آموزش نود جی اس (Node.js)

دسته بندی: آموزش طراحی وب

آموزش نود جی اس

آنچه در این صفحه می خوانید :

معرفی نود جی اس (Node.js)

Node.js یک محیط ران تایم اوپن سورس و چندسکویی برای جاوااسکریپت است که کد جاوا اسکریپت را در خارج از یک مرورگر اجرا می کند. Node.js به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از JavaScript برای نوشتن ابزارهای خط فرمان و اسکریپت نویسی سمت سرور استفاده کنند. در نتیجه، Node.js با یکپارچه سازی توسعه برنامه وب حول یک زبان برنامه نویسی واحد، به جای زبان های مختلف برای اسکریپت های سمت سرور و کلاینت به عنوان یک نمونه جاوااسکریپت در همه جا نشان داده می شود.

گرچه js. فرمت استاندارد فایل برای کد JavaScript است، اما نام "Node.js" در این زمینه به فایل خاصی اشاره نمی کند و صرفاً نام محصول است. Node.js دارای معماری مبتنی بر رویداد است که توانایی ورودی /خروجی ناهمگام یا غیر همزمان را دارد. این گزینه های طراحی با هدف بهینه سازی توان و مقیاس پذیری در برنامه های وب با بسیاری از عملیات ورودی / خروجی و همچنین برای برنامه های وب در Real-time (به عنوان مثال، برنامه های ارتباطی در Real-time و بازی های مرورگر) انجام می شود. پروژه توسعه توزیع شده Node.js که توسط بنیاد Node.js اداره می شود، توسط برنامه پروژه های همکاری بنیاد لینوکس تسهیل می شود.

فایل Node.js

 • فایل های نود جی اس شامل task هایی هستند که در برخی از موارد خاص اجرا می شوند.
 • یک رویداد معمولی سعی در دسترسی به پورت روی سرور دارد.
 • فایل های Node.js باید قبل از هرگونه نتیجه ای، روی سرور آغاز شوند.
 • فایل های Node.js دارای پسوند "js." هستند.

تاریخچه نود جی اس (Node.js)

نود جی اس در ابتدا توسط Ryan Dahl در سال 2009 نوشته شد. نسخه اولیه تنها از لینوکس و Mac OS X پشتیبانی می کرد. توسعه و نگهداری آن توسط Dahl هدایت شد و بعداً توسط Joyent حمایت شد. Dahl این پروژه را در افتتاحیه JSConf اروپا در تاریخ 8 نوامبر 2009 نشان داد. Node.js موتور Google's V8 JavaScript، یک حلقه رویداد و یک API سطح پایین I / O را ترکیب کرد. در ژانویه 2010، یک مدیر بسته برای محیط Node.js به نام npm معرفی شد. مدیر بسته امکان انتشار و به اشتراک گذاری کد منبع کتابخانه های Node.js را برای برنامه نویسان آسانتر می کند و به منظور ساده سازی نصب، به روز رسانی و حذف کتابخانه ها طراحی شده است. در ژوئن 2011، مایکروسافت و Joyent نسخه ویندوز Node.js را اجرا کردند. اولین ساخت Node.js با پشتیبانی از ویندوز در ژوئیه 2011 منتشر شد.

در ژانویه 2012، Dahl کنار رفت و با همکاری Isaac Schlueter، همکار و سازنده npm، مدیریت این پروژه ارتقا یافت. در ژانویه سال 2014،Schlueter اعلام کرد که Timothy J. Fontaine هدایت این پروژه را بر عهده خواهد گرفت. در دسامبر سال 2014، Fedor Indutny نسخه ای از Node.js به نام آی او جی اس (io.js) را شروع کرد. با توجه به درگیری داخلی بر سر حاکمیت Joyent، io.js به عنوان یک گزینه جایگزین برای حاکمیت باز با کمیته فنی جداگانه ایجاد شد. برخلاف Node.js، نویسندگان برنامه ریزی کرده اند io.js را با جدیدترین نسخه های موتور Google V8 JavaScript به روز نگه دارند.

در فوریه 2015، هدف از تشکیل یک بنیاد Node.js اعلام شد. تا ژوئن سال 2015، انجمن های Node.js و io.js رای دادند که در بنیاد Node.js با هم همکاری کنند. در سپتامبر 2015، Node.js v0.12 و io.js v3.3 دوباره با هم در Node v4.0 ادغام شدند. این ادغام ویژگی های V8 ES6 را در Node.js با یک چرخه انتشار پشتیبانی طولانی مدت آورده است. از سال 2016، وب سایت io.js توصیه می کند که توسعه دهندگان به Node.js برگردند و به دلیل ادغام هیچ نسخه دیگری از io.js برنامه ریزی نشده است.

ویژگی های نود جی اس (Node.js)

به طور کلی ویژگی های نود جی اس به صورت زیر است:

 • غیرهمزمانی و مبتنی بر رویداد :تمام API های کتابخانه Node.js غیرهمزمان هستند. ساسا به این معنی است که یک سرور مبتنی بر Node.js هرگز منتظر API برای بازگشت داده ها نیست. سرور بعد از فراخوانی آن به API بعد حرکت می کند و مکانیزم اعلان رویدادهای Node.js به سرور کمک می کند تا از فراخوانی API پیشین پاسخی دریافت کند.
 • تک Threaded اما بسیار مقیاس پذیر : Node.js از یک مدل Threaded با حلقه رویداد استفاده می کند. مکانیزم رویداد به سرور کمک می کند که به یک روش غیر مسدود کننده پاسخ دهد و سرور را بسیار مقیاس پذیر می کند، به نحوی که در مقایسه با سرورهای سنتی که threads محدودی را برای رسیدگی به درخواست ایجاد می کنند، Node.js از یک برنامه تک threaded استفاده می کند و همان برنامه می تواند برای سرویس تعداد زیادی درخواست فراهم کند که از سرویس های سنتی مثل Apache HTTP Server بیشتر می باشد.
 • بدون Buffering :اپلیکیشن های Node.js هرگز هیچ داده ای را بافر نمی کنند. این برنامه ها به سادگی داده ها را درون chunks قرار می دهند.

Node.js یک محیط ران تایم جاوا اسکریپت است که درخواست های ورودی را در یک حلقه به نام حلقه رویداد پردازش می کند.

از دیگر ویژکی های فنی به موارد زیر می توان اشاره کرد:

Threading

Node.js با استفاده از فراخوانی های I / O بدون انسداد، با استفاده از یک فراخوانی بدون وقفه فعالیت می کند و به آن اجازه می دهد تا ده ها هزار اتصال همزمان را پشتیبانی کند بدون اینکه هزینه تغییر متن موضوع را تحمل کند. طراحی به اشتراک گذاری یک موضوع واحد در بین تمام درخواست هایی که از الگوی مشاهده کننده استفاده می کنند، برای ساخت برنامه های کاملاً همزمان در نظر گرفته شده است، در حالی که هر عملکردی که I / O را انجام دهد باید از یک فراخوانی برگشتی استفاده کند. برای قرار دادن حلقه رویداد تک رشته ای، Node.js از کتابخانه libuv استفاده می کند، که به نوبه خود، از یک مخزن با سایز ثابت استفاده می کند که برخی از عملیات I / O غیر همزمان را غیر مسدود می کند.

یک مخزن Thread، اجرای وظایف موازی در Node.js را انجام می دهد. تابع اصلی فراخوانی وظایف را به صف وظیفه اشتراکی ارسال می کند، که موضوعات در استخر موضوع کشیده و اجرا می شوند. ذاتاً عملکردهای غیر مسدود کننده سیستم مانند شبکه را به پریزهای غیر مسدود کننده هسته تبدیل می کنند، در حالی که ذاتاً عملکردهای سیستم مانند فایل I / O را مسدود می کنند و به صورت مسدودکننده در موضوعات خود عمل می کنند. هنگامی که یک موضوع در قسمت Thread یک کار را انجام می دهد، موضوع اصلی این موضوع را مطلع می کند، که به نوبه خود، پاسخ به فراخوانی ثبت شده را از خواب بیدار می کند.

نکته منفی این رویکرد این است که Node.js با افزایش تعداد هسته های CPU دستگاهی که در آن کار می کند بدون استفاده از یک ماژول اضافی مانند خوشه، StrongLoop Manager Manager یا pm2 اجازه مقیاس گذاری عمودی را نمی دهد. با این حال، توسعه دهندگان می توانند تعداد پیش فرض موضوعات را در استخر Thread libuv افزایش دهند. سیستم عامل سرور (OS) احتمالاً این موضوعات را در چند هسته توزیع می کند. مشکل دیگر این است که محاسبات طولانی مدت و سایر وظایف محدود شده با CPU، کل حلقه رویداد را تا اتمام مسدود می کنند.

Node.js از libuv برای اداره حوادث ناهمزمان استفاده می کند. Libuv یک لایه انتزاع برای عملکرد سیستم شبکه و فایل در هر دو سیستم ویندوز و مبتنی بر POSIX مانند Linux، macOS، OSS در NonStop و یونیکس است. عملکرد اصلی Node.js در یک کتابخانه جاوا اسکریپت قرار دارد. اتصالات Node.js که به زبان++C نوشته شده است، این فناوری ها را به یکدیگر و به سیستم عامل وصل می کند.

V8

V8 موتور اجرای JavaScript است که در ابتدا برای Google Chrome ساخته شده است. سپس در سال 2008 توسط گوگل باز شد. با نوشتن در C++، V8 کد منبع جاوا اسکریپت را در ران تایم (JIT) به جای تفسیر قبل از زمان (AOT) کامپایل می کند.

مدیریت بسته

npm مدیر بسته از پیش نصب شده برای پلتفرم سرور Node.js است. این برنامه Node.js را از رجیستری npm نصب می کند، نصب و مدیریت برنامه های شخص ثالث Node.js را سازماندهی می کند. بسته های موجود در رجیستری npm می توانند از کتابخانه های کمکی ساده مانند Lodash گرفته تا دوندگان وظیفه مانند Grunt متغیر باشند.

یکپارچه API

Node.js را می توان با یک مرورگر، یک پایگاه داده که از داده های JSON پشتیبانی می کند (مانند Postgres، MongoDB یا CouchDB) و JSON برای یک پشته توسعه JavaScript یکپارچه استفاده کرد. با تطبیق آنچه که در اصل الگوهای توسعه سمت سرور مانند MVC، MVP، MVVM و غیره وجود دارد، Node.js امکان استفاده مجدد از همان مدل و رابط سرویس را بین سمت کلاینت و سمت سرور فراهم می کند.

حلقه رویداد (Event loop)

Node.js با سیستم عامل ثبت می شود بنابراین سیستم عامل آن را از اتصالات آگاه می کند و پاسخ به فراخوانی می دهد. در ران تایم Node.js، هر اتصال یک تخصیص پشته کوچک است. به طور سنتی، فرایندها یا موضوعات سیستم عامل نسبتاً سنگین هر اتصال را کنترل می کردند. Node.js به جای پردازش یا موضوعات از حلقه رویداد برای مقیاس پذیری استفاده می کند. برخلاف سایر سرورهای رویداد محور، نیازی به حلقه رویداد Node.js نیست. در عوض، فراخوانی های برگشتی تعریف می شود و سرور به طور خودکار در انتهای تعریف پاسخ به فراخوانی، وارد حلقه رویداد می شود. Node.js وقتی دیگر فراخوانی های برگشتی دیگری برای انجام وجود ندارد، از حلقه رویداد خارج می شود.

نود جی اس امکان ایجاد سرورهای وب و ابزارهای شبکه را با استفاده از JavaScript و مجموعه ای از "ماژول ها" فراهم می کند که عملکردهای مختلف هسته را کنترل می کنند. ماژول ها برای سیستم فایل I / O، شبکه سازی ( DNS، HTTP، TCP، TLS / SSL یا UDP )، داده های باینری (بافر)، توابع رمزنگاری، جریان داده ها و سایر عملکردهای اصلی ارائه شده اند. ماژول های Node.js از API استفاده می کنند که برای کاهش پیچیدگی نوشتن برنامه های سرور طراحی شده است.

اگرچه در ابتدا سیستم ماژول مبتنی بر الگوی ماژول های رایج است، اما معرفی جدید ماژول ها در مشخصات ECMAScript باعث شده است که مدل استفاده از ماژول های ECMAScript در Node.js به طور پیش فرض تغییر جهت دهد. نود جی اس به طور رسمی در لینوکس، macOS و مایکروسافت ویندوز 7 و سرور 2008 (و بعد از آن) پشتیبانی می شود. کد منبع ارائه شده همچنین ممکن است بر روی سیستم عاملهای مشابه با آنهایی که از طرف اشخاص ثالث پشتیبانی یا ایجادمی شود نیز ساخته شود تا از بقیه مانند سرورهای NonStop و Unix پشتیبانی کند. می توان آن را با کافی‌ اسکریپت (CoffeeScript) (جایگزین جاوا اسکریپت)، دارت (Dart) یا تایپ اسکریپت (TypeScript) یا هر زبان دیگری که می تواند به JavaScript کامپایل کند، نوشت.

کاربردهای نود جی اس (Node.js)

در درجه اول برای ساختن برنامه های شبکه مانند سرورهای وب استفاده می شود. مهمترین تفاوت بین Node.js و پی اچ پی (PHP) در این است که اکثر توابع در بلوک PHP، دستورات فقط بعد از اتمام دستورات قبلی اجرا می شوند، در حالی که توابع Node.js غیر مسدود کننده هستند (دستورات به طور همزمان یا حتی به صورت موازی اجرا می شوند) و از علامت های برگشتی برای تکمیل یا خرابی سیگنال استفاده می کنند.

نود جی اس برنامه نویسی event-driven را برای سرورهای وب به ارمغان می آورد و امکان توسعه سرورهای سریع وب در JavaScript را فراهم می سازد. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از یک مدل ساده برنامه نویسی مبتنی بر رویداد که از لینک های برگشتی استفاده می کند، بدون استفاده از Thread، سرورهای مقیاس پذیر ایجاد کنند. Node.js سهولت یک زبان برنامه نویسی (JavaScript) را با قدرت برنامه نویسی شبکه یونیکس متصل می کند. نود جی اس از وقتی که به صورت اوپن سورس تحت مجوز BSD ساخته شد، روی موتور Java V8 GoogleS ساخته شد. با اصول اینترنت مانند HTTP، DNS، TCP تخصص دارد. جاوا اسکریپت همچنین یک زبان شناخته شده بود که Node.js را در دسترس جامعه توسعه وب قرار داد.

هزاران کتابخانه منبع باز برای Node.js وجود دارد که اکثر آنها در وب سایت npm هستند. انجمن توسعه دهنده Node.js دارای دو لیست اصلی پستی و کانال IRC # node.js در freenode است. چندین کنفرانس و رویدادهای توسعه دهنده وجود دارد که از انجمن Node.js پشتیبانی می کند از جمله NodeConf، Node Interactive و Summit Summit و همچنین تعدادی از رویدادهای منطقه ای.

جامعه اوپن سورس برای سرعت بخشیدن به پیشرفت برنامه ها، فریمورک های وب را ایجاد کرده است. چنین فریمورک هایی شامل Connect، اکسپرس جی اس (Express.js)، Socket.IO ،Feathers.js ،Koa.js ،Hapi.js ،Sails.js ،Hapi.js، میتیور (Meteor)، Derby و بسیاری دیگر است. بسته های متنوعی نیز برای ایجاد ارتباط با سایر زبان ها یا محیط های اجرا مانند دات نت (NET.) ایجاد شده است.

IDE های دسکتاپ مدرن ویژگی های ویرایش و اشکال زدایی را به طور خاص برای برنامه های Node.js ارائه می دهند. IDE هایی شامل Atom، Brackets، JetBrains، WebStorm ،ویژوال استودیو (Visual Studio) (با ابزارهای Node.js برای ویژوال استودیو یا TypeScript با تعریف (Node ،NetBeans ،Nodeclipse Enide Studio و ویژوال استودیو کد (Visual Studio Code). برخی از IDE های مبتنی بر وب آنلاین همچنین از Node.js پشتیبانی می کنند، مانندCodeanywhere ،Codenvy ،Cloud9 IDE، Koding و ویرایشگر جریان تصویری در Node-RED.

 • نود جی اس می تواند صفحه با محتوای پویا ایجاد کند.
 • نود جی اس می تواند فایل ها را روی سرور create، open، read، write، delete و close کند.
 • نود جی اس می تواند داده های فرم را جمع آوری کند.
 • نود جی اس می تواند داده ها را در پایگاه داده اضافه، حذف و اصلاح کند.

از Nodejs در موارد زیر استفاده می شود:

مثال نود جی اس (Node.js)

به عنوان یک اجرا کننده رویدادهای ناهماهنگ در جاوا اسکریپت، Node.js به شکلی طراحی شده است که بتوان با آن برنامه‌های تحت وب توسعه پذیر ساخت. در مثال "hello world" پایین، تعداد خیلی زیادی اتصال به صورت هم زمان انجام گیرد. پس از هر اتصال یک فراخوان (callback) اجرا خواهد شد، اما اگر کاری برای انجام نباشد نود متوقف می شود.

const http = require('http');

const hostname = '127.0.0.1'; const port = 3000;

const server = http.createServer((req, res) => { res.statusCode = 200; res.setHeader('Content-Type', 'text/plain'); res.end('Hello World'); });

server.listen(port, hostname, () => { console.log(`Server running at http://${hostname}:${port}/`); });

این در مقایسه با مدل امروزی‌ هم‌زمانی است، جایی که Theradهای سیستم عامل به کار گرفته می‌شوند. شبکه مبتنی بر Thread به نسب ناکارآمد و بسیار سخت کاربرد است. علاوه بر این کاربران Node.js از نگرانی قفل مرگبار فرایند‌ها آسوده هستند. از آن جایی که هیچ قفلی وجود ندارد، تقریبا هیچ فانکشنی در Node.js به صورت مستقیم با I/O انجام نمی‌دهد. به همین علت پیاده سازی سیستم‌های مقیاس‌پذیر بر روی Node.js بسیار منطقی است.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟
linkedin-building-angular-and-node-apps-with-authentication

آموزش ساخت برنامه های Angular و Node با احرازهویت


آیا از قبل با Angular 2 و Node.js آشنایی دارید؟ اگر چنین است، این دوره می تواند به شما کمک کند تا این دو فریمورک محبوب را در ساخت یک وب اپلیکیشن کامل ...

1399/01/12 288 بازدید
linkedin-building-bots-with-node-js

آموزش ساخت ربات با Node.js


ربات ها راهکارهای تعاملی مبتنی بر فریمورک های هوش مصنوعی هستند که تعداد فزاینده ای از موارد کاربر، از خدمات مشتری گرفته تا بازاریابی، فروش و IT را شام...

1399/01/12 415 بازدید
linkedin-building-your-first-cli-app-in-node

ایجاد اولین اپلیکیشن CLI در Node


با ساختن یک برنامه CLI در Node.js. مهارت های Node.js خود را در عمل به نمایش در آورید. بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار معمولاً از رابط های خط فرمان (...

1399/01/08 484 بازدید
linkedin-node-js-essential-training

آموزش اساسی Node.js


در این دوره شما ضرورت های Node.js  را فرا گرفته و شروع به ساخت اپلیکیشن های جاوااسکریپت خواهید نمود. مربی Alex Banks شما را با تمام مفاهیم پایه آشنا ک...

1398/12/25 3554 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-node-js-essential-training-web-servers-tests-and-deployment

آموزش اساسی Node.js: وب سرورها، تست ها و گسترش


این دوره تمرینی یک پایه قوی در این موضوعات ایجاد می کند: کار کردن با وب سرورها و تست و اجرای برنامه ها. Alex Banks ماژول HTTP را برای ایجاد درخواست ها...

1398/12/22 1188 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-building-vue-and-node-apps-with-authentication

آموزش ساخت برنامه های Vue و Node با احراز هویت


شما از قبل با فریمورک به روز Vue.js و Node.js که به یک استاندارد در تولید بک اند تبدیل شده است، آشنا هستید. در این دوره، Alexander Zanfir نشان می دهد ...

1398/12/10 1200 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-cloud-native-development-with-node-js-docker-and-kubernetes

توسعه ابر نیتیو با Node.js ،Docker و Kubernetes


در حالی که اکثریت قریب به اتفاق برنامه های Node.js در ابر مستقر شده و اجرا می شوند، تعداد کمی از آن ها از آنچه که پلتفرم های رایانش ابری مدرن ارائه می...

1398/12/06 1390 بازدید زیرنویس دارد
linkedin-modernize-node-js-apps-with-azure-app-service

آموزش مدرنیزه کردن اپلیکیشن های Node.js با Azure App Service


در این دوره مبتنی بر پروژه، نحوه ی ریفکتور کردن، پیکربندی و استقرار اپلیکیشن های Node.js در Azure را با Azure App Service یاد خواهید گرفت. همچنین این ...

1398/12/01 496 بازدید زیرنویس دارد
codewithmosh-the-complete-nodejs-course

دوره کامل نود جی اس - Codewithmosh The Complete Node.js Course


شما می خواهید Node.js را بیاموزید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ به کمک این دوره بیاموزید که API های بسیار مقیاس پذیر، سریع و ایمن را با Node ،Expre...

1398/11/30 3376 بازدید
teamtreehouse-node-js-basics

آموزش مبانی Node.js


در این دوره دو برنامه خط فرمان با استفاده از پلتفرم محبوب سمت سرور جاوااسکریپتی Node.js. ایجاد می کنیم. ما می خواهیم برنامه ای را برای بازیابی اطلاعات...

1398/11/03 1330 بازدید
teamtreehouse-build-a-simple-dynamic-site-with-node-js

آموزش ساخت سایت ساده و داینامیک با Node.js


Node.js یک پلتفرم همه کاره برای ساخت انواع اپلیکیشن ها است. در این دوره، ما می خواهیم یک وب سایت پویا ایجاد کنیم که اطلاعات پروفایل دانش جویان Treehou...

1398/10/17 1548 بازدید
packtpub-mern-stack-front-to-back-full-stack-react-redux-and-node-js-video

آموزش MERN Stack: برنامه نویسی فول استک React, Redux و Node.js


در این دوره شما با استفاده از Node.js، Express، React، Redux و MongoDB در کنار ES6+ یک برنامه شبکه اجتماعی جامع ایجاد خواهید کرد. شما با نحوه ایجاد مد...

1398/08/21 2692 بازدید
packtpub-consuming-python-apis-with-react-video

بکار بردن API‌های پایتون با React [ویدئویی]


در این دوره شما با راه اندازی سریع ابزارهای جاوا اسکریپت، Node.js و React.js برای ساخت یک پروژه کامل شروع خواهید کرد. سپس، نحوه تعامل کد فرانت اند با ...

1398/08/12 1942 بازدید
skillshare-learn-future-technologies-of-web-development-in-2019-beginner-to-advance-be-a-full-stack-developer

یادگیری تکنولوژی های آینده توسعه وب در 2019 - از مبتدی تا پیشرفته - توسعه دهنده Full Stack


در این دوره با تمامی تکنولوژی های جدید توسعه وب در 2019 آشنا می شوید. این تکنولوژی ها شامل NodeJS، Redux، ReactJS، MongoDB و ExpressJS می شود....

1398/06/26 3883 بازدید
packtpub-microservice-development-on-azure-node-js

آموزش توسعه میکروسرویس در آژور - Node.js


این دوره به شما نشان می دهد که چگونه از Azure Building Blocks استفاده کنید تا بتوانید اپلیکیشن های مبتنی بر میکروسرویس Node.js را استقرار کنید. در پای...

1398/06/20 1000 بازدید
packtpub-real-world-projects-with-mean-stack

پروژه های دنیای واقعی با MEAN Stack


در این دوره شما موضوعات اصلی توسعه وب با انگولار، مانگو دی بی، اکسپرس و نود جی اس را خواهید آموخت....

1398/04/09 5330 بازدید
packtpub-learn-to-build-apps-using-node-js-and-angular

آموزش ساخت اپلیکیشن با Node js و Angular


این دوره نحوه استفاده از Node.js و ساخت اپلیکیشن های مبتنی بر API را به شما آموزش می دهد. همچنین نحوه ساخت یک API را از ابتدا یاد می گیرید، سپس یک راب...

1398/04/02 12512 بازدید
packtpub-node-js-in-7-days

آموزش Node.js در 7 روز


فریمورک Node.js یک انتخاب متداول و محبوب برای تیم هایی است که به طراحی، ساخت، تست، نصب، نگهداری و مانیتور سیستم های توزیع شده در مقیاس کلان نیاز دارند...

1398/03/01 5675 بازدید
packtpub-learning-node-js-11-x

آموزش Node.js 11.x


اگر می خواهید شروع به استفاده از Node.js برای ساخت اپلیکیشن های امن روی ابر کنید، این دوره برای شما یک راهنمای عملی کامل خواهد بود. تکنیک هایی که در ا...

1398/02/26 2473 بازدید
packtpub-mastering-node-js-12-x

دوره تسلط بر Node.js 12.x


این دوره به جای اصول اولیه، به شما کمک می کند تا مباحث پیشرفته نود جی اس مانند غیرهمزمانی، مدیریت خطای تمیز، برنامه نویسی واکنشی تابعی و ... را درک کن...

1398/02/21 4043 بازدید