آموزش و یادگیری تست GRE

آزمون GRE 

GRE مخفف Graduate Record Examination است. آزمون GRE توسط سرویس تست آموزش (ETS) که دفتر مرکزی آن در ایالات متحده و دفاتر منطقه ای در کشورهای مختلف است برای تسهیل حضور دانش جویان در آزمون GRE برگزار می شود. هر یک از این کشورها دارای مراکز آزمون GRE هستند.

آزمون های GRE برای ادامه تحصیلات عالی و بورسیه تحصیلی در موسسات آموزشی رتبه بندی برتر جهان گرفته می شود. بسیاری از کالج ها و مدارس برای پذیرش در برنامه های تحصیلات تکمیلی و همچنین واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی خود به نمره خوبی در آزمون GRE نیاز دارند.

دو نوع آزمون GRE وجود دارد:

  • آزمون جنرال GRE
  • آزمون جی آر ای سابجکت (GRE Subject Test)

نوع آزمونی که شما باید واجد شرایط باشید بستگی به موسسه آموزشی دارد که در آن به دنبال پذیرش در یک برنامه هستید. کالج یا دانشگاه به وضوح نوع آزمون GRE (سابجکت یا جنرال) را در معیارهای واجد شرایط بودن برنامه های خود ذکر می کنند.

امتحان سابجکت GRE

این مهارت دانش جو را در یک موضوع خاص ارزیابی می کند. سابجکت GRE در حال حاضر فقط برای زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات، ادبیات انگلیسی و روانشناسی در دسترس است. این تست برای ارزیابی یادگیری دانش جویان در موضوع مقطع کارشناسی طراحی شده است.

آزمون سابجکت GRE یک آزمون مبتنی بر رایانه است که بسته به موضوع، تعداد MCQهای متفاوتی دارد. به عنوان مثال، آزمون GRE Subject برای زیست شناسی در مجموع دارای 190 MCQ است. تمام سوالات آزمون فقط مربوط به موضوعی است که برای آن آزمون انجام می شود.

تست جنرال GRE

این یک آزمون عمومی است و برای همه دانش جویانی است که از زمینه های تحصیلی مختلف می آیند. این تست رایج ترین آزمونی است که عموماً توسط کالج ها و دانشگاه ها برای پذیرش و بورسیه تحصیلی در برنامه های تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است. اکثر دانشجویانی که به دنبال پذیرش در دانشگاه های خارجی هستند به این آزمون فکر می کنند.

آزمون GRE General را می توان به عنوان آزمون کامپیوتری و همچنین آزمون کاغذی در برخی کشورها امتحان کرد. آزمون GRE General دارای سوالات چند گزینه ای می باشد. این آزمون دارای سه بخش اصلی زیر است:

  • استدلال کلامی (انگلیسی)
  • استدلال کیفی (ریاضی)
  • نگارش تحلیلی

هزینه آزمون GRE چقدر است؟

هزینه درخواست برای آزمون موضوع 150 دلار است. هزینه درخواست GRE General برای چین 231 دلار، برای هند 213 دلار و برای سایر کشورها 205 دلار است.

  • برای تغییر تاریخ یا مرکز آزمون، دانشجو باید 50 دلار بپردازد.
  • برای دریافت کارت امتیاز اضافی آزمون، دانشجو برای هر گزارش 27 دلار پرداخت می کند.

نتیجه آزمون GRE کی اعلام میشود؟

نتیجه آزمون GRE ظرف ده تا پانزده روز پس از آزمون اعلام می شود. و توسط دانشجو به صورت آنلاین قابل بررسی است.

نمره آزمون تا چه مدت معتبر است؟

امتیاز آزمون برای مدت پنج سال معتبر است.

چگونه برای آزمون GRE اقدام کنیم؟

دانش جویان می توانند با ایجاد حساب کاربری در وب سایت ETS برای آزمون GRE (General یا Subject) به صورت آنلاین درخواست دهند. همچنین داوطلبان می توانند با مراجعه به دفتر منطقه ای کشور خود و پر کردن فرم ثبت نام برای آزمون GRE اقدام کنند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود