آموزش برنامه نویسی IOS

دسته بندی: برنامه نویسی موبایل

آموزش برنامه نویسی ios

آنچه در این صفحه می خوانید:

iOS چیست؟

iOS سیستم عامل موبایل است که توسط .Apple Inc منحصراً برای سخت افزار آن ایجاد و ساخته شده است. این سیستم عامل است که در حال حاضر بسیاری از دستگاه های تلفن همراه شرکت از جمله آیفون و iPod Touch را قدرت می دهد. همچنین از iPad قبل از معرفی iPadOS در سال 2019 استفاده می کند. این دومین سیستم عامل محبوب تلفن همراه در سطح جهان بعد از Android است. در ابتدا در سال 2007 برای آیفون رونمایی شد، iOS برای پشتیبانی از سایر دستگاه های اپل مانند iPod Touch (سپتامبر 2007) و iPad (ژانویه 2010) گسترش یافته است. از مارس 2018، App Store اپل حاوی بیش از 2.1 میلیون برنامه iOS است که 1 میلیون آن نیتیو iPad است. این برنامه های تلفن همراه بیش از 130 میلیارد بار دانلود شده اند.

اپل به دلیل ترکیب عملکردهای قابل دستیابی کامل در iOS، مورد توجه کاربران قرار گرفته است که به کاربران دارای معلولیت بینایی و شنوایی امکان استفاده صحیح از محصولات خود را می دهد. نسخه های عمده iOS هر ساله منتشر می شوند. در تمام دستگاه های iOS اخیر، iOS مرتباً بروزرسانی را بررسی می کند و در صورت موجود بودن، کاربر را ترغیب می کند که نصب خودکار خود را مجاز کند. نسخه فعلی، iOS 13 در تاریخ 19 سپتامبر 2019 به بازار عرضه شد و ترفندهای رابط کاربری و حالت تاریک را به همراه ویژگی هایی از جمله برنامه طراحی مجدد Reminders، صفحه کلید و برنامه عکس پیشرفته معرفی کرد. iOS 13 از دستگاه هایی با رم کمتر از 2 گیگابایت، از جمله آیفون s5، iPod Touch و آیفون 6 و آیفون 6 پلاس پشتیبانی نمی کند، که هنوز هم بیش از 10 درصد از کل دستگاه های iOS را تشکیل می دهند. iOS 13 منحصراً برای آیفون و آی پاد لمسی است زیرا نوع iPad اکنون iPadOS نامیده می شود.

App Store چیست؟

App Store پلتفرم توزیع دیجیتال است، که توسط اپل .Inc تهیه و نگهداری شده است، برای برنامه های تلفن همراه در سیستم عامل iOS است. این فروشگاه به کاربران امکان می دهد برنامه های توسعه یافته با کیت توسعه نرم افزار iOS اپل را مرور و دانلود کنند. برنامه ها را می توان در تلفن هوشمند آیفون، iPod Touch یا تبلت iPad دانلود کرد و برخی از آنها را می توان به ساعت هوشمند اپل واچ یا نسل چهارم یا تلویزیون های جدید اپل به عنوان پسوند برنامه های آیفون انتقال داد. فروشگاه App در 10 ژوئیه 2008 افتتاح شد و 500 برنامه اولیه در دسترس بود. از سال 2017، این فروشگاه بیش از 2.1 میلیون برنامه دارد.

توسعه دهندگان گزینه های مختلفی برای کسب درآمد از برنامه های خود دارند، اعم از رایگان کامل و یا رایگان با خریدهای درون برنامه ای و پرداختی را شامل می شود. با این حال، App Store به دلیل عدم توسعه در راستای حفاظت محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفته است و باعث شده این شرکت در ژوئن سال 2016 "تمرکز و انرژی تجدید شده" را در فروشگاه اعلام کند. عمده تغییرات معرفی شده در ماه های بعدی شامل تبلیغات در نتایج جستجو، مدل اشتراک برنامه جدید و امکان توسعه دهندگان برای پاسخگویی به نظرات مشتری است. علاوه بر این، اپل فرایندی را برای حذف برنامه های قدیمی که مطابق آن در نظر گرفته نشده اند یا دستورالعمل های برنامه فعلی را دنبال نمی کنند، آغاز کرد، با این که شرکت های تحقیقاتی برنامه متوجه تعداد قابل توجهی حذف برنامه از فروشگاه شدند. علاوه بر این، با انتشار iOS 11 در سپتامبر 2017، App Store تعمیرات کامل را دریافت کرد و تمرکز بیشتری را به مطالب سرمقاله و نکات برجسته روزانه و همچنین طراحی مشابه در سبک با چندین برنامه iOS داخلی اپل ارائه داد.

ویژگی های iOS

هوم اسکرین (Home screen)

هوم اسکرین، ارائه شده توسط SpringBoard، نمادهای برنامه را در پایین تصویر نمایش می دهد که در آن کاربران می توانند برنامه هایی را که بیشترین استفاده را دارند، پین کنند. هوم اسکرین هر زمان که کاربر دستگاه را قفل کند یا دکمه فیزیکی "هوم اسکرین" را فشار دهد در حالی که در برنامه دیگر ظاهر می شود. قبل از iOS 4 در iPhone 3GS ، پس زمینه صفحه نمایش فقط با جیلبریک قابل تنظیم است اما اکنون می تواند خارج از باکس تغییر یابد. صفحه نمایش برای نمایش داده ها مانند زمان، سطح باتری و وضعیت قدرت سیگنال آنتن را در بالا دارد. بقیه صفحه به برنامه فعلی اختصاص داده شده است. هنگامی که رمز عبور تنظیم شده و کاربر دستگاه را روشن می کند، کد عبور باید قبل از اعطای دسترسی به هوم اسکرین، در صفحه قفل وارد شود. محققان دریافتند که کاربران بر اساس فرکانس استفاده و ارتباط برنامه ها و همچنین به دلایل قابلیت استفاده و زیبایی شناسی، نمادهایی را در هوم اسکرین خود ترتیب می دهند.

فونت سیستم

در ابتدا iOS از Helvetica به عنوان فونت سیستم استفاده می کرد. اپل اعلام کرد که آنها فونت سیستم را به Helvetica Neue Light تغییر می دهند، تصمیمی که انتقاد از استفاده نامناسب از تایپ سبک و باریک برای صفحه نمایش های همراه با وضوح پایین انتقاد کرد. سرانجام اپل به جای آن Helvetica Neue را برگزید. نسخه iOS 7 همچنین امکان مقیاس بندی متن یا اعمال اشکال دیگر تغییرات دسترسی به متن را از طریق تنظیمات فراهم کرده است. با iOS 9، اپل قلم را به سان فرانسیسکو تغییر داد، فونت طراحی شده توسط اپل با هدف حداکثر خوانایی و قوام فونت در بین محصولات خود.

پوشه ها

iOS 4 پوشه هایی را معرفی کرد که با کشیدن برنامه در بالای برنامه دیگر می توان ایجاد کرد و از این به بعد با استفاده از همین روش می توانید موارد بیشتری را به پوشه اضافه کنید. عنوانی برای پوشه بطور خودکار توسط دسته برنامه های داخل انتخاب می شود، اما نام نیز می تواند توسط کاربر ویرایش شود. هنگامی که برنامه های داخل پوشه ها نشان های نوتیفیکیشن را دریافت می کنند، تعداد فردی از نوتیفیکیشن ها اضافه می شوند و تعداد کل به عنوان نشان اطلاع رسانی در خود پوشه نمایش داده می شود.

نوتیفیکیشن سنتر

کاربر می تواند برای باز کردن برنامه مربوطه، روی نوتیفیکیشن ضربه بزنید یا آن را پاک کند. اکنون نوتیفیکیشن هادر آگهی هایی ارائه می شوند که به طور خلاصه در بالای صفحه نمایش داده می شوند. اگر کاربر روی نوتیفیکیشن دریافت شده ضربه بزنید، برنامه ارسال کننده نوتیفیکیشن باز خواهد شد. کاربران همچنین می توانند با تنظیم نوتیفیکیشن برنامه، مشاهده نوتیفیکیشن هارا در پنجره هشدار معین انتخاب کنند. هنگامی که یک برنامه در حالی که بسته است نوتیفیکیشن ارسال می کند، نشان قرمز در نماد آن ظاهر می شود. این نشان می گوید، چند نوتیفیکیشن برای آن برنامه ارسال شده است. باز کردن برنامه نشان را پاک می کند.

دسترسی

iOS ویژگی های دسترسی مختلفی را برای کمک به کاربران دارای ناتوانی بینایی و شنوایی ارائه می دهد. یکی از ویژگی های اصلی، VoiceOver، اطلاعات خواندن صوتی را بر روی صفحه نمایش، از جمله دکمه های متنی، نمادها، پیوندها و سایر عناصر رابط کاربر فراهم می کند و به کاربر امکان می دهد تا از طریق حرکات، سیستم عامل را هدایت کند. هر برنامه با کنترل پیش فرض و ایجاد شده با فریمورک UIKit، قابلیت عملکرد VoiceOver را دارد. مثال شامل نگه داشتن آیفون برای گرفتن عکس است، با VoiceOver مناظر عکس را توصیف می کند.

چند وظیفه ای

Multitasking برای IOS برای اولین بار در ژوئن سال 2010 همراه با انتشار iOS 4. منتشر شد. فقط برخی از دستگاه ها مانند iPhone 4 ،iPhone 3GS و iPod Touch نسل 3، قادر به انجام چند وظیفه ای بودند. قبل از iOS 4، وظیفه Multitasking محدود به مجموعه برنامه های اپل موجود در دستگاه بود.

سیری (Siri)

سیری دستیار شخصی هوشمند است که در سیستم عامل iOS به کار رفته است. دستیار با استفاده از نمایش داده های صوتی و رابط کاربری زبان طبیعی برای پاسخ به سوالات، ارائه توصیه ها و انجام اقدامات با واگذاری درخواست ها به مجموعه ای از خدمات اینترنتی این نرم افزار با استفاده مداوم، با استفاده از زبان فردی، جستجوها و تنظیمات برگزیده سازگار است. نتایج برگشتی مجزا هستند.

زبان برنامه نویسی iOS

از چه زبان های برنامه نویسی می توان برای توسعه برنامه های موبایل iOS استفاده کرد؟ در اینجا لیستی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی که برای توسعه برنامه های iOS استفاده شده است.

Objective-C

Objective-C در سال 1984 توسط Tom Love و Brad Cox ساخته شده است. قبل از شروع اپل سوئیفت در سال 2014، هدف C زبان اصلی برنامه های موبایل اپل iOS بود. Objective-C زبان برنامه نویسی همه منظوره و عینی است که طعم Smalltalk را به زبان برنامه نویسی C می بخشد. انتقال پیام در میان اشیاء یکی از ویژگی های اصلی Objective-C است که برای سیستم عامل های اپل IOS واقعاً مفید واقع شد.امروزه، سوئیفت محبوبیت و سودمندی را در دست گرفته است. Objective-C زیر مجموعه از زبان برنامه نویسی C است و قابلیت های شی گرا و زمان اجرا پویا را فراهم می کند. Objective-C از نحو، انواع ابتدایی و عبارات کنترل جریان C به ارث می برد و نحو را برای تعریف کلاس ها و روش ها اضافه می کند. این برنامه همچنین ضمن پشتیبانی از سطح زبان، برای مدیریت نمودار گرافیکی اشیاء و الفبای اشیاء، همزمان با تایپ کردن و صحافی پویا، باعث ایجاد بسیاری از مسئولیت ها تا زمان اجرا می شود.

معرفی Swift 5.1

Swift 5.1 اکنون ایجاد و به اشتراک گذاری فریمورک های باینری را با دیگران آسانتر می کند. همچنین شامل ویژگی هایی است که طراحی API های بهتر را کاهش می دهد و میزان کد رایج boilerplate را کاهش می دهد.

ویژگی های کلیدی

  • پایداری ماژول یک فایل رابط ماژول مبتنی بر متن را تعریف می کند که API یک فریمورک دودویی را توصیف می کند.
  • ویژگی wrappers برای تعریف الگوهای دسترسی سفارشی برای ارزش های ویژگی، یک اصطلاح عمومی را ارائه می دهند.
  • انواع نتیجه مبهم به پنهان کردن جزئیات پیاده سازی در API کمک می کند.
  • "Self" هم اکنون می تواند برای کلاس ها و انواع ارزش استفاده شود.
  • پشتیبانی برای دستیابی و به روزرسانی در مجموعه هایی از انواع مناسب متفاوت است.
  • پیشرفت در انواع SIMD و String.

محیط برنامه نویسی iOS

ایکس کد محیط توسعه یکپارچه (IDE) برای macOS است که شامل مجموعه ابزارهای توسعه نرم افزار است که توسط اپل برای توسعه نرم افزار برای macOS ،iOS ،iPadOS ،watchOS و tvOS ساخته شده است. آخرین نسخه پایدار در سال 2003 نسخه 11.0 است که از طریق فروشگاه App Mac به صورت رایگان برای کاربران macOS Mojave در دسترس است. توسعه دهندگان ثبت نام شده می توانند نسخه های پیش نمایش و نسخه های قبلی این مجموعه را از طریق وب سایت Apple Developer دانلود کنند. دارای امکان کد نویسی به صورت Runtime است. یعنی برنامه نویس همزمان با کد نویسی می تواند خروجی برنامه خود را مشاهده کند. XCODE از زبان های برنامه نویسی مانند سی پلاس پلاس، Objective-C، جاوا، جاوااسکریپت، پایتون و ruby پشتیبانی می کند. تا به حال 4 نسخه مختلف از نرم افزار Xcode منتشر شده است و اخرین نسخه آن یعنی x4 در سال 2011 معرفی شد. در توسعه اپلیکیشن موبایل می توان از تکنولوژی های مختلفی هم برای نیتیو و هم هیبرید مانند React Native، زامارین، Cordova ،jQuery Mobile ،Kendo UI Ionic و Native Script و غیره استفاده کرد. برای درک بهتر این موضوع به مقاله مقایسه اپلیکیشن های Native اندروید و آی او اس با React Native، Ionic و Native Script مراجعه کنید.

چگونه توسعه دهنده iOS شویم؟

توسعه دهنده ios

iOS سیستم عامل تلفن همراه اپل است که بر روی سخت افزارiPhone ،iPad ،iPod Touch اجرا می شود. اپل ابزارها و منابع لازم را برای ایجاد برنامه های iOS و لوازم جانبی این دستگاه ها فراهم می کند. به عنوان توسعه دهنده iOS، می توانید به زبان های نیتیومانند Swift یا Objective-C برنامه نویسی کنید یا برنامه های نیتیو کراس پلتفرم را با استفاده از ری اکت نیتیو یا زامارین بسازید.

پیش نیاز های توسعه

برای توسعه برنامه های iOS، به سیستم Mac نیاز دارید که آخرین نسخه ایکس کد را اجرا کند. Xcode IDE اپل برای هر دو برنامه Mac و iOS است. Xcode واسط گرافیکی است که شما برای نوشتن برنامه های iOS از آن استفاده می کنید. Xcode شامل SDK iOS، ابزارها، کامپایلرها و فریمروک هایی است که به طور خاص برای طراحی، توسعه، نوشتن کد و اشکال زدایی برنامه برای iOS نیاز دارید. اپل برای توسعه برنامه تلفن همراه نیتیو در iOS، استفاده از زبان برنامه نویسی مدرن Swift را پیشنهاد می کند. توجه به این نکته مهم است که Xcode فقط بر روی Mac OS X اجرا می شود و تنها راه پشتیبانی شده برای توسعه برنامه های iOS است.

کیت توسعه نرم افزار iOS

ابزارها، فناوری ها، قابلیت ها و زبان های موجود در iOS SDK را کشف کنید که توسعه برنامه ممکن است. برخی از ملزومات iOS SDK فریمورک های Cocoa Touch هستند که شامل UIKit ،GameKit ،PushKit ،Foundation Kit و MapKit می شوند. این فریمروک ها و سایر موارد به شما امکان می دهند دوربین آیفون یا آی پد را دستکاری کنید، تعامل صوتی را با استفاده از SiriKit اضافه کنید، موسیقی را با MusicKit کاوش کنید، مشاهده و گوش دادن را از طریق AirPlay 2 گسترش دهید و حتی iMessage Chat Chat را به برنامه خود اضافه کنید. iOS 11 قدرت یادگیری ماشین را با تجربیات Core ML و واقعیت افزوده (AR) با ARKit افزود.

محیط توسعه خود را آماده کنید

  • دانلود Xcode
  • Xcode را راه اندازی کنید و پروژه جدید ایجاد کنید
  • با Xcode آشنا شوید
  • برنامه خود را با استفاده از برنامه iOS Simulator داخلی که در Xcode گنجانده شده است، بسازید و اجرا کنید. iOS Simulator روش عالی برای دیدن برنامه شما به نظر می رسد و می توانید با آن تعامل برقرار کنید که انگار در دستگاه واقعی هستید. می توانید برنامه خود را بر روی انواع سخت افزار و نسخه های iOS شبیه سازی کنید.

تست بتا

هنگامی که برنامه خود را ساخته و تست کرده اید (با استفاده از چارچوب XCTest یا آزمایش واحد iOS)، می توانید کاربران را به برنامه های خود دعوت کرده و قبل از اعزام به فروشگاه App، بازخورد خود را با استفاده از TestFlight جمع کنید. این زمان خوبی برای آزمایش اعلانات Push، ذخیره سازی داده ها با استفاده از داده های اصلی و برقراری تماس های شبکه ای به API های شخص ثالث است. شما به سادگی بتا ساختاری از برنامه خود بارگذاری کرده و از iTunes Connect برای افزودن نام و ایمیل آزمایش کنندگان استفاده می کنید. آزمایش کنندگان برنامه TestFlight را برای iOS نصب می کنند تا بتوانند با برنامه شما ارتباط برقرار کنند و بازخورد ارزشمندی را ارائه دهند.

تست ابر

آزمایش برنامه iOS خود در دستگاه های واقعی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا عملکرد دستگاه واقعی، نسخه های مختلف سیستم عامل ، تغییراتی که توسط سازنده و شرکت های عامل حامل ایجاد شده ممکن است منجر به مشکلات غیر منتظره ای با برنامه شما شود. آزمایش بر روی دستگاه واقعی درک دقیق تری از نحوه تعامل کاربران با برنامه شما دارد.

از طرف دیگر، به دست آوردن وسایل بدنی برای آزمایش چالش تدارکاتی است. اینجاست که آزمایش ابر شروع به کار می کند. با آزمایش ابر می توانید برنامه خود را بر روی دستگاه های واقعی که روی ابر قابل دسترسی هستند آزمایش کنید. برای اطمینان از کیفیت برنامه خود می توانید تست دستی انجام داده یا تست های خودکار را اجرا کنید.

توسعه

هنگامی که برنامه iOS خود را ساخته، تست کرده و بتا را آزمایش کرده اید ، می توانید به فروشگاه App اعزام شوید. در این مرحله، شما باید به برنامه توسعه دهنده اپل بپیوندید. به عنوان عضو، به نرم افزار بتا، قابلیت های برنامه پیشرفته، ابزارهای گسترده آزمایش بتا و تجزیه و تحلیل برنامه دسترسی خواهید داشت.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
linkedin-programming-for-non-programmers-ios-12-and-swift-5

آموزش برنامه نویسی برای غیربرنامه نویسان -  iOS 12 و Swift 5


در این دوره، مهمترین مفاهیم مربوط به توسعه برنامه iOS را به روشی بصری آموزش می بینید که افراد با هر پیش زمینه ای می توانند آن را درک کنند. در پایان، ش...

1398/12/23 504 بازدید
linkedin-building-ios-apps-with-cloudkit

ساخت برنامه های iOS با CloudKit


این دوره کلیه مفاهیم مربوط به ایجاد یک برنامه CloudKit را در بر می گیرد. مربی Doron Katz نحوه استفاده از داشبورد و کار با اشیاء ذخیره سازی مانند کانتی...

1398/12/09 285 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-swift-5-essential-training

آموزش ملزمات Swift 5


Swift یک زبان برنامه نویسی برای اکوسیستم Apple - iOS، macOS، watchOS و tvOS است که به ویژه زبانی رسا، سریع، امن و سرگرم کننده بوده و به طور یکسان برای...

1398/12/08 824 بازدید زیرنویس دارد
teamtreehouse-build-a-simple-iphone-app-with-objective-c

آموزش ساخت اپلیکیشن ساده آیفون با Objective-C


ساخت اپلیکیشن Fun Facts به شما می آموزد چگونه از زبان Objective-C، ایکس کد و ابزارهای Interface Builder استفاده کنید. همچنین در مورد مفاهیم اصلی مانند...

1398/10/27 348 بازدید
skillshare-how-to-make-iphone-apps-with-no-programming-experience

ساخت اپلیکیشن های آیفون بدون داشتن تجربه برنامه نویسی


ما سریعترین روش برای یادگیری نحوه کدنویسی و شروع ساخت اپلیکیشن های استاندارد صنعت را ارائه می دهیم. بهترین قسمت؟ شما به تجربه برنامه نویسی قبلی احتیاج...

1398/10/21 499 بازدید
teamtreehouse-build-a-playlist-browser-with-objective-c

آموزش ساخت Playlist Browser با Objective-C


در این پروژه، ما قصد داریم یک Playlist Browser سرگرم کننده را در Objective C بسازیم و در مورد دو جنبه مهم یک اپلیکیشن iOS - ناوبری و نحوه انتقال اطلاع...

1398/10/21 292 بازدید
teamtreehouse-objective-c-for-swift-developers2

آموزش Objective-C برای توسعه دهندگان سوئیفت


در این دوره قصد داریم با استفاده از سوئیفت به عنوان پایه ما، از طریق زبان Objective-C به شما آموزش دهیم. با پایان این دوره، شما می توانید با استفاده ا...

1398/10/17 332 بازدید
teamtreehouse-objective-c-basics

آموزش مبانی Objective-C


این دوره بر روی زبان و سینتکس Objective-C و همچنین برخی مفاهیم اساسی برنامه نویسی متمرکز خواهد شد. همچنین انواع داده های اصلی، مانند NSString ،float ،...

1398/10/15 350 بازدید
packtpub-exploring-swift

کاوش در زبان برنامه نویسی Swift


در این دوره با مقدمات و نحوه کارکرد زبان برنامه نویسی سوئیفت آشنا شده و درباره عناوینی مثل کار با متن، استفاده از توابع، مدیریت خطا، کار با شبکه آموزش...

1398/10/14 455 بازدید
teamtreehouse-object-oriented-objective-c

آموزش Objective-C شی گرا


در ادامه ی دوره مبانی Objective-C، شما باید با مفاهیم مهم مانند کلاس ها، آبجکت ها، مدیریت حافظه، pointers و غیره آشنا شوید. این دوره برای توسعه iOS با...

1398/10/14 312 بازدید
teamtreehouse-swift-basics

آموزش مبانی سوئیفت


به دنیای توسعه Swift خوش آمدید! در این دوره، ما می خواهیم یاد بگیریم که چگونه از ابتدا با استفاده از Swift برنامه نویسی کنیم و بسیاری از مفاهیم اساسی ...

1398/10/05 484 بازدید
teamtreehouse-unit-testing-in-ios-2

آموزش تست واحد در iOS


در این دوره، فلسفه تست واحد را پوشش می دهیم، روش های ساختاردهی کد را توضیح می دهیم تا آن را قابل تست کردن کنیم و ابزارهای تست کردن کد را نیز شرح می ده...

1398/09/30 343 بازدید
packtpub-gps-tracking-setup-your-own-gps-server-with-android-ios-apps

آموزش ردیابی GPS - راه اندازی GPS Server با اپلیکیشن های اندروید و iOS


در این دوره با پیکربندی GPS Server و پیکربندی کلاینت ها آشنا می شوید. این کار به گونه ای انجام می شود که می توانید دستگاه های کلاینت خود را با استفاده...

1398/09/29 1196 بازدید
packtpub-an-introduction-to-rxswift

مقدمه ای بر RXSwift


اگر شما قبلاً برنامه نویسی نکرده اید و فقط برخی از سینتکس های اساسی را می دانید، این دوره برای شما مناسب است! ساخت برنامه های تلفن همراه را به روشی ...

1398/09/24 471 بازدید
skillshare-create-ios-and-android-apps-with-ionic-chapter-1

ساخت اپلیکیشن های اندروید و iOS با ionic - فصل اول


Ionic 2 جدیدترین و بهترین چارچوب توسعه اپلیکیشن است که درک و استفاده از آن ساده است. به مراتب ساده تر از کدنویسی قدیمی!...

1398/09/18 784 بازدید
skillshare-adding-siri-support-to-your-ios-app

افزودن پشتیبانی Siri به اپلیکیشن iOS


در این کلاس یاد می گیرید که چگونه پشتیبانی Siri را به یک اپلیکیشن اضافه کنید. Siri دستیار صوتی اپل است و با استفاده از SiriKit، می توانید به Siri یاد ...

1398/09/17 274 بازدید
skillshare-build-your-first-app-with-react-native-and-expo

ایجاد اولین اپلیکیشن با React Native و Expo


این دوره شما را قدم به قدم وارد اکوسیستم ری اکت نیتیو می کند و با عناصر اصلی و تمامی روش ها برای ایجاد اپلیکیشن شخصی، آماده توزیع برای اندروید و iOS ش...

1398/09/13 2051 بازدید
skillshare-build-your-first-app-with-ios11-swift-4

آموزش ساخت اولین اپلیکیشن با iOS11 و Swift 4


در این دوره بوت کمپ با ایجاد اپلیکیشن iOS با iOS11 و Swift 4 آشنا می شوید. در این دوره با اصول ساخت اپلیکیشن های آیفون، ابزارهای توسعه iOS، متغیرها و ...

1398/09/13 383 بازدید
skillshare-build-your-first-ios-app-in-swift-ios-development-fundamentals

ساخت اولین اپلیکیشن iOS با سوئیفت - اصول توسعه iOS


در این دوره با Subclassing UIViewControllers، درک انواع segues و ناوبری اپلیکیشن، درک UINavigationControllers و UITableViewControllers، بررسی AutoLayo...

1398/09/12 416 بازدید
skillshare-build-a-movie-database-with-swift3-ios10

آموزش ساخت پایگاه داده فیلم با Swift3 و iOS10


در این دوره با ساخت یک پایگاه داده فیلم با آپلود داده از ombd API آشنا می شوید. درواقع ساخت پایگاه داده فیلم با Swift3 و iOS10 را فرا خواهید گرفت....

1398/09/11 341 بازدید