آموزش Adobe Animate CC

دسته بندی: آموزش های ادوبی (Adobe)

آموزش adobe animate

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی Adobe Animate

Adobe Animate یک برنامه ساخت انیمیشن مولتی مدیا و انیمیشن رایانه ای است که توسط Adobe Systems منتشر شده است. Animate برای طراحی گرافیک و انیمیشن برداری برای برنامه های تلویزیونی، فیلم های آنلاین، وب سایت ها، برنامه های وب، برنامه های اینترنتی و بازی های ویدیویی استفاده می شود. این برنامه همچنین از گرافیک محل تصویر، متن، جاسازی صوتی و تصویری، و برنامه نویسی ActionScript پشتیبانی می کند. انیمیشن ها می تواند برای انیمیشن های HTML5 ،WebGL، گرافیک وکتور مقیاس پذیر(SVG) و برگه های انیمیشن و اسپریت Flash Player و Adobe AIR منتشر شوند.

Adobe Animation CC برای طراحان وب این امکان را فراهم می کند تا انیمیشن های HTML تعاملی برای وب، تبلیغات رسانه ای با کیفیت ایجاد کنند و به راحتی به دسکتاپ و هم به تلفن همراه دسترسی داشته باشند. Animation CC تکامل یافته ی نرم افزار Flash Professional CC است. تغییر نام این نرم افزار به خاطر تغییر نقش این نرم افزار می باشد. شرکت Adobe معتقد است که تغییر نام Flash Professional CC به عنوان Animate CC می تواند اهداف و کاربرد خود را واضح تر تعریف کند. در واقع، Flash Professional برای تولید محتوای SWF و Animation CC برای تولید انیمیشن است. Animation CC ابزاری برای ایجاد انیمیشن های تعاملی برای سیستم عامل های مختلف است که این ابزار جامع در ساخت انیمیشن وب، بنر های تبلیغاتی و محتوای تعاملی کاربرد دارد.

تاریخچه Adobe Animate

نخستین بار در سال 1996 به عنوان Future Splash Animator منتشر شد و پس از مالکیت Macromedia به Macromedia Flash تغییر نام داد. این نرم افزار با این هدف ایجاد شده تا به عنوان محیط تألیف اصلی برای پلتفرم Adobe Flash و نرم افزاری مبتنی بر بردار برای ایجاد محتوای متحرک و تعاملی استفاده شود. در سال 2015 به Adobe Animate تغییر نام داد تا با دقت بیشتری در موقعیت بازار آن زمان منعکس شود، زیرا بیش از یک سوم از کل محتوای ایجاد شده در Animate از HTML5 استفاده می کند. اولین نسخه با نام جدید در تاریخ 8 فوریه 2016 منتشر شد.

ویژگی های Adobe Animate

دوربین Adobe Animate

Adobe Animate CC عملکرد دوربین مجازی را معرفی می کند. با کمک این ویژگی، می توانید به راحتی دوربین خود را متحرک کنید و در انیمیشن نمایی واقعی تر را نشان دهید. به طور ساده، می توانید در صورت تمایل، پانسیون، زوم و چرخش را به انیمیشن های خود به راحتی اضافه کنید. استفاده از دوربین مجازی در Animate CC، به شما امکان می دهد تا ضمن ایجاد انیمیشن، جلوه های نمایشی تری اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر یک فیلم جنگی در فیلم انیمیشن  وجود داشته باشد، می توانید در لحظه ای که صحنه تخریب را نشان می دهد بچرخید تا جلوه ای دراماتیک به شما بدهد یا می توانید بزرگ نمایی یا کوچک نمایی کنید و توجه بیننده را از یک نقطه به نقطه دیگر تغییر دهید.

صادر کردن فرمت

Adobe Animate CC برای صادر کردن انیمیشن طبق استانداردهای وب عمل می کند که مشاهده آن را از دسکتاپ و دستگاه تلفن همراه برای همه راحت تر می کند. این تغییر، انیمیشن فلش مبتنی بر وب را با حذف ساده موضوع آزاردهنده "نیاز به نصب افزونه فلش پلیر" که در مورد Flash Professional بود، متحول کرده است. با استفاده از Adobe Animate، کاربران می توانند محتوا را برای WebGL ،HTML5 Canvas، فیلم 4k به راحتی صادر کنند. علاوه بر این، شما می توانید با استفاده از CSS برگه های کلیدی مبتنی بر کلید واژه ها را ایجاد کرده و مطابق آن با استفاده از CSS آن ها را متحرک کنید. تطبیق استانداردهای وب به این معنی نیست که Adobe Animate CC کاملاً فرمت SWF را رها کرده است. کاربران این حق را دارند که فایل های خود را با فرمت Flash Player صادر کنند. علاوه بر این، بسته بندی OAM جدید نیز توسط Adobe Animate CC ارائه شده است که به شما امکان می دهد دارایی های خود را با فرمت zip. بسته بندی کنید.

قلم مو وکتور

عملکرد مهم دیگری که Adobe Animate به ارمغان آورده است این است که به شما امکان ایجاد قلم مو وکتور را می دهد. این همان نوعی است که در Adobe Illustrator استفاده می شود. با استفاده از این بروزرسانی در ابزارهای نقاشی، می توان در طراحی خطوط و حرکات به کمک قلم از ویژگی های فشار و عملکرد شیب برخوردار بود. این در ایجاد حرکات در دستگاه های حساس به لمس مفید است. عرض را می توان با توجه به فشار در هنگام ایجاد الگوها تغییر داد. بنابراین، اگر می خواهید با استفاده از اشکال، الگو، منحنی ها و غیره، گرافیک برداری دو بعدی ایجاد کنید، Animate CC انتخاب خوبی خواهد بود.

همگام سازی صوتی

ویژگی زمان بندی این ابزار اکنون به کاربران امکان می دهد تا در انیمیشن های خود استودیوها را همگام سازی کنند و این یکی دیگر از ویژگی های دیگری است که Animate CC به آن اضافه کرده است. این بدان معنی است که می توانید برای سری انیمیشن های خود هماهنگی صوتی انجام دهید.

فونت

Adobe Animate CC اکنون با ادغام typekit همراه است که در آن فونت های وب بی شماری دریافت می کنید. این فونت های وب برای اسناد HTML5 در این ابزار موجود خواهند بود. کاربران می توانند از طریق اشتراک، هزاران فونت با کیفیت بالا را انتخاب کنند. با قرار دادن کلمات مختلف، ابتدا می توانید برخی از فونت های منتخب موجود در کتابخانه Typekit را از طریق هر سطح برنامه Cloud امتحان کنید. سپس وقتی با صرف هزینه ای مشترک می شوید، به یک کتابخانه کامل Typekit که در آن هزاران فونت برای HTML5 وجود دارد، دسترسی پیدا می کنید. از دیگر ویژگی های Animate می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد انیمیشن های ساده
 • امکان ایمپورت تصاویر از برنامه های دیگر مانند Photoshop و Illustrator
 • فرمت متن و استفاده از فونت های وب
 • انتشار محتوا در فرمت HTML5
 • بهینه سازی تصاویر برای استفاده در وب
 • درک استانداردهای وب
 • آپشن های exporting/publishing
 • براش های vector
 • پشتیبانی از HiDPI

کاربرد Adobe Animate

کاربرد adobe animate

این که آیا شما تازه وارد دنیای موشن شده اید یا به دنبال جایگزینی برای نمونه سازی هستید، Adobe Animate CC ممکن است برای شما مفید باشد. مانند تمام ابزارها، هدف آن مخصوص شخصی است که از آن استفاده می کند. لذا ابزاری نیست که همه از آن استفاده کنند، اما اگر در مسیر هدف شما قرار دارد به نفع شماست که آن را فرا بگیرید. با استفاده از Adobe Animate می توانید خلاقیت هایی مانند کارتون، تبلیغات، بازی ها و سایر محتوای تعاملی را برای سیستم عامل های آشنا مانند HTML5 Canvas ،Flash Player & Air ،WebGL و حتی Snap SVG منتشر کنید.

  آیا این نوشته را دوست داشتید؟