آموزش دامپزشکی و حیوانات خانگی

حیوانات خانگی، از هر نوع و نژادی، بخش مهمی از زندگی ما هستند - امروزه برخی خانواده ها یک حیوان خانگی دارند. بسیاری از مردم حیوان خانگی خود را به عنوان عضوی از خانواده می بینند که شادی و سرگرمی را در زندگی آنها به ارمغان می آورد. اما آیا می دانستید که داشتن حیوان خانگی حتی می تواند به بهبود سلامت شما کمک کند؟ داشتن حیوان خانگی می تواند فشار خون، کلسترول، سطح تری گلیسیرید و احساس تنهایی شما را کاهش دهد. حیوانات خانگی همچنین می توانند شما را تشویق کنند که فعال باشید و بیرون بروید و فرصت هایی برای معاشرت فراهم کنند.

خطر ابتلا به بیماری از حیوان خانگی برای اکثر افراد کم است، اما برخی از گروه‌ها احتمال بیشتری دارد که در اثر میکروب‌های منتشر شده توسط حیوانات خانگی بیمار شوند و بیماری آنها ممکن است شدیدتر باشد. کودکان خردسال، افراد مسن تر، افراد با سیستم ایمنی ضعیف و زنان باردار به ویژه در برابر برخی از عفونت های مشترک بین انسان و دام آسیب پذیر هستند. در حالی که مالکیت حیوانات خانگی مزایای زیادی دارد، حیوانات گاهی اوقات می توانند حامل میکروب هایی باشند که ما را بیمار می کنند. بیماری های زئونوز می توانند بین افراد و حیوانات - حتی حیوانات خانگی ما - گسترش یابد. در دهه گذشته، ما شاهد شیوع بیماری در افراد مرتبط با حیوانات خانگی مانند توله سگ، موش، همستر، خوکچه هندی، لاک پشت، مارمولک، گکو، جوجه تیغی و حتی قورباغه آبی بوده ایم.

ممکن است متوجه نباشید که فعالیت‌های روزمره مربوط به مراقبت از حیوان خانگی شما می‌تواند منجر به انتشار میکروب‌ها از حیوانات خانگی به افراد شود. دست زدن به غذا و اسباب بازی های حیوان خانگی، تمیز کردن قفس و بله، حتی بوسیدن حیوان خانگی می تواند میکروب ها را از حیوان خانگی به شما منتقل کند. حیوانات خانگی حتی اگر تمیز و سالم به نظر برسند می توانند میکروب ها را پخش کنند.

همه اینها ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما دانستن بیماری های مشترک بین انسان و دام و کارهای ساده ای که می توانید برای کاهش خطر انجام دهید، به شما کمک می کند از حیوانات خانگی خود لذت ببرید و سالم بمانید. این چهار عادت ساده را برای کمک به شما، خانواده و حیوانات خانگی تان بپذیرید تا سالم و شاد بمانید.

  • حیوان خانگی مناسب را انتخاب کنید.
  • حیوان خانگی خود را سالم نگه دارید.
  • بهداشت را خوب رعایت کنید.
  • نظارت بر کودکان در اطراف حیوانات خانگی

حیوانات خانگی ما بخشی از خانواده ما هستند، بنابراین اطمینان از اینکه از سلامت آنها به خوبی مراقبت می شود واقعا مهم است. انتخاب یک دامپزشک می تواند کار بزرگی به نظر برسد، با انواع و اندازه های مختلف تمرین. اما هنگام انتخاب بهترین گزینه برای شما و حیوان خانگی تان، فاکتورهای مفیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

1. مکان کلینیک دامپزشک
2. گونه های تحت درمان
3. مراقبت شبانه
4. اندازه کلینیک و خدمات آن
5. زمان قرار ملاقات
6. اعتباربخشی و جوایز
7. هزینه
8. خدمات اضافی
9. توصیه
10. آیا پت شما احساس درستی دارد؟

به کمک دوره های آموزش دامپزشکی و حیوانات خانگی می توانید بهتر از پس این موجودات شیرین و دوست داشتنی بر بیایید و حتی در تربیت آنها بکار بگیرید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود