آموزش فتوشاپ (Photoshop)

دسته بندی: آموزش های ادوبی (Adobe)

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی فتوشاپ (Photoshop)

فتوشاپ یا کارگاه عکس و نوعی پردازشگر گرافیکی می باشد که توسط شرکت ادوبی (Adobe) تولید شده است. فتوشاپ یک نرم افزار ادیت عکس است که به راحتی میتوان در لایه های مختلف تغییرات مورد نظر را بروی عکس اعمال کرد. مانند تغییر دادن نور عکس، کم و زیاد کردن کنتراست، حذف یا اضافه کردن قسمتی از عکس و غیره. همچنین به راحتی میتوان چند عکس را با یکدیگر ترکیب و نیز میتوان یک عکس را از صفر تا صد در این نرم افزار ایجاد کرد.

این نرم افزار بر روی سیستم عامل ویندوز و مک اجرا می شود. فتوشاپ یک نرم افزار پیکسلی است و محاسبات آن بر اساس پیکسل (یا نقاط رنگی) است. به طور کلی برای تولید و ذخیره سازی فایل های تصویری کامپیوتری از دو روش پیکسلی و برداری استفاده می شود. از جمله نرم افزارهایی که برای تولید فایل های تصویری برداری استفاده می شود می توان به نرم افزارهایی مثل ایلوستریتور (Adobe Illustrator) و کورل دراو (CorelDRAW) اشاره کرد.

این نرم افزار در ورژن های مختلف ارائه شده است که به مرور معایب هر ورژن رفع شده و برای استفاده بهتر کاربران نیز ارائه شده است . از جمله کاربردهای این نرم افزار میتوان در زمینه طراحی گرافیک، چاپخانه ها، عکاسی ها، بازی سازی، طراحی وب و غیره نیز اشاره کرد.

شرکت Adobe علاوه بر Photoshop نرم افزارهای دیگری همچون Photoshop Elements، Photoshop Lightroom، Photoshop Express و Photoshop Touch را تولید کرد تا مجموعه ای به نام خانواده ادوبی فتوشاپ داشته باشد. در نتیجه کاربرد آن گسترش پیدا کرد و در کنار ویرایش عکس به ویرایش فیلم نیز پرداخت.

در ابتدا در سال 1988 توسط توماس و جان نول ساخته شد. از آن زمان، این نرم افزار نه تنها در ویرایش گرافیک شطرنج بلکه در کل هنرهای دیجیتال به استاندارد صنعت تبدیل شده است. بنابراین نام نرم افزار به یک علامت تجاری عمومی تبدیل شده است و منجر به استفاده از آن به عنوان یک فعل می شود (به عنوان مثال "به فتوشاپ یک تصویر"، "فتوشاپ" و "مسابقه فتوشاپ") اگرچه Adobe از استفاده از این امر دلسرد می کند. فتوشاپ می تواند تصاویر شطرنجی را در چند لایه ویرایش و تنظیم کند و از ماسک، ترکیب آلفا و چندین مدل رنگی از جمله RGB، CMYK، CIELAB، رنگ لکه و دوتایی پشتیبانی می کند. Photoshop برای پشتیبانی از این ویژگی ها از فرمت های فایل PSD و PSB مخصوص به خود استفاده می کند. علاوه بر گرافیک های raster، این نرم افزار توانایی های محدودی را برای ویرایش یا ارائه متن و گرافیک های برداری (به ویژه از طریق مسیر قطع شدن برای دومی) و همچنین گرافیک و فیلمبرداری سه بعدی دارد. مجموعه ویژگی های آن توسط افزونه ها قابل گسترش است. برنامه هایی بطور مستقل از Photoshop که درون آن اجرا می شوند تهیه و توزیع می شوند و ویژگی های جدید یا پیشرفته ای را ارائه می دهند.

طرح نامگذاری فتوشاپ در ابتدا بر اساس شماره نسخه ها بود. با این حال، در اکتبر 2002 (به دنبال معرفی برندهای Creative Suite)، هر نسخه جدید از Photoshop با "CS" به علاوه تعدادی مشخص شد. به عنوان مثال، هشتمین نسخه اصلی Photoshop، Photoshop CS و نهمین نسخه، Photoshop CS2 بود. Photoshop CS3 از طریق CS6 نیز در دو نسخه مختلف توزیع شد: استاندارد و Extended. با معرفی مارک تجاری Creative Cloud در ژوئن 2013 (و به نوبه خود، تغییر پسوند "CS" به "CC")، طرح مجوز Photoshop به عنوان یک مدل اجاره خدمات به نرم افزار تغییر یافت. از نظر تاریخی، Photoshop با نرم افزارهای دیگری مانند Adobe ImageReady، Adobe Fireworks، Adobe Bridge، Adobe Device Central و Adobe Camera RAW همراه شد.

در کنار فتوشاپ، Adobe همچنین توسعه و انتشار عناصر فتوشاپ، فتوشاپ لایت روم، فتوشاپ اکسپرس، فتوشاپ فیکس، فتوشاپ اسکچ و فتوشاپ میکس. از نوامبر سال 2019، Adobe همچنین نسخه کاملی از Photoshop را برای iPad منتشر کرده است، و در حالی که در ابتدا محدود بود، Adobe قصد دارد ویژگی های بیشتری را برای Photoshop برای iPad به ارمغان آورد. در مجموع، آنها با عنوان "خانواده Adobe Photoshop" شناخته می شوند.

تاریخچه فتوشاپ (Photoshop)

فتوشاپ در سال 1987 توسط دو برادر توماس و جان نول، که مجوز توزیع را به Adobe Systems Incorporated در سال 1988 فروختند، ساخته شد. توماس نول، دکتری. دانشجو در دانشگاه میشیگان، شروع به نوشتن برنامه ای در Macintosh Plus خود برای نمایش تصاویر خاکستری در یک صفحه نمایش تک رنگ کرد. این برنامه (در آن زمان به نام Display) توجه برادرش جان، کارمند Industrial Light & Magic را به خود جلب کرد، و توصیه کرد که توماس آن را به یک برنامه ویرایش تصویر کامل تبدیل کند. توماس در سال 1988 یک استراحت شش ماهه از تحصیل گرفت تا با برادرش در این برنامه همکاری کند. توماس به برنامه ImagePro تغییر نام داد، اما این نام قبلاً گرفته شده بود. بعداً در همان سال، توماس به برنامه خود فتوشاپ تغییر نام داد و با توزیع کننده اسکنر بارنیسکان قرارداد همکاری کوتاه مدت را برای توزیع نسخه های این برنامه با اسکنر اسلاید انجام داد. "در حدود 200 نسخه از Photoshop به این روش ارسال شد".

در این مدت، جان به سیلیکون ولی سفر کرد و نمایشی از برنامه را به مهندسان اپل و راسل براون، مدیر هنری ادوبی داد. هر دو نمایش موفقیت آمیز بودند، و Adobe تصمیم به خرید مجوز توزیع در سپتامبر 1988 گرفت. در حالی که جان در کالیفرنیا روی افزونه ها کار می کرد، توماس در کد نوشتن Ann Arbor ماند. Photoshop 1.0 در 19 فوریه 1990 به طور انحصاری برای Macintosh منتشر شد. نسخه Barneyscan شامل ویژگی های ویرایش رنگ پیشرفته ای است که از اولین نسخه حمل شده Adobe حذف شده است. استفاده از رنگ به آرامی با هر نسخه از Adobe بهبود یافت و فتوشاپ به سرعت تبدیل به استاندارد صنعت در ویرایش رنگ دیجیتال شد. در زمان انتشار Photoshop 1.0، روتوش دیجیتالی روی سیستم های اختصاصی بالا پایان (مانند Scitex) برای روتوش اولیه عکس حدود 300 دلار در ساعت هزینه داشت. لیست قیمت Photoshop 1.0 برای Macintosh در سال 1990 895 دلار بود.

فتوشاپ در ابتدا فقط در Macintosh موجود بود. در سال 1993، معمار ارشد Adobe، Seetharaman Narayanan، فتوشاپ را به مایکروسافت ویندوز منتقل کرد. پورت ویندوز باعث شد تا فتوشاپ با افزایش چشم انداز جهانی مایکروسافت طی چند سال آینده، به مخاطبان گسترده تری در بازار انبوه برسد.

کاربرد فتوشاپ (Photoshop)

نوشتن تصویر (Image Writing)

به همین دلیل Photoshop به عنوان Photoshop نامگذاری شده است. این یک ابزار عالی برای نوشتن عکس است. اگر یک طراح در حال آماده سازی یک عکس دیجیتالی یا اسکن شده برای استفاده در یک پروژه بسیار مهم باشد، چه یک وب سایت، بروشور، کتاب و یا بسته بندی باشد، اولین گام معمولاً وارد کردن آن به Photoshop است.

طراحی وب سایت

Photoshop محبوب ترین ابزار برای چندین طراح خالص است. اگرچه این زبان قادر به زبان نشانه گذاری تجاری است، به طور معمول برای کدگذاری وب سایت ها طراحی نشده است، بلکه باید آنها را قبل از حرکت به مرحله تحریر در سبک نوشتن، سبک کند. به عنوان یک نتیجه از روند ساده آن برای جلب مؤلفه ها در صفحه، تغییر رنگ ها و اضافه کردن مؤلفه هایی که بعداً به اصلاح می رسند بعداً طراحی وب سایت را بسیار آسان می کند.

طرح بندی پروژه (Layout)

همانطور که در ابتدا گفته شد بسته هایی مانند In Design و Artist برای طرح بندی یا انتشار مناسب است. با این حال، فتوشاپ بیش از حد از انجام این نوع کار خالی است. مجموعه Adive inventive Adobe یک بسته کامل است، بنابراین طراحان زیادی می توانند با Photoshop شروع به کار کنند و بعداً گسترش دهند. مانند کارت های ویزیت، پوسترها، کارت پستال ها و پروانه ها اغلب بهره برداری از ابزارهای نوعی و قابلیت های نوشتن گرافیک Photoshop را به پایان می رسانند.

ایجاد گرافیک

توسعه دهندگان Adobe سال ها را صرف ساخت ابزار و رابط فتوشاپ کرده اند که با هر نسخه بهبود می یابد. قدرت ایجاد برس های سفارشی، اضافه کردن افکت هایی مانند سایه های افتادگی، کار با عکس ها و انواع زیادی از ابزارها، ساخت Photoshop را به عنوان ابزاری مناسب برای ساخت گرافیک های اصلی تبدیل می کند.

الگوی و استایل های بافت

الگوی و بافت بهترین کارهایی است که شما با استفاده از Photoshop به سادگی خنثی خواهید کرد اما به فکر خلاقانه بسیار کمی نیاز دارد. الگوهای تصویر / الگوی پس زمینه محصول / الگوی متن و غیره باعث می شود به سرعت فکر شود و آن را برای کاربران جذاب کند.

سیاست و رسانه های اجتماعی

می دانید که تصاویر عامل عفونی از سیاستمداران در وب وجود دارد. این تصاویر خنده دار، آزار دهنده و مورد استفاده احزاب سیاسی و شرکت های رسانه ای برای مبارزات انتخاباتی متعدد است. بیشتر تصاویر در Adobe Photoshop طراحی و اصلاح شده اند. این می تواند آثار مخربی منفی باشد که فقط احزاب و متخصصان مبارزات انتخاباتی را تسهیل می کنند تا نام مخالف یا احزاب سیاسی مختلف را به هم بزنند. چنین عکسهایی به تفکر خلاق آسیب دیده در ذهن کاربر رسانه های اجتماعی می پردازند و معمولاً برای افراد مختلف خنده دار است. شما می توانید تصاویر را با فرمت های بی شماری در Adobe Photoshop مانند خیلی دوست داشتنی .png، .jpeg، .gif و غیره تولید و ذخیره کنید.

استایل برند

استایل لوگو کار دیگری است که شما به سادگی می توانید از Adobe Photoshop بهره برداری کنید. احساس می کنم بیشتر طراحان برند از Adobe Photoshop استفاده می کنند. در حالی که برنامه های مختلفی وجود دارد که بطور جداگانه مانند Corel Draw، Adobe artist و وب سایت های سبک آنلاین برند ارائه می شوند. با این حال، فهمیدم که با آرم و برای جلال تاجگذاری، شخصاً از Adobe Photoshop استفاده می کنم. استفاده از فتوشاپ به کاهش اندازه ها، افزایش پیکسل ها در تصویر کمک می کند، تغییر اندازه تغییر اندازه آرم ها و عدم تأیید مواد در بسیاری از برنامه های خالص بهترین راه حل در Adobe Photoshop از سایر برنامه هاست.

کسب و کار

برای شروع و ارتقاء مشاغل می توانید از Adobe Photoshop استفاده کنید. مانند شما سبک و گرافیک Adobe Photoshop و گرافیک هایی را ارائه می دهید که به خریداران خدمات ارائه می دهند.

طراحی تصاویر مفهومی

ایجاد تصاویر مفهومی، یکی دیگر از بزرگترین کاربردهای Photoshop است. خواهید دید که وب سایت ها و کاربران رسانه های اجتماعی به نقل از عکس های متعدد خنده دار، مقدس، دانشگاهی و فنی و غیره به اشتراک می گذارند. این تصاویر مفهومی توسط مارک ها، افراد، صاحبان وب سایت و استفاده شرکت ها از Adobe Photoshop طراحی و ساخته می شوند.

ویژگی های فتوشاپ (Photoshop)

با ویژگی های جدید قلم مو، Adobe Photoshop CC این امکان را به شما می دهد تا خطوط شفاف تری و برس صاف ایجاد کنند. همانطور که با نرم افزار قلم مو، مداد، میکسر یا ابزار پاک کن در نرم افزار کار می کنند، از یک کنترل صاف کننده بهره مند می شوند که به آنها اجازه می دهد مقداری را از 0 تا 100 وارد کنند. هرچه مقدار وارد شده بیشتر باشد، نرمی بیشتری خواهد داشت. به Stroke قلم مو اضافه شده است.

علاوه بر این، کاربران دارای سه حالت صاف کننده Stroke هوشمند هستند. یکی از این حالت ها حالت Stroke Catch Up نام دارد. در این حالت صاف کردن Stroke، هنگامی که کاربران نقاشی و مکث می کنند، نرم افزار Stroke را به موقعیت فعلی مکان نما می رساند. حالت دیگر حالت Catch-Up On Stroke End است که در آن یک خط مستقیم از آخرین موقعیت رنگ به جایی کشیده می شود که کاربران کنترل ماوس یا قلم را آزاد کردند. و در آخر اینکه، Adobe Photoshop CC به کاربران امکان می دهد تا با کمک حالت Pulled String، مسیرهای Stroke خود را به راحتی تغییر دهند.

Adobe Photoshop CC همچنین راه هایی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا از مناطق خاص در عکس های خود محافظت کنند زیرا در آنها تنظیماتی مانند تغییر دما، رنگ، نوردهی، کنتراست و سایه ها انجام می شود. از طریق کنترل رنگهای پوشاننده و دامنه آن می توانند مقادیر خاصی از رنگ پیکسل و مقادیر لومینسانس را در بین عکسهای خود انتخاب کنند. در نتیجه، هنگامی که آنها تنظیمات محلی را انجام می دهند، تغییرات فقط در آن مناطق سبک یا تاریک اعمال می شوند، یا قسمت های رنگی خاصی روی تصاویر آنها اعمال می شود و بر مناطق مجاور تأثیر نمی گذارد.

در همین حال، Adobe Photoshop CC به کاربران این امکان را می دهد تا از صفحه شروع برنامه به عکسهای Lightroom خود دسترسی پیدا کنند. Adobe Lightroom یک پردازنده عکس و سازمان دهنده تصویر است. بنابراین، کاربران قادر خواهند بود عکس های Lightroom خود را که در ابر ذخیره شده و همگام سازی شده اند ویرایش کنند حتی اگر از وسیله ای استفاده می کنند که برنامه Adobe Lightroom را روی آن نصب نکند. وقتی ویرایش تصاویر Lightroom خود را در Photoshop انجام دادند، برنامه فایل را به Adobe Lightroom ارسال می کند و به طور خودکار آن را به کتابخانه Lightroom اضافه می کند.

Adobe Photoshop همچنین به آنها امکان می دهد تا به سرعت پروژه ها و خلاقیت های خود را مستقیماً از طریق برنامه به اشتراک بگذارند. آنها قادر خواهند بود تا آنها را با چندین سرویس و کانال های رسانه های اجتماعی مانند Facebook، Twitter، OneNote، Skype و Feedback Hub به اشتراک بگذارید.

ابزار های فتوشاپ (Photoshop)

پس از دانلود فتوشاپ، نوار کناری با انواع ابزارهایی با عملکردهای مختلف ویرایش تصویر در سمت چپ صفحه ظاهر می شود. این ابزارها معمولاً در رده های نقاشی قرار می گیرند. رنگ آمیزی؛ اندازه گیری و ناوبری؛ انتخاب؛ تایپ کردن؛ و روتوش برخی از ابزارها حاوی مثلث کوچک در پایین سمت راست نماد جعبه ابزار هستند. این موارد را می توان گسترش داد تا ابزارهای مشابه را آشکار سازیم. در حالی که نسخه های جدید Photoshop به روز شده اند تا ابزارها و ویژگی های جدیدی را در بر گیرند، چندین ابزار تکراری که در اکثر نسخه ها وجود دارد، در زیر بحث شده است.

ابزار قلم

Photoshop شامل چند نسخه از ابزار قلم است. ابزار قلم مسیرهای دقیقی ایجاد می کند که با استفاده از نقاط لنگر قابل دستکاری است. ابزار قلم فرم آزاد به کاربر اجازه می دهد تا مسیرها را به صورت آزاد بکشاند، و با ابزار قلم مغناطیسی، مسیر ترسیم شده به مجسمه های اشیاء موجود در یک تصویر نزدیک می شود، که برای جداسازی آنها از یک پس زمینه مفید است.

ابزار کلون استامپ

ابزار Clone Stamp با استفاده از یک برس، یک بخش از تصویر را به قسمت دیگری از همان تصویر کپی می کند. کپی بسته به حالت کامل یا جزئی است. کاربر همچنین می تواند بخشی از یک لایه به لایه دیگر را کلون کند. ابزار Clone Stamp برای کپی کردن اشیاء یا از بین بردن نقص در یک تصویر مفید است.

ابزار شکل

Photoshop مجموعه ای از ابزارهای شکل از جمله مستطیل، مستطیل گرد، بیضی، چند ضلعی و خط را فراهم می کند. این اشکال را می توان با استفاده از ابزار قلم، ابزار انتخاب مستقیم و غیره دستکاری کرد تا گرافیک های برداری ساخته شود. علاوه بر این، فتوشاپ اشکال خاص خود را مانند حیوانات، علائم و گیاهان فراهم می کند.

اندازه گیری و پیمایش

ابزار eyedropper یک رنگ از ناحیه ای از تصویر را که می توانید کلیک کنید انتخاب می کند و آن را برای استفاده بعدی نمونه می گیرد. ابزار دستی با حرکت دادن آن از هر جهت، یک تصویر را هدایت می کند، و ابزار بزرگنمایی بخشی از تصویری که روی آن کلیک شده را بزرگ می کند و امکان مشاهده دقیق تری را فراهم می کند.

ابزار انتخاب

از ابزارهای انتخاب برای انتخاب تمام یا هر قسمت از تصویر برای انجام عملیات برش، کپی، ویرایش یا روتوش استفاده می شود.

برداشت

از ابزار crop می توان برای انتخاب قسمت خاصی از تصویر استفاده کرد و بخش هایی را در خارج از بخش انتخاب شده دور ریخت. این ابزار در ایجاد یک نقطه کانونی روی یک تصویر و فضای غیرضروری یا اضافی کمک می کند. برش امکان افزایش ترکیب عکس را در حالی که اندازه فایل کاهش می دهد فراهم می کند. ابزار crop در پالت ابزارها قرار دارد که در سمت راست سند قرار دارد. با قرار دادن مکان نما روی تصویر، کاربر می تواند مکان نما را به قسمت مورد نظر بکشاند. پس از فشردن کلید Enter، ناحیه خارج از مستطیل بریده می شود. منطقه خارج از مستطیل داده های دور ریخته شده است، که باعث می شود اندازه فایل کاهش یابد. با استفاده از ابزار crop می توانید با کلیک کردن و کشیدن به خارج از مرزهای تصویر موجود، سایز بوم را افزایش دهید.

برش

ابزار انتخاب برش و برش، مانند ابزار برش، در جداسازی قسمت های تصاویر استفاده می شود. از ابزار برش می توان برای تقسیم یك تصویر به بخش های مختلف استفاده كرد و پس از اعمال HTML و CSS، این قسمت های جداگانه می توانند به عنوان قطعاتی از طراحی صفحه وب استفاده شوند. ابزار انتخاب برش اجازه می دهد تا بخش های بریده شده از تصویر تنظیم و تغییر یابد.

در حال حرکت

در صورت انتخاب، می توان از ابزار حرکت برای کشیدن کلیت یک لایه یا بیشتر استفاده کرد. از طرف دیگر، هنگامی که یک منطقه از یک تصویر برجسته شد، می توان از ابزار حرکت برای جابجایی دستی قطعه انتخاب شده به هر جای بوم استفاده کرد.

مارک

marquee ابزاری است که می تواند انتخاب هایی را به صورت یک ردیف، تک ستون، مستطیل و بیضوی ایجاد کند. ناحیه ای که انتخاب شده است بدون اینکه روی بقیه تصویر اثر بگذارد قابل ویرایش است. این ابزار همچنین می تواند یک تصویر را برش دهد. این امکان کنترل بهتر را فراهم می آورد. در مقایسه با ابزار زراعی، ابزار marquee اجازه می دهد تا قبل از برداشت، تنظیم بیشتری در منطقه انتخاب شده انجام شود. تنها ابزار حاشیه ای که امکان برداشت محصول را نمی دهد، بیضوی است. اگرچه ابزارهای تک ردیف و ستون مارکی امکان برداشت محصول را فراهم می کنند، اما ایده آل نیستند، زیرا آنها فقط یک خط را برش می دهند. ابزار مستطیل شکل مارکی گزینه ارجح است. پس از انتخاب ابزار، با کشیدن ابزار در ناحیه مورد نظر، آن را انتخاب خواهید کرد. منطقه انتخاب شده توسط خطوط نقطه دار، که به آن "مورچه های راهپیمایی" گفته می شود، تشریح می شود. برای تنظیم اندازه یا نسبت خاص، نوار گزینه های ابزار این تنظیمات را ارائه می دهد. قبل از انتخاب منطقه، با تنظیم عرض و ارتفاع، اندازه یا نسبت مورد نظر باید تنظیم شود. هرگونه تغییر مانند رنگ، فیلتر، مکان و غیره باید قبل از برداشت انجام شود. برای برداشت محصول، کاربر باید به برگه تصویر رفته و محصول را انتخاب کند.

کمند (Lasso)

ابزار lasso شبیه به ابزار marquee است، با این حال کاربر می تواند با ترسیم آن به صورت رایگان انتخاب دلخواه خود را انجام دهد. برای ابزار lasso سه گزینه وجود دارد - منظم، چند ضلعی و مغناطیسی. ابزار معمولی lasso به کاربر اجازه می دهد تا از قابلیت های ترسیم استفاده کند. پس از انتشار دکمه ماوس، فتوشاپ انتخاب را کامل می کند. همچنین ممکن است کاربر با اتصال نقطه انتهایی به نقطه شروع، انتخاب را کامل کند. "مورچه های راهپیمایی" نشان می دهد که آیا انتخاب شده است. ابزار چند ضلعی لاسو فقط خطوط مستقیم را ترسیم می کند، که این امر گزینه ای ایده آل برای تصاویر با بسیاری از خطوط مستقیم است. بر خلاف ابزار معمولی lasso، کاربر باید به طور مداوم روی تصویر کلیک کند تا شکل را مشخص کند. برای تکمیل انتخاب، کاربر باید همانند ابزار معمولی lasso، نقطه انتهایی را به نقطه شروع وصل کند. ابزار مغناطیسی لاسو ابزاری هوشمند محسوب می شود. این کار می تواند مانند دو مورد دیگر انجام دهد، اما می تواند لبه های یک تصویر را همزمان با انتخاب یک نقطه شروع، تشخیص دهد. با حرکت پیکسل ها هنگام حرکت مکان نما بر روی ناحیه مورد نظر، آن را تشخیص می دهد. بستن انتخاب همان دو انتخاب دیگر است که پس از بسته شدن انتخاب باید "مورچه های راهپیمایی" نیز نمایش داده شود.

ابزار انتخاب سریع مناطقی را بر اساس لبه ها انتخاب می کند، شبیه به ابزار Lasso مغناطیسی. تفاوت این ابزار با ابزار lasso در این است که نقطه شروع و پایان وجود ندارد. به همین دلیل، منطقه انتخاب شده را می توان تا حد امکان بدون شروع کار به آن اضافه کرد. با کشیدن مکان نما روی ناحیه مورد نظر، ابزار انتخاب سریع لبه های تصویر را تشخیص می دهد. "مورچه های راهپیمایی" به کاربر اجازه می دهد تا آنچه را که در حال حاضر انتخاب می شود بداند. پس از اتمام کار، ناحیه انتخاب شده بدون تأثیر بقیه تصویر قابل ویرایش است. یکی از ویژگی هایی که این ابزار را به خصوص کاربرپسند می کند این است که کلید SHIFT برای افزودن بیشتر به انتخاب مورد نیاز نیست. به طور پیش فرض، کلیک های ماوس اضافی به جای ایجاد یک انتخاب جدید، به انتخاب اضافه می شوند.

عصای جادویی

ابزار wand magic بر اساس پیکسل های مقادیر مشابه مناطقی را انتخاب می کند. با یک کلیک تمام پیکسل های همجوار با مقدار مشابه در یک سطح تحمل تعیین شده توسط کاربر انتخاب می کند. اگر ابزار eyedropper در نوار گزینه ها انتخاب شود، آنگاه گرز جادویی می تواند مقدار مورد نیاز برای ارزیابی پیکسل ها را تعیین کند. این براساس تنظیم اندازه نمونه در ابزار eyedropper است. این ابزار نسبت به ابزار انتخاب سریع که بسیار مشابه است اما با نتایج بسیار بهتر و کنترل های بصری بیشتر، پایین است. کاربر باید تصمیم بگیرد که از چه تنظیماتی استفاده کند یا تصویر مناسب برای این نیز مناسب است.

پاک کن

ابزار Eraser محتوا را بر اساس لایه فعال پاک می کند. اگر کاربر در لایه متن باشد، هر متنی که در آن ابزار بکشید پاک می شود. پاک کن پیکسل ها را به شفاف تبدیل می کند مگر اینکه لایه پس زمینه انتخاب شود. اندازه و سبک پاک کن را می توان در نوار گزینه ها انتخاب کرد. این ابزار از این نظر منحصر به فرد است که می تواند به شکل ابزارهای قلم مو و مداد بکشد. علاوه بر ابزار پاک کن مستقیم، دو گزینه دیگر نیز وجود دارد - پاک کن پس زمینه و پاک کن جادویی. پاک کن پس زمینه هر بخشی از تصویر را که در لبه یک شی قرار دارد حذف می کند. این ابزار اغلب برای استخراج اشیاء از پس زمینه استفاده می شود. ابزار پاک کن جادویی بر اساس پیکسل های رنگی مشابه حذف می شود. بسیار شبیه ابزار جادوی گرگ است. این ابزار برای پاک کردن نواحی با همان رنگ یا لحنی است که با بقیه تصویر در تضاد است.

ویراش ویدیو

در نسخه Adobe CS5 Extended، ویرایش ویدیو با سازگاری گسترده فرمت های فایل های ویدئویی مانند فرمت های MOV، AVI و MPEG-4 و گردش کار آسان، جامع و کارآمد است. با استفاده از ترکیب های ساده لایه های ویدیویی با کلیدها می توان به راحتی اصلاح کرد، با ویژگی های دیگری مانند اضافه کردن متن و ایجاد انیمیشن با استفاده از تصاویر تک.

اکستروژن سه بعدی

با نسخه گسترده Photoshop CS5، عناصر 2D یک اثر هنری با کلیک یک دکمه به راحتی می توانند سه بعدی شوند. اکستروژن متن ها، کتابخانه ای در دسترس از مواد برای سه بعدی و حتی بسته بندی تصاویر دو بعدی در اطراف هندسه سه بعدی.

ادغام موبایل

افزونه های شخص ثالث همچنین به جدیدترین نسخه فتوشاپ اضافه شده است که در آن فناوری هایی همچون iPad نرم افزار را با انواع مختلف برنامه ها ادغام کرده اند. برنامه هایی مانند برنامه نقاشی Adobe Eazel به کاربر اجازه می دهد تا با ایجاد انگشت خود به راحتی نقاشی هایی را ایجاد کند و از رنگهای مختلفی از خشک تا مرطوب استفاده کند تا از ترکیب رنگی غنی استفاده کند. [38] در اکتبر سال 2018 اعلام شد که موتور کامل فتوشاپ سال آینده برای iPad منتشر خواهد شد. این برنامه دارای همگام سازی ابری با سایر دستگاه ها و رابط کاربری ساده تر از نسخه دسک تاپ خواهد بود.

دوربین خام

با افزونه Camera Raw، تصاویر خام بدون استفاده از Adobe Photoshop Lightroom به همراه سایر فرمت های فایل تصویری مانند JPEG، TIFF یا PNG قابل پردازش هستند. این افزونه به کاربران اجازه می دهد تا بدون اثر جانبی تیز کردن بیش از حد، نویز را حذف کنند، دانه را اضافه کنند و حتی رنگ آمیزی بعد از محصول را انجام دهند.

ابزار چاپ سه بعدی

از نسخه 14.1، کاربران می توانند طرح هایی را برای چاپ سه بعدی ایجاد و ویرایش کنند. هنرمندان می توانند رنگ را اضافه کنند، شکل را تنظیم کنند یا زوایای مدل های وارد شده را بچرخانند، یا مدل های اصلی 3D را از ابتدا طراحی کنند.

ابزار جایگزینی رنگ

ابزار جایگزینی رنگ به کاربر اجازه می دهد تا ضمن حفظ برجسته ها و سایه های تصویر اصلی، قسمت هایی از تصویر را تغییر دهد. با انتخاب قلم ها و کلیک راست، ابزار جایگزینی Color گزینه سوم پایین است. آنچه که با این ابزار قابل توجه است رنگ پیش زمینه است. رنگ پیش زمینه همان چیزی است که هنگام نقاشی در طول قسمت منتخب تصویر با ابزار Color Replaction اعمال می شود.

پلاگین های فتوشاپ (Photoshop)

قابلیت Photoshop را می توان با برنامه های الحاقی به نام پلاگین های Photoshop (یا افزونه ها) گسترش داد. Adobe برخی افزونه ها مانند Adobe Camera Raw ایجاد می کند، اما شرکت های شخص ثالث طبق مشخصات Adobe اکثر افزونه ها را توسعه می دهند. برخی از آنها رایگان و برخی دیگر نرم افزارهای تجاری هستند. اکثر افزونه ها فقط با هاست سازگار با فتوشاپ یا سازگار با فتوشاپ کار می کنند، اما تعدادی از این برنامه ها به صورت برنامه های مستقل نیز قابل اجرا هستند.

انواع مختلف پلاگین مانند فیلتر، اکسپورت، اکسپورت، انتخاب، تصحیح رنگ و اتوماسیون وجود دارد. محبوب ترین افزونه ها افزونه های فیلتر هستند (همچنین به عنوان پلاگین های 8bf نیز شناخته می شوند)، که در زیر منوی Filter در Photoshop موجود است. افزونه های فیلتر می توانند تصویر فعلی را تغییر دهند یا محتوا ایجاد کنند. در زیر انواع پلاگین های محبوب و برخی از شرکت های مشهور مرتبط با آنها وجود دارد:

  • پلاگین های اصلاح رنگ (نرم افزار بیگانه پوست، نرم افزار Nik، نرم افزار OnOne، نرم افزار آزمایشگاه های Topaz، سایت افزونه و غیره)
  • افزونه های جلوه های ویژه (نرم افزار پوست بیگانه، نرم افزار خودکار FX، برادران AV، نرم افزار Flaming Pear، و غیره)
  • افزونه های جلوه های سه بعدی (نرم افزار Andromeda، Strata و غیره)

Adobe Camera Raw (همچنین با نام ACR و Camera Raw شناخته می شود) یک افزونه ویژه است که توسط Adobe بصورت رایگان تهیه می شود و در درجه اول برای خواندن و پردازش فایل های خام تصویر استفاده می شود تا تصاویر حاصل از آن توسط Photoshop پردازش شوند. همچنین می تواند از داخل Adobe Bridge استفاده شود.

لایه ها در فتوشاپ چیست؟

یکی از مهمترین مفاهیم در نرم افزارهای گرافیکی، استفاده صحیح و دستکاری لایه ها است. یک لایه را می توان به عنوان یک "برش" فردی از تصویری که در کنار هم ساندویچ است تصور کرد. مهمترین مزیت استفاده از لایه ها این است که شما می توانید بدون ایجاد مزاحمت در بقیه، به راحتی قطعات هنری خود را مدیریت و ویرایش کنید.

یک راه آسان برای تصویر کردن این مفهوم این است که تصور کنید که به دنبال پنجره هستید. حال اگر قرار بود تصویری را روی پنجره بکشید، در واقع لایه ای خواهید داشت که بدون آنکه روی تصویر پس زمینه تأثیر بگذارد، قابل ویرایش است. توجه به این نکته ضروری است که لایه ها با برخی از قالب های تصویر سازگار نیستند و باید صاف شود. همچنین توجه داشته باشید که لایه ها اندازه فایل را افزایش می دهند و مدیریت صحیحی برای حفظ سلامت و کارآمد بودن فایل های شما باید انجام شود.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
linkedin-photoshop-cc-and-design-systems-designing-a-chat-client

آموزش Photoshop CC و سیستم های طراحی: طراحی یک Chat Client


در این دوره، مدرس نشان می دهد که چگونه می توان طرحی را برای یک کلاینت چت در یک تیم یا محیط نمایندگی با استفاده از Photoshop CC برای طراحی بصری و InVis...

1399/03/07 200 بازدید
linkedin-shooting-and-processing-panoramas

عکسبرداری و پردازش پانوراماها


هنگامی که یک عکس حق مطلب را به خوبی ادا نمی کند، چندین عکس بگیرید و سپس آنها را در یک پانوراما با هم ترکیب کنید. در این دوره، Rich Harrington جزئیات ه...

1399/02/30 222 بازدید
linkedin-photoshop-selections-tips-tricks-and-techniques

آموزش سلکشن های فتوشاپ - نکات، ترفندها و تکنیک ها


این دوره به شما آموزش می دهد تا نحوه ایجاد تنظیمات بهتر تصویر با ابزارهای سلکشن در Adobe Photoshop CC را یاد بگیرید. این دوره به بررسی عمیق انتخاب فرم...

1399/02/20 429 بازدید زیرنویس دارد
skillshare-wireframing-in-sketch

آموزش ایجاد wireframe در Sketch


در این دوره با نرم افزار Sketch App و ساخت یک wireframe آشنا می شوید. همچنین شما با رابط کاربری SketchApp آشنا می شوید. همچنین به اکوسیستم پلاگین ها ن...

1399/02/02 333 بازدید
linkedin-photoshop-for-fashion-design-2-rendering-techniques

آموزش فتوشاپ برای طراحی مد - بخش 2 - تکنیک های رندرینگ


طراحی مد با فتوشاپ - تکنیک های اختصاصی تری از فتوشاپ را به اشتراک می گذارد که می تواند به شما در رسیدن سریع به ایده های خود کمک کند. بررسی کنید که تکس...

1399/01/05 572 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-photoshop-for-fashion-design-1-the-basics

آموزش فتوشاپ برای طراحی مد - بخش 1 - مبانی


طراحی مد و فشن و لباس در فتوشاپ - نحوه کار با اسکچ های مداد در فتوشاپ را نشان می دهد و توضیح می دهد که چگونه می توانید کارهای هنری خود را اسکن کنید، s...

1399/01/05 638 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-photoshop-cc-2019-one-on-one-mastery

دوره Photoshop CC 2019 One-on-One: تسلط


در این دوره که آخرین قسمت از سه دوره ی جامع One-on-One می باشد، Deke روش کار با فتوشاپ در بالاترین سطح را نشان می دهد. با بارگذاری چندین شورت کات جدید...

1398/12/13 6000 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-photoshop-2020-essential-training-design

آموزش اصولی فتوشاپ 2020: طراحی


این دوره به طور ویژه برای کمک به طراحان برای تسلط یافتن به رایج ترین ابزار و تکنیک ها و برداشتن موانع فنی برای شروع هر چه زودتر به کار ساخته شده است....

1398/12/09 1582 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-photoshop-for-designers-working-with-illustrator

آموزش فتوشاپ برای طراح ها: کار با ایلوستریتور


یاد می گیرید چگونه از منابع مبتنی بر پیکسل شامل عکس ها artwork های مبتنی بر وکتور بسازید و در طراحی هایتان از ابزار Symbols ایلوستریتور و ابزار Shapes...

1398/12/08 1215 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-photoshop-2020-essential-training-the-basics

آموزش اساسی فتوشاپ 2020: اصول اولیه


در این دوره Julieanne Kost اصول اولیه ی فتوشاپ را به شما آموزش می دهد یاد می گیرید چگونه فایل ها را باز کرده و به بخش مختلف آنها بروید رابط کاربری فتو...

1398/11/30 1599 بازدید
linkedin-photoshop-2020-essential-training-photography

آموزش اصولی فتوشاپ 2020 برای عکاسی


فرقی ندارد که یک عکاس حرفه ای هستید یا تنها قصد بهبود مهارت های ویرایش عکس تان را دارید، این دوره شما را قادر می سازد تا با استفاده از ابزار قدرتمند ف...

1398/11/29 1520 بازدید
linkedin-photoshop-adding-style-to-a-studio-portrait

آموزش استایل دادن به یک پرتره ی استودیویی در فتوشاپ


در این دوره، یاد می گیرید چگونه به عکس های پرتره تان استایل خیره کننده بدهید Chris Orwig با پاکسازی سوژه در یک عکس خام شروع می کند و سپس به شما نشان م...

1398/11/29 1579 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-time-saving-tips-using-photoshop

نکاتی برای صرفه جویی وقت در فتوشاپ


تکنیک هایی برای صرفه جویی در زمان و سرعت بخشیدن به روند کاریتان را یاد می گیرید فتوشاپ را متناسب با نیازهایتان شخصی سازی کنید با استفاده از شرتکات های...

1398/11/28 5757 بازدید زیرنویس دارد
skillshare-make-a-short-animated-gif-using-photoshop

آموزش ایجاد گیف متحرک کوتاه با فتوشاپ


آیا می خواهید به آثار هنری خود جان ببخشید؟ در این دوره با ایجاد گیف متحرک از ابتدا آشنا می شوید. مرحله اول: راه اندازی فضای کاری و فایل در فتوشاپ مرحل...

1398/11/21 699 بازدید
skillshare-photoshop-2019-creating-awesome-designs-and-manipulations

فتوشاپ 2019: ساخت و دستکاری بی نظیر طراحی‌ها


در این دوره عملی با طراحی و دستکاری تصویر در قالب چند پروژه به اصول متوسطه فتوشاپ مسلط خواهید شد....

1398/10/10 1501 بازدید
skillshare-adobe-xd-interface-design

آموزش Adobe XD - طراحی اینترفیس


در این دوره پروژه محور با طراحی اینترفیس یک سایت در نرم افزار Adobe XD آشنا خواهید شد. در کنار آن با نرم افزار هایی مثل Muse، Illustrator و فتوشاپ کار...

1398/10/09 2123 بازدید
skillshare-source-mix-botanical-illustrations-with-typography-to-create-trendy-designs

ایجاد طرح های جدید با ترکیب تصاویر گیاهان و تایپوگرافی در فتوشاپ


ه کمک این دوره می توانید طرح هایی را برای کارت ها، لباس ها، لوازم التحریر و پوسترها به کمک ترکیب گیاهان و گل ها ایجاد کنید . در این دوره با نحوه کار ب...

1398/09/14 814 بازدید
skillshare-mobile-app-design-simple-tools-to-rapidly-prototype-your-app-idea

طراحی اپلیکیشن موبایل - ابزارهای ساده برای نمونه سازی اولیه سریع اپلیکیشن


این دوره 45 دقیقه ای شما را با فرآیند نمونه سازی اولیه بدون کدنویسی آشنا می سازد. شما با استفاده از فتوشاپ، Axure ، Illustrator و Flinto نمونه های اول...

1398/08/30 1030 بازدید
skillshare-adobe-photoshop-cc-advanced-training-course

دوره آموزشی پیشرفته فتوشاپ (Adobe Photoshop CC)


این دوره یک دوره پیشرفته فتوشاپ محسوب می شود و برای افرادی است که مبانی فتوشاپ را می دانند. در این دوره مواردی از جمله تکنیک های موجود برای انتخاب یک ...

1398/08/12 13012 بازدید
linkedin-photoshop-cc-2019-one-on-one-fundamentals

آموزش Photoshop CC 2019 - اصول و مبانی


به کمک این دوره اصول اولیه قدرتمندترین ویرایشگر تصویر جهان، Photoshop CC را بیاموزید. این دوره  نحوه باز کردن تصاویر، تغییر اندازه و وضوح تصویر و برش ...

1398/08/07 2156 بازدید