در این صفحه می خوانید:

معرفی Adobe

ادوب یکی از بزرگترین کمپانی های ساخت نرم افزارهای طراحی گرافیک می باشد. Adobe در لغت یک مصالح ساختمانی طبیعی است که از شن و ماسه، خاک رس، آب و نوعی از مواد فیبری یا آلی (چوب، نی و یا کود) ساخته شده است که سازندگان آن را به آجر (با استفاده از قالب) تغییر شکل می دهند و در خورشید خشک می کنند.

Adobe یک شرکت نرم افزاری چند ملیتی و شناخته شده است که توسط Charles Geschke و John Warnock در سال 1982 تاسیس شد.

لیست نرم افزارهای شناخته شده Adobe

فتوشاپ یکی از قدیمی ترین و قوی ترین نرم افزارهای طراحی گرافیک است که بیشتر برای ایجاد و ویرایش تصاویر استفاده می شود. فتوشاپ یک نرم افزارپیکسلی است که بر پایه نقاط رنگی کار می کند. این نرم افزار مورد استفاده چاپخانه ها، شرکت های تبلیغاتی، دفاتر روزنامه، طراحان گرافیک، عکاسان و ... قرار می گیرد.

ایلوستریتور یک نرم افزار برای ایجاد و ویرایش طرح های برداری (vector) است. که محاسبات آن بر پایه ریاضیات است. یکی از رقیب های اصلی آن نرم افزار کورل دراو است.

افترافکت نرم افزاری قدرتمند در صنعت فیلم سازی، بازی سازی، انیمیشن سازی و جلوه های ویژه سینمایی و همچنین ساخت موشن گرافیک می باشد. به وسیله این نرم افزار میتوان افکت های جذاب و زیبایی بر روی فیلم ها نیز اعمال کرد.

 ایندیزاین یک نرم افزار نشر رومیزی است که بیشتر در صنعت چاپ به منظور ویرایش متون، حروف‌نگاری و صفحه آرایی در مجلات، کتب، روزنامه ها، سررسیدها، برشورهای تبلیغاتی بکار می رود

پریمیر جزو نرم افزارهای شنیداری و تصویری است و به وسیله آن میتوان افکت های مختلف، انواع تنظیمات صدا، ویرایش ویدئو و... را نیز انجام داد. این نرم افزار از تمامی فرمت های ویدئویی نیز پشتیبانی می کند و براحتی میتوان در این نرم افزار آنها را ویرایش کرد. از این نرم افزار بیشتر برای کارهای تدوین استفاده می شود.

این نرم افزار جهت طراحی وب سایت ایجاد شده است. کار با این نرم افزار آسان بوده و بدون نصب هیچ گونه نرم افزار دیگری میتوان به راحتی یک سایت ایجاد کرد.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود