آموزش R

دسته بندی: زبان برنامه نویسی

معرفی زبان برنامه نویسی R

R یک زبان برنامه نویسی منبع باز و محیط نرم افزاری است که معمولا برای محاسبات آماری در نقش های سنگین اطلاعات مانند داده کاوی و آمار استفاده می شود. ابن زبان بر اساس زبان‌های اس و اسکیم طراحی شده است. این زبان در شرکت Insightful توسط راس ایهاکا و رابرت جنتلمن در سال 1993 ابداع شد.

R در سال های اخیر با افزایش تعداد برنامه نویسان با استفاده از داده های تولید و تحلیل داده ها در یادگیری ماشینی و دیگر فن آوری های وابسته به داده های جدید ظهور کرده است.

در حالی که R در ابتدا ممکن است بیش از حد پیچیده به نظر برسد، برای کسانی که به دنبال یک زبان برنامه نویسی کاربردی هستند، R  میتواند گزینه ی خوبی باشد. در واقع، تعدادی از سازمان های شناخته شده از ویژگی های آماری قابل توجه R استفاده می کنند.

برخی از کارمندان فیس بوک از R برای تجزیه و تحلیل رفتار کاربر استفاده می کنند، در حالی که بیش از 500 کارمند گوگل از R استفاده می کنند تا تبلیغات آن را موثرتر کند.

R از اسکریپت خط فرمان استفاده می کند، که برای ذخیره مجموعه های متعدد از تجزیه و تحلیل پیچیده داده ها و بازیابی آن تجزیه و تحلیل در مجموعه ای از داده ها ایده آل است.

R  کاملا منبع آزاد و باز است، بنابراین بر خلاف رقبای خود مانند SASSیا  Matlab، R می تواند سفارشی ، کلون و حتی توزیع شود.

یکی از بزرگترین مزایای نرم افزار منبع باز این است که ارتقاء به نرم افزار بسیار منظم است.

این برای محیط ها و زبان های برنامه نویسی آماری بسیار سودمند است.

R  در ویندوز، لینوکسو مک OS X در دسترس است و قادر به وارد کردن داده ها از کل برنامه های متعددی از جمله مایکروسافت اکسل، MySQL  و اوراکل است.

R  واقعا یک تحلیلگر داده است و می تواند مقدار باور نکردنی داده ها را مدیریت کند و دو میلیون کاربر می توانند آن را تأیید کنند.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟