آموزش زبان انگلیسی

آنچه در این صفحه می خوانید:

معرفی زبان انگلیسی

انگلیسی یک زبان وابسته به ژرمنی است که ابتدا در انگلستان قرون وسطایی صحبت می شد و سرانجام به زبان فرانسه تبدیل شد. این نام از نام Angles، یکی از قبایل آلمانی است که به منطقه انگلیس بزرگ مهاجرت کرده و بعداً نام خود را، مانند انگلستان گرفت. هر دو نام از آنگلیا، شبه جزیره در دریای بالتیک سرچشمه گرفته است. این زبان از نزدیک با فریشیایی و ساکسون ارتباط دارد و واژگان آن تحت تأثیر چشمگیر سایر زبان های آلمانی، به ویژه نورس، و تا حدی توسط لاتین و فرانسه است.

انگلیسی در طی بیش از 1400 سال توسعه یافته است. قدیمی ترین اشکال انگلیسی، گروهی از گویش های آلمانی غربی (اینگوائونی) که در قرن 5 توسط شهرک نشینان آنگلوساکسون به انگلیس آورده شده اند، به طور جمعی انگلیسی قدیمی خوانده می شوند. انگلیسی میانه در اواخر قرن یازدهم با فتح نورمن انگلیس شروع شد. این دوره ای بود که در آن زبان توسط فرانسوی ها تحت تأثیر قرار گرفت. انگلیسی اولیه مدرن در اواخر قرن پانزدهم با معرفی چاپخانه به لندن، چاپ کتاب مقدس كینگ جیمز و شروع Shift Vowel Shift آغاز شد.

انگلیسی مدرن از قرن 17 توسط نفوذ جهانی امپراتوری بریتانیا و ایالات متحده در سراسر جهان رواج داشته است. از طریق انواع رسانه های چاپی و الکترونیکی این کشورها، زبان انگلیسی در بسیاری از مناطق و زمینه های حرفه ای مانند علوم، ناوبری و قانون به زبان پیشرو گفتمان بین المللی و lingua franca تبدیل شده است.

انگلیسی پس از استاندارد چینی و اسپانیایی، سومین زبان مادری در جهان، با تعداد گویندگان و سومین زبان مادری است. این زبان دوم که به طور گسترده آموخته می شود و تقریباً در 60 کشور حاکمیتی زبان رسمی یا یکی از زبان های رسمی است. تعدادی از افراد وجود دارند که این زبان را به عنوان زبان دوم آموخته اند تا آنجا که افراد بومی زبان مادری دارند. تخمین زده می شود که بیش از 2 میلیارد گوینده انگلیسی وجود دارد. انگلیسی زبان مادری اکثریت در ایالات متحده، انگلستان، کانادا، استرالیا، نیوزیلند و جمهوری ایرلند است و در بعضی از مناطق کارائیب، آفریقا و آسیای جنوبی به طور گسترده صحبت می شود. این زبان مشترک رسمی سازمان ملل، اتحادیه اروپا و بسیاری از سازمان های بین المللی جهان و منطقه ای است. این زبان آلمانی است که حداقل 70 درصد از سخنرانان این شاخه هند و اروپایی را تشکیل می دهد. انگلیسی دارای واژگان گسترده ای است، هر چند که شمردن هر زبان چند کلمه غیرممکن است. بلندگوهای انگلیسی "Anglophones" نامیده می شوند.

گرامر مدرن انگلیسی نتیجه تغییر تدریجی از یک الگوی علامت گذاری وابسته به هند و اروپایی معمولی است، با یک مورفولوژی غنی و اصطلاح نسبتاً رایگان کلمه، به یک الگوی عمدتا تحلیلی با اندکی تلخیص، یک کلمه نسبتاً ثابت موضوع-فعل- اشیاء ثابت و نحوی پیچیده است. انگلیسی مدرن بیشتر به افعال کمکی و دستور کلمه برای بیان تنش ها، جنبه ها و خلق و خوی های پیچیده و همچنین سازه های منفعل، بازجویی ها و برخی نفی ها متکی است. تغییر در لهجه های انگلیسی مورد استفاده در کشورها و مناطق مختلف، از نظر آوایی و واجی و گاهی واژگان، گرامرها و هجی ها، غالباً توسط گویش های مختلف قابل درک است اما در موارد شدید ممکن است منجر به سردرگمی یا حتی غیرقابل فهم متقابل بین انگلیسی زبانان شود.

در عصر حاضر، یادگیری زبان انگلیسی می تواند یکی از مهم ترین مهارت هایی باشد که هر فردی باید از آن بهره مند شود، چرا که:

 • زبان انگلیسی زبان رسمی اکثر کشور های دنیا است و حدود 2 میلیارد نفر برای ایجاد ارتباط از این زبان استفاده می کنند.
 • انگلیسی زبان تجاری غالب است. تحقیقات از سراسر جهان نشان می دهد که ارتباطات تجاری بین المللی اغلب به زبان انگلیسی انجام می شود.
 • بسیاری از فیلم ها، کتاب ها، مجلات، مقاله ها و موسیقی های برتر جهان به زبان انگلیسی منتشر شده و تولید می شوند.
 • بیشتر محتوای تولید شده در اینترنت به زبان انگلیسی است.

هرچند یادگیری زبان انگلیسی می تواند چالش برانگیز و وقت گیر می باشد. اما یادگیری این زبان می تواند سطح علمی افراد را بالا ببرد و در سفر های خارجی نیز کمک ساز باشد. آموزش زبان انگلیسی شامل 4 بخش اصلی می شود:

 • Reading
 • Listening
 • Writing
 • Speaking

آشنایی با لیسنینگ (Listening)

Listening دریافت زبان از طریق گوش ها است. گوش دادن شامل شناسایی صداهای گفتار و پردازش آنها به کلمات و جملات است. وقتی گوش می کنیم، از گوش های خود برای دریافت صداهای فردی (حروف ها، استرس ها، ریتم ها و مکث ها) استفاده می کنیم و از مغزمان برای تبدیل و پردازش آنها به پیام های معنادار بهره می بریم. Listening اولین مهارت از چهار مهارت زبان محسوب می شود. در زبان انگلیسی، مهارت شنیداری معمولا اولین مهارت زبان است که ما یاد می گیریم.

گوش دادن به هر زبان نیاز به تمرکز و توجه دارد. این مهارتی است که برخی از مردم باید سخت تر از دیگران بر روی آن کار کنند. چرا که افرادی که تمرکز دشواری دارند معمولا شنوندگان ضعیفی هستند. گوش دادن به زبان دوم نیاز به تمرکز بیشتری دارد. مثل کودکان، ما این مهارت را با گوش دادن به افرادی به زبان مورد نظر صحبت می کنند، یاد می گیریم. حتی ممکن است این افراد بومی نباشند. برای تمرین، می توانید صدای زنده یا ضبط شده را گوش دهید. مهمترین چیز این است که هر زمان که می توانید صداهای مختلف را گوش کنید.

آشنایی با مکالمه (Speaking)

مکالمه یا Speaking تحویل زبان از طریق دهان است. برای صحبت کردن، ما با استفاده از بسیاری از قسمت های بدن از جمله ریه ها، دستگاه های صوتی، آکورد های صوتی، زبان، دندان ها و لب ها صدا تولید می کنیم. Speaking دومین مهارت از چهار مهارت زبان محسوب می شود. در زبان انگلیسی، صحبت کردن معمولا مهارت دوم زبان است که ما یاد می گیریم.

این فرم آوایی زبان معمولا نیاز به حداقل یک شنونده دارد. هنگامی که دو یا چند نفر با یکدیگر صحبت می کنند یا با یکدیگر صحبت می کنند، مکالمه "گفتگو" یا دیالوگ نامیده می شود. گفتار می تواند به طور طبیعی از یک شخص به دیگری جریان پیدا کند. همچنین همانند ارائه یا سخنرانی، می تواند برنامه ریزی و تمرین شود. البته، بعضی ها با خودشان صحبت می کنند! در واقع، بعضی از زبان آموزان انگلیسی تنها در مقابل یک آینه می ایستند و صحبت می کنند.

آشنایی با ریدینگ (Reading)

خواندن یا Reading فرآیند نگاه کردن به یک سری از نمادهای نوشته شده و بدست آوردن معنا از آنها است. هنگام خواندن، از چشمان خود برای دریافت نمادهای نوشته شده (حروف ها، علائم نقطه گذاری و فاصله گذاری ها) و از مغز خود برای تبدیل آنها به کلمات، جملات و پاراگراف هایی معنادار استفاده می کنیم. خواندن می تواند ساکت (در سر ما) و یا با صدای بلند (به طوری که دیگران می توانند بشنوند) باشد. خواندن یک مهارت پذیرا است که از طریق آن ما اطلاعاتی دریافت می کنیم. اما فرایند پیچیده خواندن نیز نیاز به مهارت صحبت کردن یا Speaking دارد تا ما بتوانیم کلماتی را که می خوانیم تلفظ کنیم. در این مورد، خواندن یک مهارت مولد نیز محسوب می شود چرا که هم دریافت اطلاعات و هم انتقال آن (حتی اگر فقط به خودمان باشد) را داریم. در زبان انگلیسی، خواندن معمولا سومین مهارت زبان است که ما یاد می گیریم.

آشنایی با رایتینگ (Writing)

"نوشتن" فرآیند استفاده از نمادها (حروف الفبا، علائم نقطه‌گذاری و فاصله‌گذاری‌ها) برای برقراری ارتباط و افکار در یک فرم قابل خواندن است. به طور کلی، ما با استفاده از قلم / مداد (دست خط) یا یک صفحه کلید (تایپ کردن) عمل نوشتن را انجام می‌دهیم. یک صفحه کلید به طور معمول به یک ماشین چاپگر، رایانه یا دستگاه همراه متصل است. برنامه‌های شناسایی صدا اجازه می دهد کسانی که نمی‌توانند از دست خود استفاده کنند افکار خود را به کمک صدا رونویسی کنند.

Writing چهارمین مهارت از چهار مهارت زبان محسوب می‌شود. در زبان انگلیسی، نوشتن معمولا چهارمین مهارت زبان است که ما یاد می‌گیریم. دو نوع سبک نوشتن، غیر رسمی و رسمی وجود دارد.

آشنایی با واژگان (Vocabulary)

اسم vocabulary (یا به اختصار vocab) به کلمات مورد استفاده در یک زبان اشاره دارد. واژگان (vocabulary) می‌توانند حداقل سه معنی مختلف داشته باشند:

 • تمام واژگان در یک زبان

کلمات جدید به طور دائمی به واژگان انگلیسی اضافه می‌شوند.

 • کلمات مورد استفاده در یک زمینه خاص

اگر می‌خواهید MBA کار کنید، باید واژگان کسب‌و‌کار خود را بهبود ببخشید. همسایه من یک دکتر است و او یک دایره لغات پزشکی گسترده دارد. من فقط یک کتاب درباره اصطلاحات عامیانه خریدم.

 • کلماتی که فقط یک فرد می داند.

معلم می گوید که سطح واژگان من خوب است.

هنگام یادگیری یک زبان خارجی، واژگان فردی ما در آن زبان یکی از مهمترین مهارت‌های فرعی برای توسعه است. البته، همه مهارت‌های فرعی مانند گرامر، واژگان و تلفظ مهم هستند. اما برقراری ارتباط بدون واژگان بسیار دشوارتر از ندانستن گرامر است.

انواع واژه یا Vocab

دو نوع کلمه داریم:

 • Active: کلمات که ما درک و استفاده می‌کنیم واژگان فعال نام دارند.
 • Passive: کلمات که ما درک می‌کنیم اما نمی‌توانیم یا کلا استفاده نمی‌کنیم واژگان منفعل نامیده می‌شوند.

این موضوع برای زبان مادری و همچنین برای زبان آموزان درست است. در زبان خود، کلمات زیادی وجود دارد که شما به طور منظم هنگام صحبت کردن یا نوشتن استفاده می‌کنید. این کلمات بخشی از واژگان فعال شما هستند و از آن سو، بسیاری از کلمات که شما آن ها را، به عنوان مثال در تلویزیون می شنوید، اما در گفتگوی روزمره استفاده نمی‌کنید. این کلمات بخشی از واژگان منفعل شما محسوب می‌شوند.

آشنایی با گرامر (Grammar)

گرامر همان دستور زبان می باشد که نحوه ترتیب واژگان برای ایجاد جملات مناسب است. گرامر در سطح کلمه، افعال و زمان ها، اسم ها، قیدها و غیره را پوشش می دهد. گرامر در سطح جمله، عبارات (phrase)، نیم جمله (clause)، نقل قول (reported speech) و غیره را در بر می گیرد.

گرامر سیستم زبان است. گاهی اوقات مردم دستور زبان را به عنوان "قواعد" یک زبان توصیف می کنند؛ اما در واقع هیچ زبانی قوانین ندارد. اگر ما از کلمه "قوانین" استفاده کنیم، پیشنهاد می کنیم که ابتدا یک فرد قوانین را ایجاد کرده و سپس زبان را مانند یک بازی جدید صحبت کند. اما زبان به این شکل ایجاد نمی شود. زبان ها توسط افرادی که صدا و در نتیجه کلمات، عبارات و جملات تولید می کنند شکل گرفته اند. هیچ زبانی وجود ندارد که تغییر نکرده باشد. همه زبان ها با گذشت زمان تغییر می کنند. آنچه که ما "گرامر" می نامیم، صرفا یک بازتاب یک زبان در یک زمان خاص است.

آزمون های زبان انگلیسی

آموزش آیلتس

آیلتس (IELTS)

سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی یا IELTS یک تست استاندارد بین المللی تسلط به زبان انگلیسی برای گویندگان غیر انگلیسی زبان است. این اتحادیه به طور مشترک توسط شورای انگلیس، استرالیا و کمبریج انگلیس اداره می شود و در سال 1989 تأسیس شد. IELTS یکی از مهمترین تست های زبان انگلیسی در جهان است.

آیلتس توسط بیشتر موسسات دانشگاهی استرالیا، انگلیس، کانادا، ایرلندی و نیوزلند، توسط بیش از 3000 موسسه دانشگاهی در ایالات متحده و سازمان های مختلف حرفه ای در سراسر جهان پذیرفته شده است. آیلتس تنها تست ایمن زبان انگلیسی است که توسط ویزاهای انگلیس و مهاجرت (UKVI) تأیید شده است و برای مشتریانی که ویزا استفاده می کنند، هم در خارج از کشور و هم در داخل انگلستان است. همچنین شرایط مهاجرت به استرالیا، که در آن آزمون تافل و پیرسون از زبان انگلیسی انگلیسی نیز پذیرفته شده اند، و نیوزیلند نیز ملاقات می کند. در کانادا، آیلتس، TEF یا CELPIP توسط اداره مهاجرت پذیرفته می شوند.

برای قبولی در آزمون، حداقل نمره لازم نیست. فرم IELTS نتیجه یا فرم گزارش تست به کلیه مجریان آزمون با نمره از "باند 1" ("غیر کاربر") تا "باند 9" ("کاربر متخصص") صادر می شود و هر موسسه آستانه دیگری را تعیین می کند. همچنین برای کسانی که تست را امتحان نکردند، یک نمره "باند 0" نیز وجود دارد. به مؤسسات توصیه می شود که گزارشی را که قدیمی تر از دو سال است، معتبر نپندارند، مگر اینکه کاربر ثابت کند که برای حفظ سطح خود کار کرده است.

در سال 2017، بیش از 3 میلیون تست در بیش از 140 کشور انجام شد، از 2 میلیون تست در سال 2012، 1.7 میلیون تست در سال 2011 و 1.4 میلیون تست در سال 2009. در سال 2007، آیلتس بیش از یک میلیون تست را در یک 12 واحد انجام داد. دوره ماهانه برای اولین بار، و آن را به محبوب ترین آزمون زبان انگلیسی در جهان برای آموزش عالی و مهاجرت تبدیل شده است.

آموزش تافل

تافل (TOEFL)

آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TOEFL) یک آزمون استاندارد برای اندازه گیری توانایی زبان انگلیسی زبان های غیر بومی است که مایل به ثبت نام در دانشگاه های انگلیسی زبان هستند. این آزمون توسط بسیاری از موسسات دانشگاهی انگلیسی زبان پذیرفته می شود. TOEFL یکی از دو آزمون اصلی زبان انگلیسی در جهان است و دیگری IELTS است.

TOEFL یک علامت تجاری از سرویس تست آموزشی (ETS)، یک سازمان غیر انتفاعی خصوصی است که آزمون ها را طراحی و اجرا می کند. ETS دو سال پس از برگزاری آزمون، گزارش های نمره رسمی را صادر می کند، که به طور مستقل به موسسات ارسال شده است.

آموزش GRE

GRE

امتحانات سوابق تحصیلات تکمیلی (GRE) یک آزمون استاندارد است که برای بسیاری از مدارس تحصیلات تکمیلی در ایالات متحده و کانادا شرایط پذیرش است. GRE متعلق به سرویس تست آموزشی (ETS) است. این آزمون در سال 1936 توسط بنیاد کارنگی برای پیشرفت تدریس تأسیس شد.

GRE قصد دارد استدلال کلامی، ریاضیات مالی، نوشتن تحلیلی و مهارت های تفکر انتقادی را که در طی یک دوره طولانی از یادگیری به دست آمده است، اندازه گیری کند. محتوای GRE شامل بخش های خاصی از جبر، هندسه، حساب و واژگان است. آزمون عمومی GRE به عنوان امتحان مبتنی بر رایانه انجام می شود که در مراکز تست و متعلق به موسسه یا مجاز توسط پرومتومتریک اداره می شود. در فرایند پذیرش مدارس تحصیلات تکمیلی، میزان تأکید بر نمرات GRE بین مدارس و ادارات در مدارس متفاوت است. اهمیت نمره GRE می تواند از بودن یک رسمی بودن پذیرش صرف تا یک عامل مهم انتخاب باشد.

GRE در اوت 2011 به طور قابل توجهی مورد بررسی مجدد قرار گرفت و نتیجه آن امتحانی بود که به صورت سؤال از نظر سؤال تطبیق پذیر نباشد بلکه براساس بخش باشد، به طوری که عملکرد در بخش های کلامی و ریاضی اول سختی بخش های دوم ارائه شده را تعیین می کند. در کل، آزمون بخش ها و بسیاری از سؤالات را از سلف خود حفظ کرده است، اما مقیاس امتیاز دهی به مقیاس 130 به 170 (از مقیاس 200 به 800) تغییر یافته است.

هزینه شرکت در آزمون 205 دلار آمریکا است، اگرچه ETS در شرایط خاص هزینه را کاهش می دهد. این کمک مالی همچنین به متقاضیان GRE که مشکلات اقتصادی را اثبات می کنند، ارائه می دهد. ETS نمرات قدیمی تر از پنج سال را منتشر نمی کند، اگرچه سیاست های برنامه تحصیلات تکمیلی در قبال قبولی نمرات بالاتر از پنج سال متفاوت خواهد بود.

آموزش PTE General

PTE General

PTE General (که قبلاً با آن به عنوان تست های انگلیسی لندن شناخته می شد) امتحانات بین المللی زبان انگلیسی برای گویندگان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (EFL) است. این تست توسط Pearson Language Tests انجام شده و توسط Edexcel اداره می شود، امتحانات توسط QCA، موسسه صلاحیت و برنامه درسی معتبر هستند. در برخی از کشورها (به عنوان مثال لهستان، یونان) مصاحبه شفاهی توسط ارزیابان آموزش دیده محلی ارزیابی می شود، در حالی که در سایر کشورها (به عنوان مثال فرانسه، ایتالیا) کاملاً در لندن درجه بندی می شوند.

PTE General امتحانات مبتنی بر موضوع است که برای اثبات چگونگی برقراری ارتباط یادگیرنده در موقعیت های معتبر و واقع گرایانه، و نه در یادگیری واژگان و ساختارهای رسمی، طراحی شده است. به همین دلیل، این آزمونها از سناریوهای زندگی واقعی به جای تمرینات دستوری پانتنت استفاده می کنند. آنها چهار مهارت را تست می کنند: خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن. شش سطح وجود دارد که در چهارچوب مرجع مشترک اروپایی زبان ها ترسیم شده است. این چارچوب توسط شورای اروپا ایجاد شده است تا زبان آموزان، معلمان، دانشگاه ها یا کارفرمایان بالقوه را برای مقایسه و ارتباط صلاحیت های زبان بر اساس سطح ایجاد کند.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود