آموزش React Native

دسته بندی: فریمورک ها

ری اکت نیتیو

در این صفحه می خوانید :

تاریخچه ری اکت نیتیو

در سال 2012، مارک زوکربرگ اظهار داشت:"بزرگترین اشتباهی که ما به عنوان یک شرکت انجام دادیم، بیش از حد بر روی HTML در مقایسه با Native ها شرط بندی کردیم." او قول داد که فیسبوک به زودی یک تجربه بهتر تلفن همراه را ارائه دهد. در داخل فیس بوک Jordan Walke راهی را برای تولید عناصر UI برای iOS از پس زمینه JavaScript thread پیدا کرد. آنها تصمیم گرفتند یک Hackathon داخلی را برای تکمیل این نمونه اولیه بسازند تا قادر به ساخت برنامه های نیتیو با این تکنولوژی باشند. پس از چند ماه توسعه، فیس بوک اولین نسخه برای پیکربندی ری اکت جاوا اسکریپت در سال 2015 را منتشر کرد. طی یک بحث فنی، Christopher Chedeau توضیح داد که فیس بوک در حال استفاده از React Native در تولید برای گروه برنامه و برنامه مدیریت آگهی خود است.

معرفی ری اکت نیتیو

توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه برای انطباق با دنیای فزاینده سریع، نیاز به تکنولوژی پیشرفته برای ساخت برنامه های کاربردی تلفن همراه و هماهنگ سازی با تقاضا دارند. React Native به عنوان یک راه حل مناسب برای نوشتن برنامه های درخشان در دنیای تلفن همراه است. ری اکت نیتیو یک فریمورک کاربردی برای برنامه موبایل است که توسط Facebook ایجاد شده است. این برنامه برای توسعه برنامه های کاربردی برای Android ، iOS و UWP است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از React همراه با قابلیت های پلتفرم ری اکت استفاده کنند. به شما این امکان را می دهد تا برنامه های موبایل خود را با استفاده از جاوا اسکریپت بسازید. مانند Reactاز همان طراحی استفاده می کند و به شما اجازه می دهد یک رابط کاربری غنی موبایلاز اجزای اعلام شده ایجاد کنید. با React Native، شما یک برنامه وب موبایل، یک برنامه HTML5 یا یک برنامه هیبریدی ایجاد نمی کنید؛ شما یک برنامه تلفن همراه واقعی ایجاد می کنید که از برنامه ساخته شده با استفاده از Objective-C یا جاواقابل تشخیص نیست. ری اکت نیتیو با استفاده از همان بلوک های اساسی UI به عنوان برنامه های منظم  iOS و  Androidاستفاده می کند. شما این بلوک های ساختمان را با استفاده از جاوااسکریپت و React باهم ادغام کنید.

ویژگی های ری اکت نیتیو

شما می توانید از دانش جاوا اسکریپت موجود برای ساخت برنامه های تلفن همراه نیتیو استفاده کنید. همچنین می توانید بسیاری از کد های خود را در سیستم عامل های مختلف به اشتراک بگذارید. از طرفی جامعه در حوزه React و React Native بزرگ است و شما قادر خواهید بود هر پاسخی را که نیاز دارید پیدا کنید.در توسعه اپلیکیشن موبایل می توان از تکنولوژی های مختلفی هم برای نیتیو و هم هیبرید مانند React Native، زامارین، Cordova ،jQuery Mobile ،Kendo UI Ionic و Native Script و غیره استفاده کرد. برای درک بهتر این موضوع به مقاله مقایسه اپلیکیشن های Native اندروید و آی او اس با React Native، Ionic و Native Script مراجعه کنید. ری اکت نیتیو به شما امکان می دهد برنامه خود را سریعتر بسازید. به جای کامپایل مجدد، می توانید برنامه خود را بلافاصله بارگیری کنید. با  Hot Reloading، شما حتی می توانید کد جدید را در حین  نوشتن برنامه خود اجرا کنید و آن را امتحان کنید که این یک تجربه جادویی است.

معماری ری اکت نیتیو

معماری ری اکت نیتیو

عملکردReact Native نزدیک به نیتیو است؛ زیرا اجزای کد را مستقیما به API های نیتیو با استفاده از ماشین مجازی جاوا اسکریپت برای iOS و Android ارائه می دهد. در حالی که JavaScript Core به طور پیش فرض در iOS گنجانده شده، React باید VM را در اندروید نصب کند، که کمی اندازه Android را افزایش می دهد. ری اکت همچنین به ماژول نوشته شده در Objective-C و جاوا اجازه استفاده از نیتیو iOS و اندروید را می دهد. آنها نمی توانند در دو سیستم عامل مجددا استفاده شوند و هدف اصلی آنها دستیابی به وظایفی است که درAPI های چند سکویی جاوااسکریپت گنجانده نشده است. همچنین ممکن است در دستیابی به عملکرد بالاتر در عملیات پیچیده مانند ویرایش تصویر یا پخش ویدیو مفید باشد. برای ارتباط با ماژول های نیتیو، شما باید API های به اصطلاح  Bridge را برای اندروید و iOS بسازید. با قیمانده کد پایه را می توان در سراسر سیستم عامل ها به اشتراک گذاشت. به طور کلی، برنامه های React Native می توانند از 80 تا 90 درصد کد جاوااسکریپت را به اشتراک بگذارند. ری اکت نیتیو از JIT تلفیقی برای اندروید استفاده می کند ولی AOT برای iOS را ارائه نمی دهد که در مورد iOS، آن را کامپایل نمی کند اما کد جاوا اسکریپت را تفسیر می کند.

برخی از برنامه های بزرگی که از ری اکت نیتیو استفاده میکنند :

 • Facebook
 • Facebook Ads Manager
 • Facebook Analytics
 • Instagram
 • Bloomberg
 • Pinterest
 • Skype
 • Tesla
 • Uber
 • Walmart
 • Wix.com

مثال های ری اکت نیتیو

نمایش !Hello world در ری اکت نیتیو شبیه به این است :

import React, { Component } from 'react';
import { AppRegistry, Text } from 'react-native';
export default class HelloWorldApp extends Component {
 render() {
  return (
   <Text>Hello world!</Text>
  );
 }
}
// Skip this line if using Create React Native App
AppRegistry.registerComponent('HelloWorld', () => HelloWorldApp);
// The ReactJS code can also be imported into another component with the following code:
import HelloWorldApp from './HelloWorldApp';

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟