آموزش کوردوا (Cordova)

دسته بندی: فریمورک ها

معرفی Cordova

Cordova یک پلت فرم برای ساخت برنامه های تلفن همراه هیبرید با استفاده از HTML، CSS و جاوا اسکریپت است.

Apache Cordova یک فریمورک توسعه تلفن همراه منبع باز است که اجازه می دهد تا شما از تکنولوژی های وب استاندارد مانند HTML5، CSS3 و جاوا اسکریپت برای توسعه متقابل پلتفرم استفاده کنید و از هر زبان برنامه نویسی بومی موبایل دیگری اجتناب کنید.

ویژگی های Cordova

رابط خط فرمان (Cordova CLI)

این ابزار می تواند برای شروع پروژه ها، ایجاد فرآیندها برای سیستم عامل های مختلف، نصب افزونه ها و بسیاری از چیزهای مفید دیگر باشد که فرایند توسعه را ساده تر می کند.

هسته مرکزی کامپوزیت

Cordova مجموعه ای از اجزای اصلی را که هر برنامه تلفن همراه نیاز دارد ارائه می دهد. این مولفه ها برای ایجاد پایگاه برنامه استفاده می شود، بنابراین ما می توانیم زمان بیشتری را برای پیاده سازی منطق خود صرف کنیم.

پلاگین  Cordova

API ارائه می دهد که برای اجرای توابع محلی بومی برای برنامه جاوا اسکریپت مورد استفاده قرار می گیرد.

مجوز

Cordova تحت مجوز Apache نسخه 2.0 است.

مزایای Cordova

Cordova یک پلت فرم برای ساخت برنامه های تلفن همراه هیبرید ارائه می دهد، بنابراین می توانیم یک برنامه  ای ایجاد کنیم که در سیستم عامل های مختلف موبایل مانند IOS، آندروید، ویندوز فون، Amazon-fireos، blackberry، سیستم عامل فایرفاکس، Ubuntu و tizien استفاده کنید. علاوه بر Cordova، با PhoneGap، reactjs، ionic، winjs و kendo ui نیز می توان برنامه های موبایل ایجاد کرد.

برنامه های هیبرید را سریعتر از برنامه های بومی ایجاد می کند. در نتیجه در زمان توسعه صرفه جویی می کند.

تا وقتی که در حین کار با Cordova از جاوااسکریپت استفاده می کنیم، لازم نیست که زبان برنامه نویسی خاص پلت فرم را یاد بگیریم.

دارای چندین کتابخانه و فریمورک برای بهینه سازی کار است.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟