آموزش آیلتس

آنچه در این صفحه می خوانیم:

 

 آموزش آیلتس
آیلتس آزمونی معتبر در سطح بین‌المللی است که با شرکت و قبولی در آن فرد سطح مشخصی در زبان انگلیسی پیدا می‌کند. این سطح به معنی میزان مهارت او در زبان انگلیسی است و با اتکا به آن، امکان مهاجرت به دیگر کشورها یا کار در زمینه زبان انگلیسی مانند ترجمه یا تدریس را خواهید داشت. لازمه قبولی در این آزمون، شرکت در دوره‌های آموزش آیلتس و کسب مهارت در آن‌ها است. این دوره‌ها به شکل‌های مختلفی برگزار می‌شوند و علاقه‌مندان آزمون آیلتس با شرکت در آن‌ها می‌توانند تسلط خوبی به مباحث این آزمون پیدا کنند. در این مطلب قصد معرفی بعضی دوره‌های مربوطه و بررسی اهمیت آموزش قبل از این آزمون را داریم. 
 

آموزش‌های آیلتس مناسب چه افرادی است؟
آیلتس یک آزمون معتبر در سطح بین‌الملل است که مدرک آن برای مهاجرت به دیگر کشورها مورد نیاز است. اعتبار این مدرک مانند مدرک تافل است و داشتن آن نشان‌دهنده تسلط متقاضی مهاجرت به زبان انگلیسی است. با توجه به اینکه زبان انگلیسی زبان ارتباطی بین‌المللی و مشترک بیشتر کشورهای دنیا است، مدرک آزمون‌های مربوط به آن مانند آیلتس و داشتن سطح مناسب در آن‌ها هم در بیشتر کشورها معتبر است. برای قبولی در آزمون مربوط به مدارک معتبر زبان مانند آیلتس، ابتدا نیاز به آموزش‌های حرفه‌ای مباحث آزمون و کسب تسلط در آن‌ها است. 
آموزش آیلتس که در سطح‌های مختلف و به انواع روش‌های آنلاین یا حضوری ارائه می‌شود، در درجه اول مناسب افرادی است که قصد شرکت در این آزمون و قبولی در آن را دارند. این آموزش‌ها همچنین برای افرادی که مدت زمان زیادی از دریافت مدرک آن‌ها گذشته اما فاصله اخذ مدرک تا مهاجرت آن‌ها طولانی شده و بعضی مباحث و نکات در مکالمه و... را فراموش کرده‌اند هم مناسب است. به عبارت دیگر آموزش‌های آیلتس نه فقط در آمادگی این آزمون، بلکه در ارتقا سطح عمومی زبان علاقه‌مندان هم موثر هستند. 

 

انواع دوره‌های آموزشی آزمون آیلتس
دوره‌های آموزش آزمون آیلتس به شکل‌های مختلفی برگزار می‌شوند و بسته به نحوه برگزاری، جزئیات هر دوره متفاوت است. البته در بیشتر دوره‌ها تلاش می‌شود که همزمان 4 مهارت خواندن و درک مطلب، شنیداری و تشخیص درست واژه‌ها در مکالمه، گفتاری و نوشتاری تقویت شود. دوره‌های آموزشی این آزمون هم به شکل حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می‌شوند و سیاست‌های برگزاری هر کدام بسته به برگزار کننده دوره متفاوت است. بعضی مجموعه‌ها دوره‌ها را براساس مهارت‌ها تقسیم بندی می‌کنند، برای مثال دوره مخصوص تقویت مهارت شنیداری و بعضی دیگر دوره‌ها را براساس کتاب‌های مورد نیاز و سطح هر کدام دسته بندی می‌کنند، مانند دوره آموزش آیلتس براساس سری کتاب‌های Cambridge IELTS که در آن این کتاب به طور تخصصی با زبان آموز کار می‌شود.
دوره‌های آنلاین آموزشی آیلتس یک نوع دیگر هم دارند و آن، دوره‌های ارتقای مهارت این آزمون است که به طور مستقیم از دوره‌های انگلیسی و معتبر آن و صرفا به صورت ترجمه شده آماده شده‌اند. محتوای این دوره‌های آموزشی، مطالب سایت‌های معتبر برگزار کننده دوره‌های آموزش در خارج از کشور هستند که برای دسترسی و استفاده راحت‌تر به صورت فارسی ترجمه و زیرنویس شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرند. در این دوره‌ها هم می‌توان آموزش آیلتس را به صورت صفر تا صدی دریافت کرد و با تسلط به مباحث آن برای شرکت در آزمون آماده‌تر شد. 

 

نمونه دوره‌های آنلاین آموزشی آیلتس
 تنوع دوره‌های آموزش آنلاین آیلتس که از دوره‌های خارجی و زبان اصلی این آزمون تهیه شده‌اند، بسیار زیاد است و در اینجا تنها چند نمونه از آن‌ها را برای درک بهتر محتوای دوره‌ها و اطمینان از نتیجه‌بخشی آن‌ها معرفی خواهیم کرد. از نمونه این دوره‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد.

 

دوره‌ آموزش گام به گام آیلتس- تسلط به رایتینگ و اسپیکینگ 
در این دوره آموزشی مباحثی کامل برای تسلط به دو بخش رایتینگ و اسپیکینگ در آزمون آیلتس به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شود. افرادی که در این دوره شرکت می‌کنند در نهایت مهارت لازم برای کسب نمره بیشتر از 7 در این دو بخش را به دست می‌آورند. برخی از جزئیات و مباحث آموزشی این دوره عبارتند از:

 • آموزش آیلتس در بخش‌های اسپیکینگ و رایتینگ و در مباحث پایه
 • مرور آزمون‌های اصلی اسپیکینگ
 • ارائه تمرین برای تسلط افراد 
 • آموزش اصطلاحات مفید و پرکاربرد در آزمون‌ها 
 • آموزش ایده‌پردازی در مونولوگ بخش دوم آزمون گفتاری 
 • آموزش ترفندهای بهبود رایتینگ و اسپیکینگ در کوتاه‌ترین زمان 
 • آموزش مقاله و گزارش‌نویسی پایه برای قبولی در آزمون آیلتس و....
   

دوره‌های آیلتس

دوره‌های آزمون محور آیلتس 
از دیگر نمونه‌های دوره آموزش آیلتس می‌توان دوره‌های آزمون محور را معرفی کرد. این دوره‌ها به آموزش و ارتقای مهارت زبان‌آموزان در دو نوع آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک می‌پردازند و مباحث آن‌ها براساس نوع آزمون دسته‌بندی می‌شوند. برای مثال در دوره ماژول آموزش جنرال مباحثی مانند:

 • درک سوالات آزمون
 • نحوه آغاز متن در نگارش 
 • نحوه تقسیم کردن پاراگراف‌ها
 • استفاده از زبان مناسب برای نگارش
 • حفظ لحن در کل متن 
 • منسجم کردن نوشته و... 
 • و در دوره آمادگی برای کسب نمره بیشتر از 7 آیلتس آکادمیک مباحثی مانند:
 • معرفی بخش‌های مختلف آزمون آکادمیک
 • معیارهای تعیین نمره در آزمون آکادمیک 
 • ساختاردهی پاسخ 
 • معرفی آزمون‌های تسک
 • آموزش واژگان بیشتر برای آزمون تسک
 • آموزش گرامر برای آزمون تسک 
 • آموزش مهارت زمان‌بندی برای آزمون تسک 
 • تمرینات تلفظ، مکالمه و شنیدن صحیح واژگان برای قبولی در آزمون‌های تسک 

 و بسیاری موارد مشابه و مورد نیاز دیگر برای آموزش آیلتس به صورت حرفه‌ای و تسلط به مباحث آن، به زبان‌آموزان و متقاضیان شرکت در این آزمون آموزش داده می‌شوند.

 

حرف آخر
آموزش آیلتس برای همه افرادی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند الزامی است و اولین قدم برای یادگیری مباحث این آزمون جهت قبولی در آن است. با استفاده از این آموزش‌ها حتی بعد از قبولی در آیلتس و دریافت مدرک و نمره معتبر از آن هم می‌توان سطح زبان خود را ارتقا بخشید و میزان تسلط به مکالمه و ارتباط از طریق زبان انگلیسی را افزایش داد. کافی سطح زبان خود را مشخص کرده یا بخشی که در آن مشکل دارید را تعیین کنید و سپس با استفاده از آموزش مربوط به همان سطح یا بخش، به حل مشکلات خود در زبان انگلیسی بپردازید. شما چقدر به مباحث این آزمون و زبان انگلیسی تسلط دارید؟ 

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود