آموزش ویژوال استودیو

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی ویژوال استودیو (Visual Studio)

Microsoft Visual Studio یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) از مایکروسافت است. برای توسعه برنامه های رایانه ای و همچنین وب سایت، وب اپلیکیشن، وب سرویس و برنامه های تلفن همراه استفاده می شود. ویژوال استودیو شامل یک ویرایشگر کد است که از IntelliSense پشتیبانی می کند (مؤلفه تکمیل کد) و همچنین refactoring کدها می باشد. اشکال زدایی یکپارچه هم به عنوان یک اشکال زدایی در سطح سورس کد و هم برای اشکال زدایی در سطح ماشین کار می کند. از دیگر ابزارهای داخلی می توان به code profiler، طراح ساخت برنامه های کاربردی GUI، طراح وب، طراح کلاس و طراح شماتیک پایگاه داده اشاره کرد. این ابزار افزونه ها را می پذیرد که تقریباً در هر سطح عملکردی را تقویت می کند، از جمله اضافه کردن پشتیبانی از سیستم های کنترل سورس (مانند Subversion و Git) و اضافه کردن ابزارهای جدید مانند ویرایشگرها و طراحان ویژوال برای زبان های خاص دامنه یا ابزارهای دیگر برای سایر جنبه های چرخه عمر توسعه نرم افزار. ویژوال استودیو از سیستم عامل های توسعه نرم افزاری مایکروسافت مانند API ویندوز، فرم های ویندوز، بنیاد نمایش ویندوز، فروشگاه ویندوز و مایکروسافت سیلورلایت استفاده می کند. کد نوشته شده می تواند کد نیتیو یا مدیریت شده باشد.

ویژوال استودیو از 36 زبان برنامه نویسی مختلف پشتیبانی می کند و به ویرایشگر کد و اشکال زدایی می تواند تقریباً از هر زبان برنامه نویسی به شرط وجود یک سرویس خاص برای زبان، به درجات مختلف، پشتیبانی کند. زبان های داخلی شامل سی و سی پلاس پلاس، ویژوال بیسیک دات نت، سی شارپ، اف شارپ، جاوااسکریپت، تایپ اسکریپت، اکس ام ال (XML)، XSLT، اچ تی ام ال (HTML) و سی اس اس (CSS) هستند. پشتیبانی از زبان های دیگر مانند پایتون، روبی، نود جی اس در میان سایر موارد از طریق افزونه ها در دسترس است. جاوا و #J در گذشته پشتیبانی می شدند. ابتدایی ترین نسخه Visual Studio، نسخه Community، به صورت رایگان در دسترس است. شعار نسخه ویژوال استودیو Community این است که " IDE رایگان، کاملاً برجسته برای دانشجویان، توسعه دهندگان اوپن سورس و انفرادی" است.

ویژوال استودیو مجموعه کاملی از ابزارهای توسعه برای ساخت برنامه های کاربردی وب ای اس پی دات نت (ASP.NET)، برنامه های کاربردی دسک تاپ و برنامه های کاربردی تلفن همراه است. ویژوال بیسیک، ویژوال سی و ویژوال سی پلاس پلاس همه از یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) استفاده می کنند که به اشتراک گذاری ابزار و ایجاد راه حل های مخلوط زبان را آسان می کند. علاوه بر این، این زبان ها از قابلیت های فریمورک دات نت استفاده می کنند که دسترسی به فناوری های کلیدی را فراهم می کند که ساده سازی برنامه های وب ASP و خدمات وب XML را ساده می کند.

نسخه های ویژوال استودیو (Visual Studio)

Microsoft Visual Studio در نسخه های زیر یا SKU های زیر موجود است:

Community

نسخه Community در 12 نوامبر 2014 به عنوان نسخه جدید رایگان با عملکردی مشابه Visual Studio Professional اعلام شد. قبل از این تاریخ، تنها نسخه های رایگان ویژوال استودیو انواع Express محدود ویژگی ها بودند. بر خلاف انواع Express، انجمن ویژوال استودیو از چندین زبان پشتیبانی می کند و پشتیبانی از برنامه های افزودنی را فراهم می کند. توسعه دهندگان شخصی محدودیتی در استفاده از نسخه انجمن ندارند. موارد زیر همچنین امکان استفاده نامحدود را فراهم می کند: مشارکت در پروژه های منبع باز، تحقیقات دانشگاهی، در یک محیط یادگیری در کلاس و برای توسعه و آزمایش درایور دستگاه برای سیستم عامل ویندوز. تمام استفاده های دیگر توسط یک سازمان بستگی به این دارد که آیا شما به عنوان یک سازمان تصدی طبقه بندی می شوید (بیش از 250 کارمند / 1 میلیون درآمد، برای هر مایکروسافت). غیر شرکت ها می توانند بدون محدودیت از 5 نسخه استفاده کنند، شماره کاربر 6 و بالاتر به مجوز تجاری نیاز دارد. سازمان های سازمانی برای استفاده در خارج از استثنائات ذکر شده نیاز به مجوز تجاری دارند. ویژوال استودیوی Community به سمت توسعه دهندگان و تیم های کوچک متمرکز است.

Professional

از سال Visual Studio 2010، نسخه Professional نسخه تجاری ورود به سطح Visual Studio است. (پیش از این، نسخه استاندارد محدودتر از ویژگی دیگر موجود بود.) این نرم افزار برای همه زبان های توسعه پشتیبانی شده IDE را فراهم می کند. پشتیبانی MSDN بسته به مجوز، به عنوان MSDN Essentials یا کتابخانه کامل MSDN در دسترس است. این برنامه از ویرایش XML و XSLT پشتیبانی می کند و می تواند بسته های استقرار ایجاد کند که فقط از ClickOnce و MSI استفاده می کنند. این شامل ابزارهایی مانند Server Explorer و ادغام با اس کیوال سرور (SQL Server) نیز می باشد. پشتیبانی از توسعه ویندوز موبایل در ویژوال استودیو 2005 استاندارد گنجانده شده است، با این حال، با ویژوال استودیو 2008، فقط در نسخه های حرفه ای و بالاتر موجود است. پشتیبانی از توسعه Windows Phone 7 در ویژوال استودیو 2010 به کلیه ویرایش ها اضافه شد. توسعه برای ویندوز موبایل دیگر در Visual Studio 2010 پشتیبانی نمی شود.

Enterprise

علاوه بر ویژگی های ارائه شده توسط نسخه حرفه ای، نسخه Enterprise مجموعه جدیدی از نرم افزارهای توسعه، توسعه پایگاه داده، همکاری، معیارها، معماری، آزمایش و گزارشگری را ارائه می دهد.

Test Professional

نسخه Test Professional با ویژوال استودیو 2010 معرفی شده است. تمرکز آن نقش تستر اختصاصی است. این شامل پشتیبانی از مدیریت محیط های آزمون، امکان شروع و گزارش در مورد تست ها و اتصال به آژور DevOps می باشد. این شامل پشتیبانی از توسعه یا مجوز آزمون ها نمی شود.

معماری ویژوال استودیو (Visual Studio)

ویژوال استودیو از هیچ زبان برنامه نویسی، سلوشن یا ابزاری ذاتی پشتیبانی نمی کند. درعوض، امکان وصل کردن قابلیت های کدگذاری شده به عنوان VSPackage را فراهم می کند. هنگام نصب، عملکرد به عنوان یک سرویس در دسترس است. IDE سه سرویس ارائه می دهد: SVsSolution، که امکان شمارش پروژه ها و راه حل ها را فراهم می آورد. SVsUIShell، که امکان عملکرد پنجره و UI (از جمله زبانه ها، نوار ابزار و ویندوز ابزار) را فراهم می کند. و SVsShell، که به ثبت نام VSPackages می پردازد. علاوه بر این، IDE همچنین مسئول هماهنگی و ایجاد ارتباط بین سرویس ها است. همه ویراستاران، طراحان، انواع پروژه ها و سایر ابزارها به عنوان VSPackages پیاده سازی می شوند. ویژوال استودیو برای دسترسی به VSPackages از COM استفاده می کند. ویژوال استودیو SDK همچنین شامل فریمورک مدیریت بسته بندی شده (MPF) است، که مجموعه ای از بسته بندی های مدیریت شده در اطراف رابط های COM است که اجازه می دهد بسته ها به هر زبان سازگار با CLI نوشته شود. با این حال، MPF تمام عملکردهای در معرض رابط های COM Visual Studio را ارائه نمی دهد. این خدمات پس از آن می توانند برای ایجاد بسته های دیگر که عملکردی به Visual Studio IDE اضافه می کنند، مصرف شوند.

پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی با استفاده از VSPackage خاص به نام سرویس زبان اضافه می شود. یک سرویس زبان واسط های مختلفی را که اجرای VSPackage می تواند برای اضافه کردن پشتیبانی از ویژگی های مختلف، تعریف کند. کارایی هایی که می توان از این طریق اضافه کرد شامل رنگ آمیزی سینتکس، تکمیل عبارت، تطبیق آکولاد، راهنمای ابزارهای اطلاعاتی پارامترها، لیست های اعضا و نشانگرهای خطا برای تلفیق پس زمینه است. در صورت اجرای رابط، عملکرد برای زبان در دسترس خواهد بود. خدمات زبانی بر اساس هر زبان انجام می شود. پیاده سازی ها می توانند از مجدد کد از تجزیه کننده یا کامپایلر برای زبان استفاده کنند. خدمات زبانی می توانند به صورت کد نیتیو یا کد مدیریت شده انجام شوند. برای کد نیتیو، می توان از رابط های نیتیو COM یا فریمورک Babel (بخشی از ویژوال استودیو SDK) استفاده کرد. برای کد مدیریت شده، MPF شامل نوارهای مخصوص نوشتن سرویس زبانی مدیریت شده است.

ویژوال استودیو شامل هیچ گونه پشتیبانی از کنترل منبع داخلی نیست، اما دو راه جایگزین برای سیستم های کنترل منبع را برای ادغام با IDE تعریف می کند. Source Control VSPackage می تواند رابط کاربری شخصی سازی شده خود را ارائه دهد. در مقابل، یک افزونه کنترل منبع با استفاده از MSSCCI (Microsoft Source Code Control Interface) مجموعه ای از توابع را که برای پیاده سازی عملکردهای مختلف کنترل منبع استفاده می شود، با رابط کاربری ویژوال استودیو فراهم می کند. برای اولین بار از MSSCCI برای ادغام Visual SourceSafe با Visual Studio 6.0 استفاده شد اما بعداً از طریق SDK ویژوال استودیو باز شد.

ویژوال استودیو از اجرای چندین نمونه از محیط (هر یک با مجموعه های خاص VSPackages) پشتیبانی می کند. مواردی که از registry hive مختلف استفاده می کنند. برای ذخیره حالت پیکربندی آنها و با AppId (شناسه کاربرد) آنها متمایز می شوند. موارد توسط یک APId اختصاصی exe. راه اندازی می شود که AppId را انتخاب می کند، کندوی ریشه را تنظیم می کند و IDE را راه اندازی می کند. VSPackages ثبت شده برای یک AppId با VSPackages های دیگر برای آن AppId یکپارچه شده است. نسخه های مختلف محصولات Visual Studio با استفاده از AppIds مختلف ایجاد می شوند. محصولات نسخه ویژوال استودیو اکسپرس با AppIds مخصوص خود نصب می شوند، اما محصولات استاندارد، حرفه ای و Team Suite همان AppId را به اشتراک می گذارند. در نتیجه، می توان برخلاف سایر نسخه هایی که همان نصب را بروزرسانی می کنند، نسخه های اکسپرس را همزمان با سایر نسخه ها نصب کرد. نسخه حرفه ای شامل یک Superset از VSPackages در نسخه استاندارد است، و مجموعه تیم شامل یک Superset از VSPackages در هر دو نسخه دیگر است. سیستم AppId توسط ویژوال استودیو شل در ویژوال استودیو 2008 استفاده می شود.

ویژگی های ویژوال استودیو (Visual Studio)

ویژوال استودیو

ویرایشگر کد (Code editor)

مانند هر IDE دیگر، شامل یک ویرایشگر کد است که از برجسته سازی نحو و تکمیل کد با استفاده از IntelliSense برای متغیرها، توابع، روش ها، حلقه ها و نمایش داده های LINQ پشتیبانی می کند. IntelliSense در هنگام توسعه وب سایت ها و برنامه های وب، برای زبان های درج شده، همچنین برای XML،CSS و JavaScript پشتیبانی می شود. پیشنهادات به طور کامل در جعبه لیست modeless از طریق پنجره ویرایشگر کد، در مجاورت مکان نما ویرایش ظاهر می شود. در ویژوال استودیو 2008 به بعد می توان به طور موقت نیمه شفاف را دید تا کدی که مانع آن شده است را مشاهده کنیم. ویرایشگر کد برای همه زبان های پشتیبانی شده استفاده می شود.

ویرایشگر کد ویژوال استودیو همچنین از تنظیم نشانک ها در کد برای ناوبری سریع پشتیبانی می کند. سایر کمک های پیمایش علاوه بر جستجوی متن عادی و جستجوی regex، شامل سقوط کد های کد و جستجوی افزایشی است. ویرایشگر کد همچنین شامل کلیپ بورد چند آیتمی و لیست کارها است. ویرایشگر کد از قطعه های کد پشتیبانی می کند، که قالب هایی برای کد تکراری ذخیره می شوند و می توانند در کد وارد شده و برای پروژه ای که در آن کار شده سفارشی شود. یک ابزار مدیریتی برای کامپوننت ها نیز ساخته شده است. این ابزارها به عنوان پنجره های شناور ظاهر می شوند که می توانند تنظیم شوند تا هنگام استفاده غیرمستقیم یا متصل به صفحه، به طور خودکار پنهان شوند. ویرایشگر کد ویژوال استودیو همچنین از قابلیت تغییر مجدد کد از جمله تغییر تنظیم پارامتر، تغییر نام متغیر و روش، استخراج رابط و محوطه سازی اعضای کلاس در داخل خواص، از جمله دیگر پشتیبانی می کند.

ویژوال استودیو دارای ویژگی های تلفیق پس زمینه است (که به آن مجموعه ای افزایشی نیز گفته می شود). به عنوان کد در حال نگارش است، ویژوال استودیو برای ارائه بازخورد در مورد خطاهای نحو و تلفیقی، که با زیرنویس قرمز موج دار پرچم گذاری شده اند، آن را در پس زمینه کامپایل می کند. هشدارها با زیرنویس سبز مشخص شده اند. تدوین پس زمینه کد اجرایی را ایجاد نمی کند، زیرا به کامپایلر متفاوت از نسخه مورد استفاده برای تولید کد اجرایی نیاز دارد. تدوین پیش زمینه ابتدا با مایکروسافت ویژوال بیسیک معرفی شد، اما اکنون برای همه زبان های موجود گسترش یافته است.

اشکال زدایی (Debugger)

ویژوال استودیو شامل دیباگر است که هم به عنوان یک دیباگر در سطح منبع و هم به عنوان یک دیباگر در سطح ماشین کار می کند. این برنامه هم با کد مدیریت شده و هم با کد نیتیو کار می کند و می تواند برای اشکالزدایی در برنامه های نوشته شده به هر زبانی که توسط ویژوال استودیو نوشته شده استفاده شود. علاوه بر این، می تواند به فرآیندهای در حال اجرا متصل شود، نظارت بر و اشکال زدایی این فرآیندها را انجام دهد. اگر کد منبع فرایند اجرا در دسترس باشد، کد را هنگام اجرا نمایش می دهد. اگر سورس کد در دسترس نباشد، می تواند جداسازی قطعات را نشان دهد. دیباگر ویژوال استودیو همچنین می تواند دفع حافظه ایجاد کند و بعداً برای رفع اشکال آنها را دانلود کند. برنامه های چند رشته ای نیز پشتیبانی می شوند. هنگامی که برنامه ای در خارج از محیط ویژوال استودیو خراب می شود، دیباگر را تنظیم کرد که راه اندازی شود.

دیباگر اجازه می دهد تا نقاط شکسته (که اجازه می دهد اجرا به طور موقت در یک موقعیت خاص متوقف شود) و ساعت (که پیشرفت مقادیر متغیرها را با پیشرفت اجرا انجام می دهد) تنظیم کند. نقاط شکست می تواند مشروط باشد به این معنی که در صورت برآورده شدن این شرط تحریک می شوند. کد را می توان فراتر گذاشت، یعنی یک خط (از کد منبع) را همزمان انجام دهید. این می تواند به صورت توابع برای رفع اشکال در داخل آن باشد یا از آن فراتر رود، یعنی اجرای بدن عملکرد برای بازرسی دستی در دسترس نیست. اشکال زدایی از ویرایش و ادامه پشتیبانی می کند، یعنی، اجازه می دهد تا کد را به عنوان اشکال زدایی ویرایش کنید. هنگام اشکال زدایی، اگر نشانگر ماوس روی هر متغیر معلق باشد، مقدار فعلی آن در نوار ابزار ("نکات راهنمای ابزار داده") نمایش داده می شود، که در صورت دلخواه نیز می تواند تغییر یابد. هنگام رمزگذاری، اشکال زدایی ویژوال استودیو به برخی از عملکردها اجازه می دهد تا از پنجره ابزار Immediate به صورت دستی فراخوانی شوند. پارامترهای متد در پنجره Immediate تهیه می شوند.

دیزاینر (Designer)

ویژوال استودیو شامل بسیاری از ویژوال دیزاینر برای کمک به توسعه برنامه ها است. این ابزارها شامل موارد زیر است:

  • Windows Forms Designer

برای ساخت برنامه های GUI با استفاده از Windows Forms استفاده می شود. با قرار دادن کنترل در داخل کانتینر های دیگر یا قفل کردن آنها در کنار فرم، می توان طرح را کنترل کرد. کنترل هایی که داده ها را نمایش می دهند (مانند جعبه متن، جعبه لیست و نمای شبکه) می توانند به منابع داده مانند پایگاه داده یا نمایش داده شد. با کشیدن آیتم ها از پنجره Data Source روی سطح طراحی، می توان کنترل های اتصال داده را ایجاد کرد. رابط کاربر با استفاده از یک مدل برنامه نویسی مبتنی بر رویداد مرتبط است. طراح کد #C یا VB.NET را برای برنامه تولید می کند.

  • WPF Designer

با نام Cider با Visual Studio 2008 معرفی شد. مانند طراح Windows Forms، از استعاره درگ و دراپ نیز پشتیبانی می کند. برای نویسندگان واسط های کاربرانی که بنیاد ارائه ویندوز را هدف قرار می دهند استفاده می شود. این پشتیبانی از کلیه قابلیت های WPF از جمله اتصال داده ها و مدیریت طرح خودکار است. این کد XAML را برای UI تولید می کند.

  • Web designer/development

ویژوال استودیو همچنین شامل یک ویرایشگر و طراح وب سایت است که اجازه می دهد تا با کشیدن و رها کردن ابزارک ها، صفحات وب نویسنده شوند. برای توسعه برنامه های ASP.NET استفاده می شود و از HTML، CSS و JavaScript پشتیبانی می کند. از یک مدل پشت کد برای پیوند دادن با کد ASP.NET استفاده می کند. از Visual Studio 2008 به بعد، موتور طرح استفاده شده توسط طراح وب با Microsoft Expression Web به اشتراک گذاشته شده است. همچنین پشتیبانی از ASP.NET MVC برای فناوری MVC به عنوان یک بارگیری مجزا و پروژه Dynamic Data ASP.NET در دسترس از مایکروسافت است.

  • Class designer

طراح کلاس با استفاده از مدل سازی UML برای نویسندگی و ویرایش کلاس ها (از جمله اعضای آن و دسترسی آنها) استفاده می شود. طراح کلاس می تواند طرح های کد #C و VB.NET را برای کلاس ها و روش ها ایجاد کند. همچنین می تواند نمودار کلاس را از کلاس های دست نوشته تولید کند.

  • Data designer

از طراح داده می توان برای ویرایش گرافیکی طرح های پایگاه داده از جمله جداول تایپ شده، کلیدهای اصلی و خارجی استفاده کرد. همچنین می توان از آن برای طراحی نمایش داده ها از نمای گرافیکی استفاده کرد.

  • Mapping designer

از ویژوال استودیو 2008 به بعد، طراح نقشه برداری توسط LINQ تا SQL برای طراحی نقشه برداری بین نقشه های پایگاه داده و کلاس هایی که داده ها را محصور می کنند، استفاده می شود. راه حل جدید از رویکرد ORM، ای دی او دات نت (ADO.NET) Entity Framework، فناوری قدیمی را جایگزین و بهبود می بخشد.

قابلیت توسعه (Extensibility)

ویژوال استودیو به توسعه دهندگان اجازه می دهد افزونه هایی را برای ویژوال استودیو بنویسند تا قابلیت های آن را گسترش دهند. این برنامه های افزودنی "به" Visual Studio وصل می شوند و قابلیت های آن را گسترش می دهند. برنامه های افزودنی به صورت ماکرو، پلاگین ها و پکیج ها ارائه می شوند. ماکروها وظایف و عملکردهای قابل تکرار را نشان می دهند که توسعه دهندگان می توانند برای صرفه جویی، پخش مجدد و توزیع برنامه ها به صورت برنامه ای ضبط کنند. با این حال، ماکرو نمی تواند دستورات جدید را پیاده سازی کند یا ابزار ویندوز ایجاد کند. آنها با استفاده از ویژوال بیسیک نوشته شده و کامپایل نشده اند. پلاگین ها دسترسی به مدل شی Visual Studio را فراهم می کنند و می توانند با ابزارهای IDE ارتباط برقرار کنند. از پلاگین ها می توان برای اجرای قابلیت های جدید استفاده کرد و می تواند ویندوز ابزار جدیدی اضافه کند. افزودنی ها از طریق COM به IDE وصل می شوند و می توانند به هر زبان سازگار با COM ایجاد شوند. بسته ها با استفاده از ویژوال استودیو SDK ایجاد می شوند و بالاترین سطح قابلیت ارتقا را دارند. آنها می توانند طراحان و ابزارهای دیگری ایجاد کنند و همچنین سایر زبان های برنامه نویسی را ادغام کنند. ویژوال استودیو SDK API های کنترل نشده و همچنین API مدیریت شده را برای انجام این کارها ارائه می دهد. با این حال، API مدیریت شده به اندازه برنامه کنترل نشده جامع نیست. برنامه های افزودنی در نسخه های استاندارد (و بالاتر) از Visual Studio 2005 پشتیبانی می شوند.

ویژوال استودیو 2008، Visual Studio Shell را معرفی کرد که امکان ایجاد نسخه سفارشی از IDE را فراهم می کند. ویژوال استودیو شل مجموعه ای از VSPackages را تعریف می کند که عملکرد مورد نیاز در هر IDE را ارائه می دهد. علاوه بر این، بسته های دیگری نیز می توانند برای سفارشی سازی نصب اضافه شوند. حالت جدا شده پوسته AppId جدیدی را ایجاد می کند که بسته ها در آن نصب شده باشند. اینها با اجرای متفاوت دیگری آغاز می شود. این در جهت توسعه محیط های توسعه سفارشی، یا برای یک زبان خاص یا یک سناریوی خاص است. حالت Integrated بسته ها را در AppId نسخه های Professional / Standard / Team System نصب می کند تا ابزارها در این نسخه ها ادغام شوند. Visual Studio Shell به صورت دانلود رایگان در دسترس است.

مایکروسافت پس از انتشار Visual Studio 2008، گالری ویژوال استودیو را ایجاد کرد. این مرکز به عنوان محل اصلی ارسال اطلاعات درباره برنامه های افزودنی به ویژوال استودیو است. توسعه دهندگان انجمن و همچنین توسعه دهندگان تجاری می توانند اطلاعات مربوط به برنامه های افزودنی خود را در Visual Studio .NET 2002 از طریق Visual Studio 2010 بارگذاری کنند. کاربران سایت می توانند پسوندها را ارزیابی و بررسی کنند تا به ارزیابی کیفیت برنامه های افزودنی ارسال شود. یک پسوند در یک پرونده VSIX ذخیره می شود. در داخل یک فایل VSIX یک فایل ZIP است که شامل برخی از فایل های XML و احتمالاً یک یا چند DLL است. یکی از اصلی ترین مزیت های این افزونه ها این است که آنها نیازی به نصب حقوق مدیر ندارند. فیدهای RSS برای اطلاع رسانی به کاربران از بروزرسانی های سایت و ویژگی های برچسب زدن نیز برنامه ریزی شده است.

آیا ویژوال استودیو از پایتون پشتیبانی می کند؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی محبوب است که قابل اعتماد، انعطاف پذیر، یادگیری آسان، استفاده رایگان در همه سیستم عامل ها است و توسط یک جامعه توسعه دهنده قوی و بسیاری از کتابخانه های رایگان پشتیبانی می شود. پایتون از همه شیوه های توسعه، از جمله برنامه های وب، سرویس های وب، برنامه های دسکتاپ، اسکریپت نویسی و محاسبات علمی پشتیبانی می کند و توسط بسیاری از دانشگاه ها، دانشمندان، توسعه دهندگان گاه به گاه و توسعه دهندگان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

Visual Studio یک Python IDE قدرتمند در ویندوز است. ویژوال استودیو از طریق بارهای توسعه و توسعه علوم پایتون (Visual Studio 2017 به بعد) و برنامه Python Tools رایگان برای برنامه افزودنی ویژوال استودیو (Visual Studio 2015 و نسخه های بالاتر) از زبان Python پشتیبانی اوپن سورس می کند. پایتون در حال حاضر در Visual Studio for Mac پشتیبانی نمی شود اما در Mac و Linux از طریق Visual Studio Code در دسترس است.

تفاوت ویژوال استودیو و ویژوال استودیو کد

Visual Studio Code یک ویرایشگر کد ساده با پشتیبانی از عملیات توسعه مانند اشکال زدایی، اجرای وظیفه و کنترل نسخه است. هدف آن ارائه فقط ابزارهایی است که یک توسعه دهنده برای یک چرخه سریع ایجاد کد-اشکال زدایی به آنها نیاز دارد و گردش کار پیچیده تری را به IDE های کاملتر برجسته مانند Visual Studio IDE منتقل می کند.

ویژوال استودیو با هدف بهترین IDE (محیط توسعه یکپارچه) جهان ارائه شده است، که ابزارهای توسعه کامل پشته ای از جمله یک م componentلفه قدرتمند تکمیل کد به نام IntelliSense را ارائه می دهد، یک اشکال زدایی که می تواند هم کد منبع و هم کد ماشین، همه چیز در مورد توسعه ASP.NET را اشکال زدایی کند. و چیزی در مورد توسعه SQL. ویژوال استودیو واقعا سابقه طولانی دارد (شما می توانید آن را در ویکی پدیا پیدا کنید) و عمدتا توسط C ++، #C و WPF نوشته شده است (این دلیل است که Visual Studio فقط در ویندوز موجود است، اما تنها دلیل آن نیست). در آخرین نسخه ویژوال استودیو، می توانید برنامه بدون کراس پلت فرم را بدون ترک IDE توسعه دهید. و Visual Studio بیش از 8 گیگابایت فضای دیسک (با توجه به اجزایی که انتخاب می کنید) می گیرد. به طور خلاصه، Visual Studio آخرین محیط توسعه است و بسیار سنگین است.

Visual Studio Code (VSC) یک ویرایشگر کد است (اساساً فقط یک ویرایشگر است) بر اساس ویرایشگر متن / کد Atom (عمدتا توسط GitHub، مبتنی بر Electron که چارچوبی است که برای استقرار برنامه های Node.js برای دسکتاپی که با موتور طرح Blink کار می کند و Electron چند پلتفرمی است)، اما بسیار بهتر از Atom است. این ویرایشگر متن / کد پیشرفته برجسته نحو را ارائه می دهد (بیشتر براساس بیان منظم است اما تجزیه و تحلیل واژگانی نیست)، تکمیل کد ساده، ادغام کنترل منبع ساده و عملکرد اشکال زدایی ساده. علاوه بر این توابع، VSC توانایی خوبی در نوشتن HTML، CSS و JavaScript (به ارث برده از Atom)، TypeScript و پشتیبانی ساده #C دارد (این دو مورد توسط مایکروسافت توسعه یافته است). VSC همچنین از پلاگین هایی پشتیبانی می کند که توانایی های آن را بسیار گسترش می دهد. ویژوال استودیو کد فقط یک ویرایشگر متن با برخی از ویژگی های سبک است حتی اگر بتواند کدهای را مانند ویژوال استودیو بنویسد.

اگر از ویندوز استفاده می کنید و می خواهید هنگام کدنویسی کمک قدرتمندی دریافت کنید، از Visual Studio استفاده کنید. در غیر این صورت، شاید شما یک ابزار توسعه دهنده سبک می خواهید یا فقط می خواهید به یک ویرایشگر متن بروید یا ممکن است از macOS استفاده کنید، از Visual Studio Code استفاده کنید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود