آموزش اقتصاد و سرمایه گذاری

در این بخش می خوانید:

اقتصاد چیست؟

اقتصاد در مورد عرضه و تقاضا، رقابت کامل و ناقص، مالیات، تجارت بین‌الملل، کنترل قیمت، سیاست پولی، نرخ ارز، نرخ بهره، بیکاری و تورم در میان بسیاری از موضوعات دیگر برای درک بازارهای فردی، اقتصاد کل و سیاست‌های دولت اطلاعات کسب می‌کنید. این به خودی خود دانش ارزشمندی است. با این حال، مسلماً مهمترین مهارت توسعه یافته در یک رشته اقتصاد لزوماً ویژگی های مدل های نظری مختلف نیست. مهمترین مهارت، پرورش طرز تفکری است که نیازمند نگاه انتقادی و روش دقیق استدلال منطقی است. ساختن مدل‌ها و تفکر در چارچوب مفروضات مدل‌ها باعث می‌شود اکونومیست در مورد شرایط لازم برای معتبر بودن یک نتیجه‌گیری به دقت فکر کند. با مطالعه مدل‌های اقتصادی، مهارت یادگیری چیزهای جدید و پیچیده را حتی در مواردی که خیلی انتزاعی هستند (مانند سودمندی، کاهش وزن، مازاد اقتصادی) توسعه می‌دهید. اگر می‌توانید این کار را از طریق یک رشته اقتصاد انجام دهید، می‌توانید آن را در رابطه با محصولات، زمینه‌ها، مدل‌های تجاری، استراتژی‌ها، صنایع و مناطق جدید انجام دهید. که یک مهارت ارزشمند برای بسیاری از موقعیت های شغلی به ویژه مشاغل مرتبط با تجارت است.

اقتصاد همچنین به بسیاری از روابط بین متغیرها نگاه می کند: قیمت ها و مقادیر، درآمدها و کشش، تولید و تورم، بهره وری و رشد کل، تحصیلات و حقوق، تجارت و نرخ ارز و غیره. روابط بین دو متغیر مورد مطالعه در اقتصاد در بسیاری از موارد به وجود می آید. زنجیره ای از روابط بیش از دو متغیر و اتصال نقطه ها فرآیند مهمی در درک اقتصاد است. در این فرآیند، رشته اقتصاد یک چشم آموزش دیده برای درک روابط پیچیده و یافتن روابط جدید برای کشف ایجاد می کند.

آیا به تحصیل و مطالعه در رشته اقتصاد و سرمایه گذاری فکر می کنید و می خواهید بدانید که کدام یک را مطالعه کنید؟ آیا امور مالی سخت تر از اقتصاد است؟ اقتصاد سخت‌تر از امور مالی است زیرا علم اقتصاد از ریاضیات پیشرفته‌تر (جبر، حساب دیفرانسیل و انتگرال، معادلات دیفرانسیل) برای توضیح سناریوها و فرآیندهای پیچیده‌تر استفاده می‌کند و درک آن را سخت‌تر می‌کند. در نظر گرفتن سطح دشواری به علاقه و مهارت شما بستگی دارد.

اقتصاد روشی است برای نگریستن به جهان و توضیح رفتار عوامل مختلف از خانواده ها، شرکت ها، دولت ها است.

از سوی دیگر، اقتصاد به شما تجزیه و تحلیل داده، مدیریت ریسک، تخصیص سرمایه و استراتژی سرمایه گذاری را آموزش می دهد.

یک استراتژی سرمایه گذاری شامل نوسانات و تغییرات در رشد و جریان پول، ارزش پول و بازگشت سرمایه است.

در حالی که حسابداری بر مدیریت روزانه گزارش‌ها و سوابق مالی در سراسر دنیای تجارت متمرکز است، امور مالی از همین اطلاعات برای پیش‌بینی رشد آینده و تجزیه و تحلیل مخارج برای استراتژی‌بندی امور مالی شرکت استفاده می‌کند.

بنابراین دانشجویان رشته مالی احتمالاً به استراتژی و کنترل مالی علاقه بیشتری خواهند داشت.

چه چیزی مطالعه اقتصاد را سخت می کند؟

دلیل اصلی دشواری درک اقتصاد این است که اقتصاد شامل مفاهیم و ریاضیات زیادی است.

دانش‌جویان معمولاً آمار یادگیری، سطوح بالای ریاضیات (تحلیل نمودار، جبر) و نحوه تعامل مفاهیم را دشوار می‌دانند. علم اقتصاد شامل مطالعه رفتار عوامل مختلف از خانوارها، شرکت ها و دولت ها می شود. مطالعه اقتصاد بر تفکر انتقادی و ریاضیات، به ویژه حساب دیفرانسیل و انتگرال در برنامه ریزی مدل ها متکی است. موضوعات معمولی برای رشته اقتصاد عبارتند از اقتصاد سنجی، سیاست اقتصادی، مطالعات حقوقی، پول و بانکداری، امور مالی جهانی، تجارت جهانی، تصمیمات جمعی و حسابداری است.

اگر بتوانید به ریاضیات، اصطلاحات مورد استفاده در اقتصاد و درک درستی از عرضه و تقاضا دست پیدا کنید، پس باید بتوانید مدرک اقتصاد را تکمیل کنید. درک اصول اولیه می تواند چالش برانگیز باشد.

سرمایه گذاری چیست؟

اگرچه پس انداز پول در حساب های بانکی ایده خوبی است و یک شبکه ایمنی ضروری را فراهم می کند، بسیاری از حساب های پس انداز نقدی نرخ های بهره پایینی را ارائه می دهند. از این رو، ممکن است برای پس انداز برای اهداف بلند مدت ایده آل نباشند. ممکن است حساب پس انداز نقدی شما با تورم هماهنگ نباشد. بنابراین، پول شما ممکن است به مرور زمان قدرت خرید خود را از دست بدهد. سرمایه گذاری ممکن است در چنین شرایطی کمک کند.

مزایای سرمایه‌گذاری شامل پتانسیل این است که پول شما برای شما سخت‌تر کار کند و امکان (اما نه تضمین) دستیابی به بازده بالاتر را داشته باشد. سرمایه گذاری به مقدار زیادی پول نیاز ندارد - شما می توانید با حداقل شروع کنید - اما باید حداقل برای پنج سال سرمایه گذاری کنید.

برای اینکه شما را برای تصمیم گیری بهتر آماده کنیم، بیایید معنای سرمایه گذاری، انواع سرمایه گذاری ها و مواردی را که باید قبل از سرمایه گذاری پولی که به سختی به دست آورده اید در نظر بگیرید، بررسی کنیم.

سرمایه گذاری زمانی است که از پول خود برای خرید دارایی استفاده می کنید که امیدوارید ارزش آن در طول زمان افزایش یابد. اینها می توانند دارایی های "واقعی" مانند خانه، آثار هنری یا سکه های طلا یا می‌ توانند دارایی‌ های «مالی» مانند سهام شرکت‌ ها یا اوراق قرضه منتشر شده توسط شرکت‌ ها («اوراق قرضه شرکتی») یا توسط دولت‌ ها («اوراق قرضه دولتی») باشند. منطق اساسی مورد استفاده در اینجا این است که دارایی ها در طول زمان افزایش می یابد و ارزش آنها افزایش می یابد. سرمایه گذاران می توانند سهام شرکت ها، اوراق قرضه شرکتی و اوراق قرضه دولتی را در بازارهای سهام از جمله بورس خریداری کنند. سرمایه گذاران ممکن است به دنبال سرمایه گذاری های خود برای ایجاد درآمد یا افزایش ارزش یا دستیابی به ترکیبی از این دو باشند. آنها همچنین ممکن است به دنبال کاهش اثرات تورم باشند. سرمایه‌ گذاری در سهام معمولاً در مقایسه با اوراق قرضه یا سرمایه‌ گذاری‌های مبتنی بر پول نقد، شانس بهتری برای غلبه بر تورم در بلند مدت دارد. 

شخصی که کالایی را به عنوان سرمایه گذاری خریداری می کند، قصد ندارد از آن برای مصرف استفاده کند، بلکه قصد دارد در آینده با آن ثروت ایجاد کند. می توان از ثروت ایجاد شده برای اهداف مختلفی مانند رفع کمبود درآمد، پس انداز پول برای بازنشستگی، بازپرداخت وام، پرداخت شهریه یا خرید سایر دارایی ها استفاده کرد.

دو روش وجود دارد که سرمایه گذاری می تواند برای شما درآمد ایجاد کند. اولین مورد این است که ممکن است از فروش یک دارایی قابل فروش درآمد کسب کنید. از طرف دیگر، شما در یک طرح درآمدزا سرمایه گذاری می کنید و از طریق انباشت سود، درآمد کسب می کنید.

سرمایه گذاری همیشه سطحی از ریسک را در بر می گیرد. سرمایه گذاری شما ممکن است در معرض خطر عدم بازدهی یا حتی از دست دادن کل پول شما باشد. به عنوان مثال، اوراق بهادار دولتی ریسک پایینی دارند. این ریسک هنگام سرمایه گذاری در سهام، راه اندازی یک کسب و کار جدید یا گسترش یک کسب و کار موجود زیاد است.

چگونه یک سرمایه گذاری عمل می کند؟

پس از آموختن سرمایه گذاری، بیایید در مورد چگونگی کارکرد آن بحث کنیم.

مفهوم سرمایه گذاری عبارت است از به دست آوردن یک دارایی امروزی برای به دست آوردن منافع بعدی. سرمایه گذاران پول را برای ایجاد درآمد یا از افزایش سرمایه در طول زمان یا از درآمد منظم حاصل از سرمایه سرمایه گذاری می کنند. عمل سرمایه گذاری شامل خرید ملک، سهام، اوراق قرضه و ماشین آلات است. علاوه بر این، سرمایه گذاری در آموزش، دانش و مهارت هایی را بهبود می بخشد که به کسب درآمد در آینده کمک می کند.

یک ریسک با سرمایه گذاری برای آینده مرتبط است زیرا سرمایه گذاری ممکن است ارزش خود را از دست بدهد. می توانید در کسب و کاری که ورشکسته می شود یا پروژه ای که به نتیجه نمی رسد سرمایه گذاری کنید. تفاوت اصلی بین پس انداز و سرمایه گذاری این است که پس انداز شامل انباشت پول است و هیچ خطری ندارد در حالی که سرمایه گذاری شامل اهرم مالی برای سودهای بالقوه آینده است.

به عنوان سرمایه گذار، باید اهداف سرمایه گذاری ما را ارزیابی کنید و آنها را با چندین سرمایه گذاری هماهنگ کنید. سپس، یکی را انتخاب کنید که بهترین نیازهای ما را برآورده کند. پس از سرمایه گذاری، باید سبد آنها را به طور مستمر زیر نظر داشته باشید و در صورت لزوم آنها را مجدداً تنظیم کنید. سرمایه‌گذار همیشه می‌تواند از یک مشاور مالی در زمان‌های تنگاتنگ یا زمانی که دانش کافی برای اجرای چنین معاملاتی ندارند، کمک بگیرد. مشاور مالی به سرمایه گذاران در انتخاب مناسب ترین سرمایه گذاری ها کمک می کند و به طور مستمر بر آنها نظارت می کند.

انواع سرمایه گذاری هم شامل سهام ها، اوراق قرضه، کالاها، املاک، صندوق های سرمایه گذاری متقابل و ETF می شود.

رابطه بین اقتصاد و سرمایه گذاری

آیا تا به حال فکر کرده اید که اقتصاد و مدیریت دارایی چگونه به هم مرتبط هستند؟ خوب، آنها در واقع بسیار نزدیک به هم مرتبط هستند! ما روندها و شاخص های اقتصادی مختلفی مانند نرخ بهره، تورم و بیکاری داریم. آنها می توانند تأثیر زیادی بر سرمایه گذاری داشته باشند. به همین دلیل است که درک چگونگی تأثیر اقتصاد بر مدیریت دارایی می تواند برای سرمایه گذاران بسیار مفید باشد.

در اصل، مدیریت دارایی به داده های اقتصادی برای اتخاذ تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه متکی است، در حالی که علم اقتصاد چارچوبی را برای تکنیک های مدیریت دارایی فراهم می کند. سرمایه گذاران می توانند با درک رابطه بین اقتصاد و مدیریت دارایی، بینش مفیدی در مورد نحوه مدیریت موثرتر سرمایه گذاری های خود به دست آورند. بنابراین، دفعه بعد که یک سرمایه گذاری را انتخاب می کنید، در نظر بگیرید که چگونه اقتصاد می تواند بر برنامه مدیریت ثروت شما تأثیر بگذارد!

وقتی نوبت به مدیریت سرمایه گذاری های شما می رسد، می خواهید تصمیمات آگاهانه بگیرید. تصمیمات درست به شما کمک می کند تا به اهداف مالی خود برسید. درک اینکه چگونه اقتصاد بر مدیریت دارایی تأثیر می گذارد، می تواند بینش های ارزشمندی را ارائه دهد که می تواند به شما در تصمیم گیری های استراتژیک سرمایه گذاری کمک کند. بنابراین، اگر یک سرمایه گذار با تجربه هستید یا تازه شروع به کار کرده اید، مهم نیست. 

سرمایه گذاران باید آگاه باشند که چگونه داده های اقتصادی ممکن است بر انتخاب های آنها در سرمایه گذاری تأثیر بگذارد و چگونه مدیران دارایی از داده های اقتصادی برای انتخاب عاقلانه استفاده می کنند. ایده های بنیادی مدیریت دارایی و اقتصاد نیز همراه با ارتباطات و پیشرفت های بالقوه آینده پوشش داده شده است. بدیهی است که مدیریت موفق دارایی منوط به حفظ تحولات اقتصادی است. سرمایه گذاران می توانند با انجام این کار درس های مهمی در مورد نحوه مدیریت خوب پول خود بیاموزند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود