آموزش تربیت سگ

آنچه در این صفحه می خوانیم:

 

آموزش تربیت سگ

آیا آماده اید که آموزش سگ یا توله سگ خود را شروع کنید؟ آموزش صحیح و اجتماعی شدن یکی از نیازهای اولیه سگ شما است. مهم است که در اسرع وقت آموزش سگ خود را برای نشستن، ماندن، آمدن، رفتن به جعبه و ...شروع کنید. و باور کنید یا نه، این کاری است که می توانید خودتان به عنوان یک مبتدی انجام دهید.

جدا از اینکه نمی خواهید سگ شما روی مبلمان شما ادرار کند و بازدیدکنندگان را گاز بگیرد، آموزش سگ مزایای شگفت انگیزی را ارائه می دهد که می تواند پیوند شما و حیوان خانگی شما را تقویت کند. علیرغم اعتقاد بسیاری، شما می توانید در هر سنی آموزش سگ را شروع کنید. بنابراین، چه یک توله سگ جدید داشته باشید که به برخی رفتارها نیاز دارد، یا یک سگ بزرگتر که دوست دارد با هر سنجاب رهگذر پارس کند، هر نژاد و سنی می تواند از آموزش بهره مند شود. سگ ها از ساختار سود می برند و در واقع وقتی می دانند چگونه در اطراف انسان مورد علاقه خود رفتار کنند، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند. به علاوه، دامپزشک شما از شما برای معاینات آسان تشکر خواهد کرد! آموزش همچنین باعث تحریک ذهنی سگ می شود.
در ابتدا، آموزش سگ می‌تواند بسیار دشوار به نظر برسد، به خصوص اگر این اولین سگ شما باشد. حقیقت این است که آموزش سگ شما یک پروژه بسیار بزرگ است. اگر آن را گام به گام پیش ببرید، این کار به مراتب کمتر دلهره آور است. آموزش سگ به زمان، صبر و درک نحوه یادگیری سگ شما نیاز دارد. 

 

آیاباید کلاس های آموزشی هم در نظر بگیرم؟
بله! یک کلاس گروهی مبتنی بر تقویت مثبت، راهی عالی برای معرفی خود و سگتان به آموزش است. حتی مربیان باتجربه اغلبسگ های خود را در کلاس های گروهی ثبت نام می کنند تا از این محیط فوق العاده، متنوع، کنترل شده و امن برای یادگیری و تمرین مهارت های جدید استفاده کنند. علاوه بر این، شما یاد خواهید گرفت که چگونه از مشکلات قبل از شروع آنها جلوگیری کنید، یا با آنها در هنگام ظهور مقابله کنید، نه اینکه راهی برای واکنش به مشکلات پس از ایجاد آنها پیدا کنید.

کلاس های آموزشی برای توله سگ های جوان نیز یک راه عالی برای اجتماعی کردن توله سگ جدید شما با افراد مختلف، سگ ها و سایر محرک ها در یک محیط کنترل شده است. توله سگ شما ممکن است دوستان جدیدی هم سن و سال پیدا کند. سپس می توانید با توله سگ خود برای بازی های اجتماعی و جلسات ورزش به این دوستان (یا برعکس) مراجعه کنید. کلاس های اجتماعی شدن توله سگ ها برای توله های هشت هفته ای و بزرگتر بسیار ارزشمند است. اگر همه توله‌های این کلاس واکسن‌های اولیه را انجام داده باشند، سالم و بدون انگل باشند، خطرات سلامتی کم است و مزایای بالقوه آن بسیار زیاد است.

هنگامی که سگ شما بر تمام اصول اولیه مسلط شد، می توانید به ترفندهای پیشرفته تر بروید. این فعالیت ها به سگ شما کمک می کند تا فعال، تناسب اندام و از نظر ذهنی تحریک شود. به علاوه، آنها به تقویت پیوندی که با همسفر سگ خود به اشتراک می گذارید، کمک خواهند کرد.

به یاد داشته باشید که آموزش یک فرآیند مداوم است. شما هرگز به طور کامل به پایان نخواهید رسید. مهم است که در طول زندگی سگ خود به آموزش اطاعت ادامه دهید. افرادی که در سنین جوانی زبانی را یاد می گیرند اما صحبت کردن به آن زبان را متوقف می کنند، ممکن است با افزایش سن بیشتر آن را فراموش کنند. سگ شما هم همینطور است: از آن استفاده کنید یا از دست بدهید. اجرای حتی ابتدایی ترین ترفندها و دستورات به آنها کمک می کند تا در ذهن سگ شما تازه بمانند. به علاوه، این یک راه عالی برای گذراندن وقت با سگ شما است.

به کمک دوره های پایگاه داده های گیت می توانید سگ خود را به بهترین وجه تربیت کنید واز سایر دوره ها نظیر آموزش حیوانات خانگی و دامپزشکی نیز استفاده کنید.

 

نکات مهم برای تربیت سگ

  • قبل از شروع جلسه آموزش سگ خود، مطمئن شوید که در منطقه ای بدون حواس پرتی هستید. سگ شما بهتر به دور از چیزهایی که او را هیجان زده یا استرس می دهد تمرکز می کند.
  • آن را سبک و سرگرم کننده نگه دارید. صبور باشید و اگر فوراً آن را نپذیرفتند نگران نباشید. همیشه فردا هست!
  • سعی نکنید همه چیز را در یک روز جمع کنید. آموزش را به درس های معمولی کوچک تقسیم کنید. اگر به طور مداوم هر روز یا هفته در مدت زمان کوتاه تری آموزش دهید، سگ شما احتمالاً مراحل را به خاطر می آورد.
  • هر جلسه تمرینی را با چیزی که می دانند چگونه انجام دهند به پایان برسانند تا اعتماد به نفس ایجاد کنند. و مطمئن باشید که برای تلاش های آنها پاداش می دهید!مطالعات نشان می‌دهد که سگ‌هایی که با رویکردی بازیگوش و سیستم پاداش آموزش می‌بینند، نسبت به سگ‌هایی که با سیستم مبتنی بر تنبیه آموزش دیده‌اند، بسیار بهتر عمل می‌کنند.
نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود