آموزش افتر افکت (After Effects)

دسته بندی: آموزش های ادوبی (Adobe)

آموزش افتر افکت

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی افتر افکت (After Effects)

افتر افکت (Adobe After Effects)، نرم افزاری قدرتمند در صنعت فیلم، ساخت بازی، انیمیشن سازی و جلوه های ویژه سینمایی و همچنین ساخت موشن گرافیک می باشد که توسط شرکت ادوبی ساخته شده است. این نرم افزار سازگاری بالایی با نرم افزارهایی همچون اودیشن، فتوشاپ، پریمیر و سینما چهار بعدی (Cinema 4D) دارد. با یادگیری نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و ایلوستریتور در کنار افترافکت میتوان طرح های خلاقانه ای نیز ایجاد کرد و به دلیل اینکه همه آنها از خانواده ادوبی نیز هستند به راحتی با یکدیگر لینک می شوند.

از جمله موارد دیگر، After Effects می تواند برای، ترکینگ، ترکیب و انیمیشن استفاده شود. همچنین به عنوان یک ویرایشگر غیر خطی، ویرایشگر صوتی و فرستنده رسانه ای بسیار اساسی کار می کند. در سال 2019، این برنامه برای دستیابی به علمی و فنی موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

تاریخچه افتر افکت (After Effects)

After Effects در ابتدا توسط دیوید هربستمن، دیوید سیمونز، دانیل ویلک، دیوید م. کوتر و راسل بلفر در شرکت علم و هنر در پراویدنس، رود آیلند ساخته شد، جایی که دو نسخه اول نرم افزار، 1.0 (ژانویه 1993) و 1.1، توسط این شرکت منتشر شد. CoSA به همراه After Effects سپس در ژوئیه 1993 توسط شرکت Aldus که به نوبه خود توسط Adobe در سال 1994 خریداری شده ایجاد شد. اولین نسخه جدید Adobe با نام After Effects نسخه 3.0 بود.

پلاگین افتر افکت (After Effects)

After Effects دارای پشتیبانی افزونه ای گسترده است. طیف گسترده ای از افزونه های شخص ثالث در دسترس هستند. انواع سبک های افزونه مانند سیستم های ذره ای برای جلوه های واقع گرایانه از باران، برف، آتش سوزی و غیره وجود دارد. با یا بدون افزونه های شخص ثالث، After Effects می توانند جلوه های سه بعدی ارائه دهند. برخی از این افزونه های سه بعدی از لایه های اصلی 2D از After Effects استفاده می کنند.

علاوه بر جلوه های سه بعدی، افزونه هایی برای ساخت ویدیو مانند فیلم یا کارتون وجود دارد. با این افزونه ها می توان شبیه سازی آتش، دود یا آب، سیستم ذرات، حرکت اهسته، ایجاد نمودارهای متحرک، نمودارها و سایر ویژوال سازی داده ها، محاسبه حرکت سه بعدی یک دوربین در فیلمبرداری 2 بعدی را انجام داد. همچنین اضافه کردن تصحیح رنگ بالا و سایر پیشرفت های گردش کار و جلوه های بصری را انجام داد.

ساخت انیمیشن با افتر افکت (After Effects)

افتر افکت، ممکن است مانند یک برنامه پیچیده به نظر برسد، اما پس از درک برخی از مفاهیم اساسی، می توانید موشن گرافیک و طیفی از استایل های انیمیشن را ایجاد کنید. با استفاده از keyframes، expressions یا هر دو ویژگی های می توان لایه ها را متحرک کرد. بسیاری از انیمیشن ها شامل keyframes و expressions هستند به گونه ای که می توانید به سادگی پیش انیمیشن ها را روی لایه اعمال کنید تا در نتیجه به یک انیمیشن پیچیده برسید.

در یکی از دو حالت با keyframes و expressions در After Effects کار می کنید: حالت layer bar یا حالت Graph Editor.پیش فرض حالت نوار لایه (layer bar) است که لایه ها را مانند نوار نشان می دهد و keyframes و expressions به طور عمودی با ویژگی آن ها در پنل Timeline تراز شده است. حالت ویرایشگر نمودار (Graph Editor) نوارهای لایه را نشان نمی دهد و keyframes و expressions را در value graphs یا speed graphs نشان می دهد.

  • کی فریم (keyframes)

برای تنظیم پارامترهای انیمیشن، جلوه های صوتی، افکت ها و بسیاری از خصوصیات دیگر، معمولاً از keyframes استفاده می شود که در طول زمان آنها را تغییر می دهد. keyframes نقطه زمانی را مشخص می کند که یک مقدار برای یک ویژگی لایه مانند موقعیت مکانی، کدورت یا میزان صدا را مشخص کنید. مقادیر بین keyframes درون یابی می شوند. وقتی از keyframes برای ایجاد تغییر در طول زمان استفاده می کنید، معمولاً از حداقل دو keyframes استفاده می شود، یکی برای حالت در ابتدای تغییر و دیگری در حالت جدید در پایان تغییر.

هنگامی که کرنومتر برای یک ویژگی خاص فعال است After Effects هر زمان که مقدار را تغییر دهید، به طور خودکار keyframes را برای ویژگی تغییر می دهد.

  • عبارات (Expressions)

عبارات از یک زبان نوشتاری مبتنی بر JavaScript برای مشخص کردن مقادیر یک ویژگی و ارتباط دادن خصوصیات به یکدیگر استفاده می کنند. با اتصال خصوصیات با pick whip، می توانید عبارات ساده ایجاد کنید.

  • ویرایشگر نمودار (Graph Editor)

ویرایشگر نمودار مقادیر خاصیت را با استفاده از یک نمودار دو بعدی نشان می دهد که زمان ترکیب به صورت افقی (از چپ به راست) نمایش داده می شود. از طرف دیگر، در حالت نوار لایه، نمودار زمان فقط عنصر زمانی افقی را نشان می دهد، بدون نشان دادن گرافیکی و عمودی تغییر مقادیر.

دو نوع نمودار در ویرایشگر نمودار موجود است: نمودارهای مقدار (value graphs)، که مقادیر خاصیت را نشان می دهد و نمودارهای سرعت (speed graphs)، که میزان تغییر مقادیر خاصیت را نشان می دهد. برای خصوصیات زمانی، مانند Opacity، ویرایشگر نمودار به صورت نمودار پیش فرض است. برای خصوصیات مکانی مانند Position، ویرایشگر نمودار به حالت نمودار سرعت پیش فرض می شود.

در ویرایشگر نمودار، هر خاصیت با منحنی خاص خود نشان داده می شود. می توانید همزمان با یک خاصیت یک ویژگی را مشاهده و کار کنید، یا می توانید چندین خاصیت را همزمان مشاهده کنید. هنگامی که بیش از یک خاصیت در ویرایشگر نمودار قابل مشاهده است، منحنی هر خاصیت همان رنگ را با مقدار خاصیت در طرح لایه دارد.

ویژگی های افتر افکت (After Effects)

مهمترین مزیت Adobe After Effects، تطبیق پذیری آن در ابزارها و پتانسیل کلی در ایجاد محتوای با کیفیت بالا است. این برنامه می تواند این مزایا را به شما ارائه دهد.

انیمیشن مبتنی بر داده

جدیدترین نسخه After Effects ابزاری جدید را نشان می دهد که به کاربران این امکان را می دهد تا از گرافیک و انیمیشن های متحرک تعاملی با فایل های داده استفاده کنند. با استفاده از این ویژگی، کاربران می توانند فایل های داده جی سان (JSON) را به برنامه وارد کنند تا انیمیشن هایی را به ترکیب اضافه کنند.

JSON یک فرمت فایل سازگار برای جمع آوری داده های زنده از منابع داده های مختلف است. فایل های JSON همچنین ممکن است داده هایی مانند نتایج نظرسنجی، آمار انتخابات یا گزارش های هواشناسی داشته باشد. وقتی کاربران این فایل ها را وارد برنامه می کنند، می توان از داده ها به عنوان پایه برای ساخت نمودارهای متحرک، کاراکترها و سایر گرافیک های متحرک استفاده کرد.

فیلم های واقعیت مجازی Lifelike

After Effects ابزارها و ویژگی های بسیاری را ارائه می دهد که به کاربران در ساخت فیلم های جذاب برای بازیکنان و مخاطبان کمک می کند. با این آهنگ ها، مخاطب می تواند درگیر بازی یا تماشای خود شود.

ویرایشگر آهنگسازی واقعیت مجازی

با استفاده از برنامه، کاربران می توانند واقعیت مجازی یا 360 فیلم را با استفاده از ویرایشگر VR Comp که دارای ابزارهای کامپوزیتی زیادی است ویرایش کنند. وقتی کاربران فیلم های VR / 360 را با ابزارها می سازند، می توانند فیلم های خود را همانطور که در هدست VR منعکس می شود، مشاهده کنند.

ایجاد محیط واقعیت مجازی (VR)

علاوه بر این، کاربران می توانند با استفاده از ابزار برنامه به نام "ایجاد VR Environment" محیط واقعیت مجازی ایجاد کنند. از طریق این ویژگی، کاربران می توانند بلافاصله ترکیب، فیلمبرداری و جنبه های مهم دیگر را برای تهیه یک فیلم عالی 360 / VR تنظیم کنند.

جلوه های واقعیت افزوده (AR) را اعمال کنید.

After Effects همچنین تعداد بیشماری از توابع و ابزارها را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند جلوه های VR را به فیلم های 360 / VR خود اضافه کنند. از طریق این ابزار می توان ضمن از بین بردن لرزش ویدیو، پیشرفت ساخت ویدیو را انجام داد. این ابزار همچنین امکان افزودن جلوه های دیگر، انتقال پویا و افت عنوان را به فیلم های 360 / VR می دهد.

سرعت بخشیدن به روند انیمیشن با استفاده ازتوابع

After Effects همچنین ابزاری کاملی دارد که انیمیشن اشیاء و صحنه های ویدیویی را ساده تر و سریعتر انجام می دهد. برنامه ها همچنین می توانند از "توابع" استفاده کنند که در واقع کدها و خط هایی هستند که انیمیشن ها را در مدت زمان کوتاه تری کنترل می کنند.

ویرایشگر میانبر صفحه کلید ویژوال

ابزارهای After Effects همچنین شامل ویرایشگر میانبر صفحه کلید است که به کاربران امکان می دهد میانبرهای صفحه کلید خود را ثبت کنند. میانبرها می توانند از طریق رابط کاربری صفحه کلید برنامه ویرایش و مشاهده شوند. با استفاده از میانبرهای سفارشی، کاربران می توانند در ویرایش و انیمیشن کردن فیلم های خود راحت باشند زیرا می توانند ابزارها و ویژگی های خود را سریعتر از طریق پرس ساده کلید به دست آورند.

پروژه های تیمی و عملکرد صرفه جویی خودکار

با تمام وجود این، After Effects همچنین دارای ویژگی ذخیره خودکار است که برای After Effects جدید است و در Team Projects قابل دسترسی است. Team Projects ویژگی ای است که تیم های ویرایش ویدیو را قادر می سازد نسخه های مختلف این آهنگ ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. با استفاده از ویژگی صرفه جویی خودکار، کاربران می توانند نسخه های قبلی را که قبلاً ذخیره شده اند، از آنها بگیرند، آنها را آپدیت کنند و حتی پروژه های جدیدی را از نسخه های ذخیره شده خودکار شروع کنند.

After Effects برای پروژه های مختلف دارای ویژگی های مختلفی است. بسته به نوع کار دیگری که انجام می دهید، ممکن است برخی گزینه ها مفید باشند.

  • انیمیشن متن با تایپوگرافی حرکتی حروف به زندگی می بخشد. می توانید آرم های انیمیشن، حرکت به متن سه بعدی اضافه کنید و حتی این پروژه ها را با یک الگوی از پیش تعیین شده شروع کنید.
  • از افکت های از پیش تعیین شده برای ایجاد انیمیشن هایی که نمی دانید در شما بوده است، از جمله چرخش ها، نوک انگشتان و اسلایدها استفاده کنید.
  • عناصر یا اشیاء را از کلیپ های ویدیویی با یک آگاهی از مطالب پرحرف و فشرده حذف کنید و جلوه های جدیدی را برای یک تجربه کلی در VR اضافه کنید.
  • تقریباً هر چیزی را در هر مکانی متحرک کنید.
  • از ابزارهای مجسمه سازی مش استفاده کنید تا حرکات و انیمیشن ها بیشتر به نظر برسند.
  • پالت گسترده ای از جلوه های سه بعدی می تواند کلیپ ها را تقویت کند.
  • پشتیبانی کامل از دایرکت ایکس (DirectX) و اپن جی ال (Open Gl)

کاربرد افتر افکت (After Effects)

کاربرد افتر افکت

با استفاده از Adobe After Effects می توانید لایه های فیلم 2D را در فضای سه بعدی ایجاد کنید، کامپوزیت کنید و سبک سازی کنید. Adobe After Effects بسته به نیاز کاربر نقش متفاوتی را ایفا می کند. به عنوان مثال، یک هنرمند VFX Vie ممکن است از After Effects برای تهیه فیلم های سه بعدی رندر شده استفاده کند. یک ویرایشگر ویدیو ممکن است برای طراحی عنوان از After Effects بیشتر استفاده کند، و یک انیماتور ممکن است از آن برای ایجاد شخصیت های کارتونی 2D استفاده کند. دلیل این که بسیاری از افراد در تعریف آنچه که پس از انجام اثرات انجام می دهد، مشکل دارند فقط به این دلیل است که کارهای بسیاری انجام می دهد و آنها را خوب انجام می دهد.

لازم به ذکر است که اگرچه After Effects یک نرم افزار باورنکردنی است، اما برای ویرایش فیلم ایده آل نیست. این عمدتا به این دلیل است که دارای ویژگی های پخش یا طرح پخش مشابه برنامه ویرایش ویدیو نیست. در زمینه ویرایش، معمولاً Adobe After Effects برای اعمال افکت ها بعد از ویرایش فیلم های شما تقریباً استفاده می شود.

After Effects ابزاری است که برای ایجاد جلوه های گرافیکی انیمیشن و حرکت استفاده می شود. بر خلاف Adobe Premiere Pro، که بیشتر به ویرایش ویدیو متمرکز است، After Effects برای کمک به ایجاد همه موارد اضافی که گرافیک حرکت شما را درخشان می کند، طراحی شده است.

این توسط بسیاری از متخصصان خلاق برای فیلم، تلویزیون و فیلم برای وب سایت ها و رسانه های اجتماعی استفاده می شود. مانند سایر ابزارهای Adobe، نکته عالی در مورد کار با After Effects این است که یکپارچه با سایر ابزارهای Adobe کار می کند و به شما امکان می دهد با سایر فایل های نرم افزار Adobe از جمله Photoshop، Illustrator، Character Animator، Adobe XD یکپارچه کار کنید. به علاوه، این یک ابزار برنده جایزه است. آکادمی هنر و تصاویر متحرک دو جایزه علمی و مهندسی را به Adobe After Effects و Photoshop واگذار کرد.

تفاوت افتر افکت (After Effects) و پریمیر (Premiere)

باید در نظر داشت که افترافکت یک نرم افزار تدوین نیست. برای تدوین از نرم افزارهایی مثل پریمیر (Premiere) میتوان استفاده کرد. معمولا اکثر افراد نرم افزارهای افترافکت و پریمیر را نیز گاها با هم اشتباه میگیرند و سوال پیش می آید که تفاوت این دو نرم افزار در چیست، معمولا از نرم افزار پریمیر برای ویرایش ویدئو و صدا استفاده می شود ولی از افتر افکت برای ایجاد جلوه های بصری در جهت جذاب کردن ویدئو و فیلم های ویرایش شده استفاده می شود اما میتوان برای کارایی بیشتر افترافکت از هر دو نرم افزار به صورت همزمان و موازی نیز استفاد کرد.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
packt-adobe-after-effects-cc-tips-tricks-and-techniques

دوره Adobe After Effects CC: نکات، ترفند ها و تکنیک ها


Adobe After Effects CC یک اپلیکیشن ترکیبی خلاق است که می توانید از آن برای ایجاد جلوه های تصویری شگفت انگیز و محتوای ویدئویی دستکاری شده استفاده کنید....

1400/03/23 449 بازدید
packt-getting-started-with-adobe-after-effects-cc-2019

دوره ی مقدماتی Adobe After Effects CC 2019


چه شما به صورت سرگرمی و چه به صورت حرفه ای علاقه مند به ویرایش فیلم باشید، یادگیری ابزار فوق العاده ای از جمله Adobe After Effects می تواند یک کار دله...

1400/02/28 618 بازدید
skillshare-creative-video-intros-with-after-effects

ویدئوهای معرفی خلاقانه با افتر افکت


همه افراد با یک نام تجاری به یک ویدئوی تبلیغاتی نیاز دارند. این دوره به شما همه مواردی که باید بدانید برای ایجاد یک Video Intro زیبا و حرفه ای برای نا...

1400/02/23 732 بازدید
skillshare-creating-instagram-stories-in-after-effect

نحوه ایجاد استوری های اینستاگرام در افترافکت


نکاتی که در این دوره آموزشی خواهید دید، نکات و ترفندهای طراحی یک استوری متحرک برای Instagram در After Effect. در ابتدا، درباره مواردی که برای ایجاد ای...

1400/02/22 834 بازدید
linkedin-your-first-after-effects-project

نحوه ساخت اولین پروژه افترافکت شما


در این دوره صفر تا صد یک پروژه واقعی را یاد می گیرید. از جمله وارد کردن فایل های PSD و فوتیج ها به نرم افزار افترافکت برای متحرک کردن لایه ها و متن ها...

1400/02/14 588 بازدید
linkedin-creating-after-effects-templates

ایجاد قالب های افترافکت


در این دوره، مربی باسابقه Nick Harauz از طریق ایجاد الگوهای mogrt با پنل After Effects Essential Graphics شما را از زیر و بم ایجاد الگوها آگاه می کند....

1400/02/04 538 بازدید
skillshare-scribbled-in-after-effects

آموزش Scribbled در افترافکت


این دوره به سرعت به شما آموزش می دهد تا با scribbled در افترافکت آشنا شوید. در این دوره یاد خواهید گرفت تا Scribbled که یک افکت wiggly edges در نرم اف...

1399/12/01 702 بازدید
pluralsight-animating-with-the-forces-of-nature-in-after-effects

انیمیشن سازی با نیروی طبیعت در افتر افکت


در این مجموعه از آموزش ها، ما یاد خواهیم گرفت که چگونه انیمیشن های تایپوگرافیک را ایجاد کنیم که به نظر می رسد تحت تأثیر نیروهای مختلف در طبیعت هستند. ...

1399/12/01 933 بازدید
pluralsight-12-principles-of-animation-in-after-effects

12 اصل انیمیشن سازی در افترافکت


در روزهایی که انیمیشن ها به صورت دستی طراحی می شدند، گروهی از انیماتورهای برتر دیزنی گرد هم آمدند و 12 اصل انیمیشن سازی را تعریف کردند که اگر به درستی...

1399/11/29 909 بازدید
udemy-after-effects-cc-2020-complete-course-from-novice-to-expert

آموزش After Effects CC 2020 - دوره کامل از مبتدی تا پیشرفته


در این دوره به ایجاد موشن گرافیک خیره کننده، جلوه های تصویری VFX و کامپوزیت کردن VFX همراه با آموزش های عملی و بیش از 50 پروژه تمرینی می پردازید. ا...

1399/11/05 2991 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-creating-presets-luts-and-profiles-for-video-pros

ایجاد پیش تنظیمات، LUTs و پروفایل ها برای ویرایشگران حرفه ای ویدئو


بیاموزید که چگونه از پیش تنظیمات سفارشی، LUTs و پروفایل ها در Premiere Pro ،Final Cut Pro ،DaVinci Resolve و سایر اپلیکیشن های محبوب ویرایش ویدیو استف...

1399/08/28 1295 بازدید زیرنویس دارد
skillshare-after-effects-cc-2018-boost-your-brand-with-logo-animation

آموزش After Effects CC 2018 - ارتقای برند با Logo Animation


در این دوره می آموزید که چگونه فیلم های تجاری خود را با پروژه های عملی افتر افکت از رقبایتان متمایز کنید تا برندتان را ارتقا دهد.در این دوره یاد می گی...

1399/07/08 1637 بازدید
linkedin-motion-control-3d-bringing-photos-to-life-in-three-dimensions-with-after-effects-and-photoshop-cc

آموزش Motion Control 3D: زندگی بخشیدن به عکس ها در سه بعد با افترافکت و Photoshop CC


در این دوره، مدرس Rich Harrington نشان می دهد چطور تصاویر خود را با استفاده از افترافکت و فتوشاپ به دنیای 3D منتقل کنید. او همچنین نحوه انتخاب تصاویر ...

1399/06/03 2346 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-introduction-to-3d-in-after-effects

آشنایی با 3D در After Effects


در این دوره، مدرس Ian Robinson همه گزینه های در دسترس شما را شفاف سازی و هر کدام را برجسته می کند و توضیح می دهد که چه موقع باید متد خاصی را انتخاب کن...

1399/05/06 1208 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-maya-and-after-effects-product-visualization

آموزش Maya و After Effects: مصورسازی محصول


این دوره یک گردش کاری استاندارد برای یک محصول، از وارد کردن یک مدل CAD تا رندر تصورات فوتورالیستی را نشان می دهد. بیاموزید که چگونه از ابزارهای پیشرفت...

1399/05/06 1150 بازدید
linkedin-after-effects-character-animation-techniques

آموزش After Effects: تکنیک های ساخت انیمیشن کاراکتر


به Angie Taylor بپیوندید؛ او نکات و ترفندهایی را برای ساخت انیمیشن در این اپلیکیشن قدرتمند گرافیکی و کامپوزیتی به اشتراک می گذارد. بیاموزید که چگونه a...

1399/04/17 1945 بازدید
linkedin-trapcode-form-making-ui-elements

آموزش Trapcode Form: ساخت عناصر رابط کاربری (UI)


برای ایجاد رابط های کاربری جذاب، تمام ویژگی های اصلی Trapcode Form تولید کننده پارتیکل های سه بعدی برای Adobe After Effects را بیاموزید. این دوره سرگر...

1399/04/16 1307 بازدید زیرنویس دارد
skillshare-turn-a-2d-photo-into-a-3d-animation-with-after-effects

تبدیل یک عکس دو بعدی به یک انیمیشن سه بعدی با افترافکت


این دوره به شما کمک می کند فتوشاپ و افتر افکت را از طریق یک پروژه تصویری جالب و چالش برانگیز یاد بگیرید : روند ایجاد یک صحنه ویدئویی سه بعدی از یک عکس...

1399/03/05 2868 بازدید
linkedin-collaborating-on-video-projects-with-creative-cloud

مشارکت در پروژه های ویدئویی با Creative Cloud


در این دوره، Richard Harrington با استفاده از اپلیکیشن های کلیدی در Adobe Creative Cloud نحوه اشتراک گذاری مؤثر فایل های پروژه و بکارگیری Adobe Premie...

1399/03/04 925 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-after-effects-cc-2019-character-animation-essential-training

آموزش اصولی After Effects CC 2019 - انیمیشن سازی کاراکتر


ابزارها و تکنیک های ضروری برای انیمیشن کاراکتر در After Effects را یاد بگیرید. نحوه ریگ کاراکتر با ابزارهای Puppet و expressions، متحرک سازی keyframes...

1399/02/29 3239 بازدید زیرنویس دارد

رامین 5 ماه قبل

مراتب تشکر و قدردانی خودم را اعلام می‌کنم. محتوای آموزشی کاربردی، جامع و فهرست بندی و نظم و ترتیب عالی. ممنون برای زحمتی که می‌کشید.

همایون 10 ماه و 2 هفته قبل

نظر من و حتما خیلی های دیگه این هست که آموزش هایی که داخل سایتتون میزارید فوق العاده هست
من که به شخصه عاشق این آموزش های پریمیر و افترافکت هستم
ممنون و موفق باشید

همایون 11 ماه و 1 هفته قبل

خیلی خیلی ممنون بابت فراهم کردن این همه منابع آموزشی عالی در کنار هم و به صورت جامع و دسته بندی های خوب