آموزش پزشکی

در این بخش می خوانید:

آموزش های پزشکی

آموزش های پزشکی، دوره تحصیلی با هدف انتقال دانش و مهارت های لازم برای پیشگیری و درمان بیماری به افرادی که به دنبال پزشک شدن هستند. همچنین روش ها و اهداف مناسب برای مطالعه عوامل هنوز ناشناخته که باعث بیماری یا بهزیستی می شوند را توسعه می دهد.

از جمله اهداف آموزش پزشکی، تولید پزشکانی حساس به نیازهای بهداشتی کشورشان، توانمند در پاسخگویی به آن نیازها و آگاهی از ضرورت ادامه تحصیل است. بنابراین نتیجه می شود که برنامه آموزشی، برنامه درسی پزشکی، نباید در همه کشورها یکسان باشد. اگرچه ممکن است عناصر اساسی مشترک برای همه وجود داشته باشد، جزئیات باید از مکانی به مکان دیگر و از زمان به زمان متفاوت باشد. برنامه درسی به هر شکلی که به خود بگیرد، در حالت ایده آل آنقدر انعطاف پذیر خواهد بود که با تغییر شرایط، رشد دانش پزشکی و نیاز به تغییر، امکان اصلاح را فراهم کند.

اگرچه شناسایی منشأ آموزش پزشکی دشوار است، اما مقامات معمولاً معتقدند که این آموزش با روش تحقیق عقلانی یونانیان باستان آغاز شد که تمرین مشاهده و استدلال در مورد بیماری را معرفی کرد. نظریه‌پردازی شده است که تفسیر و بحث عقلانی منجر به تدریس و در نتیجه شکل‌گیری مدارسی مانند مکتب کوس شد، جایی که گفته می‌شود بقراط پزشک یونانی در قرن پنجم پیش از میلاد در آن تدریس می‌کرد و منشأ این سوگند شد که به باوری برای پزشکان تبدیل شد. 

دوره‌ها و کلاس‌های گیت، با هدف معلمان شاغل در تمام حرفه‌های مراقبت‌های بهداشتی، و همچنین دانشمندان، پزشکان و دانشجویان انجام می‌شوند. این برنامه‌ها که به‌عنوان پشتیبان و منبعی برای کسانی که تازه تدریس می‌کنند، و همچنین برای کسانی که تجربه دارند، طراحی شده‌اند، برای همه کسانی که می‌خواهند درک خود را عمیق‌تر کنند و بهترین عملکرد فعلی را بروز کنند.

دوره‌های مهارت‌های ضروری در آموزش پزشکی را کاوش کنید و دانش و درک خود را در زمینه‌های مختلف موضوعی تکمیل کنید. این دوره های معتبر بر موضوعات مهم در آموزش حرفه های بهداشت تمرکز می کنند، مانند: ارزیابی، CPD، پژوهش، رهبری، و آموزش بالینی. اگر به دنبال کسب مهارت‌ها و درک جدید در یک یا چند مورد از این زمینه‌ها هستید یا حتی اگر قبلاً تجربه دارید، این برنامه‌ها به شما مربوط می‌شوند و می‌توانند به شما کمک کنند تا افق‌های خود را با اعتبارسنجی و بررسی بهترین تجربیات و تئوری گسترش دهید. این دوره های آموزشی پزشکی به صورت آنلاین ارائه می شوند و شما را قادر می سازند تا در مورد تعهدات کاری موجود بیاموزید. 

درباره علم پزشکی

علم پزشکی موضوعات زیادی را پوشش می دهد که سعی می کند نحوه عملکرد بدن انسان را توضیح دهد. پزشکی به زیست شناسی پایه، به طور کلی حوزه های تخصصی، مانند آناتومی، فیزیولوژی و آسیب شناسی و بیوشیمی، میکروبیولوژی، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک تقسیم می شود. دانش‌ جویان و شاغلان مدل‌های کل نگر سلامت نیز اهمیت ارتباط ذهن و بدن و اهمیت تغذیه را درک می‌کنند.

آگاهی از نحوه عملکرد بدن یک نیاز اساسی برای ادامه تحصیل در حرفه پزشکی یا برای آموزش به عنوان یک پزشک سلامت است. برای اینکه بتواند بیماری را تشخیص دهد، یک پزشک ابتدا باید بداند که بدن متناسب و سالم چگونه عمل می کند. ارزیابی و تشخیص واقعی بیماری بدون آگاهی از اثرات بیماری ها و چگونگی بازیابی عملکرد طبیعی بدن دشوار است. دوره های ما علاوه بر اینکه دانش کاری خوبی از بدن انسان به شما می دهد، درک درستی از اصطلاحات استفاده شده توسط حرفه پزشکی به شما می دهد و به شما امکان می دهد به طور موثر و مطمئن با پزشکان عمومی، مشاوران و سایر پزشکان ارجاع دهید و ارتباط برقرار کنید. ضروری است که بیماران شما به عنوان یک پزشک به توانایی حرفه ای شما اعتماد داشته باشند.

بدن انسان یک ارگانیسم پیچیده است و رویکرد ما به مطالعه فیزیولوژی انسان یک رویکرد یکپارچه است. ما رویکرد کل نگر را برای مشاهده اینکه چگونه ممکن است در بدن اشتباه شود و چگونه می توان آن را به تعادل بازگرداند، اتخاذ می کنیم. اصطلاح کل نگر از کلمه "کل" گرفته شده است. بیماری ها می توانند افراد را نه تنها از نظر جسمی بلکه از نظر عاطفی نیز تحت تأثیر قرار دهند و رویکرد ما سیستم ها و عملکردهای مختلف بدن را به عنوان وابسته به هم و یکپارچه تشخیص می دهد.

علم پزشکی با سرعتی سریع در حال پیشرفت است و فناوری های جدیدی برای کمک به تشخیص و درمان در تمام زمینه های پزشکی ارائه می شود. این امر به‌ ویژه در چشم‌ پزشکی به‌ عنوان نتیجه پیشرفت‌ های گسترده در روش‌ های میکروجراحی و آزمایش‌ های فنی که شامل طیف گسترده‌ ای از ماشین‌ های انرژی طول موج است که برای تجزیه و تحلیل هر قسمت از چشم و سیستم بینایی استفاده می‌ شوند، صادق است. دستیاران فنی از ماشین‌ های پیچیده‌ تری استفاده می‌ کنند، زیرا علم پزشکی زمینه‌ های مطالعاتی جدیدی را آشکار می‌ کند. ژنتیک ممکن است فرصت های جدیدی را در زمینه های بیوشیمی ایجاد کند. برای ارائه خدمات ماهر در این زمینه ها به پرسنل پزشکی واجد شرایط نیاز است. در آینده شاهد همکاری نزدیک همه رشته‌ های علوم بصری خواهیم بود زیرا دانش علمی، الزامات عمومی و هزینه‌ های بالا مستلزم آموزش دستیاران برای در دسترس نگه داشتن این خدمات با کمترین هزینه ممکن است. افزایش ملزومات مدیریت دفتر، به ویژه با سوابق الکترونیکی و افزایش مقررات، به کارکنان اداری بسیار ماهر نیاز دارد. بنابراین بازار قوی و رو به رشدی برای پرسنل پزشکی چشم پزشکی وجود دارد.

علوم آزمایشگاهی پزشکی شامل نه رشته حرفه ای مجزا است:

  • آسیب شناسی تشریحی
  • سیتولوژی
  • ایمونولوژی
  • بیوشیمی بالینی
  • میکروبیولوژی
  • تزریق خون
  • هماتولوژی
  • ویروس شناسی
  • ژنتیک و آسیب شناسی مولکولی

شما می توانید در دوره های آموزشی گیت به طیف وسیعی از بهترین دوره های دنیا در خصوص هر یک از رشته های شاخه پزشکی دسترسی داشته باشید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود