آموزش Dynamics CRM

آنچه در این صفحه می خوانید:

CRM چیست؟

CRM مخفف مدیریت ارتباط با مشتری است. مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) سیستمی برای مدیریت تعامل شرکت با مشتریان فعلی و آینده است. این سیستم اغلب شامل استفاده از فناوری برای سازماندهی، خودکار سازی و همگام سازی فروش، بازاریابی، خدمات به مشتری و پشتیبانی فنی است. CRM می تواند با سازماندهی و اتوماسیون فرایندهای تجاری که رضایت و وفاداری مشتری را تقویت می کنند، به کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری کمک کند.

این یک دسته از سلوشن های نرم افزاری یکپارچه و مبتنی بر داده است که نحوه تعامل و انجام کار با مشتریان را بهبود می بخشد. سیستم های CRM به شما کمک می کنند تا روابط مشتری را مدیریت و حفظ کنید، پیگیری های فروش، بازاریابی و خطوط ارتباطی را دنبال کنید و داده های عملی را تحویل بگیرید.

معرفی Dynamics CRM

Microsoft Dynamics CRM یک بسته نرم افزاری مدیریت ارتباط با مشتری است که توسط مایکروسافت در تقویت روابط مشتری برای هر سازمانی متمرکز شده است. این محصول به طور عمده در بخش های فروش، بازاریابی و خدمات به مشتریان متمرکز است، اگرچه مایکروسافت Dynamics CRM را به عنوان یک پلتفرم XRM بازاریابی کرده است و شرکای خود را ترغیب به استفاده از فریمورک اختصاصی آن (مبتنی بر NET) برای شخصی سازی آن کرده است. در سال های اخیر، آن را به عنوان یک پلتفرم Analytics هدایت شده توسط CRM نیز رشد داده است.

CRM Solution می تواند برای هدایت بهره‌وری فروش و اثربخشی بازاریابی برای یک سازمان، رسیدگی به زنجیره پشتیبانی کامل مشتری و ارائه بینش اجتماعی، هوش تجاری و بسیاری دیگر از ویژگی ها و ویژگی های خارج از آن مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان یک محصول، Microsoft Dynamics CRM همچنین پشتیبانی کامل از موبایل را برای استفاده از برنامه های CRM در تلفن همراه و تبلت ها ارائه می دهد.

تاریخچه Dynamics CRM

Microsoft Dynamics CRM برای اولین بار در سال 2001 با کسب ارتباط، یک شرکت CRM مبتنی بر وب با تنها 10 کارمند آغاز شد. با این همکاری، توسعه یک برنامه CRM مدرن و مبتنی بر وب آغاز شد. در سال 2003 مایکروسافت CRM 1.0 با ارائه مدیریت ارتباط اولیه و فعالیت های تبلیغات ایمیل با هدف تجارت کوچک و متوسط (SMB) عرضه شد.

مزایای Dynamics CRM

در مقایسه با سایر محصولات، Microsoft Dynamics CRM یک راه حل CRM قدرتمند و بسیار انعطاف پذیر است. شرکای تجاری واجد شرایط Microsoft Dynamics CRM قادر به پیکربندی محصول هستند تا بتوانند طیف گسترده ای از فرایندهای مختلف صنعت و صنعت را برآورده سازند، هر چقدر ممکن است این فرایندها یا الزامات پیچیده باشند.

با تمام این قابلیت ها، انعطاف پذیری و پتانسیل ها، به راحتی می توان از مزایایی که Microsoft Dynamics CRM برای سازمانی به ارمغان می آورد که دارای فرایندهای تجاری کاملاً استاندارد است و صرفاً به دنبال بهبود فروش، بازاریابی و خدمات به مشتری خود هستند، چشم پوشی کرد.

Microsoft Dynamics CRM یک گزینه عالی برای مشاغل است که به یک راه حل CRM بسیار پیکربندی شده یا سفارشی نیاز دارند. در حقیقت، می توان آنقدر پیکربندی کرد که می تواند به عنوان یک راه حل CRM (که در اینجا "xRM" یا "هرگونه مدیریت ارتباط" به وجود می آید) به سختی قابل تشخیص باشد. اما Microsoft Dynamics CRM همچنین برای سازمان هایی، کوچک یا بزرگ، که به صورت مستقیم و بدون نیاز به عملکرد لازم هستند، ایده آل است. این نرم افزار CRM عالی برای مشاغلی است که می خواهند پیکربندی حداقل، همراه با سهولت استفاده به طور کلی فرآیندهای تجاری خود را بهبود بخشیده و بازده سریع سرمایه گذاری (ROI) را ارائه دهند.

در اینجا مواردی از مزایای Microsoft Dynamics CRM آورده شده است:

 • کارکنان به طور مؤثرتر کار می کنند و تصمیمات بهتری می گیرند زیرا با استفاده از ویژگی هایی مانند فیلترهای جستجوی Microsoft Dynamics CRM، "یافتن پیشرفته" و ابزارهای گزارش دهی، می توانند به سرعت و با دقت به اطلاعات دقیق مورد نیاز دسترسی پیدا کنند.
 • بازاریابی شما بهبود می یابد زیرا Microsoft Dynamics CRM تنظیم، مدیریت، اجرای، تجزیه و تحلیل و بهینه سازی کمپین ها را آسان می کند. این به نوبه خود، به کارکنان بازاریابی کمک می کند که از هزینه بازاریابی خود بهترین نتیجه را کسب کرده و نتایج کمپین را بهبود بخشند.
 • از ابتدا، طیف وسیعی از ویژگی های جدید در CRM 2011 مایکروسافت مانند داشبورد، آشنایی بیشتر آن و مشتری متناسب با نقش به هر کس کمک می کند تا از سیستم استفاده کند حتی کارآمدتر خواهد بود.
 • شما به زودی شروع به کسب و کار بیشتر می کنید زیرا Microsoft Dynamics CRM به کارمندان فروش و بازاریابی کمک می کند تا با هم کار کنند و راه پیگیری و مدیریت مسیرها و فرصت ها را بهبود بخشند.
 • از آنجا که Microsoft Dynamics CRM تمام اطلاعات را در یک مکان نگه می دارد، هیچ اطلاعات اضافی در دسترس نیست - هر کس به تمام اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی دارد و آنها با هم کار می کنند.
 • با نگه داشتن کلیه تعاملات مشتری در Microsoft Dynamics CRM، همراه با طیف وسیعی از ابزارها و ادغام با Outlook، بزودی شروع به بهبود ارتباطات با مشتریان خود و افزایش بهره وری عمومی در تجارت می کنید.
 • Microsoft Dynamics CRM با اجرای صحیح فرآیندهای کسب و کار شما رویکرد "بهترین عمل" را نصب می کند.
 • حفظ مشتری و درآمد شما با افزایش سریع و کارآمدتر کارکنان با پرس و جوها افزایش می یابد.
 • بازاریابی و فروش سفارشات بیشتری را به ارمغان می آورند زیرا Microsoft Dynamics CRM به آنها امکان می دهد تا دیدگاه روشنی از بازار داشته باشند و فرصت های فروش بالقوه بیشتری را شناسایی کنند.
 • Microsoft Dynamics CRM دارای ویژگی های مختلفی برای تقویت بهره وری است و یک راه حل سریع سریع، آسان و قابل اعتماد CRM است، بنابراین به زودی بازده کلی تجارت شما شروع به بهبود می کند.
 • از آنجا که Microsoft Dynamics CRM پیش بینی فروش را بهبود می بخشد، برنامه ریزی و خرید شما نیز بهبود می یابد.
 • Microsoft Dynamics CRM مدیریت خط ارتباطی بهتری را امکان پذیر می کند، که به نوبه خود بدان معنی است که می توانید نیازهای تولید و تولید را با دقت بیشتری پیش بینی کنید.
 • کارکنان ارشد و مدیریت فروش شما از طریق شفافیت و تجزیه و تحلیل بیشتر روند فروش، افراد و تیم های فروش را بهتر توسعه می دهند.
 • سرویس دهی و مدیریت پرونده Microsoft Dynamics CRM باعث افزایش کارایی شما در رسیدگی به مشکلات مشتری، مشکلات یا درخواست های پشتیبانی، بهبود مراقبت از مشتری، شهرت و حفظ مشتری می شود.

چرا باید از Dynamics CRM استفاده کنیم؟

Microsoft Dynamics CRM راه حل مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) مایکروسافت است که شرکت ها را قادر می سازد تا باهوش تر، به طور موثر فروش و به بازار عرضه کنند. CRM می تواند با سازماندهی و اتوماسیون فرآیندهای تجاری که باعث ایجاد روابط و رضایت مشتری می شوند، در کلیه تعامل ها - بازاریابی، فروش و خدمات به مشتری، به کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری کمک کند. راه حل های CRM می توانند بازده سرمایه گذاری (ROI) را از طریق اتوماسیون بازاریابی، خدمات به مشتری و اتوماسیون نیروی فروش ارائه دهند.

با Dynamics 365 یک راه حل انعطاف پذیر دریافت می کنید که با توجه به نیازهای تجاری شما قابل تنظیم است. برای برآورده کردن نیازهای یک خط مشاغل خاص، یک برنامه مستقل انتخاب کنید یا از چندین ابزار CRM استفاده کنید که به عنوان یک راه حل یکپارچه قدرتمند با یکدیگر کار می کنند.

تصمیمات بهتری بگیرید

 • از طریق تجزیه و تحلیل داده های real-time، به شهرت و مارک تجاری خود بینش دهید.
 • اولویت بندی منجر به استفاده از چندین مدل به ثمر رساندن هدایت است.
 • داشبورد سفارشی بسازید تا داده هایی را که مهمترین مورد برای تجارت شما هستند، تجزیه و تحلیل کنید.

سریع تطبیق دهید

 • فرآیندهای خودکار را برای تجارب بهتر مشغول خدمت انجام دهید.
 • از هوش مصنوعی (AI) برای راهنمایی تصمیمات شغلی و هدایت نوآوری استفاده کنید.
 • برای کاهش هزینه های عملیاتی و ساده سازی استقرار در زیرساخت های خود به بستر cloud Microsoft متکی باشید.
نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود