معرفی برنامه نویسی مک

سیستم عامل مک سیستم رایانه های Macintosh اپل برای رایانه های شخصی و ایستگاه های کاری است.

یک ویژگی محبوب از آخرین نسخه آن، Mac OS X، رابط کاربری دسکتاپ با ویژگی های ظاهر 3 بعدی است.  OS X دارای یک طراحی مدولار است که افزودن ویژگی های جدید به سیستم عامل را در آینده آسان تر می سازد و برنامه های کاربردی UNIX و همچنین برنامه های کاربردی Mac را اجرا می کند.

سیستم عامل مک همراه با رایانه های iMac و Power Macintosh اپل به بازار آمد.

در ابتدا سیستم عامل مک ایکس به عنوان «سیستم نرم افزار مک» توسط اپل نامگذاری شد که یک سیستم عامل مخصوص برای اولین پردازنده های 68K موتورولا بود.

با استفاده از سخت افزار Macintosh، سیستم عامل مک نقش ویژه ای در دنیای سیستم های دسکتاپ ایفا می کرد.

اولین نسخه "سیستم 1" بود و در 1984 با مک وارد بازار شد. دسکتاپ کلاسیک به عنوان یک سیستم عامل یک کاربر طراحی شده و تقریبا به طور کامل مسیر کامل فایلها و دایرکتوری ها را پنهان می کند.

به طور کلی رابط کاربری برای استفاده بسیار آسان است و برای ایجاد تعامل کاربر نیازی به دکمه راست موس نیست.  سیستم عامل مک شامل رابط خط فرمان نیست.

از جمله ویرایش گرافیکی، صوتی و تصویری حرفه ای در آن امکان پذیر است. برنامه های آفیس مانند MacWrite، مایکروسافت آفیس، OpenOffice و بازیهای سه بعدی نیز در دسترس هستند. بامرورگرهای iCab، Microsoft Internet Explorer، Netscape، Opera و Mozilla Firefox سازگار است. StuffIt نرم افزار استاندارد برای فشرده سازی فایل است.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود