آموزش موسیقی

موسیقی دنیا را به گردش در می آورد، اما آیا واقعاً می دانید چیست؟ 

اگر عاشق موسیقی هستید اما هرگز تئوری موسیقی را یاد نگرفته اید، به خودتان آسیب بزرگی می زنید. هرچه اصول اولیه را بیشتر درک کنید، بیشتر از آهنگ ها و هنرمندان مورد علاقه خود قدردانی خواهید کرد.

موسیقی چیست و چرا مردم آن را برای یادگیری مهم می دانند؟ صداهای موسیقی زندگی ما را پر می کند: از موسیقی که به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید تا آهنگ هایی که در مغازه ها و رستوران ها پخش می شود، به ندرت از موسیقی دور هستیم. پخش موسیقی به مغز "تمرینی" چندحسی می دهد که می تواند حافظه را تقویت کند، به ما کمک کند توجه کنیم و شاید حتی توانایی خواندن را بهبود ببخشیم. در این مقاله، نحوه تأثیرگذاری عملکردهای مختلف مغز از جمله شنوایی، بینایی، حرکت و آگاهی اجتماعی توسط آموزش موسیقی را برجسته می‌کنیم. لازم نیست موتزارت باشید تا از نواختن موسیقی بهره‌مند شوید، زیرا موسیقی بسیار در دسترس است و چیزی فراتر از آهنگ است. هر زمان که بدون کلام ارتباط برقرار می کنید (نحوه بیان چیزی به جای آنچه می گویید) درگیر رفتار موسیقیایی هستید. 

در ابتدا، برخی از دانشمندان تصور می کردند که مغز تنها با گوش دادن به موسیقی می تواند سودمند باشد. آنها نشان دادند که نمرات افراد در آزمون‌های IQ، ضریب هوش، معیار استاندارد سطح هوش افراد بر اساس آزمون‌های روان‌شناختی است. زمانی که آنها به موسیقی کلاسیک موتزارت گوش دادند، بهبود یافتند. این باعث شد تا مردم باور کنند که گوش دادن به موسیقی شما را باهوش تر می کند. اما این یک ساده سازی بیش از حد و اغراق آمیز نتایج بود. مطالعات بعدی نشان داد که گوش دادن به موسیقی در واقع شما را باهوش‌تر نمی‌کند، بلکه سطح لذت شما را بالا می‌برد و احساس استرس شما را کاهش می‌دهد، که گاهی منجر به تمرکز بهتر و بهبود نمرات آزمون می‌شود. این بدان معنی است که در حالی که موسیقی در خانه یا کلاس شما به طور خودکار عملکرد شما را بهبود نمی بخشد، می تواند به شما کمک کند تا بر روی یک کار جدید یا در موقعیت هایی که افزایش توجه و کاهش استرس ضروری است، مفید باشد. علاوه بر این، تنها گوش دادن به موسیقی ممکن است تأثیر متفاوت یا شاید کمتری نسبت به پخش واقعی موسیقی داشته باشد. این تقریباً مشابه روشی است که ورزش کردن، وضعیت جسمانی شما را بیش از تماشای صرف ورزش بهبود می بخشد. بنابراین، قدرت تمرکز موسیقی را می توان با پخش همراه تقویت کرد.

در این دوره های آموزشی شما با انواع موسیقی مانند کلاسیک، انواع ساز ها مانند پیانو، ویولن، گیتار و غیره، انواع نرم افزارهای میکس و دی جی و دیگر مباحث مربوط به این حیطه آشنا می شوید.

نظرتون درباره این نوشته چیه؟ عالیه بد نیست خوب نبود