت و شامل BCL، ASPNET.، ADONET.، فرم های ویندوز، WPF و XML بود. اسکات گوتری از مایکروسافت قول داده است که کتابخانه های LINQ ،WCF و WF افزوده می شوند.

در نوامبر 2014، مایکروسافت همچنین به روزرسانی در مورد کمک های حقوقی ثبت اختراع خود را تولید کرد، که این دامنه فراتر از وعده های قبلی خود است. پروژه های قبلی مانند مونو در یک منطقه خاکستری قانونی وجود داشته است زیرا کمک های اولیه مایکروسافت فقط در "مشخصات پوشش داده شده" به این فناوری اعمال می شود، از جمله ویرایش های چهارم هر یک از ECMA-334 و ECMA-335. با این حال، وعده جدید ثبت اختراع، هیچ سندی بر روی نسخه مشخصات نمی گذارد، و حتی در مورد هر فناوری زمان اجرا NET. مستند شده بر روی MSDN که بطور رسمی توسط گروه ECMA مشخص نشده است، در صورتی که یک پروژه تصمیم به اجرای آنها بگذارد، گسترش می یابد. این امر به مونو و سایر پروژه ها اجازه می دهد تا برابری ویژگیها را با ویژگی های مدرن NET. که از نسخه 4 معرفی شده اند بدون حفظ خطر دادخواست ثبت اختراع نسبت به اجرای این ویژگی ها، حفظ کنند. کمک هزینه جدید این محدودیت را حفظ می کند که هر عملیاتی باید حداقل رعایت موارد اجباری مشخصات CLI را حفظ کند.

در تاریخ 31 مارس 2016، مایکروسافت در Microsoft Build اعلام كرد كه آنها حتی در سناریوهایی كه سابقاً به مجوز تجاری نیاز داشتند، Mono را تحت مجوز MIT كاهش دهند. مایکروسافت همچنین قولنامه ثبت اختراع قبلی خود را برای مونو تکمیل کرد، اظهار داشت که آنها هیچگونه حق ثبت اختراع قابل اجرا را علیه احزابی که "استفاده، فروش، فروش برای فروش، واردات یا توزیع مونو دارند" ادعا نخواهند کرد. اعلام شد که پروژه Mono به بنیاد NET. کمک کرده است. این تحولات پس از به دست آوردن زامارین آغاز شد، که از فوریه 2016 آغاز شد و در 18 مارس 2016 به پایان رسید.

مطبوعات مایکروسافت نشان می دهد که تعهد کراس پلتفرم اکنون اجازه می دهد تا یک پشته کاملاً مدرن از منبع سرور NET. را با منبع کاملاً باز و اوپن سورس باز کند. مایکروسافت کد منبع WPF ،Windows Forms و WinUI را در تاریخ 4 دسامبر 2018 منتشر کرد. مایکروسافت اعلام کرد NET 5.0.، در نوامبر سال 2020 منتشر می شود، که بر اساس Net Core. است.

ویژگی های دات نت (NET.)

 • دات نت یک فریمورک است که برای طراحی و توسعه نرم افزار توسط شرکت Microsoft پدید آمده است.
 • نرم افزار هایی که می توان با دات نت نوشت محدودیتی ندارد.
 • دات نت چند زبانه است یعنی می توان در یک برنامه از زبان هایی که دات نت را پشتیبانی میکنند (مانند C#NET. یا ++Visual C یا #J یا #F یا Net.) استفاده کنید.
 • برنامه های نوشته شده در تکنولوژی دات نت قابلیت حمل دارند یعنی به سیستم عامل و یا ماشین وابسته نیستند. دات نت برنامه نویسی کاربردی را واقعا ساده نموده است.
 • دات نت قابلیت برنامه نویسی در کلیه سطوح از قبیل ویندوز، وب و موبایل را به برنامه نویسان می دهد.

مزایای استفاده از NET.

 • یک فریمورک واحد و محیط مجتمع و یکپارچه را جهت تولید و اجرای نرم افزارها ایجاد می نماید.
 • برنامه نویسان در یک پروژه نرم افزاری محدود به یک زبان برنامه نویسی خاص نمی باشند و می توانند از چندین زبان برنامه نویسی در یک پروژه استفاده کنند.
 • برنامه های تولید شده تحت دات نت بدون بروز هیچ مشکلی بر روی کلیه سیستم عامل های ویندوز قابل اجرا هستند.
 • قابلیت برنامه نویسی در کلیه سطوح از قبیل ویندوز، وب و موبایل را به برنامه نویسان می دهد.

معماری دات نت (NET.)

معماری دات نت

زیرساخت زبان مشترک (CLI)

زیرساخت های مشترک زبان (CLI) یک بستر بی طرف زبان را برای توسعه و اجرای برنامه فراهم می کند. با اجرای جنبه های اصلی فریمورک.NET در محدوده CLI، این توابع به یک زبان گره خورده نمی شوند بلکه در بین بسیاری از زبان های پشتیبانی شده توسط فریمورک در دسترس خواهند بود.

ران تایم زبان مشترک (CLR)

فریمورک NET. شامل زمان اجرای مشترک زبان (CLR) است. این موتور به عنوان موتور اجرایی فریمورک NET عمل می کند و خدمات بسیاری از جمله مدیریت حافظه، ایمنی از نوع، دست زدن به استثناء، جمع آوری زباله، امنیت و مدیریت نخ را ارائه می دهد. کلیه برنامه های نوشته شده برای NET Framework. توسط CLR اجرا می شوند.

برنامه هایی که برای فریمورک دات نت نوشته شده اند، بر خلاف اینکه مستقیماً به کد دستگاه وارد شوند، به کد زبان متوسط ​​متوسط ​​(CIL) وارد می شوند. در حین اجرای، کامپایلر فقط در زمان معماری خاص (JIT) کد CIL را به کد دستگاه تبدیل می کند. با حرکت مایکروسافت به NET Core.، اجرای CLI Virtual Exception System به جای CLR به عنوان CoreCLR شناخته می شود.

اسمبلی

کد CIL وارد شده در اسمبلی CLI ذخیره می شود. مطابق مشخصات، اسمبلی در قالب فایل قابل حمل (PE) قابل حمل ذخیره می شوند که در پلتفرم ویندوز برای کلیه کتابخانه های لینک پویا (DLL) و پرونده های EXE اجرایی مشترک است. هر اسمبلی از یک یا چند فایل تشکیل شده است که یکی از آن ها باید حاوی یک مادفید باشد که دارای ابرداده برای اسمبلی است. نام کامل یک اسمبلی (که نباید با نام فایل روی دیسک اشتباه گرفته شود) حاوی نام متن ساده، شماره نسخه، فرهنگ و نشانه کلید عمومی آن است. اگر اسامی کامل با هم دارند، اسمبلی معادل در نظر گرفته می شوند.

یک کلید خصوصی همچنین می تواند توسط سازنده اسمبلی برای نامگذاری قوی استفاده شود. نشانه کلید عمومی مشخص می کند که کلید خصوصی با چه مونتاژ امضا شده است. فقط سازنده جفت کلید (معمولاً شخصی که مونتاژ را امضا می کند) می تواند اسمبلی را امضا کند که دارای اسم قوی همانند نسخه نسخه قبلی باشند، زیرا سازنده دارای کلید خصوصی است. برای افزودن اسمبلی به حافظه گلوبال، نامگذاری قوی لازم است.

با شروع ویژوال استودیو 2015، فناوری تلفیقی NET امکان جمع آوری کد دات نت برنامه های گلوبال Windows Platform را مستقیماً به کد دستگاه و نه کد CIL می دهد، اما برنامه باید به صورت #C یا Visual Basic.NET نوشته شود.

کتابخانه کلاس

فریمورک NET. شامل اجرای کتابخانه های استاندارد اساسی CLI است. بسیاری از رابط های برنامه نویسی برنامه داخلی (API) بخشی از نام های System هستند. این کتابخانه های کلاس بسیاری از کارکردهای متداول مانند خواندن و نوشتن پرونده ها، ارائه گرافیک، تعامل بانک اطلاعاتی و دستکاری اسناد XML را پیاده سازی می کنند. كتابخانه هاي كلاس براي همه زبان هاي سازگار با CLI در دسترس هستند. FCL کتابخانه کلاس CLI Base Class و سایر کتابخانه های کلاس را پیاده سازی می کند - بعضی از آنها توسط CLI مشخص شده و برخی دیگر مخصوص مایکروسافت هستند.

BCL شامل یک زیر مجموعه کوچک از کل کتابخانه کلاس است و مجموعه اصلی کلاس هایی است که به عنوان API اصلی CLR عمل می کند. برای فریمورک.NET، بیشتر کلاس ها بخشی از BCL در mscorlib.dll، System.dll و System.Core.dll در نظر گرفته شده اند. کلاس های BCL در فریمورک NET و همچنین پیاده سازی های جایگزین آن از جمله NET Compact Framework ،Microsoft Silverlight ،.NET Core و Mono در دسترس هستند.

FCL به کل كتابخانه كلاس اشاره دارد كه با فریمورک NET. ارسال مي شود. این مجموعه شامل مجموعه گسترده ای از كتابخانه ها، از جمله BCL، Windows Forms، ASP.NET، و WPF است، اما همچنین به كتابخانه های کلاس پایه ADO.NET ،LINQ، WCF اضافه می شود.

مایکروسافت با معرفی پیاده سازی های جایگزین (به عنوان مثال Silverlight) مفهوم کتابخانه های کلاس قابل حمل (PCL) را معرفی کرد که به یک کتابخانه مصرف کننده اجازه می داد بیش از یک پلتفرم را اجرا کند. با تکثیر بیشتر سیستم عامل های دات نت، رویکرد PCL به مقیاس مورد نظر نرسید (PCL ها تقاطع سطح API بین دو یا چند سیستم عامل تعریف شده اند). به عنوان مرحله تکاملی بعدی PCL، کتابخانه استاندارد NET. بر اساس برنامه های مبتنی بر System.Runtime.dll مبتنی بر برنامه های مبتنی بر System.Runtime.dll ایجاد شده در UWP و Silverlight ایجاد شده است. سیستم عامل های جدید دات نت تشویق می شوند نسخه ای از كتابخانه استاندارد را اجرا كنند كه به آنها اجازه می دهد مجدداً از كتابخانه های شخص ثالث استفاده كنند تا نسخه های جدیدی از آنها اجرا شود. كتابخانه استاندارد دات نت به تكامل مستقل كتابخانه و لايه هاي مدل برنامه در معماري دات نت می پردازد.

NuGet مدیر بسته برای همه سیستم عامل های دات نت است. برای بازیابی كتابخانه های شخص ثالث در یك پروژه دات نت با فید كتابخانه ای در NuGet.org استفاده می شود. فیدهای خصوصی را می توان به طور جداگانه، به عنوان مثال، توسط یک سرور ساخت یا یک فهرست فایل سیستم ذخیره کرد. با حرکت مایکروسافت به NET Core.، اجرای کتابخانه های CLI به جای FCL به عنوان CoreFX شناخته می شود.

مدل های برنامه

در بالای کتابخانه های کلاس، از چندین مدل برنامه برای ایجاد برنامه استفاده می شود. سایر مدل های برنامه توسط پیاده سازی های جایگزین از فریمورک دات نت ارائه شده است. کنسول، UWP و ASP.NET Core در NET Core. در دسترس هستند. مونو برای تأمین انرژی مدل های درون برنامه ای Xamarin برای Android، iOS و macOS استفاده می شود. تعریف معماری معکوس از مدل های برنامه در اوایل سال 2015 ظاهر شد و همچنین در مورد فناوری های قبلی مانند Windows Forms یا WPF نیز استفاده شده است.

کاربرد دات نت (NET.)

برخی از کاربردهای اصلی. خالص که با جزئیات توضیح داده شده است به شرح زیر است:

معماری

.net دارای معماری نرم افزاری چند لایه است. این امر در جدا کردن توابع برای ارائه، پردازش برنامه و مدیریت داده ها کمک می کند. این مورد برای توسعه برنامه های قابل انعطاف مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مزیت کار اضافه کردن یا ویرایش لایه ها را بدون ایجاد مزاحمت در کل برنامه فراهم می کند.

بازی

از آنجا که استفاده از دات نت بسیار متنوع است، به توسعه برنامه های بازی کمک می کند. به دلیل پاسخگو بودن فریمورک دات نت و عملکرد عالی، برنامه های بازی در این زمینه بهتر توسعه یافته و طولانی تر باقی می مانند.

برنامه های کاربردی

در ایجاد برنامه های وب و وب سایت ها واقعاً کمک می کند. برنامه های کاربردی عمدتاً توسعه می یابند که می توانند در رایانه، لپ تاپ یا موبایل به راحتی و با عملکرد عالی مورد استفاده قرار گیرند. این نرم افزار در ایجاد برنامه قابل تعامل که در چندین سیستم عامل قابل استفاده است، کمک می کند. استفاده از.Net ویژگی های فوق العاده ای را ارائه می دهد که به برنامه نویسان یا برنامه نویسان کمک می کند تا برنامه ای را که همگام با همه سیستم عامل ها همگام است، توسعه دهند. همچنین برای توسعه برنامه های دسک تاپ مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از سازمان ها فقط به این دلیل ترجیح دادند که روی دات نت کار کنند.

کد مدیریت شده

استفاده از.net کد مدیریت شده را فراهم می کند، به معنای هرگونه کد توسط برنامه نویسان یا برنامه نویسان نوشته شده است که عمدتا کد مدیریت شده است. از کد خارج نوشته شده از فریمورک دات نت به عنوان کد مدیریت نشده یاد می شود. در کد NET قابل حفظ و نوشتن ساده است. کد منبع و HTML در کنار هم قرار دارند.net یکی از بهترین استفاده هاست و برنامه نویسی را آسان می کند. کد منبع را می توان در سرور اجرا کرد، این بدان معناست که صفحات وب قدرت استفاده و انعطاف پذیری بیشتری دارند.

شی گرا

در دات نت، برنامه نویسی مبتنی بر جسم است که به آن برنامه نویسی شی گرا گفته می شود. هنگامی که این برنامه نویسی در فریمورک.net نوشته شده یا کدنویسی شده است، این نرم افزار را انعطاف پذیرتر می کند. این ابزار فریمورک در دستیابی به برنامه و همچنین کنترل برنامه نیز کمک می کند و برای پاسخ به حوادث تکراری ساده تر می شود. در دات نت، سیستم حافظه پنهان به سیستم کمک می کند تا استحکام و استفاده آسان تری داشته باشد. همچنین کار ساده و ساده مانند پیکربندی سایت، تأیید اعتبار و استقرار سایت را ساده تر می کند.

عملکرد

استفاده از.Net برای هر برنامه ای که در حال توسعه است عملکرد بسیار خوبی را ارائه می دهد. این در صرفه جویی در وقت و تلاش بسیار کمک می کند. این ویژگی را ارائه می دهد به همین دلیل می توان از کد استفاده مجدد کرد و نیازی به نوشتن دوباره همان کد نیست که به صرفه جویی در وقت زیادی کمک می کند و باعث می شود برنامه کوتاه یا سنگین تر شود و این به افزایش عملکرد و آسان برای اجرای آن کمک می کند.

مانیتورینگ و ویژگی های غنی

دات نت نیز به دلیل نظارت خودکار و سایر ویژگی های غنی از آن استفاده می شود. فریمورک DotNet هر از گاهی مرتباً یک بررسی منظم را انجام می دهد تا متوجه هر نوع مسئله ای از قبیل نشت حافظه، حلقه های نامتناهی و غیره شوید. همچنین به از بین بردن این مسائل بطور اتمی کمک می کند و مجدداً آن را دوباره شروع می کند. ویژگی های بسیاری وجود دارد که برای توسعه برنامه های دات نت استفاده می شود که فقط توسط فریمورک دات نت ارائه می شود. یک مثال جعبه ابزار است که به شما کمک می کند تا آن عنصر را برای کاربرد دات نت خود بکشید و رها کنید. از هر نوع بانک اطلاعاتی می توان در حین تهیه برنامه مانند سرور قدیمی، odbc یا SQL استفاده کرد. این آزادی کامل را برای توسعه برنامه به روشی که می خواهید با ویژگی هایی مانند عناصر سفارشی مانند شبکه اختصاصی، به روشی که می خواهید شما بتوانید شبکه را تنظیم کنید فراهم می کند.

سازگاری و یکپارچه سازی

استفاده از فریمورک.Net همچنین با مدیریت و نظارت بر فرایندها از تهیه سازگاری داده ها اطمینان می یابد. فریمورک دات نت باعث می شود برنامه به راحتی در سیستم عامل ها یکپارچه شود. این یکی از محبوب ترین سیستم عامل هایی است که برای ایمیل و گپ استفاده می شود. ارتباطات را در سراسر برنامه آسانتر و امن تر می کند.

مقیاس پذیری

فریمورک خالص مقیاس پذیری عالی را برای توسعه برنامه های کوچک و بزرگ فراهم می کند. این بستر عالی برای طراحی مجدد برنامه های کوچک پیدا شده است تا بتواند آن را با نیازهای رو به رشد یک سازمان یا بزرگتر کردن آن مطابق با نیاز مشتری ایجاد کند.

انواع پیاده سازی های دات نت (NET.)

فریمورک NET اجرای غالب فناوریهای دات نت است. سایر پیاده سازی ها برای بخش هایی از فریمورک وجود دارد. اگرچه موتور runtime با مشخصات ECMA-ISO توصیف شده است، سایر موارد اجرای این پرونده در موارد ثبت اختراع مجاز است. استانداردهای ISO ممکن است شامل سلب مسئولیت باشد، "توجه به این احتمال وجود دارد که برخی از عناصر این سند ممکن است موضوع حق ثبت اختراع باشد. ایزو مسئولیت شناسایی هیچ یا تمام این حق ثبت اختراع را بر عهده نخواهد گرفت." تهیه گزینه های دیگر برای FCL سخت تر است، که توسط یک استاندارد باز توصیف نمی شود و ممکن است مشمول محدودیت های حق چاپ باشد. همچنین، قسمت هایی از FCL دارای عملکردها و رفتارهای خاص با ویندوز است، بنابراین اجرای در سیستم عامل های غیر ویندوز می تواند مشکل ساز باشد.

برخی از پیاده سازی های جایگزین بخش هایی از فریمورک در اینجا ذکر شده است.

 • .NET Core یک اجرای جایگزین فریمورک کد مدیریت شده توسط مایکروسافت است. این شباهت را با.NET Framework دارد و حتی برخی از API را نیز به اشتراک می گذارد، اما بر اساس مجموعه های مختلفی از اصول طراحی شده است: این کراس پلتفرم و آزاد و اوپن سورس است. از سال 2020 شروع به اجرای اولیه خواهد کرد.
 • .NET Micro Framework یک بستر.NET برای دستگاههای با محدودیت منابع است. این شامل یک نسخه کوچک از CLR است و از توسعه در C # پشتیبانی می کند (اگرچه برخی از توسعه دهندگان قادر به استفاده از VB.NET بودند، البته با مقدار هک و با قابلیت های محدود) و اشکال زدایی (در یک شبیه ساز یا بر روی سخت افزار)، هر دو با استفاده از مایکروسافت ویژوال استودیو. همچنین این مجموعه شامل زیر مجموعه ای از کتابخانه.NET Framework Class (حدود 70 کلاس با حدود 420 روش)، یک فریمورک GU بر اساس WPF و کتابخانه های اضافی مخصوص برنامه های تعبیه شده است.
 • مونو پیاده سازی CLI و FCL است و توابع اضافه شده ای را ارائه می دهد. این نرم افزار دارای مجوز دوگانه به عنوان نرم افزار رایگان و اختصاصی است. این برنامه شامل پشتیبانی از کتابخانه های ASP.NET، ADO.NET و Windows Forms برای طیف گسترده ای از معماری ها و سیستم عامل ها است. این برنامه همچنین شامل کامپایلرهای C # و VB.NET است.
 • Portable.NET (بخشی از DotGNU) اجرای CLI، قسمت هایی از FCL و کامپایلر C # را فراهم می کند. این سیستم از انواع پردازنده ها و سیستم عامل ها پشتیبانی می کند. این پروژه با آخرین نسخه پایدار در سال 2009 قطع شد.
 • زیرساخت زبان مشترک Microsoft مایکروسافت یک اجرای غیر رایگان CLR است. با این حال، آخرین نسخه فقط در Windows XP SP2 اجرا می شود، و از سال 2006 به روز نشده است. بنابراین، تمام ویژگی های نسخه 2.0 فریمورک دات نت را شامل نمی شود.
 • CrossNet اجرای CLI و بخش هایی از FCL است. این نرم افزار رایگان با استفاده از مجوز MIT اوپن سورس است.

تکنولوژی های دات نت (NET.)

تکنولوژی های دات نت

Dot Net فریمورکی است که مجموعه ای از ابزارهایی می باشد که برای کمک به برنامه نویسان برای توسعه سرویس ها و برنامه ها برای دستگاه های مبتنی بر ویندوز طراحی شده اند. Dot Net Framework دارای مجموعه گسترده ای از کلاس ها و ویژگی های است که توسط برنامه نویسان استفاده می شود. در قلب فریمورک Dot Net، دو زبان برنامه نویسی معروف یعنی #C و VB وجود دارد. شما می توانید از هر یک از این زبان ها برای توسعه خود استفاده کنید، هر دو نتایج دقیق و مشابهی از لحاظ عملکرد و مقیاس پذیری ارائه می دهند. ASPNET. یک فناوری است که برای ایجاد وب سایت های دینامیک استفاده می شود که می تواند برای انجام اسکریپت های سمت سرور استفاده شود و داده های فوق العاده ای را به صورت موثر استفاده نماید. از ویژگی ها و قابلیت های مختلف NET Framework. استفاده می کند. بنابراین Net Technology. می تواند تکنولوژی مبتنی بر Net Framework. باشد.

سی شارپ

#C یک زبان برنامه نویسی چند پارادایم با هدف کلی است که شامل تایپ قوی، اعلامی، کاربردی، عمومی، شی گرا و از نظر لغوی محدود شده و همچنین از رشته های برنامه نویسی مبتنی بر کلاس و مؤلفه ها است. در سال 2000 توسط مایکروسافت به عنوان بخشی از ابتکار عمل دات نت توسعه داده شد و بعداً توسط ECMA و ISO به عنوان یک استاندارد بین المللی تصویب شد. Mono نام پروژه رایگان و اوپن سورس برای تهیه کامپایلر و ران تایم زبان است. سی شارپ یکی از زبان های برنامه نویسی است که برای زیرساخت زبان مشترک (CLI) طراحی شده است. سی شارپ توسط اندرس Hejlsberg طراحی شده است و تیم توسعه آن در حال حاضر توسط Mads Torgersen هدایت می شود. از آگوست 2019، نسخه 8.0 زبان در حال نمایش است و در ویژوال استودیو 2019 پشتیبانی می شود. سی شارپ یک زبان همه کاره است که توسط آن می توانید برنامه نویسی برنامه های ویندوز، برنامه های گوشی های هوشمند، برنامه نویسی سمت سرور، بازی سازی و غیره را انجام دهید.

VB.NET

VB.NET مخفف Visual Basic.NET و یک زبان برنامه نویسی رایانه ای است که توسط مایکروسافت تولید شده است. اولین بار در سال 2002 برای جایگزینی ویژوال بیسیک 6 منتشر شد. VB.NETیک زبان برنامه نویسی شی گرا است. این بدان معناست که از ویژگی های برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی می کند که شامل کپسوله کردن، چندشکلی، انتزاع، وراثت و ... است. ویژال بیسیک روی فریمورک دات نت اجرا می شود، به این معنی که دسترسی کامل به کتابخانه های دات نت دارد و این یک ابزار بسیار مفید برای ایجاد سریع طیف گسترده ای از برنامه های وب، ویندوز، آفیس و موبایل است که در فریمورک دات نت ساخته شده اند.

ASP.NET

Active Server Pages (صفحات سرور فعال) به اختصار ASP، زبان برنامه نویسی است که توسط شرکت ماکروسافت ایجاد شد. اما در حال حاضر این زبان منسوخ شده و جایگاه خود را به زبان اسکریپت نویسی ASP.NET داده است. ASP.NET در حقیقت، فن آوری برنامه نویسی وب با بهره گیری از دات نت می باشد. با زبان های برنامه نویسی دات نت مانند سی شارپ یا اف شارپ می توان ASP.NET نوشت. ویژوال استودیو، WebMatrix و Visual Web Developer نام نرم افزاری هایی است که این زبان با آنها هماهنگی بیشتری دارد و در واقع، محیط برنامه نویسی ماکروسافت به شمار می روند. درطراحی سایت با بهره گیری از ASP.NET، وب ماتریکس برای صفحات وب و Web Developer برای MVC و فرم های وب به کار می رود. فابل های ASP.NET معمولا در ویژوال بیسیک یا سی شارپ نوشته می شود. زمانی که مرورگر فایل ASP.NET را درخواست می کند، ابتدا موتور ASP.NET فایل را خوانده، سپس اسکریپت را در فایل اجرا، و در آخر نتیجه را به شکل زبان اچ تی ام ال ساده به مرورگر باز می گرداند. ASP.NET در طراحی سایت تکنولوژی های سرور صفحات وب، کنترل کننده فرم های نمایش و فرم های وب را پوشش می دهد.

اف شارپ

#F یک زبان برنامه نویسی بالغ، منبع باز و کاربردی است. این زبان توانایی کاربران و سازمان ها را برای مقابله با مشکلات کامپیوتری پیچیده به وسیله کد نویسی ساده اش بالا می برد. #F در لینوکسMac OS X، Android، iOS ،Windows ، GPU ها و مرورگرها اجرا می شود. این زبان رایگان بوده و تحت مجوز تایید OSI منبع باز است. #F در طیف گسترده ای از زمینه های کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد و توسط جامعه فعال و شرکت های پیشرو صنعت پشتیبانی می شود که ابزار های حرفه ای را ارائه می دهند. #F یک زبان کاربردی مدرن برای پلتفرم دات نت است که توسط تیم تحقیقاتی مایکروسافت ایجاد شده است. این پروژه با عنوان یک پروژه تحقیقاتی علمی آغاز شد و طی چندین سال به یک زبان آماده تولید تبدیل شد که توسط بسیاری از شرکت های تجاری به ویژه در بخش مالی مورد استفاده قرار می گیرد.

XAML

eXtensible Application Markup Language به اختصار XAML، گونه ی دیگر XMLماکروسافت برای توصیف GUI است. XAML همانند HTML، این امکان را فراهم می کند تا شما به راحتی GUI خود را بنویسید و ویرایش کنید. XAML از هر دو بردار و انواع بیت مپ های گرافیکی و همچنین فایل های متنی و چند رسانه ای پشتیبانی می کند. XAML در سال 2003 به عنوان زبان پشت بنیاد ویندوز ارائه شد که ابزار طراحی GUI مایکروسافت برای سیستم عامل ویندوز ویستا است.

فایل های XAML را می توان در ویژوال استودیو، ابزار توسعه مایکروسافت برای فریمورک دات نت، یا در مجموعه ابزار Microsoft Expression برای طراحان، قبل از اکسپورت آنها به بنیاد ویندوز ارائه داد. این برای طراحان، که بر روی قسمت front end یک برنامه تمرکز می کنند و توسعه دهندگانی که بر روی کد متمرکز شده اند، این امکان را فراهم می کند تا از همان پایه کد کار کنند، که باعث افزایش بهره وری می شود. Wpf برای ساخت نمای کاربری بصری، XAML را بکار می برد و با تعریف المان هایی مثل کنترل ها، متن، تصویر، اشیاء و غیره نمای کاربری حرفه ای می سازد.

WCF

فریمورک برنامه نویسیWindows Communication Foundation به اختصار WCF، به سهولت فرایند توسعه نرم افزار های در ارتباط با یکدیگر کمک می کند و هدف اصلی آن ایجاد برنامه های سرویس گرا است. WCF یکی از چهار رابط برنامه نویسی NET. می باشد که از ویژگی های آن برخوردار است و به زبان های مختلف می تواند استفاده شود. ایجاد برقراری ارتباط بین برنامه های مختلف را در یک سیستم شی گرا، به راحتی با WCF صورت می گیرد. WCF مبتنی بر معماری WCF است که تبادل پیام غیر همزمان و مستقل از نوع داده را میسر می سازد.

WCF انعطاف پذیر و توسعه پذیر است و پیام های سرویس را به صورت زبان هایی مثل C# و VB پیاده سازی می کند. WCF از طریق Webservice ارتباط دوطرفه برقرار می کند. با استفاده از WCF، می توانید داده ها را به عنوان پیام های ناهمزمان از یک نقطه پایانی خدمات به دیگری ارسال کنید. نقطه پایانی سرویس می تواند بخشی از یک سرویس دائمی در دسترس که توسط IIS میزبانی شده یا می تواند یک سرویس میزبان در یک برنامه باشد. نقطه پایانی می تواند یک سرویس دهنده باشد که از یک نقطه پایانی سرویس درخواست داده می شود. پیام ها به سادگی می توانند به عنوان یک کاراکتر یا کلمه واحد با عنوان XML ارسال شوند یا به پیچیدگی یک جریان از داده های باینری باشد.

WPF

WPF که برای بنیان نمایش ویندوز ارائه شده است، جدیدترین رویکرد مایکروسافت به یک فریمورک GUI است که با فریمورک دات نت مورد استفاده قرار می گیرد.

سیلورلایت (Silverlight)

مایکروسافت سیلورلایت یک پلاگین مرورگر وب رایگان است که تجربه های رسانه ای تعاملی، برنامه های کسب و کار غنی و برنامه های موبایل فراگیر را فراهم می کند. سیلورلایت یک ابزار قدرتمند برای ایجاد و ارائه برنامه های پیشرفته اینترنت و تجربه های رسانه ای در وب است. مایکروسافت پلاگین مرورگر Silverlight را برای تمامی پلتفرم ها و مرورگرهای پشتیبانی شده به صورت رایگان در دسترس قرار داده است.

لایت سوئیچ (LightSwtich)

LightSwitch یک محصول ویژوال استودیو است. Visual Studio به شما گزینه های زیادی برای ساختن برنامه خود، از جمله توانایی ساخت برنامه های کاربردی گسترده ای در سطح بالا را ارائه می دهد. با LightSwitch ما با دو انتخاب ساده رو به رو می شویم: VB یا #C.

با LightSwitch، شما می توانید برنامه های سفارشی ایجاد کنید. با استفاده از قالب های صفحه از پیش پیکربندی شده می توانید شروع کنید. LightSwitch همچنین کد از پیش نوشته شده و دیگر اجزای قابل استفاده مجدد را برای انجام تسک های برنامه کاربردی همراه با راهنمای گام به گام ارائه می دهد. با این حال، اگر شما نیاز به نوشتن کد سفارشی دارید، می توانید از ویژوال بیسیک دات نت یا سی شارپ استفاده کنید. شما می توانید آن را بر روی دسکتاپ، مرورگر یا کلود (بلافاصله بعد از بوت شدن) قرار دهید تا برنامه خود را با دیگران بدون فرایندهای نصب سنگین به اشتراک بگذارید.

ASPNET. Web API

ASP.NET Web API یک فریمورک است که باعث سهولت در ایجاد خدمات HTTP می شود و به طیف گسترده ای از کلاینت ها، از جمله مرورگرها و دستگاه های تلفن همراه دسترسی دارند. ASP.NET Web API یک پلتفرم ایده آل برای ساخت برنامه های RESTful در NET Framework. است. ASP.NET Web API یک فریمورک گسترده برای ایجاد خدمات مبتنی بر HTTP است که در برنامه های مختلف و در سیستم عامل های مختلف مانند وب، ویندوز، تلفن همراه و غیره اجرا می شود. ASP.NET Web API همانند برنامه وب ASP.NET MVC کار می کند به جز اینکه به جای نمایش HTML، داده ها را به عنوان پاسخ ارسال می کند. Web API مانند سرویس وب یا WCF است با این تفاوت که تنها از پروتکل HTTP پشتیبانی می کند.

ASPNET. MVC

ASP.NET MVC یک فریمورک برنامه وب است که توسط مایکروسافت تهیه شده است و الگوی MVC را پیاده سازی می کند. این نرم افزار اوپن سورس است و متفاوت از جزء اختصاصی ASP.NET Web Forms است. براساس ASP.NET MVC توسعه دهندگان نرم افزار می توانند تا برنامه وب را به عنوان ترکیبی از سه نقش Model ،View و Controller ایجاد کنند. مدل MVC برنامه های وب را با 3 لایه منطقی تعریف می کند.

زامارین (Xamarin)

امروزه با پیشرفت های تکنولوژی در حوزه موبایل از یک تلفن برای تقریبا می توانیم هر کاری استفاده کنیم. سهم عمده بازار تلفن به اندروید Google بعد iOS اپل و سپس ویندوز مایکروسافت تعلق دارد. اگر شما یکی از توسعه دهندگان تلفن همراه هستید، با مهم ترین سوال مواجه می شوید که کجا می خواهید برنامه خود را در پلتفرم متفاوتی طراحی کنید؟ اما یادگیری یک زبان جدید، API ها و چیزهای دیگر ممکن است کار خسته کننده ای باشد. اما زامارین می تواند به شما در ایجاد اپلیکیشن های تلفن همراه که می تواند تقریبا شبیه برنامه های نیتیو پلتفرم باشد، کمک کند.

شرکت نرم افزاری زامارین در کالیفرنیا/سانفرانسیسکو در سال ۲۰۱۱ توسط مهندسان پروژه مونو (Mono) و تحت مالکیت مایکروسافت تاسیس شد. شرکت مایکروسافت از StackOverFlow و Github زامارین پشتیبانی می کند. زامارین برای توسعه دهنده ابزارهایی فراهم می کند که می توانند به آنها در ساخت اپلیکیشن تلفن همراه چندسکویی دست یابند. اپلیکیشن ها می توانند تمام ویژگی های بومی را داشته باشند و همچنین همزمان یک codebase مشترک را نیز به اشتراک بگذارند. ابزارهای زامارین برای دانلود با ویژوال استودیو در دسترس هستند و شما می توانید به طور مستقیم برنامه های اندروید، iOS و ویندوز را از ویژوال استودیو خود ایجاد کنید. بیشتر کدها در سی شارپ نوشته شده است. بنابراین اگر دانش سی شارپ را دارا هستید، شما نیازی به یادگیری جاوا، Objective-C و یا Swift برای ساخت برنامه های خود ندارید. اگر شما یک مبتدی هستید، پس به جای فرایند یادگیری متعارف، مسیر Xamarin را در نظر بگیرید، که می تواند برنامه های بیشتری را برای چند سیستم عامل به شما آموزش دهد.

پس، زامارین یک ابزار برنامه‌نویسی چندسکویی است که با استفاده از سی شارپ می توان برای اندروید، iOS، ویندوزفون و کدنویسی کرد. زبان #C به شما این امکان را می دهد که از یک Syntax و ویژگی های پیشرفته مانند Generics، LINQ و کتابخانه Parallel Task استفاده کنید. ابزار IDE به ویژوال استودیو در مک و ویندوز اجازه می دهد تا شما بتوانید پروژه های Xamarin را ایجاد کنید. یکی از راه های ساخت رابط کاربر یا UI استفاده از Xamarin.forms است. Xamarin از دستگاه های wearable نیز پشتیبانی می کند. شما می توانید برنامه های نیتیو را برای Android Wear و Apple Watch نیز ایجاد کنید. فروشگاه کامپوننت Xamarin به شما امکان افزودن قابلیت های بیشتر به برنامه های خود را با دانلود پلاگین های ساده می دهد. شما همچنین می توانید روش های احراز هویت محبوب را اضافه کنید. همچنین افزونه هایی برای افزودن پشتیبانی از صورتحساب و سایر ویژگی ها نیز در دسترس هستند. بیشتر پلاگین های محبوب چندسکویی هستند اما پلاگین های خاص پلت فرم نیز وجود دارند، برای مثال، پلاگین پشتیبانی از پرداخت صورت حساب در Google Play.

دات نت کور (NET Core.)

NET Core. یک پلتفرم توسعه اوپن سورس و عمومی است که توسط مایکروسافت و جامعه دات نت در GitHub نگهداری می شود. همچنین دارای ویژگی کراس پلتفرم است که از از ویندوز، MacOS و Linux پشتیبانی می کند و می تواند برای ساخت برنامه های دستگاه ها، cloud و IoT مورد استفاده قرار گیرد و جانشین NET Framework. است. این پروژه در ابتدا توسط مایکروسافت تهیه و تحت مجوز MIT منتشر می شود.

NET Core. در سال 2016 منتشر شد. برخلاف نسخه قدیمی، مهندسین اکنون می توانند از این محصول در لینوکس و OS X استفاده کنند و برنامه هایی را ایجاد کنند که لزوماً به خانواده ویندوز مربوط نشوند. این سیستم جدید به دنبال تسخیر فضای ابر است زیرا برخی از ارائه دهندگان مانند Digital Ocean مبتنی بر لینوکس هستند. نه تنها NET Core. کراس پلتفرم است، بلکه نسخه های مختلف آن را می توان به صورت جانبی در یک دستگاه نصب کرد NET Core. شامل ASP.NET Core و Universal Windows Platform است.

ASP.NET Core

ASP.NET یک فریمورک توسعه وب محبوب برای ساخت برنامه های وب بر روی پلتفرم NET. است. ASP.NET Core نسخه اوپن سورس ASP.NET است که بر روی macOS ،Linux و Windows اجرا می شود. ASP.NET Core برای اولین بار در سال 2016 منتشر شد و طراحی مجدد نسخه های اولیه و تنها Windows-ASP.NET است. این فریمورک با بازنویسی کامل است که ASP.NET MVC و APP.NET را که قبلاً جداگانه بودند در یک مدل برنامه نویسی واحد متحد می کند. علی رغم اینکه یک فریمورک جدید است، که بر روی یک پشته وب جدید ساخته شده است، اما از سازگاری مفهومی با ASP.NET برخوردار است. برنامه های اصلی ASP.NET Core از نسخه های جانبی در کنار هم پشتیبانی می کنند که در آن برنامه های مختلف، در حال اجرا با همان دستگاه، می توانند نسخه های مختلف ASP.NET Core را هدف قرار دهند. این قابلیت با نسخه های قبلی ASP.NET امکان پذیر نیست.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
linkedin-c-collections

آموزش #C: کالکشن ها


در این دوره، مدرس Joe Marini نحوه نگهداری کالکشن های داده در سی شارپ و انتخاب یک کلاس کالکشن مناسب برای پیاده سازی در یک مجموعه از سناریوهای برنامه نو...

1399/03/29 572 بازدید زیرنویس دارد
packtpub-bdd-in-c-using-specflow-cucumber-to-develop-a-rest-api-and-automate-software-testing

دوره BDD در سی شارپ - استفاده از (Specflow (Cucumber برای توسعه REST API و تست نرم افزار خودکار


در این دوره، درباره توسعه رفتار محور (BDD) در #C و چگونگی انجام آن با استفاده از Specflow که پیاده سازی دات نت در Cucumber است، می آموزید. همچنین به ب...

1399/02/30 846 بازدید
code-with-mosh-the-complete-asp-net-mvc-5-course

دوره کامل ASP.NET MVC 5 از Code With Mosh


بیاموزید که اپلیکیشن های وب سریع و ایمن را با ASP.NET MVC 5 بسازید و استقرار کنید. امنیت، احراز هویت و مجوز را با استفاده از هویت ASP.NET پیاده سازی ک...

1399/02/18 1211 بازدید
pluralsight-building-an-api-with-asp-net-core

ساخت یک API با استفاده از ASP.NET Core


همانطور که تکنولوژی پیشرفت می کند، الزامات نیز به خوبی انجام می شوند. در این دوره، دانش بنیادی نحوه ساخت یک API از شروع تا پایان را خواهید آموخت. ابتد...

1399/02/10 1441 بازدید
udemy-advanced-aspnet-core-31-mvc

دوره پیشرفته ASP.NET Core 3.1 MVC


اگر به دنبال یادگیری الگوی Repository، معماری N-Tier در زمان رکورد با ASP.NET Core MVC 3.1 هستید، شما در جای درستی قرار دارید. ساخت اپلیکیشن هایی با ا...

1399/02/06 5835 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-c-string-essential-training

آموزش سی شارپ: اصول String


در این دوره، Walt Ritscher، چگونگی کار با کلاس string در فریمورک NET. را به طور دقیق بررسی می کند. او نحوه دستکاری مطالب string، تجزیه string، انواع ف...

1399/01/28 1133 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-asp-net-mvc-5-essential-training

آموزش اساسی ASP.NET MVC 5


در این دوره Jonathan "J." Tower مفاهیم اساسی فریم ورک ASP.NET MVC 5 را می آموزد. مفهوم مدل ها، ویوها و کنترلرها و چگونگی انتقال داده ها بین آنها را یا...

1399/01/27 805 بازدید زیرنویس دارد
pluralsight-architecting-applications-for-the-real-world-in-net

آموزش معماری اپلیکیشن ها برای دنیای واقعی در دات نت


در این دوره با معماری اپلیکیشن ها برای دنیای واقعی در دات نت آشنا می شوید. بحث با تعیین فلسفه برای تفکر در مورد معماری و در نظر گرفتن مزایای انجام سا...

1399/01/24 1098 بازدید
udemy-building-an-enterprise-application-with-aspnet-core-mvc

آموزش ساخت اپلیکیشن سازمانی با ASP.NET Core MVC


برای افرادی که دانش پایه OOP و ASP.NET Core جدید را دارند، این دوره از یک رویکرد مبتنی بر پروژه برای آموزش توسعه اپلیکیشن وب ASP.NET Core full-stack ب...

1399/01/21 2444 بازدید
linkedin-building-serverless-xamarin-apps-with-azure-2

آموزش ساخت اپلیکیشن های زامارین Serverless با Azure


با Xamarin.Forms، نوشتن اپلیکیشن های بومی و متقابل پلتفرم بر اساس اکوسیستم .NET ساده تر است. در این دوره یاد می گیرید که چگونه برای پشتیبانی از اپلیکی...

1399/01/19 633 بازدید
linkedin-try-net-first-look

آشنایی با Try .NET


آرزو دارید که ای کاش می توانستید با استفاده از NET. تجربه عملی بیشتری، همزمان با مطالعه مستندات شما روی وب، به شاگردان خود بدهید؟ می توانید با استفاده...

1399/01/18 668 بازدید
linkedin-xamarin-forms-essential-training

آموزش اصولی Xamarin Forms


این دوره، به شما در درک عملی Xamarin.Forms، از نحوه ساخت یک برنامه زامارین استفاده می کند که در آن از Xamarin.Forms برای UI استفاده می شود. او از مدل ...

1399/01/16 1308 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-advanced-asp-net-web-api-2-2

آموزش پیشرفته ASP.NET Web API 2.2


ASP.NET Web API 2.2 - فریمورکی برای ساخت web API روی فریمورک NET. - می تواند یک انتخاب عالی برای توسعه دهندگانی باشد که می خواهند داده ها و خدمات خود ...

1399/01/16 863 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-building-angular-and-asp-net-core-applications

آموزش ساخت اپلیکیشن های Angular و ASP NET Core


آیا می خواهید وب اپلیکیشن خود را بسازید؟ در این دوره، Ervis Trupja به شما نشان می دهد که چه چیزهایی برای ساخت یک وب اپلیکیشن با استفاده از Angular، فر...

1399/01/15 1805 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-building-angular-and-asp-net-web-api-apps-2

آموزش ساخت اپلیکیشن با Angular و ASP NET Web API


اپلیکیشن های تک صفحه ای (SPA) می توانند تجربه کاربری مثبت و روان تری ارائه دهند، اما طراحی و ساخت SPA بدون چالش نیست. در این دوره بیاموزید که چگونه از...

1399/01/15 681 بازدید
codewithmosh-xamarin-forms-build-native-mobile-apps-with-c-sharp

دوره ساخت اپلیکیشن های موبایل نیتیو با سی شارپ و زامارین - Code With Mosh


این دوره، به صورت گام به گام به شما آموزش می دهد که چگونه با استفاده از Xamarin Forms و #C، اپلیکیشن های نیتیو موبایل را برای اندروید، iOS و ویندوز بس...

1399/01/14 1527 بازدید
codewithmosh-the-ultimate-c-sharp-series-3

دوره کامل سی شارپ Code With Mosh - بخش 3


آیا اصول اولیه #C را یاد گرفته اید و تصمیم دارید که اطلاعات بیشتری کسب می کنید؟ این دوره به شما فیچرهای پیشرفته سی شارپ را آموزش می دهد. این یک دوره ک...

1399/01/14 1612 بازدید
codewithmosh-the-ultimate-c-sharp-series-2

دوره کامل سی شارپ Code With Mosh - بخش 2


اگر به دنبال دوره ای هستید که OOP را از صفر و بدون هیچ گونه سردرگمی با سی شارپ به شما آموزش دهد، این دوره برای هر کسی که می خواهد اصول برنامه نویسی شی...

1399/01/14 1344 بازدید
codewithmosh-the-ultimate-c-sharp-series-1

دوره کامل سی شارپ Code With Mosh - بخش 1


در این دوره، اصول برنامه نویسی سی شارپ را به روشی واضح، مختصر و گام به گام خواهید آموخت. هیچ تجربه برنامه نویسی قبلی لازم نیست. همه چیز را از ابتدا یا...

1399/01/14 2554 بازدید
linkedin-building-react-and-asp-net-core-applications

ساخت اپلیکیشن های ری اکت و ASP.NET Core


ری اکت یک فریموورک محبوب است که برای ساخت برنامه های تک صفحه ای (SPA) به همراه هسته ASP.NET بسیار مناسب است. در این دوره، مدرس دوره، Ervis Trupja با ت...

1399/01/08 2550 بازدید