پاور بی آی

آنچه در این صفحه می خوانید:

آشنایی با پاور بی آی (Power BI)

Power BI یک سرویس تجزیه و تحلیل تجاری است که توسط مایکروسافت ایجاد شده است. هدف آن برای ارائه تجسمات تعاملی و قابلیت های هوش تجاری با یک رابط کاربری ساده برای کاربران نهایی جهت ایجاد گزارش ها و داشبورد است.
اجزای اصلی اکوسیستم Power BI شامل موارد زیر است:

Power BI Desktop: برنامه مبتنی بر ویندوز برای رایانه های شخصی و دسکتاپ، در درجه اول برای طراحی و انتشار گزارش به سرویس.

Power BI Service: سرویس آنلاین مبتنی بر SaaS (نرم افزاری به عنوان سرویس که قبلاً با نام Power BI برای Office 365 شناخته می شد، اکنون به عنوان PowerBI.com یا به سادگی Power BI خوانده می شود.

Power BI Mobile Apps: برنامه های Power BI Mobile برای دستگاه های Android و iOS و همچنین برای تلفن ها و تبلت های ویندوز.

Power BI Gateway: برای همگام سازی داده های خارجی در داخل و خارج از Power BI. در حالت Enterprise نیز می توان از طریق Flows و Apps Power در Office 365 استفاده کرد.

Power BI Embedded: پاور بی آی REST API می تواند برای ساخت داشبورد و گزارش در برنامه های سفارشی که در خدمت کاربران Power BI و همچنین کاربران غیر پاور بی آی است، استفاده شود.

Power BI Report Server: یک سلوشن گزارش در زمینه انرژی BI برای شرکت هایی که داده های خود را در سرویس Power BI مبتنی بر ابر ذخیره نمی کنند یا نمی توانند ذخیره کنند.

Power BI Visuals Marketplace: بازاری از ویژوال ها بصورت سفارشی و ویژوال های R-powered.

آشنایی با هوش تجاری و کاربردهای آن

هوش تجاری (BI) شامل استراتژی ها و فناوری هایی است که توسط شرکت ها برای تجزیه و تحلیل داده های اطلاعات تجاری استفاده می شود. فن آوری های BI دیدگاه های تاریخی، فعلی و پیش بینی کننده ای را در مورد فعالیت های تجاری ارائه می دهند. کارکردهای رایج فناوری های هوش تجاری شامل گزارش، پردازش تحلیلی آنلاین، تجزیه و تحلیل، داده کاوی، فرآیند استخراج، پردازش رویدادهای پیچیده، مدیریت عملکرد تجاری، محک، ماینینگ متن، تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده و تجزیه و تحلیل تجربی است. فناوری های BI می توانند مقادیر زیادی از داده های ساختار یافته و بعضاً بدون ساختار را برای کمک به هویت، توسعه و در غیر این صورت ایجاد فرصت های استراتژیک جدید تجاری اداره کنند. هدف آنها این است که تفسیر آسان این داده های بزرگ را امکان پذیر کنند. شناسایی فرصت های جدید و اجرای یک استراتژی مؤثر بر اساس بینش می تواند یک مزیت رقابتی در بازار و ثبات بلند مدت را برای کسب و کار ها فراهم کند.
هوش تجاری می تواند توسط شرکت ها برای پشتیبانی از طیف گسترده ای از تصمیمات تجاری از عملیاتی تا استراتژیک استفاده شود. تصمیمات عملیاتی اساسی شامل موقعیت یابی محصول یا قیمت گذاری می باشد. تصمیمات استراتژیک تجارت شامل اولویت ها، اهداف و دستورالعمل ها در وسیع ترین سطح است. در همه موارد، BI هنگامی موثر است که داده های حاصل از بازاری را که یک شرکت در آن فعالیت می کند (داده های خارجی) با داده های منابع شرکت داخلی در تجارت مانند داده های مالی و عملیاتی (داده های داخلی) ترکیب کند. هنگامی که داده ها با هم ترکیب شوند، داده های خارجی و داخلی می توانند تصویری کاملی ارائه دهند که در واقع ، یک "هوش" ایجاد می کند که از هر مجموعه داده ای جداگانه حاصل نمی شود. در میان کاربردهای بی شمار، ابزارهای اطلاعاتی تجاری به سازمان ها توان می دهند تا به بازارهای جدید بینش دهند، تقاضا و مناسب بودن محصولات و خدمات را برای بخشهای مختلف بازار ارزیابی کنند و تأثیر تلاش های بازاریابی را ارزیابی کنند.

اغلب برنامه های کاربردی BI از داده های جمع آوری شده از مخزن داده (DW) یا Data mart استفاده می کنند و مفاهیم BI و DW به صورت "BI / DW" یا "BIDW" ترکیب می شوند. مخزن داده شامل یک نسخه از داده های تحلیلی است که پشتیبانی تصمیم گیری را تسهیل می کند.

کاربردهای پاور بی آی (Power BI)

Microsoft Power BI برای یافتن بینش در داده های سازمان استفاده می شود. Power BI می تواند به اتصال مجموعه داده های متفاوت، تبدیل و تمیز کردن داده ها به یک مدل داده کمک کند و یا نمودارهایی را برای ارائه تصویری از داده ها ایجاد کند. همه این موارد را می توان با سایر کاربران Power BI در سازمان به اشتراک گذاشت.

مدل های داده ایجاد شده از Power BI می توانند به روشهای مختلفی برای سازمان ها مورد استفاده قرار گیرند، از جمله گفتن داستان از طریق نمودارها و تجسم داده ها و بررسی سناریوهای "چه می شود اگر" در داده ها مورد استفاده قرار می گیرید. گزارشات BI Power همچنین می تواند به سؤالات در Real-time پاسخ دهد و از پیش بینی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که بخش ها از معیارهای تجاری استفاده می کنند.

  • Power BI همچنین می تواند داشبورد اجرایی را برای مدیران فراهم کند و به مدیریت بینش بیشتری در مورد عملکرد بخش ها می دهد.
  • Power BI یک سرویس تجزیه و تحلیل تجاری است که بینش هایی را برای فعال کردن تصمیمات سریع و آگاهانه ارائه می دهد.
  • داده ها را به تصاویری خیره کننده تبدیل کرده و آنها را در هر دستگاه با همکاران خود به اشتراک بگذارید.
  • ویژوال همه داده ها را در یک مکان و در فضای ابری کشف و تجزیه و تحلیل کنید.
  • داشبوردهای سفارشی شده و گزارش های تعاملی را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.
  • در سراسر سازمان خود با مدیریت داخلی و امنیت مقیاس دهید.
نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود