آموزش زامارین (Xamarin)

دسته بندی: دات نت

معرفی Xamarin

امروزه با پیشرفت های تکنولوژیکی اخیر در حوزه موبایل، می توانیم از یک تلفن برای تقریبا هر کاری استفاده کنیم. سهم عمده بازار تلفن به اندروید Google بعد iOS اپل و سپس ویندوز مایکروسافت تعلق دارد. اگر شما یکی از توسعه دهندگان تلفن همراه هستید، با مهم ترین سوال مواجه می شوید که کجا می خواهید برنامه خود را در پلتفرم متفاوتی طراحی کنید. اما یادگیری یک زبان جدید، API ها و چیزهای دیگر ممکن است کار خسته کننده ای باشد. اما Xamarin می تواند به شما در ایجاد اپلیکیشن های تلفن همراه که می تواند تقریبا شبیه برنامه های بومی پلت فرم باشد، ایجاد کند.

زامارین چیست؟

شرکت نرم افزاری زامارین در کالیفرنیا/سانفرانسیسکو در سال ۲۰۱۱ توسط مهندسان پروژه مونو ( Mono ) و تحت مالکیت مایکروسافت تاسیس شد. شرکت ماکروسافت از StackOverFlow و Github زامارین پشتیبانی می کند.

Xamarin برای توسعه دهنده ابزارهایی فراهم می کند که می توانند به آنها در ساخت اپلیکیشن تلفن همراه چندسکویی دست یابند. اپلیکیشن ها می توانند تمام ویژگی های بومی داشته باشند و همچنین همزمان یک codebase مشترک را نیز به اشتراک بگذارند.

ابزارهای Xamarin برای دانلود با ویژوال استودیو در دسترس هستند و شما می توانید به طور مستقیم برنامه های آندروید، iOS و ویندوز را از ویژوال استودیو خود ایجاد کنید. بیشتر کدها در سی شارپ نوشته شده است. بنابراین اگر سی شارپ را بلد هستید، شما نیازی به یادگیری جاوا، Objective-C و یا Swift برای ساخت برنامه های خود ندارید. اگر شما یک مبتدی هستید، پس به جای فرایند یادگیری متعارف، مسیر Xamarin را در نظر بگیرید، که می تواند برنامه های بیشتری را برای بیش از یک سیستم عامل به شما آموزش دهد.

پس، زامارین یک ابزار برنامه‌نویسی چندسکویی است که با استفاده از #C می توان برای اندروید، iOS، ویندوز فون و Xamarin Forms کدنویسی کرد. زبان C #  به شما این امکان را می دهد که از یک  Syntax و ویژگی های پیشرفته مانند Generics، LINQ و کتابخانه Parallel Task استفاده کنید. فریمورک مونو دات نت  یک پلت فرم متقابل از ویژگی های گسترده در چارچوب دات نت مایکروسافت را ارائه می دهد. ابزار IDE به ویژوال استودیو در مک و ویندوز اجازه می دهد تا شما بتوانید پروژه های Xamarin را ایجاد کنید. یکی از راه های ساخت رابط کاربر یا UI استفاده از Xamarin forms است.

Xamarin از دستگاه های wearable نیز پشتیبانی می کند. شما می توانید برنامه های بومی را برای Android Wear و Apple Watch نیز ایجاد کنید. فروشگاه کامپوننت Xamarin به شما امکان افزودن قابلیت های بیشتر به برنامه های خود را با دانلود پلاگین های ساده می دهد. شما به راحتی می توانید برنامه خود را با اکثر backend های محبوب مانند Microsoft Azure، Parse و غیره ادغام کنید. شما همچنین می توانید روش های احراز هویت محبوب را اضافه کنید. همچنین افزونه هایی برای افزودن پشتیبانی از صورتحساب و سایر ویژگی ها نیز در دسترس هستند. بیشتر پلاگین های محبوب چندسکویی هستند اما پلاگین های خاص پلت فرم نیز وجود دارند، برای مثال، پلاگین پشتیبانی از پرداخت صورت حساب در Google Play.

به این نوشته امتیاز دهید 1 2 3 4 5 (2 رای)