آموزش فون گپ (PhoneGap)

دسته بندی: فریمورک ها

معرفی PhoneGap

PhoneGap یک فریمورک رایگان و متن باز است که توسط شرکت Nitobi توسعه و توسط شرکت Adobeدر سال 2011 خریداری شده است. این فریمورک بر مبنای پروژه آپاچی Cordovaمنبع باز است که توسط Adobe ایجاد شده است.

PhoneGap به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از تکنولوژی های وب استاندارد مانند HTML5، CSS3 و جاوا اسکریپت بجای استفاده از زبان های خاص مانند Objective-C برای iOS، جاوابرای AndriodوC # برای دستگاه های تلفن ویندوز، برنامه های کاربردی دستگاه های تلفن همراه خود را توسعه دهید.

علاوه بر phonegap، با cordova، reactjs، ionic، winjs و kendo ui نیز می توان برنامه های موبایل ایجاد کرد.

برنامه هایی که با استفاده از PhoneGap توسعه یافته اند، برنامه های هیبریدی هستند که مزایای هر دو برنامه های بومی و وب را ارائه می دهند. همچنین، PhoneGap از سیستم عامل iOS، Google، Android، HPwebOS، Windows Mobile، Symbian و Blackberry پشتیبانی می کند.

PhoneGap به شما این امکان را می دهد که برنامه های موبایل کراس پلت فرم را با اجتناب از هر کدام از زبان توسعه بومی پلتفرم تلفن همراه خود بسازید. برنامه های PhoneGap در داخل بسته بندی که برای هر پلتفرم هدف قرار می گیرند اجرا می شوند. این بسته بندی شامل تکنولوژی های وب استاندارد مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت است و ویژگی های اسکریپت HTML و جاوا را برای کار با دستگاه گسترش می دهد. PhoneGap به شما این امکان را می دهد با استفاده از Apache Cordova به ویژگی های بومی موبایل مانند مخاطبین، تقویم، دوربین و هشدار و غیره دسترسی پیدا کنید.

مزایای PhoneGap

  • کاهش هزینه توسعه
  • استفاده ی راحت برای توسعه دهندگان وب آسان است زیرا از مهارت های HTML5، CSS و جاوا اسکریپتها در مقابل object-C، Java و C # استفاده می کنند.
  • پایه ی Single code برای همه سیستم عامل iOS، Android، Blackberry، Windows Phone، Bada و Symbian.
  • امکان استفاده از مزایای توزیع و پرداخت یکپارچه طریق فروشگاه اپل یا فروشگاه Google یا فروشگاه ویندوز

در مواقع زیر می توان از PhoneGap استفاده کرد:

  • PhoneGap یک فریمورک توسعه موبایل cross-platform مبتنی بر HTML5، جاوا اسکریپت و CSS
  • PhoneGap برای ساخت برنامه های تلفن همراه مفید است که از ویژگی های بومی تلفن به طور گسترده استفاده نمی کند.
  • برنامه ای واحد برای توسعه ی سیستم عامل ها
  • هنگامی که استفاده گسترده از ویژگی های تلفن مورد نیاز است، توسعه برنامه های بومی توصیه می شود.
آیا این نوشته را دوست داشتید؟