gaming

آنچه در این صفحه می خوانیم:

 

آموزش های گیمینگ

گیمینگ یکی از سریع ترین بخش های صنعت در حال رشد است و نزدیک به 2.8 میلیارد گیمر در سراسر جهان دارد. مانند هر چیز دیگری در زندگی، مهم است که ورزش های الکترونیکی را به دلایل درست انجام دهید. عشق به رقابت، رضایت از رشد به عنوان یک بازیکن، و احساس مشارکت در یک تیم و جامعه، همگی دلایل معتبری برای گیمینگ هستند.

در دراز مدت، انگیزه های مثبت چیزی است که بازیکنان را درگیر می کند. از سوی دیگر، بازیکنانی که انگیزه پول نقد، شهرت و موفقیت سریع هستند، احتمالاً قبل از اینکه حرفه ای شوند، از پا در خواهند آمد. دوست داشتن بازی دنیای متفاوتی را در طول تمرین روزانه ایجاد می کند زیرا به تدریج مهارت های حرفه ای شدن را به دست می آورید.

اگر توسعه بازی زمینه ای است  شما علاقه مند هستید، پس حرفه ای در توسعه بازی های ویدیویی می تواند فوق العاده مفید باشد. آموزش های گیمینگ مستلزم ترکیبی هیجان انگیز از مهارت های خلاقانه و فنی برای طراحی و تولید بازی های ویدئویی تعاملی برای افراد و گروه ها است. ممکن است شامل ساخت مفهوم، طراحی، ساخت گرافیک، ویژگی های هوش مصنوعی و مکانیک بازی، آزمایش و عیب یابی کارهای در حال انجام و انتشار بازی باشد.

توسعه بازی می تواند توسط یک استودیوی بازی سازی بزرگ یا یک فرد مجرد انجام شود. می تواند به اندازه دلخواه بزرگ یا کوچک باشد. تا زمانی که یک بازیکن با محتوا تعامل داشته باشد و بتواند عناصر درون آن را دستکاری کند، می توانید آن را «گیمینگ» بنامید. برای شروع فرآیند توسعه بازی، لزوماً نیازی به نوشتن کد نیست. هنرمندان می‌توانند دارایی‌ها را بسازند و طراحی کنند، در حالی که یک توسعه‌دهنده می‌تواند روی جنبه برنامه‌نویسی تمرکز کند، و یک آزمایش‌کننده می‌تواند برای اطمینان از اینکه بازی مطابق انتظار کار می‌کند، درگیر شود.

 

انتخاب گیم

قدم بعدی این است که بازی خود را پیدا کنید. 

ارزش انتخاب یک بازی که به عنوان یک ورزش الکترونیکی تثبیت شده است این است که زیرساخت ها و منابع برای پشتیبانی از بازی حرفه ای در حال حاضر وجود دارد. عناوین قدیمی ورزش‌های الکترونیکی مانند لیگ افسانه‌ها، dota 2 و ضد حمله: هجومی جهانی (cs:go) دارای پایگاه‌های بزرگ و اختصاصی برای بازیکنان هستند و به‌طور گسترده، تورنمنت‌هایی با جوایز پرسود حمایت می‌شوند. نکته منفی این است که صحنه‌های سخت‌تری برای تازه‌واردها هستند.

وقتی یک بازی در راه است و در راه است، بازیکنان این فرصت را دارند که به کشف بازی و پیشبرد متا کمک کنند، که تمایل دارد در ابتدا بی ثبات تر باشد و با سبک های مختلف بازی سازگار باشد. به‌عنوان مثال، بازیکنان بنیان‌گذار بازی‌هایی مانند راکت لیگ ۲ و میدان‌های نبرد بازیکن ناشناس ۳، خود را به مرکز صحنه ورزش‌های الکترونیکی سوق داده‌اند. گفته می شود، همچنین این خطر وجود دارد که صحنه رقابتی یک بازی موفق نشود، در این مرحله ممکن است مجبور شوید یک بازی جدید را انتخاب کنید.
همانطور که بازی حرفه ای در مورد استعدادهای فردی است، به فرهنگ پیرامون بازی نیز مربوط می شود. قبل از اینکه زمان زیادی را برای یادگیری مهارت‌های یک بازی خاص صرف کنید، مدتی را در کمین انجمن‌ها و مکان‌هایی که بازیکنان در آن جمع می‌شوند صرف کنید. این تجربه نشانه بهتری از مسیر پیش رو ارائه می دهد و شما می توانید قضاوت کنید که آیا سفر بازیکن حرفه ای با اهداف و انگیزه های شخصی شما همسو است یا خیر.

 

gaming2

نکات ضروری شروع گیم

1. تجهیز کردن: مطمئن شوید که با دنده مناسب بازی می کنید، با یک ماوس بازی خوب و صفحه کلید مکانیکی شروع کنید. در مورد وسایل جانبی گزینه های زیادی وجود دارد - که از نظر اندازه، فرم و حساسیت متفاوت هستند - اما بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب است. برای دریافت ایده‌ها، حرفه‌های ورزش‌های الکترونیکی درباره لوازم جانبی بازی که استفاده می‌کنند، بشنوید.

هر کدام از ابزارهای جانبی را انتخاب کنید، تمرین خوبی است که در هر بازی و هر بازی از یک ماوس و یک صفحه کلید استفاده کنید. فقط امروز به حرفه ای ها نگاه کنید تجهیزاتی که آنها در خانه بازی استفاده می کنند همان تجهیزاتی است که برای رقابت با آنها در صحنه استفاده می کنند. توسعه آشنایی با وسایل جانبی، انتقال به یک محیط مسابقات را آسان تر می کند، جایی که اعصاب و فشار وارد می شوند.

زمانی که صحبت از سخت افزار به میان می آید، ثبات نیز عاملی است. سازمان‌دهندگان رویدادهای حرفه‌ای بازی با وجدان، اجزای سیستم را انتخاب می‌کنند که مانعی برای گیم‌پلی با تاخیر یا نرخ فریم نامنظم نشود. عملکرد لپ‌تاپ یا رایانه بازی‌تان باید مطابق همین روند باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهبود تجربه بازی خود، راهنمای ما را در مورد آنچه در پردازنده، مانیتور بازی و فضای ذخیره سازی باید جستجو کنید، بررسی کنید.

2. ابتدا به مکانیک بازی مسلط شوید: روی یادگیری مهارت های خاص بازی تمرکز کنید تا زمانی که در حافظه عضلانی شما تثبیت شود. چه آخرین ضربه در موبا باشد، چه هدف گیری با دقت در فریم بر ثانیه، چه به حداکثر رساندن اقدامات در دقیقه در یک rts، این مهارت ها هرگز اهمیت خود را از دست نمی دهند. بازیکنان حرفه ای به طور خستگی ناپذیر مکانیک ها را تمرین می کنند تا تیز بمانند و پیشرفت های جزئی داشته باشند، اما بازیکنانی که تازه شروع به کار کرده اند باید با تمرین به طرز چشمگیری پیشرفت کنند.

3.در حالی که در حال تقویت مهارت های خود هستید، شروع به تحقیق در مورد استراتژی کلی بازی کنید. با این حال، از تماشای بازیکنان برتر چیزهای زیادی می توان به دست آورد. هم ویدیوها و هم پخش زنده منابع عالی برای یادگیری عادات خوب در بازی هستند و یک نقطه مرجع برای نحوه انجام بازی ارائه می دهند.

4. بعداً، همانطور که در حال بهتر شدن هستید، مرور مجدد مسابقات خود به شما این امکان را می دهد که سبک بازی خود را شکسته و از اشتباهات خود درس بگیرید. همه بهترین بازیکنان این کار را انجام می دهند.

 

چگونه  گیم خود را ارتقا دهیم؟

1.اگر می‌خواهید حرفه‌ای شوید، برای برنده شدن در هر مرحله از رقابت، میل شدیدی لازم است. این بدان معناست که در گروه‌های پیک‌آپ در صدر جدول امتیازی قرار بگیرد، در مسابقه‌سازی از نردبان بالا برود و آخرین تیمی باشد که در مسابقات ایستاده است. با سلسله مراتب سطوح رقابت آشنا شوید، زیرا هر ورزش الکترونیکی سیستم مخصوص به خود را برای آوردن بازیکنان جدید به میدان دارد.

 

2. یک تیم پیدا کنید.وقتی به عنوان یک رقیب جدی شهرت پیدا کردید، یک تیم پیدا کنید. بازی کردن در کنار دیگران - به ویژه آنهایی که از شما بهتر هستند، یا مهارت‌های متفاوتی دارند - یکی از با ارزش‌ترین تجربیاتی است که یک بازیکن می‌تواند داشته باشد.

اگر واقعاً خوب هستید، احتمالاً یک تیم شما را پیدا خواهد کرد. اگر نه، می توانید برای تیم ها امتحان کنید. به عنوان مثال، وب سایت teamfind دارای تالارها و ابزارهایی برای ارتباط تیم ها و بازیکنان است. سرورهای discord، subreddits و گروه‌های استیم نیز به‌عنوان زمینه‌های اصلی استخدام برای تیم‌های آماتور عمل می‌کنند.

یادگیری خوب بازی کردن با دیگران برای بازی‌های مبتنی بر تیم مانند cs:go و dota 2 لازم است. بنابراین نقشی را که دوست دارید و گروهی از بازیکنان را پیدا کنید که با آن‌ها کار می‌کنید. اما حتی برای بازی‌های انفرادی مانند Hearthstone یا Starcraft 2، ارتباط با یک گروه فرعی همفکر ارزشمند است.

3.رقابت کنید و مورد توجه قرار بگیرید.خوب شدن در بازی فقط نیمی از نبرد است. نیمه دیگر برقراری ارتباطاتی است که به شما کمک می کند از نردبان رقابت بالا بروید. هنگامی که جای خود را در لابی های رقابتی تر پیدا کردید، شبکه سازی را شروع کنید. از موقعیت خود به عنوان یک حریف با کیفیت برای ارتباط با بازیکنان بهتر استفاده کنید.

4. متعادل بمان: در حالی که ذهنیت خرد کردن در ورزش‌های الکترونیکی به چشم می‌خورد، حرفه‌ای‌ها باید یاد بگیرند که چگونه رژیم تمرینی خود و فعالیت‌های خارج از صفحه نمایش را متعادل کنند. طبق گفته گیمرهای حرفه‌ای که با آنها مصاحبه کردیم، یک رویکرد جامع برای تمرین - از جمله تغذیه مناسب، ورزش، و یک زندگی اجتماعی فعال - تمرکز ذهنی را بهبود می‌بخشد و از فرسودگی شغلی جلوگیری می‌کند. حفظ یک سبک زندگی سالم به شما این امکان را می دهد که برای مدت طولانی با انگیزه بمانید تا مهارت هایی را توسعه دهید که در نهایت سازمان های حرفه ای را جذب می کند.

5. مثل یک حرفه ای زندگی کن: تبدیل شدن به یک گیمر حرفه ای به سال ها کار و تمرین سخت نیاز دارد، اما چیزی بیشتر از این است که مدام کار کنید. برای تکامل به عنوان یک بازیکن، مهم است که یک رویکرد جامع برای تمرین داشته باشید - رویکردی که شامل توسعه مهارت های اجتماعی، گسترش دانش خود در مورد بازی، یافتن منابع مثبت انگیزه و حفظ یک سبک زندگی سالم است.

 

چه کسی می تواند یک توسعه دهنده بازی شود؟
 امروزه، پیشرفت‌های مداوم و مداوم در فناوری و گسترش بازی‌های الکترونیکی مرکز توجه را به خود اختصاص داده است. توسعه دهندگان بازی های ویدیویی به تبدیل درک بازی به واقعیت قابل بازی کمک می کنند. آنها ویژگی هایی را ایجاد می کنند که یک بازی ویدیویی را برای کاربران قابل استفاده می کند. توسعه دهندگان کدی را می نویسند که به سیستم یا رایانه دستور اجرای بازی را می دهد تا کاربران بتوانند آن را بازی کنند. طراحی بازی ها یا ویژگی های ضروری، تست بازی ها و انجام بررسی های طراحی کاری است که توسعه دهندگان بازی انجام می دهند. آن‌ها با کدنویسی جنبه‌های زیبایی‌شناختی، عملکرد برنامه‌نویسی و آزمایش تکرارها تا زمانی که بازی آماده انتشار شود، به این امر دست می‌یابند. در هنگام طراحی و توسعه یک بازی، بسیار مهم است که به مکانیک بازی، درگیری بازیکن، پاداش ها و طراحی سطح فکر کنید. اگر عاشق بازی های ویدیویی و کار با رایانه باشید، یک حرفه در زمینه تولید بازی های ویدیویی می تواند بسیار سودآور باشد.

بصری، هوش مصنوعی (AI)، منطق بازی و رابط کاربری همگی حوزه هایی هستند که توسعه دهندگان بازی اغلب روی آنها کار می کنند. از ایده تا تکمیل، توسعه یک بازی شامل تیم هایی از متخصصان است و ممکن است سال ها طول بکشد تا تکمیل شود. طراحی و توسعه ظاهر یک بازی و نحوه عملکرد آن، متحرک سازی اشیا و شخصیت ها، تولید صدا، بومی سازی، برنامه نویسی، ویرایش، تست و تولید برخی از فرآیندهای دخیل در توسعه بازی هستند.

 

وظایف و مسئولیت های یک توسعه دهنده بازی
نوع کاری که فرد به‌عنوان یک توسعه‌دهنده بازی انجام می‌دهد به اندازه سازمانی که در آن کار می‌کند و تخصص آن بستگی دارد. در سازمان‌های بازی‌سازی برجسته‌تر و مشهورتر، احتمال بیشتری وجود دارد که یک نقش تخصصی روی یک عنصر دقیق از بازی داشته باشد. در سازمان‌های کوچک‌تر، می‌توان روی فرآیندهای مختلفی در چرخه حیات بازی کار کرد. در زیر برخی از وظایف روزانه که شغل یک بازی ساز مستلزم آن است، آورده شده است:

 • طراحی و توسعه ایده های جدید برای طراحی بازی
 • تبدیل ایده های بصری به کد
 • گیم پلی اولیه، تکرار و جلا دادن
 • با طراحان، هنرمندان، تولیدکنندگان و تحلیلگران کیفیت تعامل داشته باشید
 • نظارت بر ثبات بازی در سراسر سیستم عامل
 • کد موجود را ارزیابی کنید و بهبودهایی را پیشنهاد دهید
 • عناصر پورت یا بازی از یک سیستم به سیستم دیگر
 • اشیاء و شخصیت های درون بازی را متحرک کنید
 • کنترل عناصر صوتی و تصویری بازی
 • کیفیت را با طراحی رویه های اعتبارسنجی و تست های واحد حفظ کنید
 • مشخصات فنی را مستند کنید
 • اشکالات را برطرف کنید و مشکلات را به محض ایجاد آنها حل کنید

 

تجزیه و تحلیل بازی های ویدئویی
برای اینکه بتوان ویژگی های بازی های ویدئویی را طراحی کرد، ابتدا باید انواع مختلف بازی های ویدئویی و اجزای مختلف آن ها را شناخت. اطمینان حاصل کنید که در حین انجام بازی، جنبه های این بازی ها را مطالعه کنید تا ببینید چه چیزی ممکن است توسعه دهنده را به تصمیم گیری های خاص سوق داده باشد. همچنین به چارچوب بازی و نحوه پیشرفت آن با گذشت زمان بسیار دقت کنید. در حین انجام بازی‌های ویدیویی با دقت، می‌توان بهتر درک کرد که بازی چگونه کار می‌کند، چه ویژگی‌هایی را شامل می‌شود و چگونه آن ویژگی‌ها در درون خود تعامل دارند.

 

gaming4

حرف آخر
پشت هر بازی ویدیویی کدی وجود دارد که بازی را برای کاربر اجرا می کند. زبان های برنامه نویسی برای توسعه نرم افزار ضروری هستند و مسئول نحوه تعامل و تجربه ما با پلتفرم های بازی هستند. کد خوب نوشته شده یک تجربه بازی روان و مداوم را ارائه می دهد که هدف نهایی هر ناشر بازی است. برای دستیابی به این هدف، آشنایی بازی‌سازان با موتورهای بازی محبوب و دانش خوبی از زبان‌های برنامه‌نویسی مانند C++، C، Java، Lua و غیره ضروری است. همچنین داشتن دانش توسعه پایگاه داده با MySQL، MS SQL یا Oracle می تواند مفید باشد. فرد باید از تغییرات در پیاده سازی باطن سرور و معماری سیستم آگاه باشد.

به جای دنبال کردن یک شغل برنامه نویسی در یک استودیوی بازی سازی بزرگ که معمولاً به تجربه زیادی نیاز دارد، توصیه می کنیم تلاش کنید و جایگاه خود را در دنیای بازی های مستقل یا بازی های موبایلی کم هزینه پیدا کنید. دانش در مورد سایر موتورهای بازی و زبان های برنامه نویسی می تواند به افزایش مهارت شما کمک کند و شما را به یک دارایی خوب برای کارفرمایان آینده تبدیل کند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود