آموزش ادوبی کپتیویت

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی Adobe Captivate

Adobe Captivate ابزاری برای نوشتن است که برای ایجاد مطالب eLearning مانند نمایش نرم افزار، شبیه سازی نرم افزار، سناریوهای شاخه شده و آزمون های تصادفی در فرمت (swf.) و فرمت های HTML5 استفاده می شود. همچنین می تواند فرمت های فایل (swf.) ایجاد شده توسط Adobe Captivate را به قالب های دیجیتال MP4 تبدیل کند که می تواند با پخش کننده های رسانه پخش شود یا در وب سایت های میزبانی ویدیو بارگذاری شود. برای شبیه سازی نرم افزار، Captivate می تواند از کلیک های ماوس سمت چپ یا راست، صفحه کلید و تصاویر Rollover استفاده کند. Adobe Captivate ابزاری برای تولید محتوای تعاملی رسپانسیو است و می تواند برای توسعه دوره ها از ابتدا و همچنین ضبط فعالیت های نرم افزاری روی صفحه استفاده شود. وظایف اساسی Adobe Captivate شامل ایجاد پروژه رسپانسیو، استفاده از جدول زمانی، اعمال مضامین، اضافه کردن دارایی، اضافه کردن اشیاء چند حالته و کار با فایل های SVG می باشد.

تاریخچه Adobe Captivate

در حالی که این محصول به عنوان ابزار ضبط صفحه خالص معروف به Flashcam شروع به کار کرد، پس از دستیابی شرکت eHelp مستقر در سن دیگو، Flashcam را به دست آورد و آن را با عنوان RoboDemo منتشر کرد. سرانجام، شرکت نرم افزاری Macromedia شرکت eHelp را برای به دست آوردن RoboDemo به خریداری کرد. اندکی پیش ادوبی شرکت Macromedia را بدست آورد و آن ها نام این محصول را به Captivate تغییر دادند.

ویژگی های Adobe Captivate

اسلایدهای Ready-to-go

با آموزش الکترونیکی و ایجاد سریع دوره های خوب و به دنبال چالش های خود باشید. مطالب یادگیری الکترونیکی زیبا را در چند دقیقه با اسلاید های جدید آماده و طراحی کنید. از پانل دارایی، صدها اسلاید آماده رسپانسیو را انتخاب کنید و آن ها را به پروژه eLearning خود اضافه کنید. متن، شخصیت ها، تصاویر و فیلم ها را به راحتی جایگزین کنید تا دوره شما جذاب شود. محتوای آماده موبایل را پیش نمایش کنید و آن را منتشر کنید تا در دستگاه ها و مرورگرها استفاده شود.

پروژه های Quickstart

پروژه های جدید Quick Start مجموعه کامل از اسلایدهای یادگیری تعاملی آماده برای طراحی مقدمه، اهداف، منو، چیدمان، سناریوها، تعامل و اسلایدهای مسابقه است. برای ایجاد پروژه جدید eLearning، پروژه QuickStart را از پانل دارایی انتخاب کنید. به سادگی تصاویر، متن و سایر مطالب را تغییر دهید تا در هر زمان دوره های جذاب را ایجاد کنید.

فروشگاه دارایی

فروشگاه دارایی های جدید برای کمک به شما در کار باهوش تر اینجاست. اسلایدهای آماده را از پروژه های سریع رسپانسیو برای ایجاد دوره های آموزش خیره کننده آموزش الکترونیکی در کمترین زمان بارگیری کنید. از میان دنیایی از تصاویر، شخصیت ها، تعاملات، تم ها، بازی ها، سناریوها، صوتی، تصویری، دکمه ها و موارد دیگر بدون حق امتیاز استفاده کنید. دارایی مناسبی را برای پروژه های آموزش الکترونیکی خود بیابید و زبان آموزان خود را با مطالب خیره کننده خوشحال کنید.

یادگیری همه جانبه با VR

با توجه به سناریوهای یادگیری فراگیر که فراگیران می توانند در واقعیت مجازی با استفاده از هدست های VR تجربه کنند، نکوداشت توجه را کاهش می دهد. دارایی های رسانه ای 360 درجه را وارد کنید و نقاط کانونی، آزمون ها و سایر عناصر تعاملی را وارد کنید تا زبان آموزان خود را با سناریوهای نزدیک به زندگی واقعی درگیر کنید. نمایش متن و تصویر، پخش صوتی یا تصویری یا انجام اقدامات مبتنی بر پیمایش با کلیک بر روی کانون مهم. انجام می شود اکنون Adobe Captivate این امکان را برای شما فراهم می کند که ظاهر طراحی شده از کانون توجه و متن نمایش آن را شخصی سازی کنید.

فیلم های تعاملی

با ایجاد فیلم های تعاملی، از نسخه های نمایشی و فیلم های آموزشی استفاده کنید. خودتان ضبط کنید یا فیلم های YouTube یا Vimeo موجود را وارد کنید. اسلایدهای اطلاعاتی یا سؤالات مربوط به بررسی دانش را به عنوان پوشش در نقاط خاص در فیلم اضافه کنید. اکنون می توانید چندین اسلاید با همپوشانی پخش کنید که یکی پس از دیگری و در همان نقطه در ویدیو پخش می شوند. برای کمک به اصلاح یادگیرنده، نشانک ها را در جدول زمانی اضافه کنید. گزینه های بازخورد را برای پاسخ ها و تعامل ها سفارشی کنید.

گردش کار شاخه ای ساده شده

با ایجاد منطق انشعاب بدون برنامه نویسی، مانع ایجاد دوره های آموزش الکترونیکی چند ماژول شوید. اسلایدهای انشعاب آماده، تصویر و مطالب دیگر در گروه اسلایدهای مختلف از صفحه دارایی را دانلود و مبادله کنید. همچنین، اسلایدهای موجود را به ماژول ها گروه بندی کنید. منویی ایجاد کنید که تمام ماژول ها را لیست کند. از کنوانسیون نامگذاری مناسب استفاده کنید تا نام ماژول ها با اسم اسلایدها مطابقت داشته باشد و دوره آموزشی چند ماژول خود را بی سیم بیابید. به زبان آموزان خود اجازه دهید فقط پس از اتمام تمام ماژول ها، مسابقه شرکت کنند.

پشتیبانی از تم چندگانه

اکنون محتوای الکترونیکی خود را بدست آورید تا دقیقاً به روشی که شما می خواهید بگردید. در جدیدترین نسخه Adobe Captivate، هیچ محدودیتی در تعداد مضامین پروژه وجود ندارد. اسلایدهای مختلف را از دوره های موجود به پروژه eLearning خود بیاورید و همان طرح اصلی را حفظ کنید.

تعویض تصویر

با تعویض تصاویر در پروژه های خود، در چند ثانیه، نوشتن یادگیری الکترونیکی خود را سریع دنبال کنید. فقط کافیست تصاویر مورد نظر خود را به هر اسلاید موجود در پروژه خود بکشید و رها کنید و ببینید که تصاویر قدیمی جایگزین تصاویر جدید شده اند.

تصویر و SVG به عنوان دکمه

با کاهش چشمگیر تعداد مراحل مورد نیاز برای استفاده از تصاویر یا SVG به عنوان دکمه در دوره آموزش الکترونیکی، نویسندگی خود را سرعت بخشید. آخرین نسخه بروزرسانی Adobe Captivate، اکنون به شما امکان می دهد تا تصویر یا SVG را به دوره خود اضافه کنید و مستقیماً از آنها به عنوان دکمه استفاده کنید. اقدامات یا اقدامات پیشرفته را تعریف کرده و آنها را در چند مرحله ساده به دکمه اختصاص دهید.

قلم های تم

اکنون با ویرایش قلم ها با کلیک، نوشتن eLearning را نسخ کنید. با ویرایش قلم های تم، قلم های تمام اسلایدها را در پروژه خود قالب بندی کنید.

تعویض قلم هوشمند

با ویژگی های جایگزینی قلم هوشمند در Adobe Captivate، بهره وری خود را تقویت کنید. با تغییر یکنواخت فونت ها، مضامین و رنگ های پروژه eLearning به راحتی با کلیک چند دکمه، دستورالعمل های برند را به راحتی رعایت کنید. قلم های گمشده را حل کنید تا اطمینان حاصل کنید که پروژه های شما ظاهر و زیبایی خود را از دست نمی دهند. اگر قلم هایی در پروژه شما در رایانه شما موجود نیست، لیستی از قلم های جایگزینی را انتخاب کنید.

پیش نمایش دستگاه زنده

دقیقاً ببینید که چگونه محتوای الکترونیکی شما در دستگاه های VR یادگیرندگان شما نمایش داده می شود. از ویژگی پیش نمایش زنده در Adobe Captivate برای تولید کد QR استفاده کنید که می توانید با استفاده از دستگاه تلفن همراه اسکن کنید و در real-time پروژه را در مرورگر دستگاه خود ببینید. پس از برقراری اتصال اولیه، می توانید قبل از فعال شدن جلسه Adobe Captivate، تمام کارهای خود را در پروژه ها پیش نمایش کنید.

تجارب یادگیری 360 Experiences

چشم انداز یادگیری را با تصاویر و فیلم های 360 درجه افزوده کرده و آن ها را به موارد یادگیری الکترونیکی تعاملی با موارد پوششی قابل تنظیم مانند تاری اطلاعات، محتوای صوتی و آزمون ها تبدیل کنید. باعث شود که زبان آموزان محیط اطراف خود را گشت و گذار کنند و به طور فعال با محیط درگیر شوند تا احتباس را تقویت کنند. به موارد پیچیده استفاده از یادگیری مانند پروتکل های انطباق در عمل، پیشرفت های مجازی، نمایش نسخه های واقعی محصول و موارد دیگر برسید.

چه کسانی از Adobe Captivate استفاده می کنند؟

کپتیویت

شرکت هایی که از Adobe Captivate استفاده می کنند حدود 9،232 هستند. شرکت هایی که از Adobe Captivate استفاده می کنند بیشتر در ایالات متحده و در صنعت نرم افزار رایانه یافت می شوند. Adobe Captivate اغلب توسط شرکت هایی با 1000-5000 کارمند و 1M-10M دلار درآمد استفاده می شود. داده های ما برای استفاده Adobe Captivate تا 4 سال قبل برمی گردد. Captivate برای ایجاد مطالب ارائه شده به مخاطب استفاده می شود. مشابه پاورپوینت اما جنبه های بسیاری دارد که توصیف آن دشوار است.

  • شاید بخواهید آنچه را که با برخی از نرم افزارها روی صفحه نمایش شما رخ می دهد را ضبط کنید تا نشان دهید که چگونه ممکن است برای کاربرانی که این نرم افزار را نصب نکرده باشد، کار کند.
  • شاید شما هم بخواهید که به عنوان شبیه سازی عمل کند، بنابراین کاربر نهایی می تواند بدون نیاز به نصب آن، بر روی "کار" نرم افزار کلیک کند.
  • شاید شما نیاز دارید که اطلاعات خط مشی شرکت را به کارمندان جدید منتقل کنید. سپس آنها را امتحان کنید تا اطمینان حاصل شود که آنچه را دیدند، حفظ کرده اند.
  • شاید این مورد نیاز به بارگذاری همه مواردی به نام سیستم مدیریت یادگیری باشد تا کاربران بتوانند وارد شوند و مطالب را مشاهده کنند، سپس به آزمون ها پاسخ دهند و نتایج خود را برای استفاده بعدی ذخیره کنند.
نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود