آموزش Visual Studio Code

دسته بندی: نرم افزار های تخصصی

معرفی Visual Studio Code

ویژوال استودیو کد، یک ویرایشگر کد رایگان، چندسکویی، فوق العاده سریع و سبک وزن است که توسط مایکروسافت برای ویندوز، لینوکس و Mac ایجاد شده است. از آنجا که بسیاری از توسعه دهندگان از ویندوز به عنوان محیط توسعه خود استفاده می کنند، اما تعداد زیادی از توسعه دهندگان لینوکس و مک را به کار می گیرند. بنابراین Visual studio code برای آنها نیز ساخته شده است. Visual studio code مبتنی بر فریمورک Electron می باشد که برای ساخت نرم افزار دسکتاپ چند سکویی با استفاده از فناوری های وب مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای استقرار اپلیکیشن های Node.js برای اجرا بر روی دسکتاپ بر روی موتور طرح ریزی Blink استفاده می شود.

 

تاریخچه Visual Studio Code

در تاریخ 29 آوریل 2015، در کنفرانس Build 2015 توسطمایکروسافت معرفی و پس از مدتی منتشر شد. در تاریخ 18 نوامبر 2015، ویژوال استودیو کد تحت مجوز MIT منتشر شد و کد منبع آن به GitHub ارسال شد. در تاریخ 14 آوریل 2016، ویژوال استودیو کد مرحله پیش نمایش عمومی را گذراند و در وب منتشر شد.

ویژگی های Visual Studio Code

  • توسعه دهندگان می توانند از VS Code برای ساخت برنامه های کاربردی وب در جاوا اسکریپت، TypeScript، .NET 5، Node.js و غیره استفاده کنند.
  • پشتیبانی از اشکال زدایی – برای Node.js (جاوا اسکریپت و TypeScript) در تمام پلتفرم ها و پشتیبانی برای مونو (#C  و #F ) در OS X و لینوکس. C و ++Cدر ویندوز و لینوکس و مک. پایتون با Python plug-in. پی اچ پی با Xdebug و  PHP Debug plugin.
  • پشتیبانی از تکمیل کد هوشمند با CSS، HTML، Javascript، TypeScript، Json، less، sass.
  • پشتیبانی از XML، Visual Basic، SQL، Rust، Ruby، Python، R، PowerSell، Perl، Objective-C، Java، Go، F#، C.
  • پشتیبانی از Snippets با PHP، Swift، Groovy و Markdown.
  • ویرایشگر سفارشی - می توانید تم ها، میانبرهای صفحه کلید و تنظیمات فضای کاری را تغییر دهید.
  • Snippets خود را ایجاد کنید و همچنین به شما اجازه می دهد تا با 3 فایل در کنار یکدیگر کار کنید.
  • پشتیبانی از کنترل Git جاسازی شده، برجسته سازی سینتکس.
  • پشتیبانی از refactoring با سی شارپ و TypeScript.

محیط Visual Studio Code

VS Code متشکل از فایل ها و پوشه ها است. شما می توانید یک فایل یا پوشه ای را که حاوی فایل پروژه یا کد باشد را باز کنید. UI دارای یک ویرایشگر، view bar، status bar و sidebar است. همچنین دارای یک پنجره اکسپلورر برای مدیریت پوشه ها و فایل ها است. از اینجا می توانید هر فایل و پوشه ای را ایجاد، انتقال یا حذف کنید و تغییر نام دهید. همچنین یک ویژگی ذخیره خودکار وجود دارد، زمانی که تغییرات شما فعال می شود به صورت خودکار در دیسک ذخیره می شود.

 

تفاوت Visual Studio Code و Visual Studio

Visual Studio

 

Visual Studio Code

 

فقط پشتیبانی از ویندوزچند سکویی و پشتیبانی از لینوکس، مک و ویندوز
مبتنی بر پروژه ها و راه کار ها استمبتنی بر فایل ها و پوشه ها
در مقایسه با Vscode سریع نیست و سنگین می باشدسبک وزن و سریع
همه ی توسعه دهندگان می توانند از آن استفاده کنندتوسعه دهندگان front-end را مورد هدف قرار می دهد
هیچ تطابقی از این نظر با Vscode نداردپشتیبانی از Intellisense  و اشکال زدایی
پشتیبانی از تمام زبان های برنامه نویسی و دات نتپشتیبانی از برخی از زبان های برنامه نویسی

نرم افزار VS Code برای چه کارهایی مناسب است؟

نرم افزار VS Code سبک و کم حجم است و میزان Ram کمی نیز اشغال می کند. شما می توانید روی لینوکس، ویندوز و مک کارهای زیادی با آن انجام دهید. از جمله:

راه اندازی Visual Studio Code

کار با ویژوال استودیو کد بسیار آسان و سریع است. به راحتی می توانید آن را دانلود، ظرف چند دقیقه نصب و از VS Code استفاده کنید. VS Code یک ویرایشگر کد رایگان است که بر روی سیستم عامل Mac، Linux و Windows اجرا می شود. VS Code در هر ماه نسخه جدیدی با ویژگی های جدید و رفع اشکالات مهم منتشر می کند. اکثر پلتفرم ها از به روز رسانی خودکار پشتیبانی می کنند و از شما خواسته می شود که نسخه جدید را نصب کنید. شما همچنین می توانید با Help > Check for Updates به روزرسانی های ان را بررسی کنید.

 

 

دانلود نرم افزار Visual Studio Code

آیا این نوشته را دوست داشتید؟